|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
14.3.2011 22:53:36   
mube
pozdrav svima...
da li mi moze neka od vas preporuciti neku zaista dobru cokoladnu kremu za tortu,mislim cokoladni fil...namjeravam ako Bog da uskoro praviti rodjendansku tortu sinu pa mi treba neki stvarno dobar fil,nije bitno koliko kosta samo da je ukusan i sa puno cokolade..

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 751
   RE: Torte
14.3.2011 22:54:08   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: myb@by

Hvala na receptima, sad pitanjce kako cu ispirijati ove narandže, mozda glupo zvuci ali da li trebam dodati vodu user posted image .
Ako se odlucim za ovu drugu tortu, da li mogu grožđice necim zamjeniti, pošto im nismo ljubitelji.

I na kraju, hvala puno za ulozeni trud da mi ovo sve istipkaš user posted image user posted image user posted image user posted image


kad ih oguliš staviš ih u šerpicu i pritišćeš ih viljuškom, iz njih izlazi njihov sok i u tome s epiraju, ne treba ti voda samo temperatura niska neka bude da ne gore.....


a umjesto grožđica možeš što želiš, ako želiš neko suho voše slobodno pa narezkaj...ili samo povećaj orage i bombone ...kako želiš....

i nema na čemuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu myb@by)
Neposredna veza do poruke: 752
   RE: Torte
14.3.2011 23:01:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mube

pozdrav svima...
da li mi moze neka od vas preporuciti neku zaista dobru cokoladnu kremu za tortu,mislim cokoladni fil...namjeravam ako Bog da uskoro praviti rodjendansku tortu sinu pa mi treba neki stvarno dobar fil,nije bitno koliko kosta samo da je ukusan i sa puno cokolade..


Eh kod mojih najbolje prolaze ovde vdije kreme od lokolade...
jedna je iz reform torte, a druga iz američke torte..
pa ako ti mogu pomoći tu su:

I krema:
KREMA: 10 zumanjaka, 250 gr. secera, 300 gr. cokolade za kuhanje i 250 gr. maslaca.

na pari skuhati 10 žumanaca sa žećerpm u to dodati čokoladu i kuhati na pari još mlao...kad ohladi dodati izrađen puter.

II krema

700 gr čokolde
500 ml vrhnje za šlag ( meggle najbolje meni)

Čokoladu otopiti na pari, skinuti s vatre i umiješati vrhnje za kuhanje (koje ste prethodno malo zagrijali) dok se ne ujednači u glatku masu. Jedan dio odvojite i čuvajte toplo (potrebno za premazivanje cijele torte). Drugi dio treba da malo ohladi kako bi se torta lakše filovala.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 753
   RE: Torte
14.3.2011 23:04:00   
mube
e Hanady bas ti hvala,mislim da cu izabrati ovaj drugi fil,samo nek je puno cokolade:)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 754
   RE: Torte
14.3.2011 23:17:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mube

e Hanady bas ti hvala,mislim da cu izabrati ovaj drugi fil,samo nek je puno cokolade:)


pametno, pametno i ja bih taj birala, mnjam mnjamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mube)
Neposredna veza do poruke: 755
   RE: Torte
15.3.2011 15:02:53   
Anoniman
da se opet malo POVALIMuser posted image user posted image user posted image miho svarcvaldica...sutra za maminu raju...a za A. rodjendan...pa da Hin pocasti

user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 756
   RE: Torte
15.3.2011 15:04:08   
sheri
IZVORNA PORUKA: dadada

da se opet malo POVALIMuser posted image user posted image user posted image miho svarcvaldica...sutra za maminu raju...a za A. rodjendan...pa da Hin pocasti

user posted image


plaha ti je!


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 757
   RE: Torte
15.3.2011 15:04:15   
marinčii
mmm..dadada kako ukusno ova torta izgleda 

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 758
   RE: Torte
15.3.2011 15:05:27   
Lady26
Bo'me plaha ti ova torta....
Mnogo volem sve sa visnjama, a svarcvald  torta user posted image user posted image user posted image



_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 759
   RE: Torte
15.3.2011 15:06:40   
Anoniman
ma ukusna je...vjerujte mi...mora biti...sama sam je gazalauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 760
   RE: Torte
15.3.2011 15:08:59   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: dadada

da se opet malo POVALIMuser posted image user posted image user posted image miho svarcvaldica...sutra za maminu raju...a za A. rodjendan...pa da Hin pocasti

user posted image



uuuuu, ovo izgleda njami njami... nisam znala da takav slasticarski talenat cuci u tebi user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 761
   RE: Torte
15.3.2011 15:10:26   
Anoniman
jel ovo sa gotovim koramauser posted image user posted image user posted image
ekstra je mmmmmm njamiuser posted image

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 762
   RE: Torte
15.3.2011 15:11:11   
Lejla Ka
IZVORNA PORUKA: dadada

da se opet malo POVALIMuser posted image user posted image user posted image miho svarcvaldica...sutra za maminu raju...a za A. rodjendan...pa da Hin pocasti

user posted image



Baš si se zadala! Prelijepo izgleda, a s obzirom da je Švarcvaldica (komb višnja+čokolada mi je NEPREVAZIĐENA) nema sumnje da će sutra biti baš počašćeni!


_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 763
   RE: Torte
15.3.2011 15:13:43   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: dadada

da se opet malo POVALIMuser posted image user posted image user posted image miho svarcvaldica...sutra za maminu raju...a za A. rodjendan...pa da Hin pocasti

user posted image



ekstra bas, ja mnogo volim ovu troticu.ja sam nedavno pravila cok.kolac sa visnjama ali schwarzwald nisam nikada moram probati
gdje najbolji recept da skinem


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 764
   RE: Torte
15.3.2011 15:14:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

jel ovo sa gotovim koramauser posted image user posted image user posted image
ekstra je mmmmmm njamiuser posted image

nijeuser posted image ...sve sama gazala...cak i slag mutilauser posted image

hvala...hvala...ljudi...ovo je jedina torta koju znam napraviti bez problema...i da znam da ce dobro ispasti...sve druge u meni stvaraju tjeskobu...a ceka me reformica...a prvi mi putuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 765
   RE: Torte
15.3.2011 15:15:47   
Lady26
IZVORNA PORUKA: dadada

ma ukusna je...vjerujte mi...mora biti...sama sam je gazalauser posted image user posted image user posted image

Jel teska za spraviti? PS citaj meni je svaka poteska jer bi bila prva user posted image


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 766
   RE: Torte
15.3.2011 15:17:55   
henna ze
Kinder torta:

Kora:
8 bjelanjaka; 8 kašika šećera,umutiti pjenasto te dodati 100 gr mljevenih oraha, jednu kašiku brašna, jednu kašiku prezle i malo praška za pecivo..peći na 200 stepeni 15 minuta
Fil:
8 žumanjaka, 1 l mlijeka, 2 pudinga od vanilije, 8 kašika šećera...mlijeko staviti da prokuha i dodati puding a zatim dok još vrije umiješati žumanjke...i kuhati dok ne postane gusto...odvojiti pola fila i u vrelo dodati jednu čokoladu za kuhanje...kada se smjesa ohladi umutiti jedan puter 250 gr ili margarin za kreme..(odnosno po pola margarina u svaku smjesu)...
Filovanje torte:
prvo staviti koru ( koja je presječena vertikalno) i premazati je nekim čokoladnim namazom,eurokremom, zatim istresti bijeli fil i posložiti red pettit buerre keksa namočenog u mlijeko, zatim tamni fil..i još jednom ponoviti kora, krem, bijeli fil, keks. tamni fil...i to je to..tortu ukrasiti šlagom i ostaviti da se ohladi...

_____________________________

Kad se igra završi, kralj i pješak idu u istu kutiju.

(odgovor članu Lejla Ka)
Neposredna veza do poruke: 767
   RE: Torte
15.3.2011 15:18:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994

IZVORNA PORUKA: dadada

da se opet malo POVALIMuser posted image user posted image user posted image miho svarcvaldica...sutra za maminu raju...a za A. rodjendan...pa da Hin pocasti

user posted image



ekstra bas, ja mnogo volim ovu troticu.ja sam nedavno pravila cok.kolac sa visnjama ali schwarzwald nisam nikada moram probati
gdje najbolji recept da skinem

cuj gdje...pa kod meneuser posted image user posted image user posted image ...salim se...evo ti moj recept http://www.ringeraja.ba/forum/m_29249/mpage_21/key_/tm.htm#798811

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 768
   RE: Torte
15.3.2011 15:20:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: dadada

ma ukusna je...vjerujte mi...mora biti...sama sam je gazalauser posted image user posted image user posted image

Jel teska za spraviti? PS citaj meni je svaka poteska jer bi bila prva user posted image

ama ako je ja mogu napraviti...moze svakouser posted image user posted image

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 769
   RE: Torte
15.3.2011 15:25:25   
Anoniman
dadada jesil slikala cijeli postupak da ide na temu  foto -kuhanje pa da i mi napravimo 'vako dobru tortu

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 770
   RE: Torte
15.3.2011 15:27:10   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Breskva

dadada jesil slikala cijeli postupak da ide na temu  foto -kuhanje pa da i mi napravimo 'vako dobru tortu
e sad i tiuser posted image user posted image ...sacekaj dva dana...trebala bih jos jednu praviti za ned. ako nepovecam kolicinu ove reform...onda cu ti uslikati kako se gazauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 771
   RE: Torte
15.3.2011 15:29:01   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: marinčii

mmm..dadada kako ukusno ova torta izgleda 
user posted image user posted image

(odgovor članu marinčii)
  Neposredna veza do poruke: 772
   RE: Torte
15.3.2011 15:38:30   
taurus
woouu dadadauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
pa ti me baš iznenadi
nisam znala da si i ti vješta sa tortamauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 773
   RE: Torte
15.3.2011 15:42:27   
Hanady RR
Jao dadad što se Povaljuješ od jutros..
te tene te teorta...dodsta više.....

super je...al ja sma i prošlu negdje zamjetila...kladila bih se da pravila si je i recept nam stavila...savršena jeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu taurus)
Neposredna veza do poruke: 774
   RE: Torte
15.3.2011 16:08:11   
Lejla Ka
Hanady, kakva je bila kokos-čokolada?

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 775
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  29 30 [31] 32 33   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *