|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
16.4.2010 10:58:32   
Anoniman
Ej...Ivana...user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: Fondant
16.4.2010 11:03:03   
IvanaTz
user posted image user posted image user posted image user posted image

Treba li kome torta? user posted image user posted image user posted image Ja se sad nafurala, svaki dan bi pravila user posted image user posted image user posted image ... Jeeeeee...user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: Fondant
16.4.2010 11:05:19   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Mya_81

Imam par pitanja za iskusne 'fondant-ovce' user posted image

1. Ove boje jestive je li neko zna gdje ima tačno u sarajevu za kupitu boje u tubi i koliko koštaju....zatim, ima li igdje zanimljivijih boja, da nisu samo one osnovne, recimo crna, ciklama, tirkiz itd...

2. Kad je u pitanju fondant u boji i kad njega stavim na radnu površinu i razvijam s oklagijom mora se naravno dodati malo šećera u prahu da se ne bi zaljepio, ali da li se taj šećer može nekako skinuti, tj. zar neće onda ostati bijele flekice po fondantu...s bijelim bi se stopilo, ali ovako mi djeluje da bi to moglo biti poprilično neuredno...

3. I još jedno pitanje za Rokoko - znam da si ti napisala da je boju najbolje staviti u fruktozu. Eh, sad mene zanima u kojem trenutku se stavlja boja - prije nego u fruktozu stavim malko vode pa na vatru ili boju stavljam nakon što se od fruktoze dobije gusti sirup? Ili je to možda svejedno???

Ako se sjetim još nečeg javit ću se user posted image





Ako ti je secer samo povrsinski samo ga s vlaznim kistom "prebrises"
ja nisam nasla boje u tubi...moje su u prahu (kupila ih u tusu)...a boje mozes i mijesati

E a sta sam ja skontala...najbolje je kupiti one zahebancije za plastelin...znam da imaju kao masine za mesouser posted image pa izlaze gliste...trake..i tome slicno...a dobiju se i kalupi...na njem. tv su se vrtile te djecije reklame...treba to fakat pogledati

(odgovor članu Mya_81 RR)
  Neposredna veza do poruke: 153
   RE: Fondant
16.4.2010 11:13:23   
IvanaTz
Joooj dadada ima li to gdje kod nas??? Uuuhh to ti je dobra ideja skroz!
I ja sam kupovala boje u prahu, a ima li fakat gdje crne boje za kupiti?


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: Fondant
16.4.2010 11:16:09   
ivana st
Ivana tz torta izgleda odlično user posted image user posted image user posted image !

_____________________________

Per aspera ad astra
2011 je stiglo naše sunce
2012 čekamo još jednu srećicu

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: Fondant
16.4.2010 11:16:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Joooj dadada ima li to gdje kod nas??? Uuuhh to ti je dobra ideja skroz!
I ja sam kupovala boje u prahu, a ima li fakat gdje crne boje za kupiti?


ja sam nasla crnu u tusu

( crna, crvena, roza, zuta, plava i smedja) zelenu sam sama mijesala

A ja mislim da bi TL trebao imati te zahebancije...haj sad cu potraziti na netu da vidite na sta mislim

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 156
   RE: Fondant
16.4.2010 11:18:51   
noaa

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Joooj dadada ima li to gdje kod nas??? Uuuhh to ti je dobra ideja skroz!
I ja sam kupovala boje u prahu, a ima li fakat gdje crne boje za kupiti?


boje u tubi sam ja vidjela u Merkatoru pa ako ima u MO,mora biti i kod vas a ove dzidze za plastelin mislim da se zovu nesto play doh ma sta to znacilo ima u turbo limacuuser posted image

_____________________________

NOA 16.03.09 mamina krofnica(je curica)

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: Fondant
16.4.2010 11:23:24   
Anoniman
ovako nesto...a ima i onih bas ko masina za mesouser posted image
user posted image

(odgovor članu noaa)
  Neposredna veza do poruke: 158
   RE: Fondant
16.4.2010 11:24:28   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: noaa


IZVORNA PORUKA: IvanaTz

Joooj dadada ima li to gdje kod nas??? Uuuhh to ti je dobra ideja skroz!
I ja sam kupovala boje u prahu, a ima li fakat gdje crne boje za kupiti?


boje u tubi sam ja vidjela u Merkatoru pa ako ima u MO,mora biti i kod vas a ove dzidze za plastelin mislim da se zovu nesto play doh ma sta to znacilo ima u turbo limacuuser posted image
ma gledala u merkatoru pred rodjendan jedno 6 puta i nije nikakvih bilo...valjda se brzo prodaju...kazu ljudi da ih bude ali ja nisam naletila

(odgovor članu noaa)
  Neposredna veza do poruke: 159
   RE: Fondant
16.4.2010 11:26:54   
Anoniman
vidis kako svabo ima za sve knjigu
user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: Fondant
16.4.2010 18:30:15   
anelinos
torta spuzva bob je super svaka cast sve pohvale... ja sam nasla boje u prahu u tusu  al nazalost nisam nasla rozu ako neko zna gdje ima nek javi.. joj ove stvari za plastelin su super odlicne ideja idem sutra u potragu.... 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: Fondant
16.4.2010 18:40:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: anelinos

torta spuzva bob je super svaka cast sve pohvale... ja sam nasla boje u prahu u tusu  al nazalost nisam nasla rozu ako neko zna gdje ima nek javi.. joj ove stvari za plastelin su super odlicne ideja idem sutra u potragu.... 
jesi li gledala u tusu u lukavici ? tamo sam ih ja nasla

(odgovor članu anelinos)
  Neposredna veza do poruke: 162
   RE: Fondant
16.4.2010 19:58:22   
anelinos
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: anelinos

torta spuzva bob je super svaka cast sve pohvale... ja sam nasla boje u prahu u tusu  al nazalost nisam nasla rozu ako neko zna gdje ima nek javi.. joj ove stvari za plastelin su super odlicne ideja idem sutra u potragu.... 
jesi li gledala u tusu u lukavici ? tamo sam ih ja nasla



e nisam tu gledala moram otici ovamo na stupu se rasproda brzinom svijetlosti...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: Fondant
17.4.2010 22:43:28   
Trnoruzica
Pozdrav drage mame, kuharice

Evo i ja odlucila da pravim torticu sa fondantom za svoju necaku.

Imam par pitanja, nadam se vasim odgovorima.

Kupila sam MM marke Fini, rozo bijeli.  Jel kad se on istopi i pomijesa sa staub secerom ispadne bijela boja, ili?
I jel mogu npr, ako hocu zutu ili zelenu tortu, hoce li mi boja biti zuta, ako ju dodam na taj MM, sve se bojim da na kraju necu dobiti neku desetu boju user posted image

I jos jedno pitanje. Ako koristim boje u prahu, kako njih dodajem, rastvorim li ih prvo u vodi, ili ih onako i prahu i stavljam? I u kojoj kolicini.

Hvala vam unaprijed user posted image

(odgovor članu anelinos)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: Fondant
18.4.2010 20:03:00   
IvanaTz
Ja nisam pravila po tom receptu sa marshmallow slatkisima tako da ne znam...user posted image

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: Fondant
18.4.2010 20:35:33   
maja78 RR
IZVORNA PORUKA: Trnoruzica

Pozdrav drage mame, kuharice

Evo i ja odlucila da pravim torticu sa fondantom za svoju necaku.

Imam par pitanja, nadam se vasim odgovorima.

Kupila sam MM marke Fini, rozo bijeli.  Jel kad se on istopi i pomijesa sa staub secerom ispadne bijela boja, ili?
I jel mogu npr, ako hocu zutu ili zelenu tortu, hoce li mi boja biti zuta, ako ju dodam na taj MM, sve se bojim da na kraju necu dobiti neku deset_u boju user posted image

I jos jedno pitanje. Ako koristim boje u prahu, kako njih dodajem, rastvorim li ih prvo u vodi, ili ih onako i prahu i stavljam? I u kojoj kolicini.

Hvala vam unaprijed user posted image



imam jos jedno pitanje na ova postavljena

kad razvaljate sta je podloga da se ne zalijepi, mislim da je neko napisao gustin, ali dali onda ostane bijelo po masi?

< Poruku je uredio maja78 -- 18.4.2010 20:39:07 >


_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Trnoruzica)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: Fondant
18.4.2010 20:38:00   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

user posted image user posted image user posted image user posted image

Treba li kome torta? user posted image user posted image user posted image Ja se sad nafurala, svaki dan bi pravila user posted image user posted image user posted image ... Jeeeeee...user posted image



treba meni user posted image user posted image user posted image

fakat sam se i ja sad nafurala da hocu da pravim ali nemam pojma kako

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: Fondant
18.4.2010 21:27:44   
Anoniman
ja isto nisam pravila sa marcipanom vec onaj klasicni fondant

kada se dobro  umjesi fondant ne lijepi se tek tako...tako da nije frka

(odgovor članu maja78 RR)
  Neposredna veza do poruke: 168
   RE: Fondant
18.4.2010 21:47:31   
w.pooh

IZVORNA PORUKA: IvanaTz


user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image
ženo svaka čast user posted image user posted image ostala sam bez teksta


_____________________________

13.08.2008.
Lﻻ ﻉ√٥oυ F٥гﻉ√ﻉR

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: Fondant
19.4.2010 11:04:59   
IvanaTz
maja78, ja sam posipala gustin po stolu i ako ostane bijelo po masi mozes to fino rukom ocistiti, vidjeces kako je to fina masa user posted image ...
w.pooh, hvaaaalaaaauser posted image ...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu w.pooh)
Neposredna veza do poruke: 170
   RE: Fondant
20.4.2010 17:54:31   
rokoko
Ivana Tzuser posted image user posted image user posted image .S bob jeuser posted image ,uredan...!Definitivno pristajem na saradnju.

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: Fondant
23.4.2010 23:40:14   
Anoniman
Jaooooooooooo vidi ti moje sevde stručnjaka, svaka cast Ivana user posted image user posted image user posted image
Moram kod tebe na obuku. Mogu zamisliti samo još kako je ukusna jer znam teeeeeee, et sad mi samo voda ide na usta...

(odgovor članu rokoko)
  Neposredna veza do poruke: 172
   RE: Fondant
24.4.2010 16:39:07   
Mya_81 RR
Eh, evo i mog prvog samostalnog fondant čuda. U prilog mi definitivno nije išla gornja kora koja se raspala, a nisam imala vremena da pečem novu tako da nije tehnički baš savršena, ali za malog slavljenika je bila puno više od toga što mi je ipak najvažnije user posted image

user posted image


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: Fondant
24.4.2010 17:32:22   
maja78 RR

IZVORNA PORUKA: Mya_81

Eh, evo i mog prvog samostalnog fondant čuda. U prilog mi definitivno nije išla gornja kora koja se raspala, a nisam imala vremena da pečem novu tako da nije tehnički baš savršena, ali za malog slavljenika je bila puno više od toga što mi je ipak najvažnije user posted image

user posted image



e ako je prvo cudo sta bi tek bilo da si profesionalac
stvarno je vrhunska user posted image user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: Fondant
24.4.2010 17:37:34   
milenium
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
predivne su vam torte.
stavite ih na temu ''najljepša torta za prvi rođendan'' da ih i tamo imamo kad su ovako fineuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *