|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
8.11.2010 23:40:59   
Amila_ra
Ivana ja sam htjela na tortu bijeli andjeo jer mi je to naj naj ukusnija torta. Stavila bih koru zadnju pa preko fondant jel moze tako user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 1201
   RE: Fondant
9.11.2010 11:26:36   
Amrino
Nisam pravila tortu jer nisam imala vremena da bih napravila i tortu i fondant....ali sam zato uspjela da napravim fondant i da se malo poigram sa mufinima user posted image .
Glicerin sam kupila bez problema...nisam rekla za sta mi treba nego sam ga samo trazila. Kosta 3 KM i crvena je naljepnica.
Mislim i da treba staviti manje vode u fruktozu jer sam potrosila oko 1 kg secera.
Evo kako to izgleda kod mene:

user posted image
user posted image




< Poruku je uredio Amrino -- 9.11.2010 11:35:00 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 1202
   RE: Fondant
9.11.2010 11:36:22   
mamine oci
Amrino super ti ovo ispalo user posted image

jel bi mozda neka od vas mogla da mi detaljno napise recept za pravljene fondata ali onaj sa bombonima ili mancmelo cini mi se nisam sigurna znam da nije konplikovan znam  da je i na ovioj temi, ali ja ne uspijevam da ga pronadjem neznam koja je stranica tacno ja bi voljela da probam i napravim ove cipelice za bebu treba ce mi to uskoro :)hvala unaprijed...

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1203
   RE: Fondant
9.11.2010 11:56:24   
Amrino
Ne znam za ovaj s bombonama. Ja sam pravila po onom receptu sa prve strane a ako te brine zelatin onaj Seti je od govedje zelatine user posted image .

_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1204
   RE: Fondant
9.11.2010 12:09:45   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: Amrino

Nisam pravila tortu jer nisam imala vremena da bih napravila i tortu i fondant....ali sam zato uspjela da napravim fondant i da se malo poigram sa mufinima user posted image .
Glicerin sam kupila bez problema...nisam rekla za sta mi treba nego sam ga samo trazila. Kosta 3 KM i crvena je naljepnica.

Ako je crvena naljepnica to je za vanjsku upotrebu, treba uzimati glicerol (bijela signatura)

(odgovor članu Amrino)
  Neposredna veza do poruke: 1205
   RE: Fondant
9.11.2010 12:10:08   
mamine oci
ma nisam sigurna znam li napravit a onaj sa bonbonima mi se cini lak i nije ni skupo ako ne ispadne kako treba da se nestavljam puno u trosak to da napravim probni pa kad mi se seka porodi da znam napravit kako trebauser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1206
   RE: Fondant
9.11.2010 12:37:46   
leli§
IZVORNA PORUKA: Breskva


IZVORNA PORUKA: Amrino

Nisam pravila tortu jer nisam imala vremena da bih napravila i tortu i fondant....ali sam zato uspjela da napravim fondant i da se malo poigram sa mufinima user posted image .
Glicerin sam kupila bez problema...nisam rekla za sta mi treba nego sam ga samo trazila. Kosta 3 KM i crvena je naljepnica.

Ako je crvena naljepnica to je za vanjsku upotrebu, treba uzimati glicerol (bijela signatura)



vas dvije ste me umalo sa stolice oborileuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1207
   RE: Fondant
9.11.2010 12:53:19   
Amrino
IZVORNA PORUKA: leli§

IZVORNA PORUKA: Breskva


IZVORNA PORUKA: Amrino

Nisam pravila tortu jer nisam imala vremena da bih napravila i tortu i fondant....ali sam zato uspjela da napravim fondant i da se malo poigram sa mufinima user posted image .
Glicerin sam kupila bez problema...nisam rekla za sta mi treba nego sam ga samo trazila. Kosta 3 KM i crvena je naljepnica.

Ako je crvena naljepnica to je za vanjsku upotrebu, treba uzimati glicerol (bijela signatura)



vas dvije ste me umalo sa stolice oborileuser posted image user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image
Doce me ovo glave...valjda necu u crnoj hronici osvanut user posted image .
Nego i na ovom cudu pise glicerol...Lud zbunjenom nesto radi haahahah.
Slomih se listajuci stranice da nadjen nesto o ovim crvenim i bijelim signaturama...koji se zagrijava koji ne...al nemerem.
U svakom slucaju- kolaci haman pojedeni user posted image .


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 1208
   RE: Fondant
9.11.2010 12:56:27   
Amrino
Evo nadjoh :

IZVORNA PORUKA: taurus

Ma nije sve sa crveno signaturom to se tebi čini
permanganat jeste jer ide za tuširanje (spolja) a borax glicerin (za grupicu) ne smije imati crvenu signaturu već bijelu. Ako si kad kupovala gorku so, sodu bikarbonu ili rastvor za liječenje čira u apoteci svi oni moraju imati bijelu naljepnicu.
e sad ovaj glicerin možete uzeti za kolače ali ne znam šta se dalje radi sa njim jer ja to nikad nisam pravila
ako će biti termičke obrade tj. zagrijavanja možete uzeti i ovaj sa crvenom signaturom a ako ide onako ne obrađen
Kod nas u apoteke uvijek dolazi ovaj za spoljnu upotrebu. A kad odeš u apoteku i baš želiš kupiti glicerin reci da ćeš mazati ruke sa njim ili kedere na autu (jer zato ga ljudi kupuju) i dobićeš ga bez problema, a dalje  je na tebi da li ćeš ga staviti u kolače.
To ti ga dođe isto kao  kad bi za piće koristila tehničku vodu. Može ako je prokuhaš.


E sad...mozda da stavljamo Borax glicerin?! Kada moze bebama u usta...kontam moze i u kolace?! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1209
   RE: Fondant
9.11.2010 13:00:17   
leli§
ne znam Amrino ja nista ne bih garantovala... kako si ti to fino upakovala mozda da te stave u neku rubriku o stilu u crnoj hronici.. muffini su user posted image ''vaki

p.s. ovo je odgovor na toju poruku meni a ne na komentar za taurus...

< Poruku je uredio leli§ -- 9.11.2010 13:02:24 >


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1210
   RE: Fondant
9.11.2010 13:04:02   
Anoniman
user posted image user posted image Amrino neće vam biti ništa, mala je to količina, ali ubuduće traži ovaj sa bijelom naljepnicom sigurnije je a nek te ne zbunjuje ovo glicerin-glicerol isto je to...ovo ol (kao uljani je)

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 1211
   RE: Fondant
9.11.2010 13:57:40   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: mamine oci

ma nisam sigurna znam li napravit a onaj sa bonbonima mi se cini lak i nije ni skupo ako ne ispadne kako treba da se nestavljam puno u trosak to da napravim probni pa kad mi se seka porodi da znam napravit kako trebauser posted image


mamine oči i ja se vodim tim koji je isplativiji, ali kako god skontaš ni ovaj sa glicerinom nije skup, ako je bočica glicerina 3 km, želatin je jeftiniji od 1 Km, još jedino fruktoza, možda je ona malo skuplja, ali zato će ti ostati i glicerina i fruktoze za drugi put, a one murshmallow bombone su isto 2-3 km a neće od njih sigurno ispasti ovoliko fondana, ne znam sad 100 % jer nisam pravila ali poslije ovih slika od Amrino ja neću bježat od ovog sa glicerinom.


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1212
   RE: Fondant
9.11.2010 14:02:03   
mamine oci
Dinkice i to sto kaze ja svako ima zelju napravit i malo eksperimentisat pa videcemo sta ce ispastiuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 1213
   RE: Fondant
9.11.2010 14:32:53   
samedi

IZVORNA PORUKA: Dinkica

IZVORNA PORUKA: mamine oci

ma nisam sigurna znam li napravit a onaj sa bonbonima mi se cini lak i nije ni skupo ako ne ispadne kako treba da se nestavljam puno u trosak to da napravim probni pa kad mi se seka porodi da znam napravit kako trebauser posted image


mamine oči i ja se vodim tim koji je isplativiji, ali kako god skontaš ni ovaj sa glicerinom nije skup, ako je bočica glicerina 3 km, želatin je jeftiniji od 1 Km, još jedino fruktoza, možda je ona malo skuplja, ali zato će ti ostati i glicerina i fruktoze za drugi put, a one murshmallow bombone su isto 2-3 km a neće od njih sigurno ispasti ovoliko fondana, ne znam sad 100 % jer nisam pravila ali poslije ovih slika od Amrino ja neću bježat od ovog sa glicerinom.



a gdje ovu fruktozu kupite i koliko kosta?

_____________________________

Moja ljubicica-bubicica N. 5.5.2010. 2850gr 51cm 18:25
Prohodala 6.6.2011.<3
Bubamara A. je stigla 15.11.2012. 3400gr 55 cm 02:45

(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 1214
   RE: Fondant
9.11.2010 14:39:55   
bebacha
fruktoza je oko 5KM,uDm-u-mene samo brine ovaj glicerin a nikako da odem u apoteku

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu samedi)
Neposredna veza do poruke: 1215
   RE: Fondant
9.11.2010 15:30:20   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: mamine oci

jel bi mozda neka od vas mogla da mi detaljno napise recept za pravljene fondata ali onaj sa bombonima ili mancmelo cini mi se nisam sigurna znam da nije konplikovan znam  da je i na ovioj temi, ali ja ne uspijevam da ga pronadjem neznam koja je stranica tacno ja bi voljela da probam i napravim ove cipelice za bebu treba ce mi to uskoro :)hvala unaprijed...


250 g marshmallow bombona
500 g šećera u prahu

Bombone otopiti na pari,samo malo da omekšaju da ih možeš sjediniti.Prvo dodaš pola količine šečera,onda miješajući postepeno i ostalo.Kada se prestane lijepiti za ruke smjesa je gotova.

Ja sam ovako pravila,jednostavno je,a smjese dobiješ dovoljno da prekriješ tortu i za ukrašavanje.

A našla sam i ovaj recept,bez želatine je,ali nisam ga još isprobala jer nigdje ne mogu naći boje.
Djeluje mi nekako malo,pa mislim da bi trebala uduplati sastojke.

7 kašika šećera u prahu
10 kašika mlijeka u prahu
10 kašika gustina
jedno bjelance
kašičica vode
prehrambene boje
Priprema:
Šećer, mlijeko u prahu i gustin umijesiti sa bjelancetom i po potrebi dodati kašikicu vode.Podijeliti na onoliko dijelova koliko boja treba, umijesiti boje.  

(odgovor članu mamine oci)
  Neposredna veza do poruke: 1216
   RE: Fondant
9.11.2010 16:08:44   
Amila_ra
IZVORNA PORUKA: Amila_ra

Ja sam htjela na tortu bijeli andjeo jer mi je to naj naj ukusnija torta. Stavila bih koru zadnju pa preko fondant jel moze tako user posted image


Molim vas recite mi konkretno koje torte su kod vas bile ispod fondanta osim plazma torte i da li mogu ovu gore tortu da na pravim koju sam citirala jer mi je ta najukusnija.

(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 1217
   RE: Fondant
9.11.2010 16:20:58   
Dinkica
IZVORNA PORUKA: Amila_ra

IZVORNA PORUKA: Amila_ra

Ja sam htjela na tortu bijeli andjeo jer mi je to naj naj ukusnija torta. Stavila bih koru zadnju pa preko fondant jel moze tako user posted image


Molim vas recite mi konkretno koje torte su kod vas bile ispod fondanta osim plazma torte i da li mogu ovu gore tortu da na pravim koju sam citirala jer mi je ta najukusnija.


Reform torta ide dobro ispod fondana, a što se tiče bijelog anđela, ne znam da li je to ona anđeo iz Azre ali ako ćeš staviti gore koru onda mislim da može fondan, za svaki slučaj možeš umutiti butter creme (malo putera i šećera) pa razmazati po posljednjoj kori prije fondana da se bolje zalijepi. Ove informacije sam pokupila ovdje od naših fondan majstoricauser posted image


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 1218
   RE: Fondant
9.11.2010 16:37:03   
Anoniman
Ni ja ne znam kakva je torta "Bijeli anđeo" ali ako staviš zadnju koru,mislim da može fondant preko,samo premaži sa buttercreamom,bitno je da nisu one bijele kore od bjelanjka,i da torta nije previše kremasta.

P.S. Ako ti nije teško pa nam postavi recept tamo na tortama. user posted image

(odgovor članu Dinkica)
  Neposredna veza do poruke: 1219
   RE: Fondant
9.11.2010 16:41:06   
Mya_81 RR
Amila, imas na temi torti negdje na početku recept za čokoladnu tortu od forumašice Azuro. Ja sam nju oblagala već nekoliko puta sa fondantom, naravno nisam stavljala onaj završni šlag jer to ne ide ispod ove mase. A torta je ona klasična s puno čokolade....jednostavno savršena user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1220
   RE: Fondant
9.11.2010 16:52:42   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: mamine oci

jel bi mozda neka od vas mogla da mi detaljno napise recept za pravljene fondata ali onaj sa bombonima ili mancmelo cini mi se nisam sigurna znam da nije konplikovan znam  da je i na ovioj temi, ali ja ne uspijevam da ga pronadjem neznam koja je stranica tacno ja bi voljela da probam i napravim ove cipelice za bebu treba ce mi to uskoro :)hvala unaprijed...


250 g marshmallow bombona
500 g šećera u prahu

Bombone otopiti na pari,samo malo da omekšaju da ih možeš sjediniti.Prvo dodaš pola količine šečera,onda miješajući postepeno i ostalo.Kada se prestane lijepiti za ruke smjesa je gotova.

Ja sam ovako pravila,jednostavno je,a smjese dobiješ dovoljno da prekriješ tortu i za ukrašavanje.

A našla sam i ovaj recept,bez želatine je,ali nisam ga još isprobala jer nigdje ne mogu naći boje.
Djeluje mi nekako malo,pa mislim da bi trebala uduplati sastojke.

7 kašika šećera u prahu
10 kašika mlijeka u prahu
10 kašika gustina
jedno bjelance
kašičica vode
prehrambene boje
Priprema:
Šećer, mlijeko u prahu i gustin umijesiti sa bjelancetom i po potrebi dodati kašikicu vode.Podijeliti na onoliko dijelova koliko boja treba, umijesiti boje.  


hvala punouser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1221
   RE: Fondant
9.11.2010 16:54:14   
muaaa
Torta Bijeli Andjeo se moze prekriti fondanom, bas kao sto kaze Gracanka,zadnja nek bude kora i premazes butercrem,user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1222
   RE: Fondant
9.11.2010 17:04:43   
Amila_ra
Bijeli andjeo je zaista preukusna torta ali kore su bas od bjelanaka i komplikovana je tako da nista od toga postavicu recept samo da nadjem vremena.

Hvala vam cure divne ste user posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1223
   RE: Fondant
9.11.2010 17:10:22   
muaaa
I reforma je od bjelanaca, ja sam je prekrivala x puta i super je ispala,probaj reform neces se pokajatiuser posted image user posted image

(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 1224
   RE: Fondant
9.11.2010 20:40:32   
Amrino
- fruktoza (u DM- u) kosta oko 3-4 KM (nisam tacno zapamtila) a pakovanje je od 500 g (znaci moze se koristiti pet puta)
- glukoza- 3KM bocica (za jedno tri- cetiri puta)
- zelatin- kesica je 0, 40 KM
- secer u prahu 0,90 - 1,25 KM 500 g

Meni je za prvi put uspjelo extra!
Radila sam sve kao na videu sa minjine kuhinjice samo mislim da treba staviti manje vode jer je meni 20 ml prekrilo svu fruktozu....nije bilo onako "suho" kao na videu tako da sam morala staviti vise secera.
Pravila sam ja mafine i danas user posted image ...nafurala se pravo.


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  47 48 [49] 50 51   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *