|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  168 169 [170] 171 172   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
12.5.2011 15:27:40   
mišur
Dženana,

tortica je wauuuuuuuuuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Prekrasna!!!

I ja sam svojoj curi pravila, i to po bracinoj želji Hello Kitty. Zato je on od milja sad zove Kiticauser posted image
To je jedina figura koju je on u svojoj glavi vezao za curice i kad sam ga, onako bezveze, pitala šta ćemo seki praviti, odmah je to predložio.
Ja sam zadovoljna kako je ispalo, moglo je biti nalo bolje, ali hajde...user posted image
nego nisam nigdje slikala samu tortu, zaboravila, tako da vam evo slike svih nas sa tortomuser posted image

user posted image


< Poruku je uredio mišur -- 12.5.2011 15:29:11 >

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 4226
   RE: Fondant
12.5.2011 17:17:38   
mamine oci
user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 4227
   RE: Fondant
13.5.2011 10:18:35   
ziki
Super torta mišure, baš je lijepo ispala a posebno što je brat biro za seku svoju

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 4228
   RE: Fondant
13.5.2011 10:39:26   
vila_7
opet ja! Jucer u apoteci kupila glicerin obicni i kaze mi apotekarka da je samo za vanjsku upotrebu? Jel i vi taj koristite?
I ako vam nije tesko samo bar otprilike reci gdje su recepti sa bombonama i medom? P.S. za med prvi put cujem,jel ko pravio?


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 4229
   [Obrisana poruka]
13.5.2011 11:55:15   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu vila_7)
  Neposredna veza do poruke: 4230
   RE: Fondant
13.5.2011 13:26:29   
mišur
IZVORNA PORUKA: helena_7

opet ja! Jucer u apoteci kupila glicerin obicni i kaze mi apotekarka da je samo za vanjsku upotrebu? Jel i vi taj koristite?
I ako vam nije tesko samo bar otprilike reci gdje su recepti sa bombonama i medom? P.S. za med prvi put cujem,jel ko pravio?



Ja sam uvijek uzimala u apoteci taj obični. Bude u plastičnoj kutijici i u tečnom je obliku, bezbojne boje.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4231
   RE: Fondant
13.5.2011 13:28:54   
vila_7
ma najgore sto ja mislim i jesti F,jer sto cu ga stavljati pa skidatiuser posted image pa sam malo user posted image ,al eto valjda nam nista nece biti!

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mišur)
Neposredna veza do poruke: 4232
   RE: Fondant
13.5.2011 13:44:15   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: helena_7

opet ja! Jucer u apoteci kupila glicerin obicni i kaze mi apotekarka da je samo za vanjsku upotrebu? Jel i vi taj koristite?
I ako vam nije tesko samo bar otprilike reci gdje su recepti sa bombonama i medom? P.S. za med prvi put cujem,jel ko pravio?



je li bocica sa bijelom ili crvenom naljepnicom?


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4233
   RE: Fondant
13.5.2011 13:49:23   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: dush

Zanimljivo da ti je uspjela boja kada dodas samo prah u fondan, da ga ne rastopis s vodom. Ja nisam probala tako, ja sam uvijek boju sa par kapljica vode razmutila i onda dodala.
A to sto ti ej bio pretvrd je previse secera. Po receptu je 900gr, ali to je previse. Ja stavim oko 700 kada ga mijesim i onda jos malo poslije kada ga razvlacim stavim na sto da mi se ne lijepi. A nisam probala da ga razvlacim po providnoj foliji. I meni se nikada ne sjaji fondan, mat mi je da ne moze biti matiji :D I uvijek sam se pitala sta radite sa njim pa da vam se tako fino sjaji :)

Jednom mi se samo sjajio kada sam ga stavila na tortu cija krema je imala u sebi slag pa se poceo polako topiti :D



ja uvijek stavim svih 900 g, nikad manje ni grama, i bas me cudi da vas puno govori da je to puno i da bude pretvrd fondant user posted image uvijek mi bude dobar fondant...

a sto se tice sjaja, meni se zasjajio na nekoliko torti ali za mene to promasaj i kao "nije mi bas uspio fondant" user posted image user posted image user posted image , meni to bas nesto bezveze kad se sjaji...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 4234
   RE: Fondant
13.5.2011 13:52:08   
IvanaTz
i moram da pohvalim fondantasice koje su bile vrijedne proteklih dana, brzinski sam preletila postove (ovdje kad te nema par dana imas sta citati mjesec user posted image )... onaj garfield je fantastican, i naravno - rokoko, no comment za onu svadbenu, sta reci...user posted image

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 4235
   RE: Fondant
13.5.2011 13:54:20   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Prekrasna je, Dzenana. Svaka cast!


Slažem se, stvarno divna torta :)

Fondant se piše fondant, a izgovara fondan' jer se radi o francuskoj riječi. Ja, pak, izgovaram fondant, jer se na engleskom izgovara sa t, a ne bih da se pravim francuz.



user posted image user posted image user posted image user posted image slazem se, i kod mene je fondanT...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 4236
   RE: Fondant
13.5.2011 14:04:22   
vila_7
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: helena_7

opet ja! Jucer u apoteci kupila glicerin obicni i kaze mi apotekarka da je samo za vanjsku upotrebu? Jel i vi taj koristite?
I ako vam nije tesko samo bar otprilike reci gdje su recepti sa bombonama i medom? P.S. za med prvi put cujem,jel ko pravio?



je li bocica sa bijelom ili crvenom naljepnicom?



tamna prozirna bočica sa CRVENOM naljepnicom


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 4237
   RE: Fondant
13.5.2011 14:11:57   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: helena_7

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: helena_7

opet ja! Jucer u apoteci kupila glicerin obicni i kaze mi apotekarka da je samo za vanjsku upotrebu? Jel i vi taj koristite?
I ako vam nije tesko samo bar otprilike reci gdje su recepti sa bombonama i medom? P.S. za med prvi put cujem,jel ko pravio?



je li bocica sa bijelom ili crvenom naljepnicom?



tamna prozirna bočica sa CRVENOM naljepnicom



taj jeste za vanjsku upotrebu ali je i s tim glicerinom neko vec pravio i jeo user posted image , znaci - provjereno moze... amrino cini mi se...
al' ako si zabrinuta skini fondant kad budes davala bebi da jede...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4238
   RE: Fondant
13.5.2011 14:17:43   
Dzenana_G
Prvo da se zahvalim svima. Torta je uspjela zahvaljujuci vama koje ste pomogle savjetimo user posted image user posted image
Helena ne brini nista ako neko pojede fondant. To je mala kolicina glicerina i nemoze nisrta biti, a tek koliko mala kolicina dodje na jednom komadu torte. Ako mom muzu nista nije bilo nece nikome, jer mm voli da jede fondant uzme ga onako samog i jede. Meni se ne svidja i presladak je ja ga skidam kad jedem.

I jos da dodam da je meni ovaj put kada sam pravila fondant, obe ture, otislo skoro po kilogram secera. Koristila sam bony. Prosli put kada sam pravila otislo je oko 800 gr ali bio je neki drugi, ja mislim biljana ili tako nesto. Mislim da puno ovisi od secera.

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 4239
   [Obrisana poruka]
13.5.2011 14:48:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 4240
   RE: Fondant
13.5.2011 14:53:12   
happysmile
ja imala srecu teti rekla sta je u pitanju i ona mi dala ko biva taj neki jestivi glicerin, bijela naljepnica na providnoj bocici???eto nisam ni znala da ima ta crvena i bijea naljepnicauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4241
   RE: Fondant
13.5.2011 15:10:38   
dush
IZVORNA PORUKA: happysmile

ja imala srecu teti rekla sta je u pitanju i ona mi dala ko biva taj neki jestivi glicerin, bijela naljepnica na providnoj bocici???eto nisam ni znala da ima ta crvena i bijea naljepnicauser posted image user posted image user posted image



A ja kada sam trazila sa bijelom naljepnicom cudno su em gledali, dali su mi ovaj sa crvenom naljepnicom. I pravila sam torte s njim, svi jeli (ja nisam, ne svidja mi se, previse slatko, dosta sto je npr krema od reform torte ubitacno slatka), nikome nista nije bilo. Jedino sto znam da ako se u vecim kolicinama konzumira da moze dovesti do, da izvinite, proljeva. Npr, ako jedna osoba pojede vise od 1 supene kasike glicerina.

(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 4242
   RE: Fondant
13.5.2011 15:13:54   
happysmile
I meni je fondant presladak ja inace nisam bas ljubitelj preslatkog za razliku od mm, ja njega kad vidim da jede baklavu i kusa onu agdju ja se najezim sva.
A dush svakako ide jedna kasika u cijeli fondant tako da nema sanse da se ko i ukaki da prostis, bezopasno je svakako

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 4243
   RE: Fondant
13.5.2011 15:23:04   
cicana
Drage moje zenice, zanima me dali ova torta moze pod fondan http://www.coolinarika.com/recept/785213/ ? Unaprijed hvalaaa :)


_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 4244
   RE: Fondant
13.5.2011 15:31:56   
bebacha
moze al da ispeces jos jednu koru.jer kora mora biti zadnja

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 4245
   RE: Fondant
13.5.2011 15:37:50   
dush
IZVORNA PORUKA: happysmile

I meni je fondant presladak ja inace nisam bas ljubitelj preslatkog za razliku od mm, ja njega kad vidim da jede baklavu i kusa onu agdju ja se najezim sva.
A dush svakako ide jedna kasika u cijeli fondant tako da nema sanse da se ko i ukaki da prostis, bezopasno je svakako


Da zato i kazem da ako sam pojedes kasiku :) Samo ne znam bas kod djece, jer oni imaju malo vise osjetljive stomacice, a i onako guraju u usta sve to im padne pod ruku od tog fondana, jer su im slatke figurice, cvjetici, .... Ja sam doduse pravila torte samo za odrasle... Ali sam citala ovdje da je dosta djece jelo i da im nosta nije bilo.

Btw ja kada sam kupovala glicerin pitali su me za sta mi treba i kada sam rekla da je za tortu cudno su me gledali... A onda su mi rekli da se glicerin koristi i za bombe (nitroglicerin), pa im je malo cudno bilo kako za torte :)
?!



(odgovor članu happysmile)
Neposredna veza do poruke: 4246
   RE: Fondant
13.5.2011 15:42:32   
happysmile
user posted image user posted image user posted image user posted image ma dush trebala si im kazati ma ja ocu da napravim bombu od torte kad je pojedu ima da ih raznese koliko ce biti ukusnauser posted image user posted image user posted image user posted image
Mene nisu cudno gledali, bila ljubazna teta, koja mi svakako rece da se on jede, rece mi za sta je on dobar kad se jede,a l ja zaboravih

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 4247
   RE: Fondant
13.5.2011 15:49:42   
cicana
Bebacha hvala, a sta mislis da li ova torta moze podnijeti jos jednu, dosta manju, jer sam mislila da pravim na sprat? 

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 4248
   RE: Fondant
13.5.2011 16:04:52   
palachinken
cicana, ne bih ti savjetovala ovu tortu zbog sirupa, previše će raskvasiti kore pa ti se neće baš ponašati dobro pod fondanom, a pogotovo ako je opteretiš još jednim spratom. Ako imaš vremena, onda obavezno napravi dan ranije tortu i nek prenoći, da se preko noći slegne i smiri, premaži je buttercreamom prije oblaganja i onda ne bi trebalo biti problema.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu cicana)
Neposredna veza do poruke: 4249
   RE: Fondant
13.5.2011 16:30:31   
cicana
Hvala palachinken, uradicu po tvojim savjetima i nadam se da ce biti ok. Javim kako je ispalo :D

_____________________________

..jer vidis sve te vise volim,
svakog dana, svakog jutra ,
danas vise nego juce, mnogo manje nego sutra...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 4250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  168 169 [170] 171 172   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  168 169 [170] 171 172   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *