|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  167 168 [169] 170 171   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
12.5.2011 0:57:03   
Honey3
Dzenana torta je cista desetkauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu remzy)
Neposredna veza do poruke: 4201
   RE: Fondant
12.5.2011 1:01:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

http://www.coolinarika.com/recept/najbolji-kolac-sa-jagodama/


ova torta nije za fondant

naime ni kore ni krema nisu za nju...
ja ne vjerujem d aće uspjeti ali evo neka neka druag forumašica kaže ako ima iskustvo...
naime ja imam tzv. torta puslica iste kore od bjelanaca smao je krema s aorasima i puterom i žumacima na pari...
ne može pod fondant ja porbala za novu godinu i skonatm d aće mi ga sitopiti i da će pljuhnutiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 4202
   RE: Fondant
12.5.2011 7:16:07   
mala86





Evo nase tortice user posted image Konacno gotova. Mislim da ce sad ove sto sam ih peglala odahnuti user posted image

user posted image

svaka cast user posted image user posted image user posted image




_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 4203
   RE: Fondant
12.5.2011 7:56:34   
Bambi09
bebacha, ja sinoc pravila onu tortu ali sa bananama... predobra je... preukusna... fantasticna... ali definitivno nije za fondana... mekana je previse i ne bi izdrzala fondan

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 4204
   RE: Fondant
12.5.2011 8:07:39   
bebacha
necu onda ni pokusavat.napravit cu je nekom drugom prilikom jer ova sad prilika zahtjeva fondanuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4205
   RE: Fondant
12.5.2011 8:09:12   
chuci
doublemum priupita sinoć pa da napišem da sam ja pravila glicerinski fondant sa želatinom od algi, odnosno onom agar i nije bilo problema.
to je ova crveno crna torta od prije par stranica

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4206
   RE: Fondant
12.5.2011 8:21:04   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: Bambi09

Pozdrav rajo,
imam jednu molbicu ako vam to nije kakav problem?!
Da li bi netko bio toliko ljubezan da napise detaljno i konkretno sta radi sa fondanom, nakon sto ga napravi? Mislim kad smjesate sastojke koji su potrebni za glicerinski fondan i isti izmjesite u odgovarajucu smjesu, sta onda radite s njim, da li ga ostavljate da odstoji, ili ga drzite u frizideru, ili ga odmah koristite? Da li jos nesto koristite prije presvlacenja torte i prije pravljenja oblika? I kako vam bude tako sjajan, mislim da se sjaji na kraju?
Unaprijed veoma zahvalna user posted image

 
citiram samu sebe jer niko nista ne reaguje i da dodam jos jedno pitanjce, koju kesicu zelatina koristite, malu ili veliku? Tacnije od koliko gr.?

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4207
   RE: Fondant
12.5.2011 8:35:03   
najjda
moze li neko da mi kaze gdje da kupim ove boje i ovu masu sada da netrezim jer ima puno stranica

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4208
   RE: Fondant
12.5.2011 9:39:28   
dush
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Evo nase tortice user posted image Konacno gotova. Mislim da ce sad ove sto sam ih peglala odahnuti user posted image

user posted image



Svaka cast Dzenana user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Torta je prelijepa!!!!!


Mene zanima kada pravite ove torte na sprat, koje velicine kalupa koristite?

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 4209
   RE: Fondant
12.5.2011 9:40:37   
chuci
najjda masu možeš gotovu kupiti u alperu u kasindolskoj ulici u sarajevu. boje imaš kupiti  bingu, merkatoru, interexu i to su one boje u prahu. masu većina žena ovdje sama pravi. imaš tri recepta.
jedan je sa marshmellow bombonama, drugi je sa glicerinom i treći sa medom. možeš recepte naći i na temi a ima i po internetu

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 4210
   RE: Fondant
12.5.2011 9:53:38   
chuci
IZVORNA PORUKA: Bambi09

IZVORNA PORUKA: Bambi09

Pozdrav rajo,
imam jednu molbicu ako vam to nije kakav problem?!
Da li bi netko bio toliko ljubezan da napise detaljno i konkretno sta radi sa fondanom, nakon sto ga napravi? Mislim kad smjesate sastojke koji su potrebni za glicerinski fondan i isti izmjesite u odgovarajucu smjesu, sta onda radite s njim, da li ga ostavljate da odstoji, ili ga drzite u frizideru, ili ga odmah koristite? Da li jos nesto koristite prije presvlacenja torte i prije pravljenja oblika? I kako vam bude tako sjajan, mislim da se sjaji na kraju?
Unaprijed veoma zahvalna user posted image

 
citiram samu sebe jer niko nista ne reaguje i da dodam jos jedno pitanjce, koju kesicu zelatina koristite, malu ili veliku? Tacnije od koliko gr.?


ja sam dosada pravila dva puta fondan. prvi put onaj sa mm bombonama drugi put sa glicerinom i taj drugi put dvije torte. ovo pišem da znaš da nisam neki stručnjak.
ja sam fondan oba puta odmah isti dan koristila. nakom miješanja sam ga ostavljala malo da odstoji na radnoj površini dok ja pripremim tortu i ostalo, znači nekih 15 - 30 minuta.
meni se onaj sa mm bobama nije nešto sjajio a glicerinski mi se pravo sjajio, a ne znam ni sama zašto. valjala sam ga na providnoj foliji pa sa folijom prebacivala na tortu, onda kad sam skinula foliju (taj dio sa folijom je išao vani) fondan mi se pravo sjajio. boje sam dodavala ove u prahu u tečnu smjesu pa tek onda dodavala šećer u prahu. stvarno ne znam što se sjajio.
prije stavljanja fondanta na tortu sam je premazivala umućenim puterom sa šećerom u prahu pravo tanko. meni taj dio nije najbolje uspio kao što se vidi po slici. ne znam lijepo zagladiti tortu okolo, odozgo i nekako zagladim ali oko mi ne ide još. možeš tortu premazati i ostatkom fila. ja sam najljepše rezultate, odnosno najravniju tortu dobila kada sam ostatkom fila premazala tortu okolo, zagladila, stavila u frižider 15tak minuta, pa onda opet zagladila sa još malo fila. tu tortu nisam stavljala pod fondant i nemam sliku ali je bila baš glatka. takođe ima fazon da zadnju koru okreneš donjom stranom prema gore, jer je ona ravnija.

ja sam koristila onu agar želatinu (biljnu) u maloj kesici. 

mm fondan

user posted image

glicerinski

user posted image
user posted image

to je sve što sam ja pravila sa fondantom

jesam li šta ispustila


(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4211
   RE: Fondant
12.5.2011 9:54:38   
chuci
glicerinski mi se malo istopio u autu jer je išao na vikendicu a bilo je toplo user posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4212
   RE: Fondant
12.5.2011 10:00:48   
Bambi09
Hvala ti na iscrpnom objasnjenju. Torte su ti sve predivne. Svaka cast. Ma najvise sam pitala iz razloga sto skoro kad sam pravila tortu sa fondanom, prvi dio mi je pucao, ali drugi nije jer sam malo namastila ruke uljem i presla preko fondana rukama, pa sam kontala mozda da ne stavljate jos nesto osim onoga sto je navedeno u receptu, ili sam mozda pretvrdo zamjesila fondan user posted image  A skontala sam da mi ljepsa boja bude kada prah dodam u fondan na nacin da malo prstom udubim smjesu pa u nju naspem praha onoliko koliko zelim jaku boju pa to fino izmjesim, nego kada prah rastapam s vodom pa dodajem u smjesu.

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4213
   RE: Fondant
12.5.2011 10:22:51   
dush
Zanimljivo da ti je uspjela boja kada dodas samo prah u fondan, da ga ne rastopis s vodom. Ja nisam probala tako, ja sam uvijek boju sa par kapljica vode razmutila i onda dodala.
A to sto ti ej bio pretvrd je previse secera. Po receptu je 900gr, ali to je previse. Ja stavim oko 700 kada ga mijesim i onda jos malo poslije kada ga razvlacim stavim na sto da mi se ne lijepi. A nisam probala da ga razvlacim po providnoj foliji. I meni se nikada ne sjaji fondan, mat mi je da ne moze biti matiji :D I uvijek sam se pitala sta radite sa njim pa da vam se tako fino sjaji :)

Jednom mi se samo sjajio kada sam ga stavila na tortu cija krema je imala u sebi slag pa se poceo polako topiti :D

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4214
   RE: Fondant
12.5.2011 10:26:20   
chuci
i ja sam mastila ruke puterom, tako sam vidjela na onim videima na internetu. a boje za žirafu sam i ja dodavala u gotov fondant i njih sam malo mijesila sa mehkim puterom pa u rupu u fondantu i mijesi mijesi... nisam sa vodom mutila.

rokoko je pisala da ona nekada gotov fondant već postavljen na tortu premazuje bojom rastopljemon u malo alkohola. dobije se jaka boja. to je ona radila i za zlatnu i za srebrenu boju. palachinken za crnu i baš budu intenzivne boje. da znaš i taj fazon ako nisi upratila na temi.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4215
   RE: Fondant
12.5.2011 10:49:28   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: dush

Zanimljivo da ti je uspjela boja kada dodas samo prah u fondan, da ga ne rastopis s vodom. Ja nisam probala tako, ja sam uvijek boju sa par kapljica vode razmutila i onda dodala.
A to sto ti ej bio pretvrd je previse secera. Po receptu je 900gr, ali to je previse. Ja stavim oko 700 kada ga mijesim i onda jos malo poslije kada ga razvlacim stavim na sto da mi se ne lijepi. A nisam probala da ga razvlacim po providnoj foliji. I meni se nikada ne sjaji fondan, mat mi je da ne moze biti matiji :D I uvijek sam se pitala sta radite sa njim pa da vam se tako fino sjaji :)

Jednom mi se samo sjajio kada sam ga stavila na tortu cija krema je imala u sebi slag pa se poceo polako topiti :D


 
I ja sam iz pocetka sve tako rastapala sa par kapi vode, ali me huja bila uhvatila sto mi djeca diraju soljicu u kojoj sam rastapala i probam samo onako prah da ubacim u smjesu i vjeruj mi da je ljepsa boja ispala nego sa vodom. A sto se tice secera, ni ja nisam iskoristila ni 800 gr. secera, a sad nesto kontam mozda zavisi i od kvalitete secera user posted image  Ja kad mijesim fondan, prvo stavim u zdjelu 500 gr. secera i kad to umjesim sa ostalim sastojcima i prerucim iz posude na radnu povrsinu onda dodajem secera jos nekih 200-300 gr. ali sigurno ne vise user posted image
 
chuci znaci ipak i vi koristite dodatna pomagala user posted image  eh super, reko da sta nisam zeznula... ma praksa je praksa, sigurno ce mi ovaj put biti puno bolji fondan...
 
p.s. i nekako se osjecam glupo, ali kako se ispravno kaze "fondaN" ili "fondanT", jer na netu gdje god sam sta gledala pise "fondaN" bez T user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 4216
   RE: Fondant
12.5.2011 10:51:03   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Bambi09

p.s. i nekako se osjecam glupo, ali kako se ispravno kaze "fondaN" ili "fondanT", jer na netu gdje god sam sta gledala pise "fondaN" bez T user posted image

meni vjecna nedoumica user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4217
   RE: Fondant
12.5.2011 10:53:43   
Niobe
IZVORNA PORUKA: SelmydZanky

Prekrasna je, Dzenana. Svaka cast!


Slažem se, stvarno divna torta :)

Fondant se piše fondant, a izgovara fondan' jer se radi o francuskoj riječi. Ja, pak, izgovaram fondant, jer se na engleskom izgovara sa t, a ne bih da se pravim francuz.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu SdZ)
Neposredna veza do poruke: 4218
   RE: Fondant
12.5.2011 10:54:54   
Bambi09
Ma moj dragi talijan user posted image user posted image  muchas ti gracijas user posted image user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 4219
   RE: Fondant
12.5.2011 11:10:00   
najjda
chuci hvala ti bas sam nesto zauzeta s poslom pa nema vremena da pretrazujem  a treba mi u skorije vrijeme hvala ti

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 4220
   RE: Fondant
12.5.2011 11:12:41   
najjda
e vala svaka vam čast svima koje se potrude da naprave same , ja cu vjerovatno pokušati pa ceemo vidjeti kako ce izgledati
lp

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 4221
   RE: Fondant
12.5.2011 11:14:06   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Bambi09

Ma moj dragi talijan user posted image user posted image  muchas ti gracijas user posted image user posted image


user posted image user posted image user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4222
   RE: Fondant
12.5.2011 11:17:31   
najjda
a gdje kupiti kod nas u sa marshmallow

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 4223
   RE: Fondant
12.5.2011 12:23:00   
Bambi09
najjda to su ti one bombone kao spuzve, mekane i imas u svakoj prodavnici kupiti

user posted image


_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu najjda)
Neposredna veza do poruke: 4224
   RE: Fondant
12.5.2011 12:32:26   
najjda
hvalauser posted image user posted image user posted image user posted image  ma vidim nesto mi poznato al nisam skontala aaaaaaaa haj hvala još jednom

_____________________________

15.06,2008 najjda dosla na svijet

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4225
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  167 168 [169] 170 171   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  167 168 [169] 170 171   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *