|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:17:13   
Dz3ni
Pobogu ne može mama znati bolje od doktora, pa nisu se ljudi džaba školovali...user posted image Istina je da ima negativnih primjera, ali da su mesari kao što ona priča niko ne bi išao doktoru nego bi se svi porađali kući user posted image Šta je s nekim ljudima...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 76
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:17:30   
teacher75
svega u bozjoj basti...

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 77
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:17:58   
M kao Mama
E, mojaMimi ti ako budeš slušala svekrvu i muža nećeš porodilišta ni vidjeti, nego ćeš se kući porodit,

mila moja, koliko sutra dedera lijepo ginekologu, pa vidi jel ti sa djetetom sve ok, jel se lijepo razvija i ostalo, a o porodu misli kad bude vakat

(odgovor članu vjestica)
Neposredna veza do poruke: 78
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:28:40   
milenium

IZVORNA PORUKA: mimi_93

mamu, ona je rekla da nema potrebe da idem doktoru kao mlada sma i zdrava.... ja zelim ici ali uprkos tome mama kako kaze ona ipak kao zna najbolje...jos uvijek nisam isla....


mimi93 ti još nisi bila kod ginekologa?! jesam dobro shvatila? javi se ženo!
internet očito imaš,kažeš da se informiraš a 4 mj trudna i nisi ginekologu otišla. sve ti ovo govorim u najboljoj namjeri,ženo draga kod ginekologa se ide svako mjesec dana.znači 9 pregleda + po potrebi i više,posebno pred kraj.
pa koja si krvna grupa?to se vadi odmah na početku trudnoće.šta ako si RH - minus? moraš tri puta vaditi antitjela u trudnoći ako si minus.

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 79
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:29:09   
jasmin
Ma dajte cure,kao da je zena pocinila zlocin zato sto nije otisla doktoru.Ako je uredna trudnoca,zena se super osjeca,nema bolova,zasto mora ici odmah.Uostalom,mi smo opsjednuti ultrazvucima,a oni su itekako stetni za bebu.
Da se razumijemo,ja sam prva isla na pregled s 5 sedmica trudnoce,sad da zatrudnim,otisla bih na konsultacije s doktoricom,a na uzv samo u nuzdi i jednom po ulasku u 9-i mjesec.
I opet,da se razumijemo,i ja sam za pregled i trazenje strucnog misljenja,no nije bilo potrebno ovoliko se cuditi.

< Poruku je uredio jasmin -- 29.3.2012 22:30:14 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 80
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:33:58   
Lady26
Jasmin, pa zaboga valjda se ode doktoru da potvrdi trudnocu, pa da kaze da je hB sve u redu i sl....
A ne da joj svekrva kaze da ne mora ici jer je to sve kako treba user posted image
I nije niko rekao da ide na UZ ili slicno nego da uopste ODE doktoru...

< Poruku je uredio Lady26 -- 29.3.2012 22:35:02 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 81
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:36:04   
teacher75
ko kaze da je UZ stetan? ja sam isla skoro svaki mjesec u obje trudnoce

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 82
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:39:06   
Skvo RR
Dobro sada ne moramo ici u raspravu.

Mislim da dobronamjeran je savjet da se forumasica javi doktoru.

Ovim putem joj zelm dobrodoslicu na Ringeraju, i upucujem je da ima korisnih savjeta na pdf-u trudnoca.

user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 83
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:40:20   
ziki
Draga moja mimi probaj da razlucis jedno: tvoje tijelo, tvoja trudnoca i tebe se tice pa tako treba da TI donosis odluke.  Tvoj muz treba tebe da slusa jer o VASEM djetetu se radi. Njegova mama je tu ne pretjerano bitna osoba a ne neko ko odlucije hoces li otic kod dr ili ne.

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 84
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:45:50   
Dz3ni
Ma brate pored tolike opreme i medicinskih dostignuća sve se bukvalno može provjeriti da li je uredu sa bebom, ali i majkom. Zbog toga je broj spontanih pobačaja i mrtvorođene djece i raznih drugih anomalija i poremećaja ZNATNO smanjen. Postoje za početak ti testovi na rH faktor koji je skoro persudan u narednim trudnoćama ukoliko je negativan. Pa onda testiranja u vezi Downovog sindroma i raznih drugih (ne daj Bože). Zašto ne izbjeći sve nepotrebne komplikacije jednostavnim odlaskom kod ginekologa i to danas u 21. st. kad su tolike mogućnosti...

mimi_93 vidim da si mlada, nisam ni ja puno starija ali trebaš razmišljati sad o svojoj bebi kao prioritetu. Znači beba, pa 10 mjesta pa sve ostalo...pusti svekrvu i razne priče...svega ćeš se naslušati, ali ne uzimaj ništa zdravo za gotovo. Razmišljaj svojom glavom, niko ne treba da ti određuje ništa, a pogotovo ne u vezi TVOJE bebe i TVOG zdravlja!!!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 85
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 23:01:25   
animagical
uzv je dokazano stetan za miseve, ne za bebe...to dok se ne dokaze ja ne bih navodila kao cinjenicu

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 86
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 23:01:44   
zeze

IZVORNA PORUKA: mimi_93

Hvala vam drage moje... ali evo meni je 19 godina... iz travnika sam...koliko sam cula ovi nasi doktori ovdje nisu bas nesto bistri tj. toliko sam losih stvari cula. kaze zena se dere u toku porodjaja prirodnog i doktor joj opali samar kao nemoj se derati... zena mi to prica po vlastitom iskustvu. dalje strah me iskreno i prirodnim putem a i carski... voljela bih prirodnim... sva zenska loza u mojoj porodici nije imala ni mucnine niti ikakve probleme tokom trudnoce... tako je evo i sa mnom. kao da i nisam trudna. znam samo da sam trudna po menstruaciji.. ne znam koliko tjelesna gradja ima sa tim ali poprilicno sam visoka i krupih kostiju... mama mi je govorila da je nas troje ( mene i bracu) rodila u roku 45 minuta od pucaja vodenjaka. ja sam licno bila duga 65 cm i imala 4750 grama...sad ne znam koliko ima genetike u tome koliko ce se dijete roditi ali i muz mi je bio krupan bebac...dalje u cetvrtom sam mjesecu trudnoce pa se pokusavam sto ranije i sto vise informisati o razim stvarima... psto smo i muz i ja jako mladi a on je jako vezan za svoju mamu, ona je rekla da nema potrebe da idem doktoru kao mlada sma i zdrava.... ja zelim ici ali uprkos tome mama kako kaze ona ipak kao zna najbolje...jos uvijek nisam isla.... ne zelim ici sama jer zelim da muz bude uz mene u tim trenutcima... valjda me sad razumijete zasto vas pitam o tom porodu kako i na koji nacin...


Ja sam se porodila u Travniku. Bili su jako strucni, ljubazni i usluzni. Otidji dr. ne igraj se sa svojim djetetom i svojim zdravljem.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 87
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 23:18:24   
sara.at

IZVORNA PORUKA: jasmin

Ma dajte cure,kao da je zena pocinila zlocin zato sto nije otisla doktoru.Ako je uredna trudnoca,zena se super osjeca,nema bolova,zasto mora ici odmah.Uostalom,mi smo opsjednuti ultrazvucima,a oni su itekako stetni za bebu.
Da se razumijemo,ja sam prva isla na pregled s 5 sedmica trudnoce,sad da zatrudnim,otisla bih na konsultacije s doktoricom,a na uzv samo u nuzdi i jednom po ulasku u 9-i mjesec.
I opet,da se razumijemo,i ja sam za pregled i trazenje strucnog misljenja,no nije bilo potrebno ovoliko se cuditi.


UZ Nije Stetan ni za bebu ni za majku, neznam samo Otkud ti ta nebulozauser posted image
Cuj ako Nije bitno kud si ti ti pozurila sa 5sedmica da ides na pregled user posted image ...
Pregledi i uz kao i vaginalni Pregledi nisu izmisljeno jer doktorima pricinjava zadovoljstvom da vire svakoj trudnici u medjunozje vec zbog mogucih komplikacija i stanja i uvid u trudnocu. U ostalom svakoj buducoj majci Kojoj je Stalo da zna kako joj se plod ljubavi razvija ici ce rado na svaki pregled i cesto Koliko god mozeuser posted image
Za ovu iz Travnika nemam rijeci user posted image vec samo da joj kazem da ce njoj sveki jednom reci "ma nemoras ti hraniti ni dojiti ovo djete,neka bolan snaho ja cu"user posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 88
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 23:42:47   
nutellica
Joj ja ni sama neznam koliko sam dosad puta bila na ultrazvuku, a 19-ta sam sedmica....
Mimi nego cimprije ti doktoru pusti svekrvu, ha ya

_____________________________

Svatko želi živjeti na vrhu planine, ali sva sreća i rast događa se penjući se na nju.

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 89
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 0:05:52   
jasmin
IZVORNA PORUKA: sara.at


IZVORNA PORUKA: jasmin

Ma dajte cure,kao da je zena pocinila zlocin zato sto nije otisla doktoru.Ako je uredna trudnoca,zena se super osjeca,nema bolova,zasto mora ici odmah.Uostalom,mi smo opsjednuti ultrazvucima,a oni su itekako stetni za bebu.
Da se razumijemo,ja sam prva isla na pregled s 5 sedmica trudnoce,sad da zatrudnim,otisla bih na konsultacije s doktoricom,a na uzv samo u nuzdi i jednom po ulasku u 9-i mjesec.
I opet,da se razumijemo,i ja sam za pregled i trazenje strucnog misljenja,no nije bilo potrebno ovoliko se cuditi.


UZ Nije Stetan ni za bebu ni za majku, neznam samo Otkud ti ta nebulozauser posted image
Cuj ako Nije bitno kud si ti ti pozurila sa 5sedmica da ides na pregled user posted image ...
Pregledi i uz kao i vaginalni Pregledi nisu izmisljeno jer doktorima pricinjava zadovoljstvom da vire svakoj trudnici u medjunozje vec zbog mogucih komplikacija i stanja i uvid u trudnocu. U ostalom svakoj buducoj majci Kojoj je Stalo da zna kako joj se plod ljubavi razvija ici ce rado na svaki pregled i cesto Koliko god mozeuser posted image
Za ovu iz Travnika nemam rijeci user posted image vec samo da joj kazem da ce njoj sveki jednom reci "ma nemoras ti hraniti ni dojiti ovo djete,neka bolan snaho ja cu"user posted image


Iako mogu biti arogantna,no necu,samo cu toplo preporuciti preciznije iscitavanje o uzv,pa ces razumjeti :).
Dalje ne bih puno komentarisala...dva puta sam napisala `da se razumijemo` i opet me nisi razumjela.
Naravno da ce ici doktoru,ali joj se ne mora toliko ostro prici kao da se to mora aman istih stopa,ili ode glava.
I nesto ne bih imala snage reci da je meni koja sam odmah isla na pregled vise stalo do mojeg ceda nego njoj koja ne ide,ili bilo kojoj koja ne ide.Evo recimo,jedna mamica koja je skoro dobila svoje trece pilence nije ovu trudnocu nijednom isla na uzv,inace se educirala u SAD-u,muz Amer,kod njih je sve to normalno,kod nas je `nebuloza` :):):).



< Poruku je uredio jasmin -- 30.3.2012 0:06:39 >


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 90
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 0:15:24   
mala_sa
Kod nas ako je sve normalno imas vaginalni pregled svaki mjesec, a UZ samo 4 puta. Smatra se da nema potrebe za vise pregleda.

Mimi ti bi svakako trebala otici doktoru, ako nista tvoja psiha ce biti spokojna, kad ti strucno lice potvrdi da je sve uredu.

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 91
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 2:33:26   
milenium

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Kod nas ako je sve normalno imas vaginalni pregled svaki mjesec, a UZ samo 4 puta. Smatra se da nema potrebe za vise pregleda.
.



vaginalni svaki mjesec? pa šta vaginalno svaki mjesec ima dole gledat,ta neće ugledat plod svojim očimauser posted image ja sam imala samo prvi i zadnji pregled i trudnoći vaginalni,a jednom mjesećno uzv.znači 9 uzv. a i gin.mi je rekao da je kao bolje ne šopkat dolje stalno u trudnoćiuser posted image user posted image

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 92
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 8:05:23   
sara.at
Jasmin nemoras ti biti arogantna, bicu Ja bez problemauser posted image
Molim te reci sta je pametno I normalno doslo od Amera? Za njih je sve normalno pa da nenabrajam dalje. I mozda bi se ti trebala malo educirati I citati o uz a ne da pricas gluposti o stetnosti, jer stetan je I zrak koji udisemo pa neumiremo svi od njega. Nepostoji nijedan medicinsko dokazani slucaj da je uz stetan za plod ili majku. E sad po postu od travnicarke vidim da je njoj stalo vise do medicinskog misljenja njene svekrve nego do njenog ploda u utrobi. Mislim da I sama znas da se svi bitni pregledi rade do 24sed a neki se moraju u ranoj trudnoci raditi jer poslije nemoze. Mene moj doki svaki pregled pregleda vaginalno. Zasto? Radi skracenig grlica maternice (kojeg nebi vidio da me nije vaginalno pregledao),zbog moguci infekcija,upala,gljivica,ocuvanosti grlaca maternice I jos nekih masa stvari koje se cine za nasu dobrobit I nase bebe. I jasmin da se razumijemo ti si isla na sve preglede Ali ti nije bauk sto doticna 4mj nije nijedan pregled obavila jer joj je sveki odokativno rekla da je zdrava I nemora iciuser posted image mislim necu ni da mislim sta ce joj poslije raditi Ali to je vec za temu svekrve. I sad mi nemoras reci kako su nase majke/nene radjale prije, jer cuj I pracovjek je prije zivio u pecini,zar bi I mi sad trebaliuser posted image

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Dz3ni)
Neposredna veza do poruke: 93
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 8:42:17   
Mirkica

IZVORNA PORUKA: mala_sa

Kod nas ako je sve normalno imas vaginalni pregled svaki mjesec, a UZ samo 4 puta. Smatra se da nema potrebe za vise pregleda.

Mimi ti bi svakako trebala otici doktoru, ako nista tvoja psiha ce biti spokojna, kad ti strucno lice potvrdi da je sve uredu.


kod nas tri puta s tim da kod mene rade svaki mejsec od 22 sedmice svako 2 sedmice , zato jer se MORA pratiti , djevojak iz Travnika bi trebal obavezno otici doktoru jer bar mi ovdje na forumu trebali bi znati sta se sve moze desiti kakvih svih komplikacija ima. Ja samo mogu reci Bog pa moja doktorica a drugi kako hoce.

_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 94
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 8:49:41   
veeseelaa
tebi je sveki rekla da ne moraš dr? jao super, te lude svekrve

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 95
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 9:09:38   
Anoniman
Kad je MOJE dijete u pitanju, ja odlucujem.
Imam povjerenja u skolovane i strucne ljude, rado im se prepustam uz Bozju pomoc.

Idi doktrou, zeno. Da nesto, ne daj Boze, krene po zlu, ne bi sebi nikad oprostila...

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 96
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 9:34:57   
enči80
Mimi i ja sam se porodila u Travniku i iskreno nemam dobro mišljenje o doktorima gore ali u svemu preživljenom sam shvatila da je najbolje voditi trudnoću kod nekoga od njih jer se onda na porodu možeš barem malo pouzdati da ćeš dobro proći.Sretno!

_____________________________

28.10.2008.,jedna ptičica:(
07.09.2011.,dvije zlatne jabuke:)
'Nikada više ne planiram.Ja samo živim ovaj život.Ponekad kako želim,ponekad kako moram'.M.S.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 97
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 9:39:23   
leona81
misljenja sam da nije zaista potrebno svake 3 sedmice ici na pregled kao sto se radi kod nas kod privatnika, mislim da je ok otici na pocetku, sredini i svakako 8 i 9 mj se treba javiti u drzavnu u kojoj ce se raditi porod i to je dovoljno...ja mislim da sam sigurno do 8 mj isla 10 puta, pa plus 8 i 9 mjesec non stop na UZ pa CTG, zlo mi je vise bilo...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu enči80)
Neposredna veza do poruke: 98
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 9:40:03   
leona81

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tebi je sveki rekla da ne moraš dr? jao super, te lude svekrve


sta ce zena, mozda ne moze otici bez njihovog znanja, ne znate vi cega sve ima

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 99
   RE: carski rez ili prirodnim putem
30.3.2012 9:44:41   
animagical

IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

tebi je sveki rekla da ne moraš dr? jao super, te lude svekrve


sta ce zena, mozda ne moze otici bez njihovog znanja, ne znate vi cega sve ima

na RR je hit ismijavati nekoga jer nije jednako upucen kao ove moderne forumasice, i mene to uzasno nervira... aman jarabi crkose od emancipovanosti, a ne znaju ljudski dvije rijeci napisati bez iskompleksiranog hvaljenja samih sebe kroz post... leona, potpisujem tvoj post...sta vi znate zasto i kako je kod nje, i sta je njima u njihovoj kuci normalno....moze se i na ljepsi nacin uputiti, a vi kako ste napale s podsmijavanjima, ja vas ne bih pitala za savjet nikada...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  2 3 [4] 5 6   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *