|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 13:46:24   
leona81

IZVORNA PORUKA: assmiras

ja se samo nadam da ce abd trudnoca biti uredna i nece biti zadak..


Ja juce bila na kontroli i dok mi kaze da zadak kod drugorotkinje nije osnov za carski. Znaci samo kod prvog poroda zadak je po automatizmu carski :)

Moj prvi orod je bio pravo dug i tezak.... Selmicak imala 3.800kg; Obim glave 36 cm. Nije se spustila kako treba, na kraju na glavi imala ogroman kefalhematom.
Zbog gore navedenog se dvoumimo i brinemo kako ce teci ovaj porod.... ali nadamo se da ce biti ok. i da ce moci prirodno.... onaj momenat kada vidis kada beba izadje, ja nebih mijenjala ni za sta, ali s druge strane postoji strah zbog komplikacija....


znam ali nakon carskog bas i ne vole da se zena poradja prirodno, pogotovo ako je mala razlika, tako mi je rekla moja dr i preporucila vecu pauzu:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 51
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 14:02:27   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Monaa

A jesi li puno ispucala? Ma ja sam po prirodi panicar, a jos prva beba pa kako se blizi sva sam nesto zabrinuta i nervozna.


pa hm
imala sam unutarnje konce i vanjske al nakon 20 dana sam sjela u auto i vozila user posted image malo sa strane al vozila sam
porod je brzo završio, prvi bol sam osjetila u 20 sati a porodila sam se u 21,45 ....
naravno imala sam prvih desetak dana pomoć od mame, koja je svo vrijeme bila uz mene i bebicu.... moje je bilo da ležim, jedem, pijem i dojim
Nažalost sa dojenjem nisam uspjela, dojila sam samo 1 mjesec, jednostavno nije išlo

ujutru, nakon poroda, kad me je posjetio dr koji mi je vodio trudnoću rekao mi je bez obzira što je beba velika (gledali su me ko čudo) da je sto puta bolje za mene što sam rodila prirodno

I nije me uopće strah od poroda, sad bi sve isto

Ne razmišljaj o tome (ja nisam), kad krene krenuće, a bićeš i u sigurnim rukama
Tvoje tijele će se znati nositi



_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Monaa)
Neposredna veza do poruke: 52
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 14:04:04   
veeseelaa
i da, smatram da je lijepo i kad se rodi krupna bebica, izgledala je kao da ima 2 mjeseca user posted image
kad smo ja i mm otišli da je uzmemo u usporedbi sa drugim bebama bilo je smiješno
žao mi je što nisam ponijela aparat da slikam user posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 53
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:16:31   
Lejla Ka

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

Tvoje tijele će se znati nositi




Ovo je toliko tačno! Samo treba vjere u sebe, u svoje tijelo, pozitivnog razmišljanja i pozitivnog znanja.

Tijelo preko hormona osjeća kako se majka osjeća u trenutku poroda. Porodi češće počinju noću kad je majka najopuštenija, tad tijelo osjeća da će beba doći u sigurno okruženje. Hormon oksitocin je taj koji uzrokuje trudove. Hormon stresa adrenalin smanjuje, ili čak poništava djelovanje oksitocina pa kad se porodilja plaši, prepadne u porodu čitav sistem poroda se koči, usporava. Porodilja treba da se koncentriše na pozitivno, da psiha prati dešavanja u tijelu, da putuje zajeno sa porodom, da se što više isključi od okoline koja na porodilju prenosi svoje uzbuđenje, nervozu i podiže nivo adrenalina.

Jako je korisno naučiti neku tehniku relaksacije. Joga ima super način opuštanja, disanja i vizualizacija koji mogu pomoći u porodu. Jako je korisno naučiti kako teće proces poroda da bi žena u svakom trenutku znala šta se dešava šta slijedi i da je to sve normalno i potrebno da se beba donese na svijet.

Strah i briga su najveći neprijatelji, bukvalno.
Tako da, drage buduće mame proguglajte malo temu "prirodni porod", "orgazmički porod" "opuštanje u porodu", nađite neke lijepe priče i iskustva. Naučite kako to ide da bi znale da vi to možete, da porod nije medicinski problem već vaša super-sposobnost s kojom ste se rodile. Ljekari su tu samo ako zatrebaju, a ne zato što vam trebaju.

_____________________________

Velika princeza E 2005
Maleni veseljak N 2008
I ovo su moja DjeCa pored djece,
i moje Dojenje nakon dojenja

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 54
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:20:34   
Lady26
IZVORNA PORUKA: leona81

znam ali nakon carskog bas i ne vole da se zena poradja prirodno, pogotovo ako je mala razlika, tako mi je rekla moja dr i preporucila vecu pauzu:)

Jel se ovo odnosi na sve koje su rodile na CR?
Mene je tako strah druge user posted image i poroda....

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 55
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:28:05   
leona81
pa eto kod nas je poznato to jednom carski, uvijek carski...a nidje veze, niti je potreba, nego je valjda njima tako lakse

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 56
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:29:12   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: assmiras

ja se samo nadam da ce abd trudnoca biti uredna i nece biti zadak..


Ja juce bila na kontroli i dok mi kaze da zadak kod drugorotkinje nije osnov za carski. Znaci samo kod prvog poroda zadak je po automatizmu carski :)

Moj prvi orod je bio pravo dug i tezak.... Selmicak imala 3.800kg; Obim glave 36 cm. Nije se spustila kako treba, na kraju na glavi imala ogroman kefalhematom.
Zbog gore navedenog se dvoumimo i brinemo kako ce teci ovaj porod.... ali nadamo se da ce biti ok. i da ce moci prirodno.... onaj momenat kada vidis kada beba izadje, ja nebih mijenjala ni za sta, ali s druge strane postoji strah zbog komplikacija....



Moj ginekolog nije imao dileme kada je bilo jasno da se beba neće okrenuti, iako je to bio moj drugi porod.
Za njega je taj položaj bio indikacija za carski rez.
Hvala bogu da je tako, jer da je nastupio porod, moju bebu bi pupčanica ubila.
Bila joj je omotana oko vrata, dva puta.

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 57
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:30:41   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: leona81

pa eto kod nas je poznato to jednom carski, uvijek carski...a nidje veze, niti je potreba, nego je valjda njima tako lakse


Ukoliko ne prodje dvije godine od CR, kod drugog poroda ako bi išao prirodno postoji realna opasnost od puknuća maternice.
Naime, za vrijeme trudova, maternica se grči.
A na toj maternici je veliiiiiiii šav.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 58
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:39:03   
assmiras
Lady26

znam ali nakon carskog bas i ne vole da se zena poradja prirodno, pogotovo ako je mala razlika, tako mi je rekla moja dr i preporucila vecu pauzu:)

Jel se ovo odnosi na sve koje su rodile na CR?
Mene je tako strah druge i poroda....


Moja sestra je 2002 godine rodila djevojcicu CR I sada je 2011 rodila drugu djevojcicu opet CR. Doktor joj savjetovao, posto je kod prve bebe bilo komplikacija pa zavrsila na hitnom CR.
Poslije poroda joj rekao da je sretan sto su se odlucili na CR posto joj materica ne bi izdrzala pitisak..... uhhhh

Mada kolko je meni poznato na zapadu ako je prvi porod bio CR to nije azlog da i drugo dijete ide po automatizmu na CR.

Eto....
a i ja sam vise za prirodan porod....nekako mi zvuci "prirodnije "user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 59
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:39:40   
Lady26

IZVORNA PORUKA: hanabanana

jer da je nastupio porod, moju bebu bi pupčanica ubila.
Bila joj je omotana oko vrata, dva puta.

Isto, sreca nisam dobila trudove, moja je bila lijepo okrenuta ali je problem bila pupcanica...i

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 60
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:39:44   
leona81

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: leona81

pa eto kod nas je poznato to jednom carski, uvijek carski...a nidje veze, niti je potreba, nego je valjda njima tako lakse


Ukoliko ne prodje dvije godine od CR, kod drugog poroda ako bi išao prirodno postoji realna opasnost od puknuća maternice.
Naime, za vrijeme trudova, maternica se grči.
A na toj maternici je veliiiiiiii šav.


kod mene je vec proslo 2 godine i 4 mj, i kad sam pitala dr za planiranje trudnoce, rekla mi je da sacekam bar 4 godine. jasno mi je da postoji rizik, kao i sto postoji rizik kada dijete ide na zadak, ali mnoga se djeca okrenu u posljednji trenutak, a carski se radi prije termina

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 61
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:42:49   
assmiras
hanabanana



Ja juce bila na kontroli i dok mi kaze da zadak kod drugorotkinje nije osnov za carski. Znaci samo kod prvog poroda zadak je po automatizmu carski :)



Moj ginekolog nije imao dileme kada je bilo jasno da se beba neće okrenuti, iako je to bio moj drugi porod.
Za njega je taj položaj bio indikacija za carski rez.
Hvala bogu da je tako, jer da je nastupio porod, moju bebu bi pupčanica ubila.
Bila joj je omotana oko vrata, dva puta.


Samo prenosim sto je meni rekao moj dok.... ja se zijanila.... kao sada je samo kod prvorodke to praksa, a za nas koje smo vec radjale to nije indikacija...
Da se razumijemo ja sam sad trudna i u slucaju da bude zadak insistirala bih na CR. mada sam u normalnim uslovima za prirodan porod.

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 62
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:45:21   
assmiras
Nego Lady,
ides li ove godine s muzem na more?user posted image
Pusti bona strah od poroda, svi ga imamo .....

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 63
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:49:33   
Lady26
Cisto sumnjam user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu assmiras)
Neposredna veza do poruke: 64
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:51:07   
leona81
ja se vise bojim carskog

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 65
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:52:58   
assmiras
zeznuto je kako god....
Al dobar rezultat....user posted image

_____________________________

Naša malena je dosla 05.02.2010.,
Selma, mamino sunce.....

A nas drugi cvijet 15.05.2012......

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 66
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:53:31   
Lady26
Zasto?
Meni je samo briga Lana, kako cu s njom i bebom (ako bude cr), i onaj period u bolnici...
Ja sam se fino oporavila poslije CR, ali zivi uzas u bolnici....jedva sam cekala doci kuci...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 67
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:54:53   
myna
Pozdravljam sve majke sadasnje ali i buduce user posted image
Reko da i ja svoju pricu ispricam sto se tice poroda...
Porodila sam se prije 5 mjeseci u Njemackoj...naravno na prijavi za bolnicu sam se odlucila za prirodni porod..to je moj prvi poroduser posted image i kada je dosao trenutak kada je pukao vodenjak krenuli smo u bolnicu to je bila subota ujutro u 2:30h bolovi su bili podnosljivi...medjutim kada smo stigli u bolnicu na pregled kad ja nisam bila otvorena ni 1 cm davali su mi infuzije inekcije da se sto brze otvaram ali to je slabo islo i oko podne u subotu bas su poceli neizdrzljivi bolovi i trudovi svakih par minuta user posted image mislila sam da necu moci izdrzati ponovo su mi infuzije i inekcije ali nista nije djelovalo sve vise i vise je boljelo tako da sam s tim bolovima u 22h subota pocela vec da malaksam istrosila sam snagu i energiju ali beba nece vani...i na kraju sam trazila CR posto je bio vikend nije bilo doktora...bio je samo dezurni tako da je carski otpao..onda su mi trazili da mi daju EPIDURALNU ANESTEZIJU ja sam to odmah odbila jer prije godinu od te anestezije mi je umrla jetrva dobila grusanje krvi i probili joj kicmenu duru tako da je beba ostala a ona umrla....user posted image
i onda mi je ostalo samo da pomazem i cekam i tako iste noci oko 00:00h vidim poceli su nesto da trce telefoni rade masa se doktora odjednom sabra tu, govore mi muzu da bebi moraju da vade krv iz glaveuser posted image ja jos vise poludila bojim se da bebi sta ne bude...poceo je kisik da nestaje bebi tako da su ga morali na silu izvuci sa vakumom mene su skroz razdrezali imala sa 12 konaca jedan doktor mi je rukama pritiskao stomak, doktorica neki carsaf oko stomaka mi stavila i stezala a dole dvoje cupalo bebuuser posted image bilo je uzasno mjesec dana su me rebra boljela...i kad je beba izasla neplace user posted image ja sam onda pocela plakati kad oni tamo na kisik i nakon par minuta je moj bebac zadrecaouser posted image i istog momenta vise nikakvu bol nisam osjecalauser posted image a rodio se u 2:30h u nedjelju beba je bila 3600g i 56 cm obim glave 37 cmuser posted image 24h je trebalo da se porodim i toliko bola i patnje ali sve se to zaboravi kada ugledas svoje bebce malo user posted image ...
i poslije svega opet sam samo za prirodni porod...ponovo sam trudna 7 sedmica ali moj izbor ce ponovo biti prirodnouser posted image
tako da drage moje buduce mame nemo samo da panicite i ne mislite sad za sad na to kad dodje trenutak sve ce to biti okuser posted image

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 68
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:56:44   
hanabanana
IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: leona81

pa eto kod nas je poznato to jednom carski, uvijek carski...a nidje veze, niti je potreba, nego je valjda njima tako lakse


Ukoliko ne prodje dvije godine od CR, kod drugog poroda ako bi išao prirodno postoji realna opasnost od puknuća maternice.
Naime, za vrijeme trudova, maternica se grči.
A na toj maternici je veliiiiiiii šav.


kod mene je vec proslo 2 godine i 4 mj, i kad sam pitala dr za planiranje trudnoce, rekla mi je da sacekam bar 4 godine. jasno mi je da postoji rizik, kao i sto postoji rizik kada dijete ide na zadak, ali mnoga se djeca okrenu u posljednji trenutak, a carski se radi prije termina


Ja sam se nadala, a i moj ginekolog da bi se moglo desiti čudo i da se bebara okrene.
Išla sam na kontrole svaka tri dana.
U 39 sedmici mi je rekao: Bebe se znaju okrenuti u zadnji čas, ali ova se neće okrenuti.
Porodio me je u 40-toj sedmici.
Pratio je zrelost posteljice i ostale parametre.
Tek kad je napravljen carski rez vidjeli su da je pupčanica bila oko vrata, dugo joj je bio kao rajf ocrtan na glavi, kuda je isla pupčanica.
Majci moje prijateljice su prije nekih 30-tak godina pokušali okrenuti bebu ručnim zahvatom, isto tako ne znajući da je pupčanica omotana oko vrata, došlo je do kidanja pupčanice i dijete je mrtvorodjeno.

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 69
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 15:58:22   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: leona81

pa eto kod nas je poznato to jednom carski, uvijek carski...a nidje veze, niti je potreba, nego je valjda njima tako lakse


Ukoliko ne prodje dvije godine od CR, kod drugog poroda ako bi išao prirodno postoji realna opasnost od puknuća maternice.
Naime, za vrijeme trudova, maternica se grči.
A na toj maternici je veliiiiiiii šav.


kod mene je vec proslo 2 godine i 4 mj, i kad sam pitala dr za planiranje trudnoce, rekla mi je da sacekam bar 4 godine. jasno mi je da postoji rizik, kao i sto postoji rizik kada dijete ide na zadak, ali mnoga se djeca okrenu u posljednji trenutak, a carski se radi prije termina


meni je sav(oziljak) na zidu materice dosao na jedan mm i malo je falilo da dodje do rupture materice jer sam dan prije drugog carskog dobila kontrakcije koje nisam ni osjetila.kaze dr dobro si prosla ..
ali ja sam ekstremni slucaj kod mene godina razmaka izmedju dva carska user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 70
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 16:05:38   
leona81

IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: leona81


IZVORNA PORUKA: hanabanana

IZVORNA PORUKA: leona81

pa eto kod nas je poznato to jednom carski, uvijek carski...a nidje veze, niti je potreba, nego je valjda njima tako lakse


Ukoliko ne prodje dvije godine od CR, kod drugog poroda ako bi išao prirodno postoji realna opasnost od puknuća maternice.
Naime, za vrijeme trudova, maternica se grči.
A na toj maternici je veliiiiiiii šav.


kod mene je vec proslo 2 godine i 4 mj, i kad sam pitala dr za planiranje trudnoce, rekla mi je da sacekam bar 4 godine. jasno mi je da postoji rizik, kao i sto postoji rizik kada dijete ide na zadak, ali mnoga se djeca okrenu u posljednji trenutak, a carski se radi prije termina


Ja sam se nadala, a i moj ginekolog da bi se moglo desiti čudo i da se bebara okrene.
Išla sam na kontrole svaka tri dana.
U 39 sedmici mi je rekao: Bebe se znaju okrenuti u zadnji čas, ali ova se neće okrenuti.
Porodio me je u 40-toj sedmici.
Pratio je zrelost posteljice i ostale parametre.

Tek kad je napravljen carski rez vidjeli su da je pupčanica bila oko vrata, dugo joj je bio kao rajf ocrtan na glavi, kuda je isla pupčanica.
Majci moje prijateljice su prije nekih 30-tak godina pokušali okrenuti bebu ručnim zahvatom, isto tako ne znajući da je pupčanica omotana oko vrata, došlo je do kidanja pupčanice i dijete je mrtvorodjeno.


isto kao i kod mene, ali ja vjerujem da mi termin nije bio 21.11 nego kasnije jer znam tacno dan i sat kad sam zatrudnila, a carski je radjen 17.11...moja mama se porodila prirodno, sestra isla na zadak i rodila je normalno, jest da su je izrezali ali rodila je prirodno...meni je dr rekao da je mnogo veci rizik za dijete da idemo prirodno i naravno da sam ga poslusala, ali voljela bih da drugi put ne idu na tu pricu - bojimo se da ti ne pukne rez ili sl...svakako ne planiram jos drugo dijete ali kad bude, razlika ce biti najmanja 4 god, aBd:)

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu hanabanana)
Neposredna veza do poruke: 71
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 21:59:51   
mimi_93
Hvala vam drage moje... ali evo meni je 19 godina... iz travnika sam...koliko sam cula ovi nasi doktori ovdje nisu bas nesto bistri tj. toliko sam losih stvari cula. kaze zena se dere u toku porodjaja prirodnog i doktor joj opali samar kao nemoj se derati... zena mi to prica po vlastitom iskustvu. dalje strah me iskreno i prirodnim putem a i carski... voljela bih prirodnim... sva zenska loza u mojoj porodici nije imala ni mucnine niti ikakve probleme tokom trudnoce... tako je evo i sa mnom. kao da i nisam trudna. znam samo da sam trudna po menstruaciji.. ne znam koliko tjelesna gradja ima sa tim ali poprilicno sam visoka i krupih kostiju... mama mi je govorila da je nas troje ( mene i bracu) rodila u roku 45 minuta od pucaja vodenjaka. ja sam licno bila duga 65 cm i imala 4750 grama...sad ne znam koliko ima genetike u tome koliko ce se dijete roditi ali i muz mi je bio krupan bebac...dalje u cetvrtom sam mjesecu trudnoce pa se pokusavam sto ranije i sto vise informisati o razim stvarima... psto smo i muz i ja jako mladi a on je jako vezan za svoju mamu, ona je rekla da nema potrebe da idem doktoru kao mlada sma i zdrava.... ja zelim ici ali uprkos tome mama kako kaze ona ipak kao zna najbolje...jos uvijek nisam isla.... ne zelim ici sama jer zelim da muz bude uz mene u tim trenutcima... valjda me sad razumijete zasto vas pitam o tom porodu kako i na koji nacin...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 72
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:09:54   
Lady26
Jesam li razumjela da si 4 mjesec trudna i nisi isla doktoru???
Ovo ne mogu da vjerujem.... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu mimi_93)
Neposredna veza do poruke: 73
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:13:23   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Lady26

Jesam li razumjela da si 4 mjesec trudna i nisi isla doktoru???
Ovo ne mogu da vjerujem.... user posted image user posted image user posted image

ni jauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 74
   RE: carski rez ili prirodnim putem
29.3.2012 22:14:07   
vjestica
ti se za početak informiši o svojoj trudnoći kod stručne osobe (a to je ginekolog, a ne nečija mama, ma koliko djece rodila) pa tek onda se po raznim forumima informiši o načinima poroda
ja fakat ne mogu da vjerujem da u 21 ima žen koje ne idu ne pregled u trudnoći user posted image user posted image

_____________________________

Neplodnost je nasljedna. Ako Vaši roditelji nisu imali djece, najvjerovatnije ih ni Vi nećete imati.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 75
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 2 [3] 4 5   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *