|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
30.12.2012 1:02:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: amra_sa

Dajte prijedlog neke fine torte za ispod fondanta, da nije reform ...

http://www.ringeraja.ba/forum/m_29249/mpage_73/key_/tm.htm
na posljednjoj strani imaš recepte u predzadnjem postu sma ih sve složila...
a iz napisanoga ovim redom meni fina
jaffa, teodora, carska, azure čokoladna...iskuljučujem reform čiji recept je također tamouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1851
   RE: Fondant 2
30.12.2012 9:13:20   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: raja_ringe

Hanadi srce si user posted image user posted image I prošle godine si mi ti ukazala na grešku. Vidjela sam da su neke žene jaja kuhale na pari, ali mi taj postupak totalno nejasan. Predpostavljam da se to radi isto kao kada se čokolada topi na pari, ali zar se jaje ne stisne? Ako ti nije teško samo mi napiši taj postpak termičke obrade jajeta..Haha a ja bi još fondan da razvijam user posted image user posted image


Konstantnim mjesanjem jaja se ne stisnu.
Jaja u plazmi zamjeni dodatnom količinom soka.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 1852
   RE: Fondant 2
30.12.2012 10:48:29   
raja_ringe
Hvala vam. Probat cu ovako da obradim jaja, pa ako ne uspijem onda cu zamjeniti sokom.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 1853
   RE: Fondant 2
31.12.2012 10:17:50   
raja_ringe
evo mene ponovo :). Juce sam isla kupiti ovo sto mi treba i nasla sam govesdju zelatinu ali neka zelatina FIX, je li to isto? Ako nije gdje vi kupujete govedji zelatin?

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 1854
   RE: Fondant 2
31.12.2012 11:05:28   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: amra_sa

Dajte prijedlog neke fine torte za ispod fondanta, da nije reform ...

http://www.ringeraja.ba/forum/m_29249/mpage_73/key_/tm.htm
na posljednjoj strani imaš recepte u predzadnjem postu sma ih sve složila...
a iz napisanoga ovim redom meni fina
jaffa, teodora, carska, azure čokoladna...iskuljučujem reform čiji recept je također tamouser posted image


Hvala Hanady, bitno da si mi ih nabrojala. Kad otvorim taj link piše da je poruka izbrisana.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1855
   RE: Fondant 2
31.12.2012 11:07:58   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: raja_ringe

evo mene ponovo :). Juce sam isla kupiti ovo sto mi treba i nasla sam govesdju zelatinu ali neka zelatina FIX, je li to isto? Ako nije gdje vi kupujete govedji zelatin?


Ja sam u Konzumu i Bingu kupovala, i ja ne kupujem Dr. Oetker-ov zbog sastava. Možeš i FIX user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 1856
   RE: Fondant 2
3.1.2013 11:54:10   
lepetetka
crna boja - gdje ima kupiti? ima li ko infoooooo? user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu amra_sa)
Neposredna veza do poruke: 1857
   RE: Fondant 2
3.1.2013 14:48:42   
raja_ringe
lepetetka ja kupila u tušu

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 1858
   RE: Fondant 2
3.1.2013 23:27:50   
amra_sa

IZVORNA PORUKA: lepetetka

crna boja - gdje ima kupiti? ima li ko infoooooo? user posted image


Ako misliš na eterika boje, bio je fin izbor i u Merkatoru na Socijalnom.

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 1859
   RE: Fondant 2
4.1.2013 7:21:02   
ElmaB

IZVORNA PORUKA: lepetetka

crna boja - gdje ima kupiti? ima li ko infoooooo? user posted image

Imašu Alperu eterikine i na Dobrinji Americolor, profesionalne.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 1860
   RE: Fondant 2
4.1.2013 10:15:06   
lepetetka
hvala ženice user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1861
   RE: Fondant 2
4.1.2013 20:07:34   
raja_ringe
Juče sam napravila fondan i figurice su gotove. Večeras sam napravila tortu (koja je baš baš mini, pa eto ako se neko odluči za plazma tortu savjetujem duplu mjeru). Sutra bi trebala razvit fodan, ali sam se u međuvremenu predomislila i htjela bi obojiti i fondan kojim ću pokriti tortu. Može li mi neko reći jesam li zakasnila? Mogu li sutra obojiti? Koliko tanka treba da bude masa za prekrivanje? I još jedno pitanje, je li večeras da namežem tortu marmeladom (mjesto butter cream)? Imate li još kakav savjet?? :)

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 1862
   RE: Fondant 2
5.1.2013 23:20:13   
raja_ringe
user posted image

Evo i moje prve fondanuše user posted image

Razvijala sam na foliji i izgužvala mi se folija pa i fondan ima ove čize user posted image user posted image u transportu mi je uho otpalo, ali se sestriću dopala, a to je najvažnije.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 1863
   RE: Fondant 2
6.1.2013 10:41:46   
Silver
Raja Ringe user posted image user posted image user posted image

Vidjeces kad se navuces na fondantice user posted image

Drage moje hitno mi treba informacije u kojoj apoteci mogu bez puno problema kupiti glicerin, u cetvrtak je mom malom prvi rodjendan i moram sutra praviti fondant, pa vas molim da mi kazete gdje ste vi nabavljale, i fruktozu ili dekstrozu osim u dm-u

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 1864
   RE: Fondant 2
6.1.2013 10:51:04   
ElmaB
Glicerin imaš u apoteci na Alipašinom polju iza zgrade TV Pinka, a fruktozu u DM ili u Merkatoru, samo je njihova skuplja, jer je neka njemačka.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 1865
   RE: Fondant 2
6.1.2013 10:52:06   
lepetetka
Fruktoze je bilo u Tušu i Bingu, bilo je i u Merkatoru, samo je u M skuplji čini mi se, ja sam u DM u kupovala,..
Glicerin u Eurofarm apoteci na Ilidži sam kupovala, njihova ima i u Merkatoru na Socijalnom.... žene su kupovale i u nekoj na Alipašinu P. A faza..

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 1866
   RE: Fondant 2
6.1.2013 10:56:52   
lepetetka
hahaha isto napisasmo ja i Elma user posted image

znali neko gdje ima onih zlatnih čokoladnih novčića, cmokvice gdje si kupilaaaa... ja sam htjela isto praviti brod, ali neću ovaj put, malog pitala šta hoće, kaže Nemona(Nemu) user posted image pa će biti morska ipak, ne znam na šta li će to ličiti ali hajde, nek mi je Bog na pomoći...uglavnom mislila sam da samo on traži Nemu, ali proguglah i nađoh mooooore fotki sa Nemo tortama, pa valjda bude šta ličilo user posted image

_____________________________

mamin dječak, 11.01.2008.
mamina princeza 09.07.2011.

(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 1867
   RE: Fondant 2
6.1.2013 11:32:43   
ElmaB
Bilo je u Škafi, u Halilovićima.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu lepetetka)
Neposredna veza do poruke: 1868
   RE: Fondant 2
6.1.2013 11:52:56   
Silver
Hvala drage moje, sta bih ja bez vas user posted image

Jos da pitam ima li igdje, osim Alper i jeftinije user posted image kalupi za slova???

_____________________________

...kad iz ljubavi zivot nastane...
* 10.01.2012.g.*

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1869
   RE: Fondant 2
6.1.2013 12:00:22   
raja_ringe
ja sam na ilidzi u merkatoru na odjelu sa igrackama vidjela kalupe sa splovima i dodje nesto kao plastelin. Kosta 21 KM. Cini mi se da je one2play. Ne znam koliko se inace kalupi krecu.

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Silver)
Neposredna veza do poruke: 1870
   RE: Fondant 2
6.1.2013 12:06:38   
mama_33
pozdrav,

molim vas za pomoc..prvi put trebam da pravim tortu sa fondantom i evo vec se sva preznojavam...
nasla sam kako se ta masa pravi pa cu je danas vec napraviti iako ne znam jel moze stajati do sljedece subote..??
i nasla sam ove dvije torte pa da vas i to pitam da li moze fondant preko njih
http://www.coolinarika.com/recept/mokra-cokoladna-torta/
http://www.coolinarika.com/recept/carska-carolija/

maleni je htio spidermana pa sam htjela napraviti mozda crvenu podlogu i staviti crnu mrezu a kupiti malu igrackicu spider-a jer mi je on pretezak za napraviti..
hvala na savjetima unaprijed..user posted image

(odgovor članu raja_ringe)
Neposredna veza do poruke: 1871
   RE: Fondant 2
6.1.2013 13:46:28   
ElmaB

IZVORNA PORUKA: mama_33

pozdrav,

molim vas za pomoc..prvi put trebam da pravim tortu sa fondantom i evo vec se sva preznojavam...
nasla sam kako se ta masa pravi pa cu je danas vec napraviti iako ne znam jel moze stajati do sljedece subote..??
i nasla sam ove dvije torte pa da vas i to pitam da li moze fondant preko njih
http://www.coolinarika.com/recept/mokra-cokoladna-torta/
http://www.coolinarika.com/recept/carska-carolija/

maleni je htio spidermana pa sam htjela napraviti mozda crvenu podlogu i staviti crnu mrezu a kupiti malu igrackicu spider-a jer mi je on pretezak za napraviti..
hvala na savjetima unaprijed..user posted image

Fondat može stajati dobro zatvoren u prozirnoj foliji na suhom mjestu bez problema i do dva-tri mjeseca. Možeš preko ovih torti staviti fondat s tim da torte budu u fižideru par sati prije nanošenja mase.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mama_33)
Neposredna veza do poruke: 1872
   RE: Fondant 2
6.1.2013 18:46:31   
aidana
ja sam postavila pitanja na temi "Torte", ali posto ne dobih odgovor, reko da ovdje pokusam user posted image
Zanima me da li mogu napraviti plavi buttercream i preko staviti samo krugove fondanta, da ne oblozim citavu tortu?
Da bude plava sa sarenim krugovima kao na primjer ova http://www.coolinarika.com/image/torta-za-vuka-1685f3707f797e9d0952219c1b232b2a_view_l.jpg , ali dakle samo krugove da napravim od fondanta. Na sta bi to licilo?
Ja sam bas bas pocetnik pa bi sebi olaksala sto vise moguce. Mozda je moje pitanje vama totalno glupo ali ja nisam pravila nikad ni tortu, ni buttercream ni fondant.
I da li moze fondant stojati tako dugo i kad se oboji?

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1873
   RE: Fondant 2
6.1.2013 18:52:44   
Hanady RR
To ti je super ideja...
s tim da dobiješ urednost malo više butter crema napravi i da dobijek malo na ukusu radi ga puterom a ne margarinom i dodoaj vanilija šećer u njega...čisto da torti ukus ne zezneš...
i da možeš obojiti butter ceram i staviti krugive...dobar štos...i pametanuser posted image

I da i obojen fondant može stajati zatvoren u najlonskoj vrećeici na sobnoj temepraturi naravno gdje nije pretoplo, samo dobro zatvoren da zrak do njega ne dopire...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 1874
   RE: Fondant 2
7.1.2013 8:29:31   
Hanady RR
Meni bi trebala slika torte tema Snjegauljica do kraja mjeseca...obećala sma za poklon a fakat nemam pojma kako napraviti snjeguriljucu nisma vičan tome baš nikakouser posted image
ne nalazim neku adekvatnu lijepu torticu a da ne moram praviti komlet figuru snjeguljice to bih baš izbjegla da ne razočaram slavljenicu svojim uratkom.
Svaka ideja dobro došla

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  73 74 [75] 76 77   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *