|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
13.6.2012 22:10:34   
Honey3

IZVORNA PORUKA: ElmaB


IZVORNA PORUKA: zaha

mom malcu je u petak rodjendan,pa ne znam sta da radim...prvo sam mislila grb Sarajeva,jer je pitar,ali mi tesko izvodivo,onda sam mislila nesto ovako,ali ne znam kako izvesti http://www.coolinarika.com/slika/393412/ user posted image

Ja sam pravila ovakvu tortu. Bila je od plazma keksa punjena čokoladom. Nije komplikovana. Ove crne osmougle, sam prvo izrezala na papir, pa onda prenijela na fondat. Evo da vidiš kako je moja izgledala. http://www.facebook.com/media/set/?set=a.264447143604776.65167.234869626562528&type=3#!/photo.php?fbid=344062425643247&set=a.264447143604776.65167.234869626562528&type=3&theater

a kako si to izvela sa plazmom,u sta si stavljala plazmu,nikako mi nije jasnouser posted image jesam smotana,a ova mi se bas svidja,i sutra bih je trebala praviti...

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1226
   RE: Fondant 2
13.6.2012 22:22:19   
ElmaB
Ćao draga. Ovako, recept za onu tortu je: 1 kg mljevenog keksa pomiješati sa dva bjelanceta, pet kašika kakkao praha i 250 grama štaub šećera. Dodaš malo tople vode da dobiješ kompaktnu smjesu. Oblikuješ loptu. Vrh lopte pažljivo izdubiš nožem ili kašikom. U međuvremenu skuhatu u pola litre vrhnja za kuhanje tristo grama čokolade i ostaviti u frizider jedno pola sata da se oghladii. U ohlađenu masu dodati 250 grama omekšalog putera. Ponovo vratiti u frizider i kada se strvrdne fil napuniti loptu od keksa. Kao poklopac staviti onaj keks koji si izdubila onda malo vlaznim rukama pritisnuti da poprimi oblik lopte. Ostaviti da se stisne u frizideru. Namazti buter kremom koju pravi satko što pinješaš 250 grama štaub šećera sa 100 grama omekšalog putera i par kašika miljeka. Namzati kompletnu loptu i obloziti je fondatom. Dok prrvaiš fondat mozes dodavati boju da bi dobila zeljenu nijansu. One sestougle izrezi na papir pa prisloni na fopndat i po njima izrezi iste takve od crnog fondata. Lijepiš ih tako što razmutiš malo štaub šećera sa malo vode i kistom premazes svaki sestougao. Isto tako pravis i travu. Ona slova i brojevi su radjeni pomoću kalupa. Nadam se da sam pomogla.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1227
   RE: Fondant 2
13.6.2012 22:36:32   
Honey3
ElamB bas ti hvala,misim da sam skontala,samo me zanima hoce li se raspasti onaj keks kad ga izdubimuser posted image ,i je li kolika ova torta???....
P.S otkad hocu da ti kazem da su rijetki profesionalci kao ti,koji nesebicno otkrivaju svoje kulinarske tajne,stvarno si srceuser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 1228
   RE: Fondant 2
14.6.2012 6:53:20   
ElmaB
Nece se raspasti, zato sto se keks poprilicno brzo stisne pa sa njim je lako raditi. Ukoliko primjetis da je keks popucao, nemoj se sekirati jer ces sve to zakamuflirati butter kremom. Ova torta je bila za nekih 25 ljudi, otprilike, a tebi ako treba veca povecas kolicinu mljevenog keksa. Hvala ti na tako lijepim rijecima!

< Poruku je uredio ElmaB -- 14.6.2012 6:54:29 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1229
   RE: Fondant 2
14.6.2012 10:55:54   
ziki

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ziki meni krasno izgleda...al voljela bih je veću vidjeti...
kad na sliku kliknem neće mi slikomat d aje otvori većuuser posted image

konacno evo vece
http://www.facebook.com/zinaida.ademovic?ref=tn_tnmn
sad ocekujem puuuno pohvala od svihuser posted image

_____________________________

Nemam ništa od onog što bi se moglo nazvati bogatstvom i ne žalim mnogo za tim. Možda zbog toga ne poštujem to ni kod drugih. Bogatstvo je za mene ono što mogu ponijeti bilo gdje da odem, a to su uspomene. One ne mogu propasti, ne mogu se potrošiti......

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1230
   RE: Fondant 2
14.6.2012 11:08:05   
zeze

IZVORNA PORUKA: ziki


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ziki meni krasno izgleda...al voljela bih je veću vidjeti...
kad na sliku kliknem neće mi slikomat d aje otvori većuuser posted image

konacno evo vece
http://www.facebook.com/zinaida.ademovic?ref=tn_tnmn
sad ocekujem puuuno pohvala od svihuser posted image


A nema je Ziki, hocu i ja da vidim.

Ja vec kontam sta da pravim, koju tortu, koju temu? Mojoj se sve voli, Nody, traktor Tom, Tomica , pojma nemam.
Elma B. koliko kostaju jestive slike ? Vidjela sam na tvojoj stranici, jel ti pravis? Mogla sam i sliku nalijepiti.

_____________________________

...Naida... smizlica moja malena .... 03.08.2010.

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 1231
   RE: Fondant 2
14.6.2012 22:17:25   
palachinken
Dajte mi prijedlog za neku "lakšu" tortu za pod fondan. Svi naše superstar torte su poteške za vruće ljetnje dane.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu zeze)
Neposredna veza do poruke: 1232
   RE: Fondant 2
14.6.2012 22:26:45   
calahoe
Palachinken da probas red velvet cake?
Ja sam bila ma samo takvam skeptik ,,glede" te torte ,djelovala mi je ono americka, cake boss-ovska torta skroz.Al totalna fula,odusevila me je i sve koji su je probali,moja kci kaze da joj je to torta br 1 sada.Lagana je ,nije onoliko jaka kao reform,teodora cokoladne i sl.
Bas je ljetna torta skroz.Ja sam na fil dodala i jagode ,ma famozna je bila

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1233
   RE: Fondant 2
14.6.2012 22:31:50   
palachinken
Evo gledam slike i recepte, stvarno izgleda ooodlično! Svakako cu napraviti jednu testnu prije nego dođe dan d.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu calahoe)
Neposredna veza do poruke: 1234
   RE: Fondant 2
14.6.2012 22:36:16   
calahoe
ja sam radila po ovom receptu
http://www.coolinarika.com/recept/869077/
Napravi pola mjere za probu,nadam se da ce ti se svidjeti user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1235
   RE: Fondant 2
14.6.2012 22:39:59   
Amam
IZVORNA PORUKA: palachinken

Dajte mi prijedlog za neku "lakšu" tortu za pod fondan. Svi naše superstar torte su poteške za vruće ljetnje dane.



Nekad sam procitala da moze ova user posted image  http://www.coolinarika.com/recept/posna-moskva-snit-torta/ vocna je bas za vrele dane,pa ju malo istrazi.

Ziki divne su ti tortice user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 1236
   RE: Fondant 2
14.6.2012 23:56:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: ziki


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Ziki meni krasno izgleda...al voljela bih je veću vidjeti...
kad na sliku kliknem neće mi slikomat d aje otvori većuuser posted image

konacno evo vece
http://www.facebook.com/zinaida.ademovic?ref=tn_tnmn
sad ocekujem puuuno pohvala od svihuser posted image


a snimih je na FB prekrasnauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ziki)
Neposredna veza do poruke: 1237
   RE: Fondant 2
15.6.2012 14:28:16   
Graziella
Upomoc!moze li neko da mi kaze kako da "okrijepim"fondant nakon par dana.bio je super prvih dan- dva,i moglo se super s njim raditi,i onda ga fino zamotam u kesu i stavim u kutiju sa poklopcem.sad ga uzela da radim s njim ali raspada se.ata da mu radim?da zagrijem malo?da stavim malo glicerina?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1238
   RE: Fondant 2
15.6.2012 14:45:57   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Graziella

Upomoc!moze li neko da mi kaze kako da "okrijepim"fondant nakon par dana.bio je super prvih dan- dva,i moglo se super s njim raditi,i onda ga fino zamotam u kesu i stavim u kutiju sa poklopcem.sad ga uzela da radim s njim ali raspada se.ata da mu radim?da zagrijem malo?da stavim malo glicerina?


trebao bi s emoći raditi ako je recept bio ok...ako su ga obojjila i soatvial možda je malo pormjenio konzistensciju ali pokuaj na radnoj površitni na malo šećrea u prahu mjesiti ga dok ponovno ne bude spreman za rad...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Graziella)
Neposredna veza do poruke: 1239
   RE: Fondant 2
15.6.2012 14:48:15   
bebacha
meni se to jednom desilo i sve sto sam ga vise gnjecila to jest pokusavala vratit u normalnu forumu on se vise mrvio.morala sam ga bacit
bice da si stavila previse secera

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1240
   RE: Fondant 2
15.6.2012 15:14:38   
cinceza
Drage moje,
moze li jedan savjet za pocetnicu :). Mojoj maloj je ubrzo rodjendan i ona je odabrala hello kitty tortu (da je spomenula dvorac onesvjestila bih se ).
Meni se jaaako svidjela ova http://www.coolinarika.com/recept/834633/ i super je opisan postupak, ali me strah da je ovo preambiciozno. Iskreno i da je napravim ne znam kako bih ja ovo izrezala uopste :). Imate li savjeta za nesto jednostavnije ili da se odvazim pa sta bude. Strah me da zbog manjka iskustva (i prevelike zelje da joj se svidi torta) pocnem da pravim nesto sto je komplikovano i vama iskusnijim. (inace volim da pravim torte ali sa ovim 3D nemam nikakvo iskusto bas)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1241
   RE: Fondant 2
15.6.2012 21:41:48   
Hanady RR
cineza ...
ja nisma fondat majstor da se zna...al sma napravila količinski dosta torti...možeš vdijeti na temama fondant i fondant 2...
ovakvu još ne...a i ne bih se usudila još...
user posted image

postupak je zaista lijepo opisan...nisma prije nalazila ovaj link...
sad s aovim opisom i ja bih pokušala...
al kako je rođendanska ja bih jednu probnu ipak uradila ( mislim d aje moj dvorac jednostavnijiuser posted image )

zinanina je radila divnu kiti tortu...http://www4.slikomat.com/11/1231/tir-tajra-.jpg

a ja sma radila nekoliko kitika...
evo nekih
http://www4.slikomat.com/11/0203/4q6-407470.jpg
http://www4.slikomat.com/11/0219/vxw-190220.jpg
http://imageshack.us/photo/my-images/826/sl730656.jpg/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 1242
   RE: Fondant 2
15.6.2012 21:56:12   
Honey3
Boga mi Hanady ti bas imas kolekciju kitika i plus jos ostale torte,ko bi rekao da se ne bavis profesionalno poslasticarstvomuser posted image Nego imala bih ja jedan prijedlog,samo ne znam kako je izvodiv, da se napravi jedan album nasih svih rr fondant tortica,ali samo slike,jer stvarno ima lijepih tortica,kad nam treba ideja,da ne moramo listati fondant i fondant 2 user posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1243
   RE: Fondant 2
15.6.2012 21:58:56   
R&T@
Mislim da je Ilhana nekada "pokrenula" takvu temu, samo slike torti...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1244
   RE: Fondant 2
15.6.2012 22:02:48   
Hanady RR
user posted image user posted image user posted image
dobro si ti zaho...ima još jedna kitika negdje moja prvauser posted image
a i ostalo...nije vala malo...al nije vala zaho ni porfesionalno...čisto igranje bogami za bliže...a kud ću kad na sbližih ima mašalllahuser posted image

nego ideja ti je zanimljiva...
mada ja mislim da smo negdje imali album ideje za torte da ga je Ilhana tako osmislila smao smo mi malo zaboravile na touser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1245
   RE: Fondant 2
15.6.2012 22:03:50   
Honey3
eto ja se toga ne sjecamuser posted image
kad smo kod Ilhane,sta li je sa njom,nigdje njeuser posted image

< Poruku je uredio zaha -- 15.6.2012 22:05:19 >


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1246
   RE: Fondant 2
15.6.2012 22:06:23   
Hanady RR
http://www.ringeraja.ba/forum/Inspiracija_za_torte!/m_542799/tm.htm

al ko će sda svije teme fondata nać pa to prenijet...
hajd možda smo mogle svaka svoje skupit u jedna post pa pustitiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 1247
   RE: Fondant 2
15.6.2012 23:21:23   
Graziella
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Graziella

Upomoc!moze li neko da mi kaze kako da "okrijepim"fondant nakon par dana.bio je super prvih dan- dva,i moglo se super s njim raditi,i onda ga fino zamotam u kesu i stavim u kutiju sa poklopcem.sad ga uzela da radim s njim ali raspada se.ata da mu radim?da zagrijem malo?da stavim malo glicerina?


trebao bi s emoći raditi ako je recept bio ok...ako su ga obojjila i soatvial možda je malo pormjenio konzistensciju ali pokuaj na radnoj površitni na malo šećrea u prahu mjesiti ga dok ponovno ne bude spreman za rad...

nije to to vise,jednostavno nece vise da se pretvori u jednu cjelinu,cim ga pocnem valjati on se mrvi.sreca nije puno taga ni ostalo pa mi nije zao baciti i napraviti drugi fondan,ali eto voljela bih zanti u cemu sam pogrijesila da znam za ubuduce.a nisam puno secera stavila,cak i manje nego po receptu,reko ionako se dodaje jos kad se radi s njim.skontacu valjda.zadala se ja pravo,smalo-malo pa torta.cim skontam kako,stavljam sliku

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1248
   RE: Fondant 2
16.6.2012 21:18:49   
Hanady RR
profesionalci pomoć

za koliko osoba je ova torta
http://www4.slikomat.com/11/0612/kit-torta0.jpg

i ovaj kalup donje torte...koji li je u pitanju 26 ili 28user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Graziella)
Neposredna veza do poruke: 1249
   RE: Fondant 2
16.6.2012 22:08:35   
calahoe
Rekla bih da je promjer donje torte 28 cm, a gornje 24 ili cak 22 cm.Prije da je 22 cm
A za koliko je ljudi ces sama skontati jer ne rezu svi jednako,neko brate reze jako male odnosno tanke snite,nekad ostanemuser posted image kad mi kazu koliko su porcija izrezali od torte standardne velicine 28 cm promjera.
Ja bih recimo od ove torte izrezala nekih 50 do max 60 porcija,to ako je donja 28 a gornja 22 cm
i ako bih djecici rezala manje komade.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  48 49 [50] 51 52   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *