|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
4.5.2014 21:22:01   
Hanady RR
Dženana moguće je izvesti ovako...
i ja sma mojoj radila krunu, štapić i baltene cipelice...
krunu sma sušila također na tegliuser posted image valjaš fondant i to je to...stavljaš ga i vežeš djelove jedan za drugi...
što se tiče sjaja...ja sma uzimala u onoj slatkoj čaroliji za % KM kesicu, eh sad taj se mješao sa alkoholom koji naravno ispari vrlo brzo i ostaje srebrena boja...ali sma ja par stavri premazala tim prahom bez lakoholoa nego sma stavljala kap vode kap limunske kiseline pa je to svjetlucalo anije bila intenzivno srebrena boja...
ono što sam čula sada u bingu imaju te zlatne i srebrene jestive boje po 3-4 KM po pakovanju...
i ja ih još tražim da vidim u kom Bingu tačno ima...ako naletim javnem ti gdje ih ima pa leti :)

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2951
   RE: Fondant 2
4.5.2014 23:24:45   
minie

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Dženana moguće je izvesti ovako...
i ja sma mojoj radila krunu, štapić i baltene cipelice...
krunu sma sušila također na tegliuser posted image valjaš fondant i to je to...stavljaš ga i vežeš djelove jedan za drugi...
što se tiče sjaja...ja sma uzimala u onoj slatkoj čaroliji za % KM kesicu, eh sad taj se mješao sa alkoholom koji naravno ispari vrlo brzo i ostaje srebrena boja...ali sma ja par stavri premazala tim prahom bez lakoholoa nego sma stavljala kap vode kap limunske kiseline pa je to svjetlucalo anije bila intenzivno srebrena boja...
ono što sam čula sada u bingu imaju te zlatne i srebrene jestive boje po 3-4 KM po pakovanju...
i ja ih još tražim da vidim u kom Bingu tačno ima...ako naletim javnem ti gdje ih ima pa leti :)


Ja ih vidjela u onom na Alipasinu, cini mi se zlatna i srebrna boja da ima ;)

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2952
   RE: Fondant 2
4.5.2014 23:26:03   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: minie


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Dženana moguće je izvesti ovako...
i ja sma mojoj radila krunu, štapić i baltene cipelice...
krunu sma sušila također na tegliuser posted image valjaš fondant i to je to...stavljaš ga i vežeš djelove jedan za drugi...
što se tiče sjaja...ja sma uzimala u onoj slatkoj čaroliji za % KM kesicu, eh sad taj se mješao sa alkoholom koji naravno ispari vrlo brzo i ostaje srebrena boja...ali sma ja par stavri premazala tim prahom bez lakoholoa nego sma stavljala kap vode kap limunske kiseline pa je to svjetlucalo anije bila intenzivno srebrena boja...
ono što sam čula sada u bingu imaju te zlatne i srebrene jestive boje po 3-4 KM po pakovanju...
i ja ih još tražim da vidim u kom Bingu tačno ima...ako naletim javnem ti gdje ih ima pa leti :)


Ja ih vidjela u onom na Alipasinu, cini mi se zlatna i srebrna boja da ima ;)

e za muštuluka si do alipašina sma obišla 3 ne nađohuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 2953
   RE: Fondant 2
5.5.2014 13:07:53   
Dzenana_G
Hanady hvala puno.
jesi ti gledala u ovom na otoci, taj mi je blize ako ima, ako nema da se pravo zapucam na Alipasino.
Hajde stavi sliku te torte sto si ti pravila, zanima me taj carobni stapic kako si pravila jer bi izmedju ostalog i to dobro doslo. jos jedna od zelja je da od torte napravim kao jastuk pa da kruna stoji na jastuku, ali gledam treba mi onaj kao nozic sto izgleda kao prostepano mada vidim da imaju neke i bez toga samo obicnim nozem zarezano.
Uh ove me rodjendanske zelje smorise jer nisam bas neki majstor. sreca mm ima vise i talneta i zivaca za to pa njemu sve prosljedjujem.


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2954
   RE: Fondant 2
5.5.2014 13:13:39   
Hanady RR
Nema na otoci...
nije bilo bar od ponedeljka do srijedeuser posted image prošle sedmice

a moja je ova bila ...ja sma se više zadala u te baletne cipelice ztada, one su bile važnijeuser posted image
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/t1.0-9/485310_4838990524955_1989908107_n.jpg
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/t1.0-9/32149_4838992885014_1493999377_n.jpg
https://scontent-a-fra.xx.fbcdn.net/hphotos-ash2/t1.0-9/539521_4838995245073_548221105_n.jpg

što se tiče jastuka, gledala sma tutoriale...kontala sma i ja probati jedan...
ja bih to običnim nožem zarezivala...može ispasti smao da je oštar...i svakako gore staviš papir oblika jastuka...a na dnu i na vrhu po koru manjeg obima toga oblika, dok zagladiš kremom da dobiješ ispupčenja...ja sma to nekako tako zamislilauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2955
   RE: Fondant 2
5.5.2014 13:18:06   
Lady26
Hanady kad gledam ove starije "radove", bas si se izbirikala sa torticama user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2956
   RE: Fondant 2
5.5.2014 13:19:14   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lady26

Hanady kad gledam ove starije "radove", bas si se izbirikala sa torticama user posted image user posted image user posted image

user posted image

vjeruj bila bih rada neke ponovitiuser posted image nerviraju me sadauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 2957
   RE: Fondant 2
5.5.2014 13:46:32   
Dzenana_G
Hanady to ti je za mene malo visa matematika. ja sam kontala obicnu okruglu ili ccetvrtastu pa napraviti taj fazon sa jastukom. Bojim se previse eksperimentisati jer nisam bas strucna, ja ti to pravim od jednog do drugog Nejlinog rodjendana.
Znaci pravac Alipasino ipak.
Oni podmetaci za torte jel tako istop imaju u Bingu? Nadam se da cu tu uspjeti sve naci jer nisam bas u stanju za duze potrage.


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2958
   RE: Fondant 2
5.5.2014 13:50:05   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Hanady to ti je za mene malo visa matematika. ja sam kontala obicnu okruglu ili ccetvrtastu pa napraviti taj fazon sa jastukom. Bojim se previse eksperimentisati jer nisam bas strucna, ja ti to pravim od jednog do drugog Nejlinog rodjendana.
Znaci pravac Alipasino ipak.
Oni podmetaci za torte jel tako istop imaju u Bingu? Nadam se da cu tu uspjeti sve naci jer nisam bas u stanju za duze potrage.


ja u bingu to nikada ne nađem..
možda u tom na alipašinu ima al u buća potoku, ciglanama i u krančevićevoj nema nikada a ni na otoci...tako ti ih ja kupujem na sigurno u onoj radnji člarolija na dobrinji...odem kupim par okruglih, par četvrtastih odmah da imam jer mi je fakat daleko makuszije dole po jedan ići

< Poruku je uredio Hanady RR -- 5.5.2014 13:52:04 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2959
   RE: Fondant 2
5.5.2014 13:59:21   
bebacha
ja mislim da tih podloga ima u svakom Bingu,pitaj
a prah nije loš onaj iz Binga
samo sto ga brzo nestane

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2960
   RE: Fondant 2
5.5.2014 14:01:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

ja mislim da tih podloga ima u svakom Bingu,pitaj
a prah nije loš onaj iz Binga
samo sto ga brzo nestane

nema ...
u svakom sma pitala...sad nabrojah 4 kraj kojih prolazim najčešće i pitam svaki put nema...
mm maksuz mi pred ovu turu torti obišao sve i nije našao i otišao na dobrinju u čuraloju po 10 od svih mi kupio

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2961
   RE: Fondant 2
5.5.2014 14:32:36   
Dzenana_G
A gdje se nalazi ta carolija da znam ako ne nadjem na Alipasinom?

I dajte neku lijepu a jednostavnu trotu koja moze za fondant...


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2962
   RE: Fondant 2
5.5.2014 14:34:52   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

A gdje se nalazi ta carolija da znam ako ne nadjem na Alipasinom?

I dajte neku lijepu a jednostavnu trotu koja moze za fondant...



čarolija ti je kod ratne bolnice na dobrinji...znači do ulaza u merkator pređeš tamo preko trga...dočeka te pijaca dobrinja a sa desne strane ima spomen šploča bolnici i sarajevo apoteka...tu je ulaz u malu ulicu odnah druga radanja sa desne strane...šareni izlog,prije nje mesnica...


a torta...
jafa, teodora, reform, čokoladna koja je meni sada najčešća svi je vole jesti...
meni nisu komlicirane ni jedna sadauser posted image
šta volite...od okusa...naćićemo ''savršenu''user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 2963
   RE: Fondant 2
5.5.2014 14:38:40   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: bebacha

ja mislim da tih podloga ima u svakom Bingu,pitaj
a prah nije loš onaj iz Binga
samo sto ga brzo nestane

nema ...
u svakom sma pitala...sad nabrojah 4 kraj kojih prolazim najčešće i pitam svaki put nema...
mm maksuz mi pred ovu turu torti obišao sve i nije našao i otišao na dobrinju u čuraloju po 10 od svih mi kupio


u robotu onda
malo su manje od ovi al ih dodje 4 i jeftinije su
ja sam kupila ih punoooo

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2964
   RE: Fondant 2
5.5.2014 14:39:12   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

A gdje se nalazi ta carolija da znam ako ne nadjem na Alipasinom?

I dajte neku lijepu a jednostavnu trotu koja moze za fondant...



čarolija ti je kod ratne bolnice na dobrinji...znači do ulaza u merkator pređeš tamo preko trga...dočeka te pijaca dobrinja a sa desne strane ima spomen šploča bolnici i sarajevo apoteka...tu je ulaz u malu ulicu odnah druga radanja sa desne strane...šareni izlog,prije nje mesnica...


a torta...
jafa, teodora, reform, čokoladna koja je meni sada najčešća svi je vole jesti...
meni nisu komlicirane ni jedna sadauser posted image
šta volite...od okusa...naćićemo ''savršenu''user posted image


da dodam monte tortauser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2965
   RE: Fondant 2
5.5.2014 14:48:15   
aidana
I mene zanima koje torte najbolje prolaze a da moze fondant.

Ja sam nasla ovaj tutorijal, imam jos 10 dana pa nek mi je Bog na pomoci user posted image
Ja samo ne kontam sljedece, kad se stave svi ti dijelovi kao puzle hoce li se oni zalijepiti sami od sebeuser posted image I ako ovo lice napravim ranije onda ce se ono stvrdnuti pretpostavljam pa ce se morati ukloniti prije rezanja torte ili?
I samo jos nesto user posted image kako to da se ovaj fondant u tutorijalu lijepo sjaji a kod vecine bude mat?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2966
   RE: Fondant 2
5.5.2014 14:52:10   
Hanady RR
koji tutorial...
da vidim...


a nadalje...ja napisah evo torte koje idu lijepo pod fondat...
ja sa monte tortom i bingo tortom nemam pod fondat lijepa iskustav...dosta su prekremaste i fondant mi nije uredan tada...što mi se ne dopada ...
imam ja još dosta tih koje sma porbala i koje mogu al imama i one koje radije radim u odnou na njih...


djelove figura pitaš kako sastavljaš???
u malo vode staviš šećera u prahu i ljepiš djelove kistom...
ako su teži djelovi, veće figure pomažeš se polovicama čačkalica...


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2967
   RE: Fondant 2
5.5.2014 14:57:30   
aidana
sorry zaboravi kopirati. ovaj tutorijal http://www.youtube.com/watch?v=WoRv93ptJmk

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2968
   RE: Fondant 2
5.5.2014 15:01:42   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: aidana

sorry zaboravi kopirati. ovaj tutorijal http://www.youtube.com/watch?v=WoRv93ptJmk



i ovaj štos ljepiš vodom i kistom jedno za drugo...
ako ga napraviš ranije neka stoji nije frka...i biće definitvno tvrđe...osušebije u odnosu na dole pokrivku...ali nožem regularno režeš sve...bez problema...nećeš skidati samo režeš, aonaj koji jede taj će zadebljani dio dovajati i ne jesti, mada ja znam one koji vole jesti fondat a meni je presladak i nedam ni djeci da ga jedu...udari to u mozakuser posted image

a sjaja fondanta ...
ako nije sam od boja koje kosirtiš sjajan nego više sug, kada završiš onda se može premazati uljem, ili otopljenim margarinom, puterom...tanko kistom da sjaji ovako...

inače kupovni fondat je odmah ovako sjajan...al on je meni neukusan do bola...guma guma...

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2969
   RE: Fondant 2
5.5.2014 15:06:14   
aidana
user posted image user posted image hvala
mada cu se ja sigurno javiti jos koji put user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2970
   RE: Fondant 2
5.5.2014 15:39:04   
minie

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

Hanady to ti je za mene malo visa matematika. ja sam kontala obicnu okruglu ili ccetvrtastu pa napraviti taj fazon sa jastukom. Bojim se previse eksperimentisati jer nisam bas strucna, ja ti to pravim od jednog do drugog Nejlinog rodjendana.
Znaci pravac Alipasino ipak.
Oni podmetaci za torte jel tako istop imaju u Bingu? Nadam se da cu tu uspjeti sve naci jer nisam bas u stanju za duze potrage.


ja u bingu to nikada ne nađem..
možda u tom na alipašinu ima al u buća potoku, ciglanama i u krančevićevoj nema nikada a ni na otoci...tako ti ih ja kupujem na sigurno u onoj radnji člarolija na dobrinji...odem kupim par okruglih, par četvrtastih odmah da imam jer mi je fakat daleko makuszije dole po jedan ići


Ja sam i njih, doduse prosli mjesec, kupila u Bingu na ALipasinu. Cetvrtasti, boja zlata, 3 kom, nesto manje od 4 KM. Mislim da nisam vidjala kod njih one okrugle, ali jesam u RObotu, cijena je tu negdje kao i u Bingu.

_____________________________

Mamino sunce, maza, zivot i sreca...
R 17.10.2011.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2971
   RE: Fondant 2
5.5.2014 22:23:50   
Dzenana_G
Ja danas otklapala do Alipasinog i ne nadjem taj sjaj user posted image
Nasla sam boje koje mi trebaju, nekih perlica u boji i srebrenih i podmetace okrugle srebrene a ima i zlatnih. 4 KM su i dodju mislim 4 komada.
Znaci moram sad dalje u potragu za sjajem...

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu minie)
Neposredna veza do poruke: 2972
   RE: Fondant 2
6.5.2014 20:46:05   
raja_ringe

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

evo noćašnje :)
http://www4.slikomat.com/13/0425/9vm-2014-0.jpg
http://www4.slikomat.com/13/0425/c6f-2014-0.jpg
http://www4.slikomat.com/13/0425/dsw-2014-0.jpg


preslatko

_____________________________

"Dođu tako vremena, kada pamet zašuti, budala progovori, a fukara se obogati!" (I. Andrić)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2973
   RE: Fondant 2
7.5.2014 15:38:22   
danija7
Nije uspio user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 2974
   RE: Fondant 2
7.5.2014 18:54:32   
Dzenana_G
Mama nasla sjaj u BINGU u Ilijasu...
Sad je sve spremno jos da torta uspije...


_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu danija7)
Neposredna veza do poruke: 2975
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  117 118 [119] 120 121   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *