|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  115 116 [117] 118 119   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
14.4.2014 21:57:33   
Amam
Evo nase tortice,nije lose,kako me fondan nije slusao,ne znam da li je do secera,do sad sam uzimala frank,sad nije bilo i uzmem agragold,ma mi je na kraju poceo da se mrvi,kao da je stari,htjela sam dodati jos mar detalja,no nije islo user posted image

user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 2901
   RE: Fondant 2
15.4.2014 0:31:54   
hatepsut
IZVORNA PORUKA: Amam

Evo nase tortice,nije lose,kako me fondan nije slusao,ne znam da li je do secera,do sad sam uzimala frank,sad nije bilo i uzmem agragold,ma mi je na kraju poceo da se mrvi,kao da je stari,htjela sam dodati jos mar detalja,no nije islo user posted image

user posted image

svaka cas_t drugrice! user posted image Torta je odlicna,sve najljepse malom ljepotanu <3


< Poruku je uredio hatepsut -- 15.4.2014 0:34:39 >


_____________________________

"Ti si moja ljubavna pjesma,moja prva misao.Kad me jutro probudi ti si potreba i smisao"

11.03.2002 Moja ljubav,sreca,zivot...
27.07.2012 Mali Lavic upotpunio sve praznine koje su nedostajele nasoj sretnoj porodici !

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 2902
   RE: Fondant 2
15.4.2014 7:39:23   
Hanady RR
Super jeeeeeeeeeeeeeeeeeuser posted image
a sigurno je do šećera...agrogold nije dovoljno sitna za fini rad fondantom...
mada super je baš superuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu hatepsut)
Neposredna veza do poruke: 2903
   RE: Fondant 2
15.4.2014 8:41:33   
bebacha
super je tortica
a u vezi secera,ja koristim master
skoro pravila fondan
prvi se mrvio,uzasan bio a drugi odlican
isti secer,zajedno kupljen,sve isto

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2904
   RE: Fondant 2
15.4.2014 8:52:22   
Hanady RR
Dvije vrste mastera imaš...imaš master koji je za hrvatsko tržište i ona je dosta sitniji sličan franku, a imaš master za naše tržište češći u BIgnu i pod prstima se osjeti koliko je krupniji...
Mada kada radim sa crnom i crvenom bojom uvijek imama isti strah do mrvljenja pa i frank kada je u pitanju...da postignem boju dodoam je više, a onda to smeta fondantu pa mi se mrvi...
sad naparvim po pola mjere crvene i crne fino direkt u fruktozu kap boje...i mirna sam dok ih ne potrošimuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2905
   RE: Fondant 2
15.4.2014 8:55:08   
bebacha
gledala sam,sve isto
a crni i crveni se meni nikad ne mrvi al moram ga koristit odma kad napravim

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2906
   RE: Fondant 2
15.4.2014 11:24:52   
Amam
Hvala vam na podrsci i lijepim zeljama...pretpostavila sam da je do secera,do sad sam uvijek radila s frankovim i nije mi se raspadalo,sad bas vidim da je doslo do zasicenja,ne da se tretirati...bice bolje drugi put user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2907
   RE: Fondant 2
15.4.2014 19:28:48   
Hanady RR
Nove :)
http://www4.slikomat.com/13/0415/vt6-2014-0.jpg
http://www4.slikomat.com/13/0415/kv6-2014-0.jpg

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 2908
   RE: Fondant 2
15.4.2014 22:01:39   
Amam
Odlicne,bas si vrijedna.user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2909
   RE: Fondant 2
16.4.2014 13:11:37   
aidana

IZVORNA PORUKA: bebacha

gledala sam,sve isto
a crni i crveni se meni nikad ne mrvi al moram ga koristit odma kad napravim



ja sam mislila napraviti neku mickey mouse tortu pa ne mogu bez ove dvije boje. Je li to znaci da ne mogu napraviti neku dekoraciju od ove dvije boje pa da ostavim da stoji zamotano u foliji?
Nisam jos nikad pravila fondant pa sam to mislila malo po malo. Napraviti masu, pa kasnije neke figure, pa poslije jos user posted image da radim mjesec dana na tomeuser posted image
I je li bolje cuvati u foliji u frizideru ili na sobnoj temperaturi?
I kako dobijete boju koze?

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2910
   RE: Fondant 2
16.4.2014 18:57:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: aidana


IZVORNA PORUKA: bebacha

gledala sam,sve isto
a crni i crveni se meni nikad ne mrvi al moram ga koristit odma kad napravim



ja sam mislila napraviti neku mickey mouse tortu pa ne mogu bez ove dvije boje. Je li to znaci da ne mogu napraviti neku dekoraciju od ove dvije boje pa da ostavim da stoji zamotano u foliji?
Nisam jos nikad pravila fondant pa sam to mislila malo po malo. Napraviti masu, pa kasnije neke figure, pa poslije jos user posted image da radim mjesec dana na tomeuser posted image
I je li bolje cuvati u foliji u frizideru ili na sobnoj temperaturi?
I kako dobijete boju koze?


Dobiti crvenu i crnu boju je najteže do svih...
to su dvije intenzivne boje koje ako nis crvene i crna su roza i siva i tu se onda gubi na kreativnosti logično jer mnogo znače u primjeni.
Ja ne znam koje boje ti koristiš, koje si kupia...marku mi reci pa ti damo savjete kako dobiti i koristiti najbolje..
Moje sikustavo sa eterika bojama i american colors je dosta različito....
vrlo rado ću ti pomoći pismeno koliko mogu naravno...

A u pravilu fondant adekvatno napravljen i spremljen može stajati dugo i koristiti se...
Ja tako radim sa svim bojama...
Kada ga naparviš staviš ga u najonske vrećice na sobnoj temperaturi da zraka ne bude da ga dotakne...i tako napravljem može dugo stajati i koristiti se...
Elem i fondat i figure je najbolje čuvati na sobnoj temperturi al da nije pretoplo naravno...
kada završiš sa radom, naparviš figuru staviš na tortu osušenu onda sve zajedno čuvaš u frižideru naravno...do jela, korištenja...


a boja kože...ja sma si kupila boju kože...wilton čini mi se dugo je imam...
a ti možeš dobiti mješanjem boja

-U bijeli fondan ja dodati malo roze i žute...
ili crvene i žute nijanisrati fino
https://scontent-a-ams.xx.fbcdn.net/hphotos-prn2/t1.0-9/10155537_10203404988788184_850061009_n.jpg



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2911
   RE: Fondant 2
16.4.2014 21:39:21   
aidana
Hvala ti puno sto si se potrudila da mi sve objasnis, evo jos mojih pitanja i odgovorauser posted image

[/quote]Ja ne znam koje boje ti koristiš, koje si kupia...marku mi reci pa ti damo savjete kako dobiti i koristiti najbolje.. [/quote]

Kupila sam danas crnu boju u slatkoj caroliji, COVE, iz Italije. Covjek sto je radio kaze da je bolja od eterike, navodno.
Crvenu imam eteriku u prahu, je li moze u prahu ili mora biti tecna?

[/quote] Kada ga naparviš staviš ga u najonske vrećice na sobnoj temperaturi da zraka ne bude da ga dotakne...i tako napravljem može dugo stajati i koristiti se...
Elem i fondat i figure je najbolje čuvati na sobnoj temperturi al da nije pretoplo naravno...
kada završiš sa radom, naparviš figuru staviš na tortu osušenu onda sve zajedno čuvaš u frižideru naravno...do jela, korištenja... [/quote]

Ako sam dobro shvatila mogu ga obojiti i staviti u najlonsku vrecicu, ali ne mogu napraviti figurice i staviti u najlonsku vrecicu jer se one moraju osusiti na zraku ili? Mogu li se one cuvati na zraku neko vrijeme?

Sto se tice boje koze to mi se ne isplati kupovati posebno boju jer ne pravim cesto torte. Moracu mijesati.



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2912
   RE: Fondant 2
16.4.2014 21:42:54   
canim
Amam super tortica user posted image

Hanady ti postala profi, samo redas tortu za tortom user posted image

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2913
   RE: Fondant 2
16.4.2014 21:50:32   
Hanady RR
Kupila sam danas crnu boju u slatkoj caroliji, COVE, iz Italije. Covjek sto je radio kaze da je bolja od eterike, navodno.
Crvenu imam eteriku u prahu, je li moze u prahu ili mora biti tecna?


Ja sam kupila tu COVE tek nedvano da probam...
lično iskustvo nemam još...
al iskustav sa FB stranice poznatih mi fondatašica su vrlo pozitivna i da bolje su do eterike u postozanju željene nijanse...
Eterika može biti u prahu, crvenu ćeš dobiti na sljedeći način najlakše i da je podatna za raditi...to sma orkila nedvano i ispostavilo se tačnim...
kada kreneš raditi radi pola mjere fondanta samo za crvenu...
sve prepoloviš u mjerama i direktno u istopljenu fruktozu dodoaš dvije kešikice čajne te eterika crvene...

Ako sam dobro shvatila mogu ga obojiti i staviti u najlonsku vrecicu, ali ne mogu napraviti figurice i staviti u najlonsku vrecicu jer se one moraju osusiti na zraku ili? Mogu li se one cuvati na zraku neko vrijeme?

Ovako možeš obojiti i staviti u najlonsku vrećicu fondnat koji će čekati na rad...
mada najbolje je da bijeli ostaviš na čekanju pa kada ti treba određena boja zamješaš...lakše raditi...
iako ja sve ostatke do boja uredno iskoristim kasnije za neku tortu...mnogo je bolje kada prije smaoga rada sa njim bojiš ga...to je lakša i sigurnoja varijanta u uspijeh...
I da figurice i djelove figura ne stavljaš u najlon...sušiš ih na sobnoj temperaturi...
ja kada uardim djelove stavljam na komad stiropola...i ostavim na sušenju...ako će čekati djelovi više dana imama manji stiropol koji stavim u kutiju kartonsku od jednih čizama i poklopim i to čeka da postavim na tortu...
Nikakav problem nije da stoje na zraku...čak šta više ''doživotno'' čuvanje fondat figurica se na kuhinjskom elemntu postići može :)


I slobodno mješaj bolje za boju kože...i ja sma dugo tako dok nisma povoljno naletila na ovu wilton :)


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu aidana)
Neposredna veza do poruke: 2914
   RE: Fondant 2
16.4.2014 21:51:56   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: canim

Amam super tortica user posted image

Hanady ti postala profi, samo redas tortu za tortom user posted image

user posted image
pa nisma još profi moja canim...
ima tu još rada i rada i fatanja folova...
al ide polako...uživam i April se nešto zakuho bašuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2915
   RE: Fondant 2
16.4.2014 22:00:18   
MicoTico

IZVORNA PORUKA: canim

Hanady ti postala profi, samo redas tortu za tortom user posted image

Baš sam to htjela napisati.
Svaka čast Diuser posted image

_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2916
   RE: Fondant 2
16.4.2014 23:02:19   
Amam

IZVORNA PORUKA: canim

Amam super tortica user posted image

Hanady ti postala profi, samo redas tortu za tortom user posted image

hvala user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 2917
   RE: Fondant 2
17.4.2014 8:43:57   
babina beba
HANADY.....moze ONE DIRECTION za kraj skole user posted image

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 2918
   RE: Fondant 2
17.4.2014 19:55:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: babina beba

HANADY.....moze ONE DIRECTION za kraj skole user posted image

naravno...slike šaljiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 2919
   RE: Fondant 2
17.4.2014 21:52:49   
babina beba
Imamo vremena HVALA PUNO

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2920
   RE: Fondant 2
17.4.2014 21:53:52   
Hanady RR
user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu babina beba)
Neposredna veza do poruke: 2921
   RE: Fondant 2
19.4.2014 1:18:42   
Hanady RR
Naprosto je moram sada pokazatiuser posted image
iako noćne slike nevaljaju ničemu al baš me brigauser posted image
http://www4.slikomat.com/13/0419/y1m-2014-0.jpg
http://www4.slikomat.com/13/0419/zkx-2014-0.jpg
http://www4.slikomat.com/13/0419/3di-2014-0.jpg
http://www4.slikomat.com/13/0419/xfk-2014-0.jpg

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2922
   RE: Fondant 2
19.4.2014 1:29:33   
Hannica
user posted image user posted image
Baš si napredovala, super je.

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2923
   RE: Fondant 2
19.4.2014 1:31:42   
Hanady RR
joj jedva čekam sutra slavljenik da je vidiuser posted image
nosimo je na poklon...
on voli chimu al misli da će doći neki lego autićuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 2924
   RE: Fondant 2
19.4.2014 1:35:25   
Hannica
Jel ti sve te torte poklanjaš? Nešto mi previše. user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  115 116 [117] 118 119   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  115 116 [117] 118 119   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *