|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  100 101 [102] 103 104   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
16.6.2013 21:56:28   
Honey3

IZVORNA PORUKA: bebacha

Hanady pisala sam ti na temi
meni se i juce i prekuce topio fondan ako nije u frizideruuser posted image

I ja sam imala problem sa topljenjem fondantauser posted image malcu napravila tortu i sreca,ujutro sam je oblijepila a poslije podne se jela,sutradan u frizideru tj.danas sav fondant se istopiouser posted image stvarno ne znam u cemu je problem,sreca pa je bila za nas,nije narudzbauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2526
   RE: Fondant 2
16.6.2013 22:01:08   
Honey3
user posted image
Evo je,vec se prvi dan caklilauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu cipelica)
Neposredna veza do poruke: 2527
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:27:38   
Honey3
pih ovdje niko nista ne piseuser posted image
Evo mene opet,trebam pomoc.Za drugi juli treba mi torta barbika,medjutim,mislim da je mala samo onako u haljini,jer ce biti dosta gostiju,pa sam ja mislila jedan sprat onako okruglu tortu,a na drugi barbiku,dole da bude bingo a gore da bude plazma,sta mislite kako ce to izgledati ?? I jos fondant,sta da radim,evo gore sam pisala,zasto mi se topi ??? Ne bih voljela da mi se to desi sa ovom tortom,jer ne pravim za sebe....

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2528
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:34:56   
bebacha
ja vec dugoo zelim pravit barbiku al nemam priliku nikom
i planiram je pravit kao i ti
mada imam i tutorijal al bude malo manje
ako je bas puno ljudi onda jedna okrugla i gore baerbika
sad cu pokusat naci ovu moju
a za topljenje nisam pametno
meni je prekuse bilo uzas tesko napraviti tortu,fogura se topila
znaci nije problem toliko u visokoj temp nego u tu me sto ona kad se iznese iz friziderana sobnu temp orosi i to je topi
a mora se drzat u frizideru

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2529
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:37:48   
Honey3
ma moja je bila u frizideru,i samo kad smo rezali bila je vani,ali se do sutra sav istopio,i bas me sad strah da ne pogrijesim sa ovom tortomuser posted image
nikad mi se ovo nije desilouser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2530
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:38:15   
bebacha
evo ga

http://www.coolinarika.com/recept/barbie-torta-by-pattyc/

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2531
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:39:19   
bebacha

IZVORNA PORUKA: Honey3

ma moja je bila u frizideru,i samo kad smo rezali bila je vani,ali se do sutra sav istopio,i bas me sad strah da ne pogrijesim sa ovom tortomuser posted image
nikad mi se ovo nije desilouser posted image


cim si iznijela iz frizidera odma je orosila i gotovo
dovoljno je par minuta
i ja sljedece sedmice mora Alenu pravit torte i imam brigu

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2532
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:41:17   
Hanady RR
meni se smaijeva topila...pisala sam...naime bez obzira na lijepo vrijeme mnogo je vlage u zraku...isparavanja i to očito fondatu ne valja...
možda će već sada krenuti na boljeuser posted image
ja se tome nadam sikreno jer ja za utorka djetetu pravimuser posted image

a barbika...
i sama kada sma planirala zvončicu barbiku ovako sma to mislila isto uraditi
,pa sam ja mislila jedan sprat onako okruglu tortu,a na drugi barbiku,dole da bude bingo a gore da bude plazma
s tim što ja nisma gore htjela plazmu već jednu moju ledenu tortu tzv ....nismo nešto posebno oduševljeni ukusom plazme...
eh sad...
mislila sma tako...pravila nisam...al logika...bilo bi dovoljno za sve

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2533
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:44:32   
bebacha
Hanady kakva je to ledena torta

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2534
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:46:40   
Honey3

IZVORNA PORUKA: bebacha

Hanady kakva je to ledena torta

i mene zanima,jer i meni plazma "onako"

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2535
   RE: Fondant 2
21.6.2013 12:55:13   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

Hanady kakva je to ledena torta


jedna moja :)
nepečena...da se modelirati da napravimo suknjeuser posted image

ovako ide
Uglavnom naziv sma pod ovakava preuzela davno...i zašto se tako zove ja pojma nemamuser posted image

Ledena torta za zimske dane

potrebno
4 žumanceta
250 grama margarina
250 grama šećera u prahu
250 grama sjeckanih oraha
250 grama grožđica
250 grama žele bombona
400 grama petit keksa
malo mlijea
vanilija šećer ili ekstrat vanilije
200 gr Äčokolade za kuhanje

margarin/puter izraditi sa šećerom i dodati u žumanca kuhana na pari , pa orahe, pa nasjeckane žele bombone, pa grožđice ( prije nego ih stavite potopite ih u mlaku vodu da odstoje jedno 20 min sa ekstratom vanilije ili vanilija šećerom), kad se ovo umuti dodati petit keks koji se rukama mrvi u smjesu na manje komadiće,(može se i samljeti što bi meni bila variijnata za ovu barbiku :) i na kraju dodati istopljenju na pari čokoladu. Dobro umutiti, voditi računa da vam je zdjela u kojoj ovo radite velika jer je malo teže mutiti ovu smjesu, po potrebi od zavisnosti od gustoće za sjedinjavanje dodati malo mlijeka ( pola fildžana otpirlike). staviti u torten pleh, dekorisati po želji, sa vrhnjem ili Ä+čokoladom i žele bombonama kao ja, ostaviti da prenoći i to je to.

evo sličica

user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2536
   RE: Fondant 2
21.6.2013 13:07:33   
Honey3
hanady super ti ovo izgledauser posted image
bebacha u onu barbi tortu ide 1 kg putera,ili me oci varajuuser posted image to mi je prejako

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2537
   RE: Fondant 2
21.6.2013 13:13:06   
bebacha
Hanady ovo nesto kao kasato,po mom gustu
inace volim ove torte tipa kasato,plazma

honey ja sam je dala onako samo radiprimjera kako se radi
i meni se nije svidjelo recept al jest postupak

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2538
   RE: Fondant 2
21.6.2013 13:14:30   
Hanady RR
a evo pomoć za kupolu koju do prije imam jedna nam naša forumašica poslala davno davno u mojim cisiksnkim pripremama za istu
http://www.uitzendinggemist.nl/afleveringen/1180345#0

Sastojci
Broj osoba:12 osoba
testo

8jaja
15kasika secera
6kasika brasna
2 kasike mlevenih lesnika
1 prasak za pecivo
1vanilin secer

krema

2pudinga od vanile
0.75 lmleka
200 gputera
150gnutella

slaganje sarlote

50 gnutella
20-30 gputer
borovnice
mleko
rum-ja nisam mislila stavljati



Priprema
Vrijeme pripreme:120 min
1
Testo:
Umutiti belanca sa secerom i vanilinim secerom, dodati zumanca i umesati brasno, lesnike, i prasak za pecivo. Podeliti testo na dva dela, oko 80% testa ispeci u cetvrtastom plehu za rolat, oko 20% u okruglom plehu za dno sarlote. Plehove naravno obloziti papirom za pecenje. Cetvrtasti deo istresti na vlaznu krpu i urolati u rolat.

2
Krema:
Skuvati puding od vanilije, kad se ohladi pomesati sa umucenim puterom, podeliti na pola i u jednu polovinu dodati 150 g Nutelle (ili eurokrema, linolade ili sta li vec, ovde u Hong Kongu ima samo nemacka Nutella pa to koristim).

3
Slaganje sarlote:
Rolat premaziti mesavinom nutelle i putera (sama nutella se tesko razmazuje, puter se moze izostaviti ako to nije slucaj). Iseci rolat na kriske oko 1 cm debele. Ovalnu zdelu obloziti aluminijumskom folijom, poslagati kriske rolata, i malo ih natopiti mlekom sa rumom ili Bailey’s irish cream da budu socnije. Ispuniti do pola kremom od nutelle i onda dodati borovnice ili drugo bobicas_to voce. Ispuniti do vrha kremom od vanilije, poravnati, i zalepiti okruglu koru koju takodje treba malo natopiti mesavinom mleka i ruma.
Ostaviti da prenoci u frizideru i onda istresti na tanjir i odvojiti foliju.



< Poruku je uredio Hanady RR -- 21.6.2013 13:19:51 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2539
   RE: Fondant 2
21.6.2013 13:22:14   
smajli80
Evo naše barby-rodica mi pomagala.
Ali je samo donji dio torta-čokoladna a preko Barbykoju smo stavili u stalakda dobijemo na visini i obložili ga keksom i fondanom.

user posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2540
   RE: Fondant 2
21.6.2013 13:29:46   
Honey3
smajli super je,a ovo kupolasto,je li isto torta ?

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 2541
   RE: Fondant 2
21.6.2013 13:36:59   
smajli80

IZVORNA PORUKA: Honey3

smajli super je,a ovo kupolasto,je li isto torta ?



Ne nije torta to smo uzeli onaj stalak iz mikrovalne i zaboli lutku (onako sa nogama) i učvrstili sa ostatcima kora,keksa(najobičnijeg),pomješanim sa topljenom čokoladom.Čekali da se malo stegne i formirali haljinu.Zaboli u haljinu i cjelu presvukli fondanom.
Ima dosta posla oko toga ali je dosta efektnouser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2542
   RE: Fondant 2
21.6.2013 13:38:24   
smajli80

IZVORNA PORUKA: smajli80


IZVORNA PORUKA: Honey3

smajli super je,a ovo kupolasto,je li isto torta ?



Ne nije torta to smo uzeli onaj stalak iz mikrovalne i zaboli lutku (onako sa nogama) i učvrstili sa ostatcima kora,keksa(najobičnijeg),pomješanim sa topljenom čokoladom.Čekali da se malo stegne i formirali haljinu.Zaboli u haljinu i cjelu presvukli fondanom.
Ima dosta posla oko toga ali je dosta efektnouser posted image


Mislila sam tortuuser posted image

_____________________________

Mamina velika curica 5.3.2008
Mamin mali dječak 26.1.2012.

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 2543
   RE: Fondant 2
21.6.2013 13:39:41   
Honey3
pa ovako bi otprilike mogla moja izgledati,dole okrugla torta,a gore barbika u haljini,isto tortauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu smajli80)
Neposredna veza do poruke: 2544
   RE: Fondant 2
21.6.2013 23:10:44   
madam x

IZVORNA PORUKA: Honey3

pih ovdje niko nista ne piseuser posted image
Evo mene opet,trebam pomoc.Za drugi juli treba mi torta barbika,medjutim,mislim da je mala samo onako u haljini,jer ce biti dosta gostiju,pa sam ja mislila jedan sprat onako okruglu tortu,a na drugi barbiku,dole da bude bingo a gore da bude plazma,sta mislite kako ce to izgledati ?? I jos fondant,sta da radim,evo gore sam pisala,zasto mi se topi ??? Ne bih voljela da mi se to desi sa ovom tortom,jer ne pravim za sebe....


Evo moje neke...nemam pojma šta je unutra, davno je bilo, ali je i haljina torta, mislim da sam
gornji dio pekla u nekoj metalnoj zdjelici, pa sam onda dobila taj oblik.

https://www.facebook.com/photo.php?fbid=2002530992956&set=a.1384911792862.2056093.1534022821&type=3&theater

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2545
   RE: Fondant 2
21.6.2013 23:14:29   
amra_sa
Divna torta user posted image

_____________________________

"Čovječe, ne možeš zlo činiti a dobru se nadati ... "

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 2546
   RE: Fondant 2
21.6.2013 23:16:15   
Honey3
super zinanina,taman ovako nesto ce biti...samo mi je sad fondant bas brigauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 2547
   RE: Fondant 2
21.6.2013 23:17:47   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Honey3

super zinanina,taman ovako nesto ce biti...samo mi je sad fondant bas brigauser posted image


ja mislim da će se bolje ponašati ovih dana...
nema više toliko vlage u zraku...vrućina je duža...
kad praviš ti...koji dan ti treba...javim ti ja kako se moj ponašao sada kada budem u ponedeljak radila aBd

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2548
   RE: Fondant 2
21.6.2013 23:24:20   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: Honey3


IZVORNA PORUKA: bebacha

Hanady pisala sam ti na temi
meni se i juce i prekuce topio fondan ako nije u frizideruuser posted image

I ja sam imala problem sa topljenjem fondantauser posted image malcu napravila tortu i sreca,ujutro sam je oblijepila a poslije podne se jela,sutradan u frizideru tj.danas sav fondant se istopiouser posted image stvarno ne znam u cemu je problem,sreca pa je bila za nas,nije narudzbauser posted image


Ne kontam kako mislis istopio? Zbunjuje me ovo? Kompletno ono sto je bilo preko torte se bas topilo kao da je bilo na nekom toplom mjestu ili?


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 2549
   RE: Fondant 2
21.6.2013 23:30:26   
Honey3
Jeste Mya,bukvalno postao providan,i klizio niz tortu,to mi se do sad nije desilouser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2550
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  100 101 [102] 103 104   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  100 101 [102] 103 104   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *