|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  187 188 [189] 190 191   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   [Obrisana poruka]
21.6.2011 15:14:45   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Aiša)
  Neposredna veza do poruke: 4701
   RE: Fondant
23.6.2011 0:33:58   
Aiša
Upomoć user posted image user posted image user posted image

Očito sam tokmak za ovo, evo sada pravila fondan za tortu po receptu sa Minjine kuhinjice i kao da sam pravila domaći tarhanu - raspada se user posted image

U čemu sam pogriješila - ne znam?

Je li ide 10 g želatine, jer tamo ne piše koliko ( u receptu piše kesica), ja koristim goveđu, pa kako sam kupila veliku kesicu od 20 g, samo sam stavila pola, je li to dovoljno? Pošto je to ovo instant želatina, je li je direktno stavljate u smjesu fruktoze i glicerina ili je ipak prelijete prethodno vodom da nabubri? Ovo me je zbunilo, jer na uputstvu na vrećici piše da se ne miješa s vodom.

Koliko tačno ide glicerina, je li samo jedna kašika, meni se čini malo user posted image

Razočarana sam stvarno, a voljela bih da mi ovo uspije nekakouser posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4702
   RE: Fondant
23.6.2011 0:37:42   
Hanady RR
Aiša...želatine ide pola te koju si kupila ali i nju sa vodom ja mješam da nabubri pa satavaljma sa otopljenom fruktorzom...

glicerina ide jedna supena kašika i ro jedovoljno...

a sad zašto s erspada...
onako iz iskustav svih dosadašnjih malih i velikih neuspjeha na forumu zaključila sma d aje moguće sljedeče:
1. razlog šećer u prahu...jesi ga kupila ili sama mljela...
2. koji je u pitanju d anije neki krupniji
3. stavila si ga previše odjednom...naime u receptu piše 900 gr...ali u prvom stadiju staviš 400-500 grama pa dodaš ovo zamješano i dok dobro umjesiš postepeno dodaješ ostatakj šećera do 900 gr....meni bude i 800 dovoljno a ovih ostalih 100 potporšim dok boju odama da ga opet umjesim.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 4703
   RE: Fondant
23.6.2011 2:07:21   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Aiša...želatine ide pola te koju si kupila ali i nju sa vodom ja mješam da nabubri pa satavaljma sa otopljenom fruktorzom...

glicerina ide jedna supena kašika i ro jedovoljno...

a sad zašto s erspada...
onako iz iskustav svih dosadašnjih malih i velikih neuspjeha na forumu zaključila sma d aje moguće sljedeče:
1. razlog šećer u prahu...jesi ga kupila ili sama mljela...
2. koji je u pitanju d anije neki krupniji
3. stavila si ga previše odjednom...naime u receptu piše 900 gr...ali u prvom stadiju staviš 400-500 grama pa dodaš ovo zamješano i dok dobro umjesiš postepeno dodaješ ostatakj šećera do 900 gr....meni bude i 800 dovoljno a ovih ostalih 100 potporšim dok boju odama da ga opet umjesim.



dodala bih također da je moguće i da sirup od fruktoze nije dovoljno istopljen, tj nije sirupast. jednom mi se to desilo, pa su kokoši imale fondant za ručak.

evo nekih par mojih za krizmu:
user posted image

i pričest
user posted image

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4704
   RE: Fondant
23.6.2011 20:31:03   
Hanady RR
u nekim čitanjima sinoć naletila sma da niste mogli naći crnu boju u Merkatoru...smao da vam javim da je ima u meraktoru u alti na M.Dvoru.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 4705
   RE: Fondant
24.6.2011 2:00:44   
Aiša
Hanady, Niobe, hvala na sugestijama, napravila sam nekoliko grešaka koje ste navele.

Nadam se da će ova smjesa sada bolja biti.

Stavila sam ga u kesu na sobnoj temperaturi, tako sam shvatila da treba po onom receptu. Mogu li ujutro da prekrijem tortu, ili se mora čekati duže? Treba li se fondan prethodno zagrijavati ako nije u frižideru?

Kupila sam boje u prahu, kako ću ga bojiti: istresem prah iz kesice, dodam par kapi vode i onda pomalo dodajem u masu i miješam?

Trebam li ono što budem napravila kao "figurice" prvo ohladiti u frižideru, pa ih onda lijepiti na fondan, ili mogu odmah, ako budem npr.napravila neku mašnu ili cvijet?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4706
   RE: Fondant
24.6.2011 2:26:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Aiša

Hanady, Niobe, hvala na sugestijama, napravila sam nekoliko grešaka koje ste navele.

Nadam se da će ova smjesa sada bolja biti.

Stavila sam ga u kesu na sobnoj temperaturi, tako sam shvatila da treba po onom receptu. Mogu li ujutro da prekrijem tortu, ili se mora čekati duže? Treba li se fondan prethodno zagrijavati ako nije u frižideru?
Možeš tortu ujutro prekriti nema frke...smao je birno d aje na sobnoj temperaturii u kesi da do njega zrak ne dolazi
Vidjet ćeš ujutro dlai treba d aga malo opustiš...ali u principu trebalo bi moći odmah d aga razvučeš jer nije u frižideru bio.

Kupila sam boje u prahu, kako ću ga bojiti: istresem prah iz kesice, dodam par kapi vode i onda pomalo dodajem u masu i miješam? Upravo tako kako si opisala

Trebam li ono što budem napravila kao "figurice" prvo ohladiti u frižideru, pa ih onda lijepiti na fondan, ili mogu odmah, ako budem npr.napravila neku mašnu ili cvijet?
Zavisi koje su i kakve figurice...ako je mašna ili cijet nešto što ne mora posebno usparvno da stoji možeš odmah...user posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Aiša)
Neposredna veza do poruke: 4707
   RE: Fondant
24.6.2011 2:44:16   
Hanady RR
Eh ja i moja kćerka smo napravile sve detalje potrebne za njenu torticu...milion detalja ta je napravila...user posted image valjda će nam torta podnijeti toliko didžauser posted image al imama pitanje...na koje mi garant nema ko odgovoriti u ovo dobauser posted image

dal da ove figure sušim preko noću na soboj temperaturi ili frižideru...šta je boljeuser posted image

evo malo našega početkauser posted image
http://imageshack.us/photo/my-images/703/sl730510.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/155/sl730513.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/830/sl730515.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/841/sl730516.jpg/

< Poruku je uredio Hanady RR -- 24.6.2011 2:46:33 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4708
   RE: Fondant
24.6.2011 2:47:50   
Visnja RR
frizder... toplo je rastopice se...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4709
   RE: Fondant
24.6.2011 2:50:47   
Hanady RR
e dobro si...odoh ugurat sve user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4710
   RE: Fondant
24.6.2011 2:59:44   
Visnja RR
frizider ko akvarij user posted image user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4711
   RE: Fondant
24.6.2011 3:00:18   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

frizider ko akvarij user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image
e dobro si...ja šta morskih detalja sad u njemu imauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4712
   RE: Fondant
24.6.2011 9:13:21   
tweety
Žene potrebna je pomoć mojoj prijateljici koja je već 2 puta do sad pravila fondant po Minjinom receptu.Sve je super,razvalja ga i tu nastaju problemi.Kad treba da ga prenese na tortu počne da se topi user posted image user posted image user posted image Kod nas je inače jako vruće ovih dana,vanjska temperatura sad je 28°C.Stavljala je fondant i u frižider ali opet isto.Kako vi pravite,da li imate problema?Molim vas da mi što prije odgovorite.

_____________________________

Prince `05
Princess `08

Ente kalbii, ente kullun fii hajatii..."Moje si srce, sve si u zivotu mom..."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4713
   RE: Fondant
24.6.2011 9:20:49   
Hanady RR
1. Treba ga dobro umjesiti dodavajući šećer u prahu da bude što tvrđi al podatan za razvijanje d ane puca
2. neka razvioja posipajući podlogu gustinom vodeći računa da razvije iste debljine
3. na tortu obavezno neka premaže butter cream ili kremu koja će odmah za sebe zaljepiti fondant inače će on početi padati na mjestima gdje se nije zaljepio i kidati

i vjerujem d avelika vrućina pomaže topljenju fondanta ali opet ako ne razvlači puno tu aktivnost trebalo bi da uspije...mada nekada se dešava i u sred zime da se topi kao meni nedavno sa spidermanom...mada sma ja to sebi objasnila greškom što nisma dovoljno buttre crema namazala po torti a komad fondanta bio veliki i počelo padati sa strana i topiti seuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu tweety)
Neposredna veza do poruke: 4714
   RE: Fondant
24.6.2011 11:48:07   
Aiša
Evo mene opet user posted image

I druga smjesa je u kanti user posted image user posted image user posted image

Sve je sinoć izgledalo super, a jutros se pri razvlačenju kidao i dodavala sam šećer u prahu i kao bude bolje, a kada ga pokušam dignuti popuca. Ukrasila sam tortu šlag kremom koju sam obojila ovim bojama (da ne propadaju user posted image )

Fondan će čekati neka bolja vremena.

Vama svaka čast kada uspijete, tek sam vidjela koji je to posao, i hvala na savjetima user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 4715
   [Obrisana poruka]
24.6.2011 11:56:09   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Aiša)
  Neposredna veza do poruke: 4716
   RE: Fondant
24.6.2011 12:14:52   
vila_7
ma i meni se puno ljepio kad sam pravila, a razvijala sam na seceru a ne na gustinu.Jel bolje na gustinu?

P.S. Hanady...super figurice!


< Poruku je uredio helena_7 -- 24.6.2011 12:17:02 >


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4717
   RE: Fondant
24.6.2011 12:16:21   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: helena_7

ma i meni se puno ljepio kad sam pravila, a razvijala sam na seceru a ne na gustinu.Jel bolje na gustinu?


meni je bolje na gustinu razvijati...nekako ne kupi ga toliko sa radne površineuser posted image
vakljda se šećer topi brže i zaustavlja na fondantu koji je već od šećera....

Bar je meni tako...a savjetovala me jedna iskudna fondantašica čije su torte više nego savršene ...naša myauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4718
   RE: Fondant
24.6.2011 12:18:40   
vila_7
IZVORNA PORUKA: Niobe



evo nekih par mojih za krizmu:
user posted image

i pričest
user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 4719
   RE: Fondant
24.6.2011 13:42:12   
MicoTico
user posted image

Evo i nase tortice,  ( i nemojte se smijati mom avioncicu, vec sam pisala da sam ja pravi "fizikaner", a ne "umjetnicka dusica" user posted image user posted image )


_____________________________

Ubuntu! (ja sam zato što mi jesmo)

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 4720
   RE: Fondant
24.6.2011 15:26:14   
ena23
micotico, ovo je prelijepo, boje su tako sjajne i vau.
Evo oje PRVE fondant tortice, u cast toe sto se mm danas vraca s puta. Molim da se niko ne smije user posted image

user posted image

zuta je jedina boja skojom sam zadovoljna. inace am htjela tamno plavu i crvenu a dobila sam ove neke patelne boje  ko za curice user posted image ma ima da mu se svidi, inace ce je u glavu dobitiuser posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu MicoTico)
Neposredna veza do poruke: 4721
   RE: Fondant
24.6.2011 15:33:08   
megi
ena torta je prekrasna user posted image user posted image
ja vjerujem da ce biti odusevljen

moracu i ja nekad u pohode zvane fondant

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 4722
   RE: Fondant
24.6.2011 15:36:50   
ena23
hvala mila.

kad krenes drzi pored sebe uisivac, ja sam od kuhinje napravila sinoc bojno polje od secera u prahuuser posted image a radna ploca, plocice podne i trpezarijski stol su mi boje cokolade. e mozes onda zamisliti user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.

lav prvi- 22.08.2009.
lav drugi- 06.08.2011.


(odgovor članu megi)
Neposredna veza do poruke: 4723
   RE: Fondant
24.6.2011 15:39:48   
Amani12
Enaaaa prekrasna je user posted image user posted image user posted image

_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu ena23)
Neposredna veza do poruke: 4724
   [Obrisana poruka]
24.6.2011 17:34:33   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Amani12)
  Neposredna veza do poruke: 4725
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  187 188 [189] 190 191   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  187 188 [189] 190 191   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *