|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  186 187 [188] 189 190   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
15.6.2011 13:58:34   
Bambi09
IZVORNA PORUKA: tea lana

marshmallow fondant- nova masa za oblaganje i dekorisanje= user posted image Sastojci 250 gr marshmallow-bijeli 500 gr secera u prahu 1,5 kasike vode
secer u prahu za ra Priprema 250 grama marshmallow
sa 1,5 kasikom vode prelijte pa stavite u mikrovele da malo odmekne toliko da se moze mijesiti .Uoriginalnom receptu pise da se na pocetku radi sa mikserom ali ja sam radila rukom .Ako nemate mikrovele marshmallow otopite nad parom u cjediljci bez dodavanja vode ili u rerni isto sa vodom kao u mikrovele.Marshmallow OTOPITI ne rastopiti znaci samo malo ra se ugrije i da se moze raditi rukom da nije vrelo po prstima.Prvo stavite pola kolicine secera i onda dodajete i ostalo postepeno mijesajuci .Masa je dobra kad mozete da je valjate u rukame kao loptu a ne lijepi se za dlanove .Bitno je da nemozete pogrijesiti -ako je smjesa rijetka dodajte secer ako je tvrda malo je ugrijte u mikro ili na pari ponovo malo navlazite .Masa je tako dobra za oblaganje da je mozete tako lako raditi ne razvlaci se , ne puca ne susi se brzo ali ne i dugo.Ako dodajete tecne boje ponovo dodajite secer u prahu dok ne dobijete zeljenu cvrstinu
Zelim vam puno uspjeha i radosti koliko sam je ja imala sa ovom masom

savjet
marshmallow kupim u marketu gdje stoje bombone one kako ih ja zovem spuzvaste ima ih raznih boja ali i bijelih a moze masa da stoji i do 120 dana ako je umotate u prozirnu frisch foliju i u hermeticki zatvorenoj posudi

sa cokolinarke



evo ga scarlett user posted image

_____________________________

25.03.2004. rodila se moja Bini
24.12.2009. rodio se moj Nane
19.08.2014. rodio se moj Mini

(odgovor članu tea lana)
Neposredna veza do poruke: 4676
   RE: Fondant
15.6.2011 21:22:16   
scarlett
user posted image Hvala Bambi user posted image user posted image user posted image

Kako vi dobijate sivu ili tamno - sivu boju, ne nađoh danas nigdje crnu, kako da to sada izvedem ( imam žutu, plavu, zelenu i crvenu), a siva mi je glavna za moju ideju user posted image

Nešto sam kontala dodati samljeven mak u ovaj fondant od bombona, imali šanse da tad smjesa uspije user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Bambi09)
Neposredna veza do poruke: 4677
   RE: Fondant
15.6.2011 22:59:19   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: scarlett

user posted image Hvala Bambi user posted image user posted image user posted image

Kako vi dobijate sivu ili tamno - sivu boju, ne nađoh danas nigdje crnu, kako da to sada izvedem ( imam žutu, plavu, zelenu i crvenu), a siva mi je glavna za moju ideju user posted image

Nešto sam kontala dodati samljeven mak u ovaj fondant od bombona, imali šanse da tad smjesa uspije user posted image


nisam nikad pravila ovaj fondant od bombona ali ti to s makom ne bih preporucila, mislim da ne bi uspjelo... probaj negdje naci crnu boju, mpzda zna neka forumasica iz sa gdje ima...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 4678
   RE: Fondant
16.6.2011 0:25:33   
Honey3
user posted image evo vam jos jedne moje tortice(auta zanemarite,to se naslo,kupila sam bila dzipove ali mi prevelikiuser posted image )i da vam kazem da u skafi ima svih mogucih boja i tecnih i u prahu i kalupa raznih,samo slova nema,bar ja nisam naslauser posted image

_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 4679
   RE: Fondant
16.6.2011 0:56:40   
Niina

IZVORNA PORUKA: zaha

user posted image evo vam jos jedne moje tortice(auta zanemarite,to se naslo,kupila sam bila dzipove ali mi prevelikiuser posted image )i da vam kazem da u skafi ima svih mogucih boja i tecnih i u prahu i kalupa raznih,samo slova nema,bar ja nisam naslauser posted image

ma superuser posted image user posted image sad vidjeh na fb torticu i reko odoh na rr da vidim jel to ona stvarno napravila...kad jeste...user posted image user posted image user posted image

slova imas u alperu u kasindolskoj, doduse ona su stampana velika, a nemaju onih lijepih pisanih.
a koja skafa?
sto se tice crne boje, treba se pomijesati, 3 kesice crne(ima je u merkatoru) 1 zelene, jedna smedje i malo ljubicaste....i to jako gusto...i mora se puno puno staviti...elem meni je taj fondan bio vlazan pravo...i nije mi bio dobar za oblikovanje. to ili je do mene ili je to tako svima.

_____________________________

Kada bi srce moglo da misli, na svijetu ne bi bilo ljubavi.

(odgovor članu Honey3)
Neposredna veza do poruke: 4680
   RE: Fondant
16.6.2011 1:46:09   
scarlett
Nikad više fondant user posted image user posted image user posted image user posted image

Jednom pišem na ovoj temi i niko da mi odgovori za glicerin, a vazda tipkate ovdje, odoh sad na temu zanemarivanje forumašica...user posted image user posted image user posted image

Evo 1,5 h mijesim ovaj od bombona, potrošila 1 kg šećera na 240 gr bombona, jako je tvrdo i teško se mijesi, ali se opet lijepi, nemam pojma kako ću to oklagijom sutra razvući user posted image

Dodala sam zelenu boju u jedan dio te smjese i evo ruke mi se zelene, zavuklo mi se u zanoktice, mislim da će mi trebati razređivač da skinem ovu farbu user posted image user posted image user posted image

Imate li kakav savjet za ovu smjesu da se lijepo da oblikovat, da se ne lijepi i da nije ovako kruta user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu Niina)
Neposredna veza do poruke: 4681
   RE: Fondant
16.6.2011 2:16:17   
Visnja RR
nisam radila sa bombonama...ali znam da ce ti sutra biti jos tvrdja.... ja sam onu sa glicerinom stavlajla 20 sekundi u mikrovalnu da je smeksam pa je onda oklagijom jedva razvukla...

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 4682
   RE: Fondant
16.6.2011 2:17:39   
Visnja RR
IZVORNA PORUKA: scarlett

Ženice, gdje ste u Sarajevu kupovale glicerin?
Ja sam tražila prošle godine i odustala, evo hoću opet da pokušam.

Ako neko ima pri ruci i onaj recept za fondant s bombonama da je uspješan, hajde molim vas da mi ga prekopirauser posted image , malo sam u škripcu s vremenom da iščitavam cijelu temuuser posted image . Hoću evo da idem u kupovinu, a svakako ću morati kasnije iščitavati da vidim kako se tačno pravi.



jedino u apoteci Eurofarma .... ja sam u onoj kod velikog merkatora...

/Ilhana ne viri bjezi u krevet...vidis li ti koliko je sati user posted image /

< Poruku je uredio Visnja RR -- 16.6.2011 2:18:53 >


_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 4683
   RE: Fondant
16.6.2011 2:42:51   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

IZVORNA PORUKA: scarlett

Ženice, gdje ste u Sarajevu kupovale glicerin?
Ja sam tražila prošle godine i odustala, evo hoću opet da pokušam.

Ako neko ima pri ruci i onaj recept za fondant s bombonama da je uspješan, hajde molim vas da mi ga prekopirauser posted image , malo sam u škripcu s vremenom da iščitavam cijelu temuuser posted image . Hoću evo da idem u kupovinu, a svakako ću morati kasnije iščitavati da vidim kako se tačno pravi.



jedino u apoteci Eurofarma .... ja sam u onoj kod velikog merkatora...

/Ilhana ne viri bjezi u krevet...vidis li ti koliko je sati user posted image /



hahahah ja u krevetu... poce gledati slike na fb moje i malo podsjecanja na neke momente... gleda i torte svoje od fondanta heheh.... nisam odavno jednu a morat cu jednu za diplomu, sutra joj odbrana i gotova sa faxom pa trazim sad ideje...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4684
   RE: Fondant
16.6.2011 8:43:12   
ilmy
za torte svima jedno veliko user posted image user posted image

a ja sam neki dan boje kupovala u skafi kod ASE i FORDOVOG srvisa u sa imaju sve boje i u prahu i tecne.. tecne su mi bolje nekao za raditi bar meni user posted image a imaju crna,crvena, smedja. zuta, plavaa, ljubicasta, zelena, roze et toliko koliko ja znamuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 4685
   RE: Fondant
16.6.2011 18:14:04   
scarlett

IZVORNA PORUKA: scarlett

Dodala sam zelenu boju u jedan dio te smjese i evo ruke mi se zelene, zavuklo mi se u zanoktice, mislim da će mi trebati razređivač da skinem ovu farbu user posted image user posted image user posted image

Imate li kakav savjet za ovu smjesu da se lijepo da oblikovat, da se ne lijepi i da nije ovako kruta user posted image



Dajte ženice, ma gdje ste sve, sad kad ja pokušavam da savladam ovaj fondant user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo napravila sam neku tortu, čini mi se da će biti preslatka, al hajde, neće se baciti.
Nego, zanima me, gore sam ostavila koru, da li fondant ide direktno na nju, sa strana torte je krema, da li se on lijepi za koru i kremu, kako to funkcioniše?

Zanima me i kada budem razvlačila fondant da pokrijem tortu, vjerujem, da ću opet morati posipati šećerom. Šta onda da radim sa onom stranom koju ću razvlačiti oklagijom, ako i nju budem posipala šećerom da se ne lijepi na oklagiju, onda mi se uništi boja boja user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 4686
   RE: Fondant
16.6.2011 18:23:32   
sheri
IZVORNA PORUKA: scarlett


IZVORNA PORUKA: scarlett

Dodala sam zelenu boju u jedan dio te smjese i evo ruke mi se zelene, zavuklo mi se u zanoktice, mislim da će mi trebati razređivač da skinem ovu farbu user posted image user posted image user posted image

Imate li kakav savjet za ovu smjesu da se lijepo da oblikovat, da se ne lijepi i da nije ovako kruta user posted image



Dajte ženice, ma gdje ste sve, sad kad ja pokušavam da savladam ovaj fondant user posted image user posted image user posted image user posted image

Evo napravila sam neku tortu, čini mi se da će biti preslatka, al hajde, neće se baciti.
Nego, zanima me, gore sam ostavila koru, da li fondant ide direktno na nju, sa strana torte je krema, da li se on lijepi za koru i kremu, kako to funkcioniše?

Zanima me i kada budem razvlačila fondant da pokrijem tortu, vjerujem, da ću opet morati posipati šećerom. Šta onda da radim sa onom stranom koju ću razvlačiti oklagijom, ako i nju budem posipala šećerom da se ne lijepi na oklagiju, onda mi se uništi boja boja user posted image

za obojene ruke, nakon mjesec dana pranja sudja ce spasti user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image . a kad tortu zavrsis, onda rukom ces fino lagano preci preko torte da to sve fino zagladis i spadat ce taj secer sto ti vise budes radila po njoj. ono topit ce se, ali to sve lagano radi. bar ja sam tako
a preko te kore si trebala staviti kremu isto, ali mozes napraviti buttercream pa preko cijele torte prvno niim premazati a onda fondant


< Poruku je uredio sheri -- 16.6.2011 18:24:48 >


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 4687
   RE: Fondant
17.6.2011 3:08:28   
scarlett
Našla sam crnu boju u Škafi, kupila sam još i rozu, i smeđu, a vidjela sam i neki svjetlucavi jestivi prah - to mi je jako interesantno i vidjela sam također i one podmetače za torte.

Ja sam evo radila ukrašavanje torte više od 3 h, jeli moguće user posted image i nisam nimalo zadovoljna, jako nespretno djeluje, ne znam jeli to do ove vrste fondanta ili do moje teme.

Glavnu ulogu igraju aviončići koji više liče na ajkule, mislim da dugo neću ponovo eksperimentisati s ovimuser posted image .

Nekako mi se čini da se ovaj glicerinski fondant više sjaji, meni je ovaj nekako previše krut, nemam pojma, drugi put ću probati fondant s glicerinom, možda bude lakše user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 4688
   RE: Fondant
17.6.2011 17:52:36   
bebacha
evo moje fondanticeuser posted image
sta mislite

user posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu scarlett)
Neposredna veza do poruke: 4689
   RE: Fondant
17.6.2011 17:54:31   
DM
mislimo sve najboljeuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 4690
   RE: Fondant
17.6.2011 17:54:33   
Anoniman
bebacha super je user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 4691
   RE: Fondant
17.6.2011 18:03:16   
Honey3
IZVORNA PORUKA: bebacha

evo moje fondanticeuser posted image
sta mislite

user posted image

ma medena jeuser posted image


_____________________________

Moj muž je pametniji od mene. Bolje se on oženio, nego što sam se ja udala. :))))

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 4692
   RE: Fondant
17.6.2011 18:44:49   
R&T@
IZVORNA PORUKA: bebacha

evo moje fondanticeuser posted image
sta mislite

user posted image



Iskreno?
Ja nikada nista ni slicno ne bih uspjela napraviti.
Boje su super, ova HK odlicna.user posted image
Samo mi se ne svidjaju slova, ali to je ipak moja profesionalna deformacijauser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 4693
   RE: Fondant
17.6.2011 18:49:46   
scarlett
ja jučer mahsuz otišla do Škafe po crnu boju, kad danas u Mercatoru - Dobrinja vidim i oni nabavili imaju i tečne i u prahu, pa eto da znate user posted image

_____________________________

"Ne hodaj po zemlji nadmeno, jer zemlju ne možeš probiti ni planine u visini dostići."

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 4694
   RE: Fondant
17.6.2011 19:13:05   
Skvo RR
IZVORNA PORUKA: bebacha

evo moje fondanticeuser posted image
sta mislite

user posted image



Superiska..meni se dopada Kitty i ovo Umce....user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 4695
   RE: Fondant
20.6.2011 10:33:08   
*pcelica*
http://img163.imageshack.us/img163/3300/img2547d.jpg

Evo moje rodjendanske torte za jednog djecaka Nije fondant nego jestive slike ali ostalo je sve mojih ruku djelo

_____________________________

<3. 20. 07. 04
<3. 27. 12. 09
<3. 03. 11. 15

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 4696
   RE: Fondant
20.6.2011 11:23:18   
Aiša
Žene, čestitke na tortama, sve su prekrasne user posted image

Nama se bliži prva godina, pa bih pokušala napraviti nešto jednostavno sa fondanom, a imam naravno nekih nedoumica.

Je li jednostavnije praviti sa bombonama ili po receptu sa glicerinom? Ako je bolja ova druga verzija po kojem tačno receptu da radim?

Koja mi je torta dobra da je stavim pod fondan, mislim da je Dženana pravila neku Azure, koji je recept? Ili neku drugu? Svaka sa čokoladom dolazi u obzir, nisam baš vješta kod onih recepata gdje ima puno krema na pari da se prave.

Ako budem radila dvije torte, kao na sprat da idu, je li ih pričvrstite slamkama da ne "hodaju"?

Je li bolje praviti jednu vrstu torte, ili dvije ako se prave na sprat, ili je to samo stvar izbora i ukusa?

Mnogo pitanja, pa ako ima neko da mi pomogne user posted image Voljela bih se okušati u ovomeuser posted image

(odgovor članu *pcelica*)
Neposredna veza do poruke: 4697
   [Obrisana poruka]
20.6.2011 22:46:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Aiša)
  Neposredna veza do poruke: 4698
   RE: Fondant
21.6.2011 9:00:32   
ilmy
evo i mene ponovnouser posted image user posted image

ostalo je secera na torti al sam to kasnije ocistila al sam prije slikala al nema vezeuser posted image user posted image

user posted image

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 4699
   RE: Fondant
21.6.2011 11:57:21   
Aiša
Iman, hvala user posted image

Još mi nešto nije jasno user posted image :

Ako budem pravila dvije torte, je li mi dovoljna ova jedna mjera za fondan, neću neke posebne figurice praviti?

(odgovor članu ilmy)
Neposredna veza do poruke: 4700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  186 187 [188] 189 190   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  186 187 [188] 189 190   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *