|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
6.3.2011 0:05:45   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

možel neko napisati načine na koji se fondanr pravi, ima ih bezbroj napisanih pa mi više nije ništa jasno, koji je najlakše napraviti? najeftinije? za čiju smjesu se mogu nabaviti sastojci i sl

a i ovo s bojama mi nije jasno??? kako se boja doda? način i sl

Možel neko da pojednostavi stvar, npr sastojci za fondant i spisak + gdje se imaju kupiti
i boja se pravi na način.... pa objašnjenje



Imaš dvije vrste...
od bombona i ovaj sa glicerinom...

iz moga iskustav...
bombone teži način, teže za rad, skuplja varijanata i ne dobije se isto lijepo kao sa ovom drugom vrstom fondanat...

za varijantu bombona treba ti

250 grama machmolow bombona http://www.sxc.hu/pic/m/c/cr/craigpj/798242_pink_and_white_marshmallows.jpg
i 900 grama šećera u prahu

recept:
250 grama marshmallow sa 1,5 kasikom vode prelijte pa stavite u mikrovele da malo odmekne toliko da se moze mijesiti .Uoriginalnom receptu pise da se na pocetku radi sa mikserom ali ja sam radila rukom .Ako nemate mikrovele marshmallow otopite nad parom u cjediljci bez dodavanja vode ili u rerni isto sa vodom kao u mikrovele.Marshmallow OTOPITI ne rastopiti znaci samo malo ra se ugrije i da se moze raditi rukom da nije vrelo po prstima.Prvo stavite pola kolicine secera i onda dodajete i ostalo postepeno mijesajuci .Masa je dobra kad mozete da je valjate u rukame kao loptu a ne lijepi se za dlanove .Bitno je da nemozete pogrijesiti -ako je smjesa rijetka dodajte secer ako je tvrda malo je ugrijte u mikro ili na pari ponovo malo navlazite .Masa je tako dobra za oblaganje da je mozete tako lako raditi ne razvlaci se , ne puca ne susi se brzo ali ne i dugo.Ako dodajete tecne boje ponovo dodajite secer u prahu dok ne dobijete zeljenu cvrstinu
Zelim vam puno uspjeha i radosti koliko sam je ja imala sa ovom masom

Eh bombone marke Fini imaš u konzumu...trebaju ti 4 kese namajnej za ovu mjeru a jedna kesa 1,80 KM....
šećer u prahu dobar je Bony , plavo pakovanje u Dr marektima 500 gr 1,30

Eh a sad onaj sa glicerinom:
http://www.minjina-kuhinjica.com/fondam-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/domaci-fondan-uz-video-klip/
link vrlo kratko i decidno napisano....

a gdje kupiti....
glicerin eurofarm apoteke 100 ml 3 KM.
fruktoza 3,80 u DM-u
želatin goveđi oko 1,20 u svim prodavnicama
boje oko 35 feninga u Bingu, ali su toliko i u merkarotu...
to su male ksice boje u prahu...

Bopjiš tako što malo boje razumtiš sa nekoliko kapi vode...pa čačaklicom umačeš u boju i stavljaš na fondat i mjesiš na radnoj površini na šećeru u prahu dok ne dobiješ željenu bokju i tvrdoću fondanta







_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2876
   RE: Fondant
6.3.2011 0:13:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamine oci

sve mpzes kupit u bingo a po mnei je najlaksi onaj sa bobama
ako ti treba sta javi napravim ti nemoj da mi se mucis



jesi ti pravila ovaj drugi sa glicerinom?user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 2877
   RE: Fondant
6.3.2011 0:16:29   
veeseelaa
hvala Hanady na iscrpnoj informaciji, ispade ovaj fondant skupa zezancija user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2878
   RE: Fondant
6.3.2011 0:20:16   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mamine oci

sve mpzes kupit u bingo a po mnei je najlaksi onaj sa bobama
ako ti treba sta javi napravim ti nemoj da mi se mucis



jesi ti pravila ovaj drugi sa glicerinom?user posted image

nisam jos al iskreno vise volimo torte bez fodata, ovo vise kad je neka prilika i radi dekoracije a kad zatreba pravicu ili od Amrino narucit jer sam njene torte jela zena stvarno majstoruser posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2879
   RE: Fondant
6.3.2011 0:21:40   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

hvala Hanady na iscrpnoj informaciji, ispade ovaj fondant skupa zezancija user posted image

nije uopšte...

naime za jednu tortu nije
ovaj sa glicerinom ti kupiš satojke za više torti
boje su u prhua jedna kesica može ti biti i za više torti...

evo računaj...
1 kg šećera je 2,60
kašika glicerina je 0.30 pfeninga
100 gr fruktoze je 0.76 pfeninga
nek 2 kesice boje ode 70 pfeninga
želatin 0.60 ( 10 grama ti treba)

ave 4.95 Km ili tačnije 5 KM


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2880
   RE: Fondant
6.3.2011 0:23:10   
veeseelaa
e onda nije, ja kontala taj glicerom cvaja user posted image

_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2881
   RE: Fondant
6.3.2011 0:23:40   
mamine oci
imas i boje tecneu bocice i sa aromom recimo jagode, banane,narandze  ja te koristim stavim samo kap dvije i ima aromu i boju te su 1.95KM

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2882
   RE: Fondant
6.3.2011 0:24:30   
veeseelaa
nisam jos al iskreno vise volimo torte bez fodata


i meni su torte bez fondanta bolje al eto fondant je šminka, što jest jest
al ja npr za djecu bi radije uzela tortu bez fondanta


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 2883
   RE: Fondant
6.3.2011 0:25:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mamine oci

sve mpzes kupit u bingo a po mnei je najlaksi onaj sa bobama
ako ti treba sta javi napravim ti nemoj da mi se mucis



jesi ti pravila ovaj drugi sa glicerinom?user posted image

nisam jos al iskreno vise volimo torte bez fodata, ovo vise kad je neka prilika i radi dekoracije a kad zatreba pravicu ili od Amrino narucit jer sam njene torte jela zena stvarno majstoruser posted image



pa nisma te pitala ko bolje pravi torteuser posted image user posted image user posted image
šala naravnouser posted image


nego kažeš da ti je bolji ovaj od bombona...
pa reko pravila oba pa da mi kažeš razliku...
jer ja sam sebe nekako ubjedila daj eod bombona lošija varijnata u ovoj priči...
Ja naručim tortu kad mi treba, fondant niko ne jede on se skine i baci...


user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 2884
   RE: Fondant
6.3.2011 0:27:04   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

nisam jos al iskreno vise volimo torte bez fodata


i meni su torte bez fondanta bolje al eto fondant je šminka, što jest jest
al ja npr za djecu bi radije uzela tortu bez fondanta



a štouser posted image

fondant se ne jede....user posted image

mislim dobar dio slastičara oboji nam šlag istim vim bojama koji nismo u mogućnosti lako snikuti sa torte...realno...a fonadt jednim potezom skineš i ne jedeš ga

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 2885
   RE: Fondant
6.3.2011 0:31:05   
mamine oci

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mamine oci


IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: mamine oci

sve mpzes kupit u bingo a po mnei je najlaksi onaj sa bobama
ako ti treba sta javi napravim ti nemoj da mi se mucis



jesi ti pravila ovaj drugi sa glicerinom?user posted image

nisam jos al iskreno vise volimo torte bez fodata, ovo vise kad je neka prilika i radi dekoracije a kad zatreba pravicu ili od Amrino narucit jer sam njene torte jela zena stvarno majstoruser posted image



pa nisma te pitala ko bolje pravi torteuser posted image user posted image user posted image
šala naravnouser posted image


nego kažeš da ti je bolji ovaj od bombona...
pa reko pravila oba pa da mi kažeš razliku...
jer ja sam sebe nekako ubjedila daj eod bombona lošija varijnata u ovoj priči...
Ja naručim tortu kad mi treba, fondant niko ne jede on se skine i baci...


user posted image

ma ja sam se mozda pogresno izrazila htjela reci da je meni odmah uspio ovaj sa bobama olako sam ga napravila bez muke sto ne znaci da i ovaj drugi nije lak user posted image


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2886
   RE: Fondant
6.3.2011 0:31:53   
veeseelaa
pa možeš ga skinuti a onda bi moja curica user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ko djeca 

< Poruku je uredio veeseelaa -- 6.3.2011 0:32:19 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2887
   RE: Fondant
6.3.2011 1:42:05   
rokoko
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

koju tortu unutra da pravim pod fondant...
ja kontam jaffu ...al sve me zanima jeli neko probaouser posted image

pravila sma reform, čokoladnu al sad bih nešto drugo...
neći milka toret jer su prejake mama mi ne smije toliko jako....i ne dopada joj se...al šta da pravim unutrauser posted image


Jaffa ide pod fondan.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2888
   RE: Fondant
6.3.2011 8:22:31   
palachinken
Hvala žene! Torta je dobro prošla i kod slavljenice, a to je najbitnije user posted image

Hanady, probaj sa ledenim vjetrom, originalnim, voćnim.


< Poruku je uredio palachinken -- 6.3.2011 8:23:02 >


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 2889
   RE: Fondant
6.3.2011 22:44:54   
rokoko
Palachinken,slatka je skroz,boje mi se svidjaju,vesela...user posted image user posted image
Danas je mojoj mami rođendanuser posted image ,za baku je bilo nešto nježno,drugačije od onog što smo pravili u poslednje vrijeme... 

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2890
   RE: Fondant
6.3.2011 22:47:11   
maja78 RR
rokoko za tvoju umjetnost se nema vise sta reci

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 2891
   RE: Fondant
6.3.2011 22:50:02   
Hanady RR
rokokouser posted image user posted image user posted image user posted image
blago tvojoj mamiuser posted image
moja će se morati prekosutra zadovoljiti mojim kalama...biće to super ako ih ko prepozna na tortiuser posted image

PS. odgovori na PP da ti jačmir ne iskočiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 2892
   RE: Fondant
6.3.2011 23:03:41   
rokoko
 Nemoj takouser posted image user posted image Nije do mene,ne mogu da otvorim pp.Čim proradi,odgovaram,nadam se da nije prehitno.
Ćuti i pravi tu tortu!user posted image Kod mame sve prolazi,znaš i sama.A kale,ipak,nisu prezahtjevne.E da,to sam ti htjela napisati-onu žutu sredinu uvaljaj u PALENTU!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2893
   RE: Fondant
6.3.2011 23:04:17   
muaaa
rokoko wowwwuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hanady trebala si mi reci za ruzice ja bi ti napravila da mamu iznanadisuser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2894
   RE: Fondant
6.3.2011 23:05:34   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: rokoko

 Nemoj takouser posted image user posted image Nije do mene,ne mogu da otvorim pp.Čim proradi,odgovaram,nadam se da nije prehitno.
Ćuti i pravi tu tortu!user posted image Kod mame sve prolazi,znaš i sama.A kale,ipak,nisu prezahtjevne.E da,to sam ti htjela napisati-onu žutu sredinu uvaljaj u PALENTU!


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
kraljica a u vezi sa PP hitno je fakata...naša malena RR te treba...
eh sad

ako ti ne radi Pp da njoj odgovriš de probaj meni poslati da vidimo jel radi jer ja ću te pitati onda šta treba...hitno je da hitnije ne može bitiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 2895
   RE: Fondant
6.3.2011 23:07:53   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: muaaa

rokoko wowwwuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Hanady trebala si mi reci za ruzice ja bi ti napravila da mamu iznanadisuser posted image


joj hvala ti...al nekako sma sebi zadala d ajoj na jednoj torti nparvim sve štro ona vli, kale, ljubičastu boju i leptira...
i mislim blizu sma uspjehu...a mislim mama će se oduševiti...nema pojma šta joj spremam smao sam rekla ja ću na osmoartovski ručak donijeti kolače...zna da nemam puno vreman...nema ona pojma da ja do zore sutra tortu valjat mislimuser posted image
ma biće ona zadovoljna znam ja njuuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 2896
   RE: Fondant
6.3.2011 23:23:14   
rokoko
Uspjela sam,valjdauser posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2897
   RE: Fondant
7.3.2011 10:52:45   
dush
Rokoko i Palachinken.... Genijalno :) user posted image

Bas sada razmisljam je li ko kakvu torticu pravio za vikend da malo pogledam.... Onako da na pocetku sedmice naparim oci :D

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 2898
   RE: Fondant
7.3.2011 11:14:06   
palachinken
hvala :)

rokoko, divna je torta, baš njezna.
Ja imam namjeru mami, svekrvi i zaovi napravit osmomartovske muffine, dekorisati ih cvjetićima i tako napraviti bukete, pa ako mi ne bude previše skomr  user posted image


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu dush)
Neposredna veza do poruke: 2899
   RE: Fondant
8.3.2011 10:38:27   
DM
Hanady ima li slikice te torte, moram djecu voditi vani?!user posted image

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  114 115 [116] 117 118   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *