|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
3.3.2011 21:11:06   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hannica

Mene zanima koliko kosta glicerin,koliko glukoza?


glicerin je 100 ml 3 KM...to ti je za 10 torti...u recept ide kašika velika a u 100 ml imaš 10 velikih kašika otpilike.
glukoza ili fruktoza koja god..ali u Dm je 500 gr 3,80 Km ...a u Merkatoru je glukoza 500 gr 3,50 Km a fruktoza 500gr 5,50 Km...
u recept ti ide po 100 gr jednog ili po 50 gr jednog i drugog...elem u svakom slučaju ako kupiš smao jedno imaš za 5 torti a ako kupiš obe da po pola stavljaš imaš za 10 torti.

ja sam radila obe varijante fondanta...al iskreno ova druga glicerinska je jednostavnija za napravit, menje se prlja okolo, ljepše se radi pod rukom i ljepše su boje i na sve to jeftinija je varijanata sigurno.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 2801
   RE: Fondant
3.3.2011 21:14:32   
milenium

IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: milenium

koliko grama marsmalow fondata bi mi trebalo za obložit jednu tortu okruglu?

Ja sam pravila fondant s 3 vrecice boba po 80 gr.i oko 750 gr. secera.



je li to bilo dovoljno samo za oblaganje ili i za figurice,mašnice itd?

1prije nego stavimo marsmalow u mikrovalnu ona 1,5 kašika vode treba bit vruće ili hladne
vode?
2.dodaje li se šećer odmah u vruć fondant ili treba čekati da se ohladi?
3 treba li svih 750 grama šećera odjednom umješati u fondat ili malo po malo , nešto mi se čini da će biti preslatko sa 750 gruser posted image znam da sam smor ali eto ako može netko da odgovoriuser posted image

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 2802
   RE: Fondant
3.3.2011 21:17:07   
Hannica
Hvala na ovako detaljnom odgovoru.Moram pokusati s ovom vrstom fondanta,samo mi treba neki dobar razlog za pravljenje torte.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2803
   RE: Fondant
3.3.2011 21:19:17   
milenium

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Evo sa MInje (minja mi je otkriće )  user posted image
 
Butter krem:

  • 125 gr putera
  • 200 gr šećera u prahu
  • 3 kašike mleka

Butter krem : Umutite puter sa šećerom u prahu, a onda dodajte mleko. sve umutite da bude pjenasto



evo aida detaljno i probano...ja u ovo dadam i red čokjolade za kuhanje istopljene da mi ima bolji okus.user posted image


može li u ovu butter kremu ići i 3 pudinga od vanilije s obzirom da mi treba puno kreme ja sam utrošila litar mlijeka i cijeli margarin?

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2804
   RE: Fondant
3.3.2011 21:19:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: milenium

koliko grama marsmalow fondata bi mi trebalo za obložit jednu tortu okruglu?

Ja sam pravila fondant s 3 vrecice boba po 80 gr.i oko 750 gr. secera.



je li to bilo dovoljno samo za oblaganje ili i za figurice,mašnice itd?

1prije nego stavimo marsmalow u mikrovalnu ona 1,5 kašika vode treba bit vruće ili hladne
vode?
2.dodaje li se šećer odmah u vruć fondant ili treba čekati da se ohladi?
3 treba li svih 750 grama šećera odjednom umješati u fondat ili malo po malo , nešto mi se čini da će biti preslatko sa 750 gruser posted image znam da sam smor ali eto ako može netko da odgovoriuser posted image



ja sma radila ovu mjeru

Priprema
250 grama marshmallow sa 1,5 kasikom vode prelijte pa stavite u mikrovele da malo odmekne toliko da se moze mijesiti .Uoriginalnom receptu pise da se na pocetku radi sa mikserom ali ja sam radila rukom .Ako nemate mikrovele marshmallow otopite nad parom u cjediljci bez dodavanja vode ili u rerni isto sa vodom kao u mikrovele.Marshmallow OTOPITI ne rastopiti znaci samo malo ra se ugrije i da se moze raditi rukom da nije vrelo po prstima.Prvo stavite pola kolicine secera i onda dodajete i ostalo postepeno mijesajuci .Masa je dobra kad mozete da je valjate u rukame kao loptu a ne lijepi se za dlanove .Bitno je da nemozete pogrijesiti -ako je smjesa rijetka dodajte secer ako je tvrda malo je ugrijte u mikro ili na pari ponovo malo navlazite .Masa je tako dobra za oblaganje da je mozete tako lako raditi ne razvlaci se , ne puca ne susi se brzo ali ne i dugo.Ako dodajete tecne boje ponovo dodajite secer u prahu dok ne dobijete zeljenu cvrstinu
Zelim vam puno uspjeha i radosti koliko sam je ja imala sa ovom masom

ja sma uzela 4 kese po 80 gr bombona i jednu onu skorz malu kesu od 10 gr...5 bombona u njojuser posted image

1. staviš hladnu vodu....
2. kad se sitopi fino na radnu površinu stavi šećera u prahu....
odmah kad izvadiš sipaj u zdjelu u kojoj si topila šećera u prahu po malo....mješaj drvenom ili plastičnom kutljačom je rje vruće a vruće se radi bolje...
onda iz zdjele istreseš na radnu površinu i radiš rukama...i dodaješ šećer...i boju pa opet ti treba šećera kad staviš boje da lijepo se raporedi boja...

3. ja sma od ove mejere napravila...tortu na spart, medu, drvo i ostalo mi sigurno za još 5-6 figura.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 2805
   RE: Fondant
3.3.2011 21:20:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hannica

Hvala na ovako detaljnom odgovoru.Moram pokusati s ovom vrstom fondanta,samo mi treba neki dobar razlog za pravljenje torte.user posted image


ja pravim za 8.martuser posted image
imama sve...samo da počnemuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 2806
   RE: Fondant
3.3.2011 21:20:59   
mala86
milenium-ja sam vodu stavila obicnu sa cesme

ja kad sam izvadila iz mikrovalne stavila sam pola kolicine secera i mijesala drvenom kasikom a onda sam stavila na povrsinu(dotad se vec ohladilo skroz)i dodavala ostatak secera(po potrebi dok nisam dobila zeljenu masu)

< Poruku je uredio mala86 -- 3.3.2011 21:22:38 >


_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 2807
   RE: Fondant
3.3.2011 21:22:35   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Evo sa MInje (minja mi je otkriće )  user posted image
 
Butter krem:

  • 125 gr putera
  • 200 gr šećera u prahu
  • 3 kašike mleka

Butter krem : Umutite puter sa šećerom u prahu, a onda dodajte mleko. sve umutite da bude pjenasto



evo aida detaljno i probano...ja u ovo dadam i red čokjolade za kuhanje istopljene da mi ima bolji okus.user posted image


može li u ovu butter kremu ići i 3 pudinga od vanilije s obzirom da mi treba puno kreme ja sam utrošila litar mlijeka i cijeli margarin?



milenium ova buter crema nije kram koja se stavlja unutar toret...ako staviš puding i sve ostalo bojim se dali će ti biti ravna...
ako se sjećaš moje torte ovdje sa teme ja nisma stavila buter crem jer sam mislila da je moja krema reform torte dobra...ali bila je malo grbava...
naredni put svaki radila sma buter crem ovako ali ne cijelu mjeru nego pola...
samo da tanko tanko namažeš po torti okolo i odozgo da ti se malo poravan ( neke velike kratekre ili rupe na kori ni ovo neće poravnatu) i da ti se zaljepi fondant a da se ne istopi.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 2808
   RE: Fondant
3.3.2011 21:24:39   
Hannica
IZVORNA PORUKA: milenium


IZVORNA PORUKA: Hannica

IZVORNA PORUKA: milenium

koliko grama marsmalow fondata bi mi trebalo za obložit jednu tortu okruglu?

Ja sam pravila fondant s 3 vrecice boba po 80 gr.i oko 750 gr. secera.



je li to bilo dovoljno samo za oblaganje ili i za figurice,mašnice itd?

1prije nego stavimo marsmalow u mikrovalnu ona 1,5 kašika vode treba bit vruće ili hladne
vode?
2.dodaje li se šećer odmah u vruć fondant ili treba čekati da se ohladi?
3 treba li svih 750 grama šećera odjednom umješati u fondat ili malo po malo , nešto mi se čini da će biti preslatko sa 750 gruser posted image znam da sam smor ali eto ako može netko da odgovoriuser posted image


Evo ukratko kako to izgleda.
http://www.youtube.com/watch?v=m344aukHKxM

Stavis hladnu vodu,a secer stavis cim izvadis bobe iz mikrovalne.
Bit ce preslatko,100 % ali ne moras to jesti,ja fondant uvijek zaobidjem.user posted image
Tri kesice su dovoljne za sve,figurice i ostale.Bar je meni bilo dovoljno,a svaki put sam bacila mozda cetvrtinu.Ti ako nisi sigurna stavi 4 kesice boba,tu ne mozes pogrijesit,nema da fali.user posted image


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 2809
   RE: Fondant
3.3.2011 21:25:43   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Amila_ra

Priblizava se moj dan D user posted image  znaci ako pravim tortu na dva sprata da li moram nesto da stavim da je drzi ili ne ?


ja sam samo u donju tortu zabola 3-4 slamke kroz sredinu i odozgo dtavila drugu...mada mislim da nema potrebe ni to...logikom te slamke nisu nešto posebno pomogle da ne upadne unutrauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 2810
   RE: Fondant
3.3.2011 21:41:05   
milenium
hanice kupila sam 8 kesica bombonauser posted image user posted image user posted image user posted image
hanady mogu li ja fondat stavit direkt na koru bez ikakvog premazivana jer je kora tvrda,i zanima me kako se na nekim slikama fondat na okruglim tortama sa strane savija (ono kao zavjesa)a na nekima je ravan tj baž zalijepljen uz tortu,ako me kontateuser posted image

amila ja bi pokušala tortu na tortu staviti tako da ispod stavim one rostilj štapiće ali ne ih zabosti nego poredat ih deset_ak jedno do drugog i na to tortuuser posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2811
   RE: Fondant
3.3.2011 21:44:12   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

hanice kupila sam 8 kesica bombonauser posted image user posted image user posted image user posted image
hanady mogu li ja fondat stavit direkt na koru bez ikakvog premazivana jer je kora tvrda,i zanima me kako se na nekim slikama fondat na okruglim tortama sa strane savija (ono kao zavjesa)a na nekima je ravan tj baž zalijepljen uz tortu,ako me kontateuser posted image

amila ja bi pokušala tortu na tortu staviti tako da ispod stavim one rostilj štapiće ali ne ih zabosti nego poredat ih deset_ak jedno do drugog i na to tortuuser posted image


milenium neće ti se zaljepit na koru...moraš imati kremu ili buter cream ispod...

kad staviš fondant odozgo ti modeliraš...
ako hoćeš okolo da je ravno ja to uzmeme onu lopaticu za kolače i ravnam i on se razvuče i bude ravno okolo....
a ako hoćeš da pada prkeo kao zavjesa...staviš ga pa kako paden ne ravnaš okolo nego rukom nabiraš...ako me kontaš....
al moraš na koru staviti kremu neće ti stajati fondant...mislim mora se on zaljepiti ako me kontaš.


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 2812
   RE: Fondant
3.3.2011 22:22:38   
milenium
kontam.user posted image ja ću stavit fondat preko one kreme jer mi izgleda dosta čvrsta pa šta budeuser posted image
rokoko i hanady ta mislite hoe li se raspast?

< Poruku je uredio milenium -- 3.3.2011 22:23:25 >

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2813
   RE: Fondant
3.3.2011 22:37:05   
Adana
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Eh ja u novim pripremama pa odmah d akrenem po savjete...
1: Kako d adobijem ljubičastu boju fondanta pošto nisam našla da je kupim...ili negdje ima prosvjetlite me....
2: Dali jaffa torta može uz fondant...ona se mora ohladiti u torten plehu...jel može preko nje fondant i jeli podrazumjeva i na nju butter cream da stavim
3: kako leptire da napravim ako nemam modlu...haj nađite kakav link ja tražim al ne nalazim tutorial.

Eto imate fore do 6.marta da mi javiteuser posted image user posted image user posted image


1. Ja sam je dobila mjesajuci crvenu i plavu, tj. prvo sam fondat obojila u plavo pa dodavala crvenu. user posted image  Mozes vidjeti kakva je boja bila moje torte, ima negdje na temi. A potrazicu pa cu je postaviti ponovo.

2. ne znam user posted image  pretpostavljam da moze.

3. mozda da napravis sablon pa da izrezujes?
a pogledaj i ova dva linka pa vidi ima li sta da pomaze:

http://www.youtube.com/watch?v=xCVGlTNbK1w
http://www.youtube.com/watch?v=GqNSCX1Iwdk&feature=related

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2814
   RE: Fondant
3.3.2011 22:41:09   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Adana

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Eh ja u novim pripremama pa odmah d akrenem po savjete...
1: Kako d adobijem ljubičastu boju fondanta pošto nisam našla da je kupim...ili negdje ima prosvjetlite me....
2: Dali jaffa torta može uz fondant...ona se mora ohladiti u torten plehu...jel može preko nje fondant i jeli podrazumjeva i na nju butter cream da stavim
3: kako leptire da napravim ako nemam modlu...haj nađite kakav link ja tražim al ne nalazim tutorial.

Eto imate fore do 6.marta da mi javiteuser posted image user posted image user posted image


1. Ja sam je dobila mjesajuci crvenu i plavu, tj. prvo sam fondat obojila u plavo pa dodavala crvenu. user posted image  Mozes vidjeti kakva je boja bila moje torte, ima negdje na temi. A potrazicu pa cu je postaviti ponovo.

2. ne znam user posted image  pretpostavljam da moze.

3. mozda da napravis sablon pa da izrezujes?
a pogledaj i ova dva linka pa vidi ima li sta da pomaze:

http://www.youtube.com/watch?v=xCVGlTNbK1w
http://www.youtube.com/watch?v=GqNSCX1Iwdk&feature=related


e hajde molim te nađi svoju tortu...ti znaš otpilike u kom mjesecu si je stavila...da vidim...

i ja sma ove linkove našla...
definitvno idem na ovaj fazon...i skontah sve kako i šta...pa valjda uspije...
moja mama voli ljubičasto, kale i leptire...pa biće torta za sve nas osmomartovska nakon ručak ali po njenom željama tajnimuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 2815
   RE: Fondant
3.3.2011 22:42:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: milenium

kontam.user posted image ja ću stavit fondat preko one kreme jer mi izgleda dosta čvrsta pa šta budeuser posted image
rokoko i hanady ta mislite hoe li se raspast?


pa vidi ...jel ti to krema iz jaffa torteuser posted image
ma nebitno...stavi pa nek se malo stidsne onda stavi fondant...oscjeni kads e stisne jel ti treba nuter creamuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 2816
   RE: Fondant
3.3.2011 22:50:36   
Adana
Hej draga, nadjoh ja tortu ali se bas ne vidi najbolje, izgleda sivo. user posted image  Valjda do aparata i svjetla. user posted image  Ali uglavnom ne mozes pogrijesiti, plava i crvena daju ljubicastu. Ova nasa je bas bila tamnija ljubicasta. Oboji fondat u plavo, pa dodaji crvenu, ili obrnuto. Ili ako ti je lakse "nastimaj" boju pa onda boji fondat. Samo je bitno da doooobro mijesis. user posted image  Mi smo sav fondat obojili u tu boju, ne ono malkice po malkice nego bas sve.

A kale nije tesko zaista napraviti samo vodi racuna da ti budu manje loptice fondata i da ih fino istanjis da bi ih lijepo uvila. Pravi ih ranije da se fino stisnu jer seu onako tek napravljene bas mekane i savitljive i ne drze oblik. I ono "srce" kale, zuto, pokvasi sa malo vode i uvaljaj u secer da izgleda kao da je polen. user posted image

A leptirice probaj po onom tutorijalu, ili kazem ti izrezi sablon od kartona pa izrezuj fondat po njemu. Tako mozes praviti leptirice razlicith velicina. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2817
   RE: Fondant
3.3.2011 22:52:29   
Hanady RR
Hvala Adanauser posted image user posted image user posted image user posted image

sve sam skontala...dobar fol sa polenomuser posted image user posted image user posted image
a i krtonske leptiriće da napravimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 2818
   RE: Fondant
3.3.2011 23:00:32   
Adana
Evo par nacina ukrasavanja i oblika. :D

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2819
   RE: Fondant
3.3.2011 23:01:01   
Adana
Nema na cemu! Drago mi je ako sam ikako pomogla! user posted image


Evo, ne znam koliko se vidi "srce" jer sam ga "posula" i ovom nekom kao svjetlucavom bojom. user posted image


user posted image

< Poruku je uredio Adana -- 3.3.2011 23:03:09 >


_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 2820
   RE: Fondant
3.3.2011 23:06:26   
Hanady RR
joj super je ovo tebi ispalouser posted image user posted image user posted image

a sviša mi s ekombinacija tvoje i ove posljednje torte leptirići...baš mi se dopadauser posted image user posted image user posted image

ah valjda uspijem neštouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 2821
   RE: Fondant
3.3.2011 23:08:21   
Adana
Hvala. user posted image  Uradjeno je s ljubavlju pa se valjda vidi. user posted image

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2822
   RE: Fondant
3.3.2011 23:24:53   
mamine oci
Adana svaka castuser posted image torte predivno izgledju jesil sve ovo ti radila sama,svaka castuser posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 2823
   RE: Fondant
3.3.2011 23:33:28   
Adana
IZVORNA PORUKA: mamine oci

Adana svaka castuser posted image torte predivno izgledju jesil sve ovo ti radila sama,svaka castuser posted image


ma NE!!! user posted image  Ihhhhh.... Samo ovu malu ljubicastu na kojoj pise broj 50. user posted image  

_____________________________

Naša ljubav Asja je došla 17.07.2008.g :-)

The best thing to spend on your children is TIME...

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 2824
   RE: Fondant
4.3.2011 0:43:58   
idacha
hej, zenice, evo malo ''sramotno'' ali da i ja postavim svoju prvu fondantusicu... ''sramotno'' kazem zbog vasih vele umijeca, ali buduci da su meni placikne i cupavci jedino slatko koje sam pravila, ova tortica je bila pravo umijece za mene...
Inace, isla je u poklon mojoj bratisni, za drugi rodjendan,... meni je njen osmijeh i odusevljenje Bumbom bilo dovoljno :)


user posted image

imala sam problem sa prekrivanjem torte... fondan je pucao, pa se nadam da ce drugi put biti bolje...


_____________________________

21.04.2010. rodila se moja ljubav, moj zivot, moje sve...Imran moj..
28.06.2011. docekasmo drugog princa.... :)

(odgovor članu Adana)
Neposredna veza do poruke: 2825
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  111 112 [113] 114 115   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *