|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
14.2.2011 22:07:19   
ivanak
pazi šta se meni dogodilo... ja sam pravila tortu i krema je na pari - pravila sam sa mlijeko, žumanjcima... pa u hladno maslac. I umjesto 8 žumanjaka, napravila sam ti 3 jaja i 5 žumanjaka i budući da su bila XXL veličine nije se stisla krema dovoljno, trebalo je 3 kašike brašna još i bila bi super... sreća pa je bila za kućnu upotrebu pa nije bilo ni fondata i naravno mi smo to pojeli...
treba pripaziti na te stvari. a sad ja sam primjetila da mi se sporije torte stišću sa fondatom.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 2426
   RE: Fondant
14.2.2011 23:05:18   
Cherry
evo, ja sam ovog medu pravila dan ranije i ostavila na sobnoj temperaturi. samo pazite da vam se ne raspe figurica kad je prebacujete na tortu, jer se osusila i lomljiva je user posted image
user posted image

niobe svaka cast!!!user posted image user posted image koja elegancija... ovako sam ja zamisljala svoju svadbenu tortu, a imala neku bezze... user posted image jesu li ti ovo pravi cvjetovi ili si pravila???

_____________________________

... to mi treba - moj mali zaklon ispod neba...

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2427
   RE: Fondant
14.2.2011 23:33:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Niobe



user posted image

user posted image
Niobe ekstra, savršena je ...

(odgovor članu Niobe)
  Neposredna veza do poruke: 2428
   RE: Fondant
15.2.2011 6:44:57   
leli§
IZVORNA PORUKA: ivanak

pazi šta se meni dogodilo... ja sam pravila tortu i krema je na pari - pravila sam sa mlijeko, žumanjcima... pa u hladno maslac. I umjesto 8 žumanjaka, napravila sam ti 3 jaja i 5 žumanjaka i budući da su bila XXL veličine nije se stisla krema dovoljno, trebalo je 3 kašike brašna još i bila bi super... sreća pa je bila za kućnu upotrebu pa nije bilo ni fondata i naravno mi smo to pojeli...
treba pripaziti na te stvari. a sad ja sam primjetila da mi se sporije torte stišću sa fondatom.


da ponovim:ja sam nikakav kuharuser posted image  ali kada sam malo "citala" o fondantu i pregledala par video klipova SVI kazu da se torta prvo ostavi da se stisne pa se onda oblaze fondantom. neki cak cekaju da torta prenoci pa je onda oblazu.

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 2429
   RE: Fondant
15.2.2011 10:28:07   
ivanak
pa da to i ja radim.
nego kad makneš obruč nakon noći porovedene ili dana u frižideru pa kad staviš fondat... na taj čas mislim... da mu treba vremena da malo prisloni za tortu - ne znam kako bi ti drugačije opisala.

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 2430
   RE: Fondant
15.2.2011 12:14:12   
Amrino
Evo i mojih najnovijih Fondan- projekata user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 2431
   RE: Fondant
15.2.2011 12:54:00   
palachinken
Amrino, oooodlicno je! Prva torta, kakva ti je to zica? Gdje si je nabavila? I ovaj mramorni fondan je odlican, ali meni su ipak najsladji cupcakes.user posted image user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2432
   RE: Fondant
15.2.2011 13:10:09   
muaaa
Amrino super  zaistauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2433
   RE: Fondant
15.2.2011 13:12:48   
ilmy
mislim da vam za fondan za ravnanje moze pomoci neki materijali za gradjevinuuser posted image user posted image user posted image user posted image   imaju metalne hoble ravne glatke koriste se za glazure pa mislim da bas dobo mogu i tu koristitiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ne znam postaviti sliku tako da vam ne mogu pokazati al ima na googluuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 2434
   RE: Fondant
15.2.2011 22:32:11   
Amrino
IZVORNA PORUKA: palachinken

Amrino, oooodlicno je! Prva torta, kakva ti je to zica? Gdje si je nabavila? I ovaj mramorni fondan je odlican, ali meni su ipak najsladji cupcakes.user posted image user posted image


Ne znam na sta mislis posto na prvoj torti nema nikakvih zica. Sve je od fondana samo i figuricu i krila pridrzava drveni raznjic. Na drugoj torti su one cvjecarske zice user posted image .

Niobe- kako si dobila ovu tamno crvenu boju za cvjetove?


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2435
   RE: Fondant
15.2.2011 22:33:38   
Hanady RR
Amrinouser posted image user posted image user posted image

a winksica me posebno oduševila...a priča se i slavljenica je presrtetna bila imala je i razlog zaistauser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2436
   RE: Fondant
15.2.2011 22:34:07   
Visnja RR
vjerovatno je crvena  prahu ...i hanady je dobila istu za Kitty

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2437
   RE: Fondant
16.2.2011 5:09:35   
Lalana
Moze li mi neko od vas izmjeriti na kasiku koliko je tacno kolicina u kesici zelatina. Hvalauser posted image

Ovamo je najmanje pakovanje 100g, a bojim se da sam prosli put zeznula mjeru, pa ako nekome nije mrsko da utvrdim, hvalaaaauser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2438
   RE: Fondant
16.2.2011 7:51:15   
sheri
IZVORNA PORUKA: Lalana

Moze li mi neko od vas izmjeriti na kasiku koliko je tacno kolicina u kesici zelatina. Hvalauser posted image

Ovamo je najmanje pakovanje 100g, a bojim se da sam prosli put zeznula mjeru, pa ako nekome nije mrsko da utvrdim, hvalaaaauser posted image

Lalana, ja koristim kesicu od 10 g


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 2439
   RE: Fondant
16.2.2011 9:51:05   
M kao Mama
Pokušaj sa kašikom velikom od supe, mislim da jedna kašika sadrži 10 grama, a nije problem ako staviš i malo više želatina

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 2440
   RE: Fondant
16.2.2011 10:23:36   
palachinken
IZVORNA PORUKA: Amrino

IZVORNA PORUKA: palachinken

Amrino, oooodlicno je! Prva torta, kakva ti je to zica? Gdje si je nabavila? I ovaj mramorni fondan je odlican, ali meni su ipak najsladji cupcakes.user posted image user posted image


Ne znam na sta mislis posto na prvoj torti nema nikakvih zica. Sve je od fondana samo i figuricu i krila pridrzava drveni raznjic. Na drugoj torti su one cvjecarske zice user posted image .

Niobe- kako si dobila ovu tamno crvenu boju za cvjetove?



Da da, druga torta, do mene je user posted image Gdje se kupuje cvjećarska žica?


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2441
   RE: Fondant
16.2.2011 10:42:50   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Lalana

Moze li mi neko od vas izmjeriti na kasiku koliko je tacno kolicina u kesici zelatina. Hvalauser posted image

Ovamo je najmanje pakovanje 100g, a bojim se da sam prosli put zeznula mjeru, pa ako nekome nije mrsko da utvrdim, hvalaaaauser posted image


najbolje ti je da to ovako uradiš da budeš sigurna....

uzmi tih 100 grama i istresi u neku malu posudu pa onda broji velike kašeike koliko ih ima....
ako ih bude 10 onda je 10gr jedna velika kašika....

ja nisma kući a i da jesam nema od 10 gr da stavim na kašiku...a vaganje je tešjo jer bi mi trebala precizna digitalna vaga a ja je nemam

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 2442
   RE: Fondant
16.2.2011 12:33:00   
rokoko
Evo još jedne Kitty,ovaj put u društvu
user posted image

user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2443
   RE: Fondant
16.2.2011 12:36:46   
muaaa
Rokoko kao i uvjekuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 2444
   RE: Fondant
16.2.2011 12:39:03   
Lady26
Jaooo ove torte su kao nacrtane...zene svaka vam cast, skidam kapu...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 2445
   RE: Fondant
16.2.2011 17:00:46   
Niobe
user posted image

Torta za otvorenje centra (mog radnog mesta) :)

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2446
   RE: Fondant
16.2.2011 17:14:21   
mummy
Super ti je i ova tortica, baš vesela
ali se od svadbene ne mogu oporaviti, stvarno je ...nemam riječi,
još kad bi nam potanko objasnila kako si je pravila,
promjer onih kalupa ili čega već, baš je kao iz snovauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2447
   RE: Fondant
16.2.2011 17:20:15   
Niobe
Hocu, rado..idem sad po dijete, pa veceras sjednem fino i ''opričam''.

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 2448
   RE: Fondant
17.2.2011 9:04:17   
ilmy
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image za torte , svaka cast.  Moze li mi neko reci je li se moze JAFFA torta oblagati fondanom??? hvala vamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2449
   RE: Fondant
17.2.2011 9:28:21   
palachinken
Niobe, jel i ti "ručno" valjaš kuglice? Vidjela sam na netu silikonske kalupe za kuglice, iliti bisere kako ih zovu, samo su mi malo poskupi, preko ebaya dodju 30-40km. A to mi je bila noćna mora. Podlegla sam valjajući ih :)


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu ilmy)
Neposredna veza do poruke: 2450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  96 97 [98] 99 100   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *