|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
13.2.2011 23:05:52   
rokoko
Torta je poklon za 18.rođendan.Na nama je bilo da izaberemo kakav će automobil biti te se povedosmo onim-Mercedes je,ipak,Mercedes!

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 2401
   RE: Fondant
14.2.2011 0:20:22   
Lalana
Niobe, Visnja, rokoko, zaista prelijepo.

Ne znam, ovaj fondant je cudo, ne gine nam da otvorimo RR firmu...

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 2402
   RE: Fondant
14.2.2011 0:48:19   
Amila_ra
Molim vas djevojke treba mi odgovor citala sam da u nekim receptima za fondant pise glucose meni je dostupna glukoza  jel mogu znaci da umjesto fruktoze i dextrose da koristim glukozu. I jos nesto molim vas napisite mi naziv torti ispod fondana pravila sam cokoladnu sa rr i fenomenalna je ispala sad mi treba neka druga. Djevojke Niobe, Rokoko,  Ivana molim vas samo mi napisite nazive a ja cu na google naci recept Sve osim plazma torte.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 2403
   RE: Fondant
14.2.2011 1:10:46   
milenium
višnja,rokoko,niobeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 2404
   RE: Fondant
14.2.2011 9:11:10   
acudesa
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

ja sam završila torticu djetetu za rođkas sutra za dio u kućnoj atmosferi....

eh sad....
meni se doapada...baš me zanima šta vi nislite jesam uspjela napraviti nešto slatko bebi svojojuser posted image
user posted image


neće mi slika pa moram link...ova dav velika srca bi trebala biti na onim žicama taknim...ali žice ću tek sutra imati pa dodat ćemouser posted image

a ovo iza torte, je poklon do naše drugarice Noe stigao poštom čak iz Mostara jutrosuser posted image user posted image user posted image
za slavljenisu i za sekuuser posted image

torta je extra, bas vam zavidim na "rukotvorinama", moja je bila kriza...




IZVORNA PORUKA: Niobe

Evo mene..
prva masa - bez fruktoze, zavrsila u kanti.
Napravila drugu po receptu i fenomenalna.
Torta je izgledala ovako, maloprije dostavljena na prijem:

user posted image

A, ovo je najbolja torta ikad postavljena na ovu temu, niobe, aferim!


< Poruku je uredio acudesa -- 14.2.2011 9:16:10 >


_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2405
   RE: Fondant
14.2.2011 9:56:05   
leli§
wooow zene superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image svaka cast!!!

ja mislim da cu nakon ovih divnih tortica skinuti kapicu, nakloniti se i poloziti zakletvu da se ne upustam u pravljenje fondanta user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 2406
   RE: Fondant
14.2.2011 9:59:55   
Hanady RR
Višnjauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

prelijepa torticauser posted image user posted image user posted image user posted image

rokoko , pa mislim...naklon agenuser posted image

muaa...perlica u svim bojama imaš u merkatoru na socijalnom i nisu ni skupe te džidžeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 2407
   RE: Fondant
14.2.2011 11:20:38   
palachinken
Djevojke, planiram praviti jednu veselu torticu po uzoru na minjinu "prolećnu" za 2. rođendan jednoj proljetnoj djevojčici. Pošto rođendan pada u srijedu, nema šanse da to poslije posla napravim sve.
Eh sad pitanje: da li je neko pravio figurice i ukrase od fondana koji dan ranije (recimo 2 dana prije) i kako su se ponašale nakon stajanja? Da li da stoje u frizideru ili u plasticnoj zdjeli na sobnoj temperaturi?




_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2408
   RE: Fondant
14.2.2011 11:23:26   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

Djevojke, planiram praviti jednu veselu torticu po uzoru na minjinu "prolećnu" za 2. rođendan jednoj proljetnoj djevojčici. Pošto rođendan pada u srijedu, nema šanse da to poslije posla napravim sve.
Eh sad pitanje: da li je neko pravio figurice i ukrase od fondana koji dan ranije (recimo 2 dana prije) i kako su se ponašale nakon stajanja? Da li da stoje u frizideru ili u plasticnoj zdjeli na sobnoj temperaturi?






ja sam pravila dan prije i fondant i figurice ...kitty i srcad.

uglavnom možeš napraviti 3 dana prije ....
figurice koje napraviš stavi u frižider a ostatk napravljenog fondanta za prekrivanje torte ostavi ne obojenog na sobnoj temperaturi zamotano u foliju i jednu kesu da ne dolazi zrak do njega.



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2409
   RE: Fondant
14.2.2011 11:40:25   
M kao Mama
SLobodno napravi prije figurce, bude još bolji kada osdsoti i stvrdne se, ovo se odnosi na figurica, a na jufku, tako ja zovemona dio za pokrivanje nemoj u hladnojer se stvrdne i ovaj koji će ti biti na sobnoj tem. moraš malo u mikrovalnu staviti da omekne. Sretno.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2410
   RE: Fondant
14.2.2011 11:40:32   
muaaa
Hanady znam za ove perlice u bojama kupujem ja to ali ovaj Niobin lancic mi se tako svidja jer je prelijep i steta sto nema kod nas daje torti posebnu caruser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2411
   RE: Fondant
14.2.2011 14:03:18   
koka i po
IZVORNA PORUKA: Visnja RR

Prvi mačići se bacaju u vodu a ovaj će ipak u stomak user posted image
malo nespretno al sklepah user posted image
user posted image




aaaaaaaaaaajjjjjjjjjj kako mi je ovo promaklo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
trud se ipak isplatio user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 2412
   RE: Fondant
14.2.2011 15:10:40   
sheri
IZVORNA PORUKA: Niobe

Evo mene..
prva masa - bez fruktoze, zavrsila u kanti.
Napravila drugu po receptu i fenomenalna.
Torta je izgledala ovako, maloprije dostavljena na prijem:

user posted image

Niobe, torta je vrh!user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2413
   RE: Fondant
14.2.2011 15:57:30   
palachinken
Niobe, kakvi 150KM, kod jedne kolač-tete kojoj sam gledala portofolio je ovakva torta makar duplo više. Treba zacijeniti svoj talenat.

Eh sad, šta mislite kakva je ovo žica? Jesu li ovo one skroz tanke za lemljenje? Ili neke cvjećarske? Gdje da je tražim, tamo po građevinskim skladištima? Nije mi OBI pri ruci :)

user posted image

Ali ove 'čelice su me osvojile!



_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 2414
   RE: Fondant
14.2.2011 16:01:00   
sheri
IZVORNA PORUKA: palachinken

Niobe, kakvi 150KM, kod jedne kolač-tete kojoj sam gledala portofolio je ovakva torta makar duplo više. Treba zacijeniti svoj talenat.

Eh sad, šta mislite kakva je ovo žica? Jesu li ovo one skroz tanke za lemljenje? Ili neke cvjećarske? Gdje da je tražim, tamo po građevinskim skladištima? Nije mi OBI pri ruci :)

user posted image

Ali ove 'čelice su me osvojile!



ja mislim da je nekad, neko , negdje user posted image user posted image spominjao cvjecarske zice, sta god to bilouser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2415
   RE: Fondant
14.2.2011 16:03:36   
muaaa
cvjecarske zice su u pitanju,one za lemljenje su pretanke a ipak treba nesto drzati pcelicu ili ti nesto drugouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 2416
   RE: Fondant
14.2.2011 16:38:46   
palachinken
Obletiću ovih par građevinskih stovarišta koje su mi pri ruci, pa ako nađem šta da zadovoljava, podijeliću sa narodom user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 2417
   RE: Fondant
14.2.2011 16:43:44   
rokoko
  Figure možeš napraviti nekoliko dana ranije,čuvati ih na sobnoj temperaturi bez kutije,znači na otvorenomuser posted image user posted image .Ne mogu vani kada je velika vlažnost vazduha jer se tada fondan topi.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 2418
   RE: Fondant
14.2.2011 17:25:56   
bebacha
evo mene ko s Marsa palauser posted image user posted image user posted image user posted image
kako se pravi butter crema


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 2419
   RE: Fondant
14.2.2011 17:33:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: Breskva

ne žurim , voljela bih samo probati  nešto ...,  nisam ni jednom do sada pravila taj buttercream hajd nabrzaka napiši ako ti nije šta da i njega probam kad je bal nek bude maskenbaluser posted image ???

Butter krema se pravi ovako:

125gr putera
200gr šećera u prahu
3 kašike mlijeka

Ovo sve sjediniš i to je to...

eh jako umutiš da se baš sjedini da se puter ne sojeti...ja sam dodala u ovo i red čokolade za kuhanje istopljene...da mi okus bude bolji i time premazala tortu onu na spart wiiny the ppooh da mi bude ravnija...

eh sad ću dodam crne boje da brkove mački nacrtamuser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 2420
   RE: Fondant
14.2.2011 17:48:00   
ivanak
Ja mislim da ide ovako ( nisu bilješke sa mnom ) - ona koju ja koristim.
125g maslaca, 250 g šećera u prahu, 1 žlica arome vanilija i 1 žlica vode po potrebi.
Maslac jako dobro izmiksamo. Ispočetka na manjoj brzini i nakon 5 minuta na veću brzinu dok se to sve ne udvostruči - pjenasto izmiksati, pa onda malo pomalo dodavati šećer u prahu i onda dodati arome i voda po potrebi.


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 2421
   RE: Fondant
14.2.2011 18:32:58   
Amila_ra
IZVORNA PORUKA: Amila_ra

Molim vas djevojke treba mi odgovor citala sam da u nekim receptima za fondant pise glucose meni je dostupna glukoza  jel mogu znaci da umjesto fruktoze i dextrose da koristim glukozu. I jos nesto molim vas napisite mi naziv torti ispod fondana pravila sam cokoladnu sa rr i fenomenalna je ispala sad mi treba neka druga. Djevojke Niobe, Rokoko,  Ivana molim vas samo mi napisite nazive a ja cu na google naci recept Sve osim plazma torte.

(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 2422
   RE: Fondant
14.2.2011 19:08:39   
Niobe
ja sad usred jedne torte..nesto sam za*ebala kremu, pa rijetka user posted image
Valjda ce se stisnut u frizideru.

Amila_ra, ja radim reform tortu i najbolje ''nosi'' fondant.

_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Amila_ra)
Neposredna veza do poruke: 2423
   RE: Fondant
14.2.2011 20:35:54   
Amrino
Niobe- duboki naklon zeno! Torta je savrsena user posted image user posted image user posted image
Koje si velicine kalupe koristila? Tj. koji promjer? Ja trebam jednu svadbenu ali tamo nekad u septembru...valjda cu se do tada skontati kako da izgleda user posted image
Visnja- odlicno ti je ispala!!! user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2424
   RE: Fondant
14.2.2011 22:01:58   
ivanak
draga zavisi koliko ti je rijetka i od čega je krema????

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 2425
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  95 96 [97] 98 99   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *