|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
2.2.2011 13:36:08   
Cherry
a je li rastopis fondan ili? hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

... to mi treba - moj mali zaklon ispod neba...

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 2101
   RE: Fondant
2.2.2011 18:19:04   
Lalana
Zene, da vas pitam, da li mogu staviti bijeli zelatin umjesto providni za fondantuser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Cherry)
Neposredna veza do poruke: 2102
   RE: Fondant
2.2.2011 18:31:47   
Mya_81 RR
Je li misliš na listiće?

Ja koristim u prahu...


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 2103
   RE: Fondant
2.2.2011 18:32:22   
Niobe
Sto da ne, ionako ga poslije bojis.
S tim da ja evo sad prvi put cujem za bijeli zelatin user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 2104
   RE: Fondant
2.2.2011 18:33:28   
Lalana

IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Je li misliš na listiće?

Ja koristim u prahu...



da mislim na prah

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2105
   RE: Fondant
2.2.2011 18:34:19   
Lalana

IZVORNA PORUKA: Niobe

Sto da ne, ionako ga poslije bojis.
S tim da ja evo sad prvi put cujem za bijeli zelatin user posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image
Ovdje nema drugi

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2106
   RE: Fondant
2.2.2011 18:37:19   
Lalana
Ja sam se slomila dok sam i ovo nasla, problem je sto ovdje ima da se kupi zelatin ali za kuhanje kao pudnig, dakle raznih ukusa i boja, i napravis sa vodom, prespes u zdjelice i kad se ohladis pravi zelatin jedes kasikom.

Ali to ne bi moglo u fondant jer je nesto skroz drugo.

I tek nedavno nadjem zelatin, ali bijeli za kuhanjeuser posted image

E sad ne znam nista

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 2107
   RE: Fondant
2.2.2011 18:40:44   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Lalana
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Je li misliš na listiće?

Ja koristim u prahu...


da mislim na prah


Ja dosad nisam vidjela da ima prozirni...uvijek kupujem isti koji je bijeli, doduse, kad se satvi u vodu posatne proziran...

< Poruku je uredio Mya_81 RR -- 2.2.2011 18:41:14 >


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 2108
   RE: Fondant
2.2.2011 18:52:50   
M kao Mama
e, glicerin 3 km 100 ml u Eurofarm apotekama,
fruktoza 3,80 u DM-u
želatin goveđi oko 1,20 u svim prodavnicama
boje oko 35 feninga u Bingu
boja za pisanje oko 5 km u Merkatoru (četiri boje, bijela, žuta, zelena i crvena)

i još samo da zasučem rukave, hahahha

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2109
   RE: Fondant
2.2.2011 19:02:50   
Hannan
chery, tortice su prelijepe...ova na sprat je bas, bas lijepa.

Mislim da cackalicom, ili tankom cetkicom mozes pisati po fondantu, boja se nece razliti, jer i ja sam ovu drugu torticu bojila cetkicom po vec ofarbanom fondantu, u crno i uopste se nije razlilo, samo nemoj puno boje dodati u prah.Doduse nisam isla na neke tanke linije.

Lalana, ja bih pokusala jedan mali dio da napravim i isprobam taj zelatin...mada ja nisam probala taj "visi" nivo, jos sam na bombonama, dobro se za sad slazemo :):)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2110
   RE: Fondant
2.2.2011 19:10:32   
Lalana
Hannan i ja sam radila sa bonbonama, a u BiH sam radila sa ovim drugim, sa glicerinom, ali ovaj sa bonbonama mi je tezi za raditi, barem meni, ne razvlaci se sa lahkocom kao ovaj drugi, tako da sad hocu i ovdje da pravim sa glicerinom...

< Poruku je uredio Lalana -- 2.2.2011 19:11:22 >


_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 2111
   RE: Fondant
2.2.2011 19:33:10   
Lalana
Evo imaju ovi kalupi za one lijepe sare po fondatu, i sta ste se usutile, je li neko napravio vise oklagiju za sareuser posted image http://www.amazon.com/Wilton-Fondant-Impression-Graceful-Design/dp/B00175PNWC%3FSubscriptionId%3DAKIAJKQQVHHBZOSOADWA%26tag%3Dfondantmega-20%26linkCode%3Dxm2%26camp%3D2025%26creative%3D165953%26creativeASIN%3DB00175PNWC

Mi bismo trebale otvarati svaki mjesec novu temu fondant, januar, februaruser posted image

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Lalana)
Neposredna veza do poruke: 2112
   RE: Fondant
2.2.2011 20:31:25   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: mama alma RR

e, glicerin 3 km 100 ml u Eurofarm apotekama,
fruktoza 3,80 u DM-u
želatin goveđi oko 1,20 u svim prodavnicama
boje oko 35 feninga u Bingu
boja za pisanje oko 5 km u Merkatoru (četiri boje, bijela, žuta, zelena i crvena)

i još samo da zasučem rukave, hahahha


ove boje i nisu bas nesto, kad prenoci to napisano, postane providno i bas se slabo vidi, ja bih ti prije preporucila da pises kistom umocenim u boju


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 2113
   RE: Fondant
2.2.2011 20:42:24   
M kao Mama
e, kupljene već, ovo mi je prvi pokušaj, pa šta bude, hvala u svakom slučaju na sugestiji

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 2114
   RE: Fondant
2.2.2011 20:43:50   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Cherry


IZVORNA PORUKA: Aquarius

Torta napravljena dragom za rođendan. Torta je sa čokoladnom glazurom i ukrasima od fondanta. Još nije bila suha kad se slikala, ali je jasna poruka. user posted image



user posted image


om?
jesi li ovo sve crtala onim bojama u prahu koje si malo razmutila sa vodom? kistom? hoce li se razliti?


Da baš tako, boje se brzo osuše. Meni se ništa nije zazljevalo, ali stavila sam baš samo nekoiko kapi vode.
Na kraju, lako ti je probati. Kad ti ostane komadić fondanta, i neke boje, kist u ruke i probaj. Ostavi malo da se prosuši i vidjet ćeš. Ja bar ništa ne vjerujem dok ne probam.user posted image Tako sam se i umeljala pokušavajući napraviti crveni fondant, bez obzira što sam unaprijed znala da ga je skoro nemoguće dobiti. user posted image Ali sad bar ZNAM da ne može.user posted image

(odgovor članu Cherry)
Neposredna veza do poruke: 2115
   RE: Fondant
2.2.2011 20:47:33   
Niobe
IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

e, glicerin 3 km 100 ml u Eurofarm apotekama,
fruktoza 3,80 u DM-u
želatin goveđi oko 1,20 u svim prodavnicama
boje oko 35 feninga u Bingu
boja za pisanje oko 5 km u Merkatoru (četiri boje, bijela, žuta, zelena i crvena)

i još samo da zasučem rukave, hahahha


ove boje i nisu bas nesto, kad prenoci to napisano, postane providno i bas se slabo vidi, ja bih ti prije preporucila da pises kistom umocenim u boju



Meni su ove boje super, bez njih nikad ne pravim.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 2116
   RE: Fondant
2.2.2011 21:03:30   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: IvanaTz

IZVORNA PORUKA: mama alma RR

e, glicerin 3 km 100 ml u Eurofarm apotekama,
fruktoza 3,80 u DM-u
želatin goveđi oko 1,20 u svim prodavnicama
boje oko 35 feninga u Bingu
boja za pisanje oko 5 km u Merkatoru (četiri boje, bijela, žuta, zelena i crvena)

i još samo da zasučem rukave, hahahha


ove boje i nisu bas nesto, kad prenoci to napisano, postane providno i bas se slabo vidi, ja bih ti prije preporucila da pises kistom umocenim u boju



Meni su ove boje super, bez njih nikad ne pravim.



pa kakve ti budu dan poslije? meni skroz boja izgubi intenzitet, kako napisah, postanu providne i onda mi bezveze, jedva se vide slova...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 2117
   RE: Fondant
2.2.2011 21:09:02   
Mya_81 RR
Ivana, je li govoriš o onim bojama u malim tubicama (čini mi se da je dr.Otker u pitanju) i dodju 4 boje u pakiranju?

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 2118
   RE: Fondant
2.2.2011 21:11:01   
Mya_81 RR
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: Cherry


IZVORNA PORUKA: Aquarius

Torta napravljena dragom za rođendan. Torta je sa čokoladnom glazurom i ukrasima od fondanta. Još nije bila suha kad se slikala, ali je jasna poruka. user posted image



user posted image


om?
jesi li ovo sve crtala onim bojama u prahu koje si malo razmutila sa vodom? kistom? hoce li se razliti?


Da baš tako, boje se brzo osuše. Meni se ništa nije zazljevalo, ali stavila sam baš samo nekoiko kapi vode.
Na kraju, lako ti je probati. Kad ti ostane komadić fondanta, i neke boje, kist u ruke i probaj. Ostavi malo da se prosuši i vidjet ćeš. Ja bar ništa ne vjerujem dok ne probam.user posted image Tako sam se i umeljala pokušavajući napraviti crveni fondant, bez obzira što sam unaprijed znala da ga je skoro nemoguće dobiti. user posted image Ali sad bar ZNAM da ne može.user posted image



Ja sam crveni fondant dobila bez problema. Sve ovisi koje boje se koriste.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 2119
   RE: Fondant
2.2.2011 21:18:18   
Aquarius
Koje boje koristiš ???   Meni je od crvene fondant ispao ružičast ?
Koji fondant si koristila ? Ja sam probala s onim što se pravi od šećera, fruktoze, glicerina, koji je bijel i odmah boja gubi intenzitet.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2120
   RE: Fondant
2.2.2011 21:24:03   
Mya_81 RR
Dva puta sam pravila crvenu. Prvi put mi je ostalo crvene od boje za jaja, samo se ne sjećam je li bila tekuća boja ili u prahu, a drugi put sam koristila boju u gelu. I pravila sam fondant s glicerinom.

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 2121
   RE: Fondant
2.2.2011 21:31:00   
IvanaTz
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Ivana, je li govoriš o onim bojama u malim tubicama (čini mi se da je dr.Otker u pitanju) i dodju 4 boje u pakiranju?


da, da...


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2122
   RE: Fondant
2.2.2011 21:35:57   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Dva puta sam pravila crvenu. Prvi put mi je ostalo crvene od boje za jaja, samo se ne sjećam je li bila tekuća boja ili u prahu, a drugi put sam koristila boju u gelu. I pravila sam fondant s glicerinom.


E biće da je do toga. Čula sam da su te boje u gelu puno intenzivnije. Ja sam koristila boju u prahu, razmućenu s par kapi vode. I dodala sam puno boje ali mi je boja ostala ružičasta. Ne roza, nego baš ona jaka ružičasta. Ali ni C od crvene.user posted image

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2123
   RE: Fondant
2.2.2011 21:40:29   
Niobe
Ma super bude, bas odlična stvar.
s njima, osim slova, radim i šare svakakve, ne mogu uploadat sliku, net me handri, stvarno sam zadovoljna njima..bas mi je to otkriće.


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 2124
   RE: Fondant
2.2.2011 21:41:41   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR

Dva puta sam pravila crvenu. Prvi put mi je ostalo crvene od boje za jaja, samo se ne sjećam je li bila tekuća boja ili u prahu, a drugi put sam koristila boju u gelu. I pravila sam fondant s glicerinom.


gdje kupis boje u gelu?



_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 2125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  83 84 [85] 86 87   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *