|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
20.1.2011 9:00:37   
10 mart 2009
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Moja DRUGA ikad torta sa fondantom.  Prva je slična samo manje svečana.



user posted image





Ovdje je suvišan svaki komentar user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , bravo za ženuuuuuuu iz Grada na Neretvi user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1676
   RE: Fondant
20.1.2011 9:10:16   
emi7908

IZVORNA PORUKA: 10 mart 2009

IZVORNA PORUKA: Aquarius

Moja DRUGA ikad torta sa fondantom.  Prva je slična samo manje svečana.



user posted image





Ovdje je suvišan svaki komentar user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image , bravo za ženuuuuuuu iz Grada na Neretvi user posted image


Potpisujem......user posted image

(odgovor članu 10 mart 2009)
Neposredna veza do poruke: 1677
   RE: Fondant
20.1.2011 10:57:24   
Hannica
Aquarius kako pravis ove ruzice,bas su lijepe.Svaka cast.user posted image

_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu emi7908)
Neposredna veza do poruke: 1678
   RE: Fondant
20.1.2011 10:58:30   
Hannica
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Torta napravljena dragom za rođendan. Torta je sa čokoladnom glazurom i ukrasima od fondanta. Još nije bila suha kad se slikala, ali je jasna poruka. user posted image



user posted image


I slova me zanimaju,jel pravis kalupe za njih ili?


_____________________________

"Ako se ikada budeš konsultovao sa svojim egom, postupi suprotno od onog što ti kaže taj pokvarenjak."

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1679
   RE: Fondant
20.1.2011 11:19:20   
R&T@
Hanady, vidi ovu
http://1.bp.blogspot.com/_X3sq8qxRHdA/Sz7_1meyliI/AAAAAAAAEL4/_BykGA4Q3D4/s400/hello-kitty-cake.jpg

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1680
   RE: Fondant
20.1.2011 11:27:15   
Anoniman
hebemti...je li ovo slaguser posted image

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 1681
   RE: Fondant
20.1.2011 12:01:08   
mala86
jel moze link kako se prave ove ruzice?

a dadada ja mislim da nije slag al nisam sigurna

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1682
   RE: Fondant
20.1.2011 12:06:47   
Anoniman
ukucaj na youtubu fondant rose imas koliko hoces...evo ti jedan
http://www.youtube.com/watch?v=Uzp3XfhUpQ4

(odgovor članu mala86)
  Neposredna veza do poruke: 1683
   RE: Fondant
20.1.2011 12:10:58   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: tajra

Hanady, vidi ovu
http://1.bp.blogspot.com/_X3sq8qxRHdA/Sz7_1meyliI/AAAAAAAAEL4/_BykGA4Q3D4/s400/hello-kitty-cake.jpg


jao ženo super je al znaš kad bih ja ovo uspjela...user posted image

al znam ko bi uspjeo sigurno i ako budem na vrijeme djelovala imat će kad da je ovakvu zgotoviuser posted image
user posted image user posted image
hvala user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1684
   RE: Fondant
20.1.2011 12:13:18   
muaaa
a jest ova super prelijepa

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1685
   RE: Fondant
20.1.2011 13:15:47   
R&T@
Ja trazila Fifi, a nasla ovu crvenu...
Meni je bas cool...user posted image user posted image user posted image

Ja mislim da je slag, ali nasa "majstorica" ce najbolje znatiuser posted image

Ako neko "naleti" na neku DOBRU Cvjetno drustvo, neka javiuser posted image

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1686
   RE: Fondant
20.1.2011 13:19:12   
muaaa
ona dole je fondan 100% a sama Helo Kiti je slag

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1687
   RE: Fondant
20.1.2011 13:32:09   
Aquarius
Eto dadada je bila brža i dala vam odgovor. Ruže se prave jednostavno, ne treba vam nikakav alat, samo kidate rukom komade, pravite latice i lijepite jednu za drugu. Brzo i jednostavno.

A što se tiče ove torte sa macom, slučajno sam dok sam tražila po internetu našla na ovakav primjer.
Ispod je fondant, a preko nije šlag, nego butter krema. Tražite na netu ( youtube ) ICEING ili FROSTING. Ima negdje video, samo je medo umjesto mace. I medo je napravljen pomoću kalupa. I ukrašen sa ovim.

Nemojte pokušavati sa šlagom, jer šlag nije postojan kao što znate.

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1688
   RE: Fondant
20.1.2011 13:34:24   
sheri
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Eto dadada je bila brža i dala vam odgovor. Ruže se prave jednostavno, ne treba vam nikakav alat, samo kidate rukom komade, pravite latice i lijepite jednu za drugu. Brzo i jednostavno.

A što se tiče ove torte sa macom, slučajno sam dok sam tražila po internetu našla na ovakav primjer.
Ispod je fondant, a preko nije šlag, nego butter krema. Tražite na netu ( youtube ) ICEING ili FROSTING. Ima negdje video, samo je medo umjesto mace. I medo je napravljen pomoću kalupa. I ukrašen sa ovim.

Nemojte pokušavati sa šlagom, jer šlag nije postojan kao što znate.


mislim da se to zove i italian iceing, to cesto koristi onaj na travel and living. saum od bjelanjaka i jos nesto, neka tajnauser posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1689
   RE: Fondant
20.1.2011 13:35:10   
Aquarius
E da, vjerovatno nije maca prekrivena fondantom, jer bi bilo jako komplikovano namjestiti fondant preko ovakvog oblika. Onako se uzme ta krema, napunite špricu i idete malo po malo dok ne pokrijete površinu. S ovim možete ukrašavati sve torte, bio na njima fondant ili ne, jer je butter krem jako postojan, pravi se od maslaca, i kad se stegne u frižideru može dugo izdržati. U svakom slučaju duže nego šlag. :)

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1690
   RE: Fondant
20.1.2011 13:35:45   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Aquarius

Eto dadada je bila brža i dala vam odgovor. Ruže se prave jednostavno, ne treba vam nikakav alat, samo kidate rukom komade, pravite latice i lijepite jednu za drugu. Brzo i jednostavno.

A što se tiče ove torte sa macom, slučajno sam dok sam tražila po internetu našla na ovakav primjer.
Ispod je fondant, a preko nije šlag, nego butter krema. Tražite na netu ( youtube ) ICEING ili FROSTING. Ima negdje video, samo je medo umjesto mace. I medo je napravljen pomoću kalupa. I ukrašen sa ovim.

Nemojte pokušavati sa šlagom, jer šlag nije postojan kao što znate.

Fidis...otkri tajnuuser posted image user posted image user posted image user posted image ...ja se jos pitah kako ovo od slaga napraviti

ma oni, mislim na profesionalce...za sve ovo imaju kalupe...i dao bi se i kalup napraviti...kupis neku plasticnu hello kiti pa gips...pa silikon...mada bi proces pravljenja torte trajao 7 danauser posted image

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 1691
   RE: Fondant
20.1.2011 13:42:47   
Aquarius
Ne ja sam pravila bez jaja, jer izbjegavam korištenje svježih jaja.

Evo jedan link:
http://www.bbc.co.uk/food/recipes/basicbuttericing_73263

Ingredients Sastojci:
140 gr maslaca
280 gr šećera u prahu
2 kašike mlijeka
nekoliko kapi jestive boje

PS Možete dodati i neku aromu radi lijepšeg ukusa, npr. par kapi nekog likera, ili ekstrat, samo pazite da mu boja bude neutralna. Najbolje ekstrat od vanilije ili sl.


(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1692
   RE: Fondant
20.1.2011 13:43:48   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tajra

Ja trazila Fifi, a nasla ovu crvenu...
Meni je bas cool...user posted image user posted image user posted image

Ja mislim da je slag, ali nasa "majstorica" ce najbolje znatiuser posted image

Ako neko "naleti" na neku DOBRU Cvjetno drustvo, neka javiuser posted image
efo...samo napravis ove cupcakes ljepse
user posted image

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 1693
   RE: Fondant
20.1.2011 13:45:48   
Aquarius
MA kako god, ovo vam je super i za fondant, jer kao što znate morate staviti nešto što će zalijepiti fondant za tortu.
A uz pomoć ovoga dobijete i super ravnu površinu, pa fondant ljepše izgleda, a može se koristiti i ispod čokoladnih glazura, isto da poravnate površinu, i da ljpše izgleda.
user posted image

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1694
   RE: Fondant
20.1.2011 13:48:07   
Aquarius
A FIFI nisam mogla izabrati pa vo ti ovako


http://www.google.ba/images?hl=bs&source=imghp&biw=1280&bih=848&q=fifi+birthday+cake&btnG=Pretra%C5%BEi+slike&gbv=2

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1695
   RE: Fondant
20.1.2011 13:53:06   
Dinkica
Da li neko od "fondašica" ima crnu olovku "jestivu" za crtanje očiju i drugih detalja tj. da li se uopšte ima kupiti kod nas i gdje da ne zujim bezveze?


_____________________________

Mamino pile se rodilo 12.02.2009

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1696
   RE: Fondant
20.1.2011 14:03:37   
muaaa
nisam vidjel kod nas tu olovku a i meni bi trebalauser posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Dinkica)
Neposredna veza do poruke: 1697
   RE: Fondant
20.1.2011 14:24:25   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Aquarius

A FIFI nisam mogla izabrati pa vo ti ovako


http://www.google.ba/images?hl=bs&source=imghp&biw=1280&bih=848&q=fifi+birthday+cake&btnG=Pretra%C5%BEi+slike&gbv=2



Sve sam, mislim, ranije pregledala kroz ove trazene rijeci...
Ali nekako su vecinom iste, glava Fifi ili na torti crtez Fifi...

Najbolje ideje se nadju kad trazis nesto sasvim drugouser posted image

IZVORNA PORUKA: dadada

efo...samo napravis ove cupcakes ljepse
user posted image



Vjeruj, mila, da sam ovu vec "skinula" medju slike torti, i razmisljala kako je "prepraviti"user posted image
Kako su likovi dobro napravljeni...auuuu...
Moju tortu ce Elma praviti, ali ja volim da joj pokazem sta mi se svidja...

Ova mi je kao za igraonicu, pa da djecica uzmu kolacice...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1698
   RE: Fondant
20.1.2011 14:28:46   
Anoniman
ja bih ovako...prijedloguser posted image

glavni fondant npr. zeleni...kao trava...a s strane da oblozi ogradom...kao tarabom...i onda negdje ubaci cvjetic...bubamaru...lisce...nisam inace gledala taj crtic pa ne znam kako izgleda njen svijetuser posted image

a ovi cupcakes su mi ekstra ideja

(odgovor članu R&T@)
  Neposredna veza do poruke: 1699
   RE: Fondant
20.1.2011 14:29:41   
muaaa
Meni je ova bas, bas super dobro uradjene figure i precizne

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 1700
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  66 67 [68] 69 70   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *