|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:51:10   
Anoniman
eee drage moje,
danas sam bas nesto bljakica bila, ali nakon citanja par postova, bas sam se slatko nasmijala...
a moj novi sto jedna rece "vic" je slijedeci:
radili mi stan generalno, plocice fazoni, pomakni tamo pomakni vamo, helem sve se isprasilo... logicno ja na kraju svega uzmem fino usisivac upalim i ofustura... a svekrva se ispela, pere prozore, ne da meni... hajd usisam ja jedan dio kuhinje, eh sad, smeta mi stol, i ja fino ugasim usisivac da pomaknem stol i nastavim, a ona me posmatra... posla ja ponovo da upalim usisivac, kad ce ona meni, neeeeeeeeeee!!! user posted image user posted image user posted image  sta ti bi reko zeno draga??? user posted image user posted image user posted image  kaze nemoj ponovo usisavati, ne valja... zasto pitam ja nju, kaze ona meni slijedece: kad se jednom ugasi usisivac a ne zavrsis posao, pa ga ponovo upalis, kao to baksuzira da kad budem radjala dijete, kad jednom krene, vratice se nazad, pa cu se kao patiti... a ja njoj fino na to odgovorim, draga moja, do tada ima dosta i bice onako kako mi bude Bog propisao, a ja Boga mi necu da mi usisivac pregori pa da moram kupovati novi... user posted image user posted image user posted image user posted image  helem eto i to je jedan novi fazon, pa vi sad gledajte kako cete usisavati... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu acudesa)
  Neposredna veza do poruke: 151
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
19.8.2009 15:57:01   
Mya_81 RR
Bambi09, ja bih dobro razmislila bi li opet usisavla da sam na tvom mjestu user posted image ...pazi da ti se beba ne vrati....hahahahahaha...stvarno sam se ismijalauser posted image user posted image ...ne mogu vjerovati da stvarno ima ljudi koji vjeruju u ovakve stvari....user posted image

_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 152
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 9:45:01   
seka87
meni su rekli da nosim musko zato nosim skroz visoko,

kada sam otisla doktoru rekao mi da mi je trudnoca skroz ali skroz niska i da moram strogo mirovati

pa su mi rekli da nosim curicu jer se nisam puno udebljala, a ja dobila 20kg halo ljudi ako to nije puno sta je ondauser posted image user posted image user posted image user posted image

ma ima jos tako tih prica ..... user posted image user posted image

< Poruku je uredio seka87 -- 20.8.2009 9:46:01 >


_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 153
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 14:46:33   
mamabb
Evo ja jedan čula malo prije, pa da ga podjelim da znate i d ne živit u zabludi user posted image
Pita me gospođa kad sam dobila user posted image  poslije poroda. Velim ja, tačno pet mjeseci od poroda, kako je i bilo. A ona kaže nećeš ugusto rađati. Kao, ako odmah dobiješ poslije brzo će druga beba a ako ne onda neće... Sad od smijeha ne skontah da l' mjeseci znače godine razmaka ili ne, nisam sigurna.
Pa sad vi vidite user posted image

A na ovo sam se komirala:
Jedna moja komšinica, mlada je ona, imala nekih komlikacija i odstranjen joj jedan jajnik (lijevi ili je desni, ne znam), rekla mi da joj ostavljam stvari od curice jer je ona ostala s jajnikom koji je samo za rađanje curica!
Ja sam ostala u šoku ne znam da li bi joj se smijala ili bih plakala.

_____________________________

04.12.2008.

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 154
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:08:06   
acudesa
IZVORNA PORUKA: mamabb

Jedna moja komšinica, mlada je ona, imala nekih komlikacija i odstranjen joj jedan jajnik (lijevi ili je desni, ne znam), rekla mi da joj ostavljam stvari od curice jer je ona ostala s jajnikom koji je samo za rađanje curica!
Ja sam ostala u šoku ne znam da li bi joj se smijala ili bih plakala.

pa kako bona nisi znala, pa lijevi ti je za žensku djecuuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

...iskrica u oku, toplina u dodiru, sunce u osmijehu..čine da se osjećam sretnom, dušo mamina:)
Odjednom je sve dobilo boje...

(odgovor članu mamabb)
Neposredna veza do poruke: 155
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:22:04   
nermina_
ja se grozim na sve "babine gatke"

koliko ljudi vjeruju u to vise nije ni smjesno to je zalsno

ja sam trudna, evo sad aBd ulazim u sedmi mjesec za koji dan, i najvise me izbiju iz takta ljudi koji mi govore nevalja ovo nevalja ono, tako sam imala skoro pa probleme s nekim ljudima koji su dosli kod mene i vidjeli da sam namjestila djeciju sobicu, haman pa htjeli da mi sklope krevetac i sklone u spajz.... uas!!!


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu acudesa)
Neposredna veza do poruke: 156
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:34:49   
nermina_
evo da napisem par izvala koje sam cula sad u trudnoci:

kad sam bila na moru, za veceru u hotelu jela sam ribu. prilazi meni jedna zena i nesto isareti rukama. i na kraju mi pridje do uha i sapnu mi : "nemoj jesti ribu bice ti djete balavo" user posted image user posted image user posted image

isto kad sam posla na more, zaustavi me komsinica koja je znala da na more idem sa roditeljima i rece: "znas, nebi ti trebala ici na more sa svojim tatom, nevalja da otac gleda kcerku dok je trudna"- user posted image ja sam se sokirala na ovu izjavu

a onih nosis musko jer ti je ovo ovako, nosis zensko jer ti je ovo onako ima na pretek.


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 157
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:38:13   
neki
znas, nebi ti trebala ici na more sa svojim tatom, nevalja da otac gleda kcerku dok je trudna"

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Nidje veze,a Boze sacuvaj svakakvih gluposti...Ja bih tako voljela da me otac rahmetli mogao vidjeti trudnuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 158
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:41:14   
nermina_
neki zao mi je sto si se rastuzila user posted image




_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 159
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:41:55   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: nermina_

"nemoj jesti ribu bice ti djete balavo" user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image  Moj bebac pravo bali, i tako ti meni neki dan nana od mm kaže: "mora da si jela puno ribe u trudnoći čim toliko bali" user posted image user posted image  Ma nigdje veze sa vezom.... nisam uopšte!! user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nermina_)
  Neposredna veza do poruke: 160
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:42:44   
neki
Ma nista draga...Ali te zene me tako nerviraju zbog tih gluposti,to je cudo jednouser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 161
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:43:52   
neki
A moj Said ima veliki mladez iznad uha,kazu:mora da si negdje ukrala zrno kafeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svastauser posted image

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 162
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:45:01   
mamine oci
da nije nana i dokonih teta nebi se mogle ovako slatko smijat neka ih nek pricajuuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 163
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:45:15   
nermina_
ah i mene

ma ja sam se napocetku nervirala a sad im se samo u facu odvalim smijati  kad nesto tako izvale, i kazem taj ti je dobar imas li jos neki tako smjesan vic  user posted image


_____________________________

Kan 28.11.2009 god.
Amani 14.07.2012.god

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 164
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:47:05   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: neki

A moj Said ima veliki mladez iznad uha,kazu:mora da si negdje ukrala zrno kafeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svastauser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ma reci kakvo zrno, vrecu citavu


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 165
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:47:31   
neki
da nije nana i dokonih teta nebi se mogle ovako slatko smijat neka ih nek pricaju

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 166
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:48:54   
neki
IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

IZVORNA PORUKA: neki

A moj Said ima veliki mladez iznad uha,kazu:mora da si negdje ukrala zrno kafeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svastauser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ma reci kakvo zrno, vrecu citavu




user posted image user posted image user posted image Eh vala bas vrecu,uprtila i krisom iznijelauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Amelaa RR)
Neposredna veza do poruke: 167
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 15:55:18   
mala pčelica
jooooooj izluđuju me sa tim pričama!!! kad bi se gledalo na to onda u zivotu ne bi smjeli ništa raditi jer šta god i kako god da radiš stare babetine viču nemoj tako nemoj ovako....mene je svekrva u trudnoći izluđivala sa tim pričama dok joj jednom nisam začepila gubicu i rekla da ako mi nema šta pametnije reći da mi ni te gluposti ne priča....frrrrrr

_____________________________

25.05.2009. dobili smo malu pčelicu Maju.....

(odgovor članu nermina_)
Neposredna veza do poruke: 168
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
20.8.2009 16:26:19   
Amelaa RR
IZVORNA PORUKA: neki

IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

IZVORNA PORUKA: neki

A moj Said ima veliki mladez iznad uha,kazu:mora da si negdje ukrala zrno kafeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Svastauser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Ma reci kakvo zrno, vrecu citavu




user posted image user posted image user posted image Eh vala bas vrecu,uprtila i krisom iznijelauser posted image user posted image user posted image



I zbog radi toga mali princ ima mladez ...c c c Neki neki... moze biti da si uprtila po vrece da ne bi bilo... user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

< Poruku je uredio Amelaa RR -- 20.8.2009 16:27:04 >


_____________________________

1. ICSI Bahceci-Sarajevo
22.07.2013pocetak bockanja
04.11.2013 Beta 1:(
2. ICSI Bahceci-Sarajevo
26.06.2015 - Beta 73-80 biohem
3. 17.11.2015 Beta 0,1
4. 30.09.2016 Beta pozitivna
10.11.2016 Spontan
5. 2018 FETBahceci Beta pozitivna

(odgovor članu neki)
Neposredna veza do poruke: 169
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.10.2009 19:27:38   
Anoniman
drage moje,
upoznala sam jednu divnu stariju zenicu koja mi je na svojstven nacin tako lijepo i fino objasnila zasto stare zene stalno govore trudnicama da ne valja ovo da ne valja ono... pa ovako...
ne valja ostavljati djecije stvari na striku preko noci zato sto u toku noci moze da se uvuce hulega ili neki drugi insekt u garderobicu pa da ne bi ujelo dijete, mlade su se plasile da je to kao nazadak za dijete...
ne valja dijete da hoda unazad - govorili su da ce mu majka umrijeti, samo da bi ga prestrasili a pravi razlog je da ne bi palo i da se ne bi udarilo u glavu sto bi moglo izazvati smrt ako bi se udarilo u potiljak...
ne valja da supruznici imaju odnose u 40-nici - govorili su da je to isto kao da zena spava s bratom, odnosno covjek sa sestrom, jer nisu umjeli da objasne da je potreban period da se materica i ostali organi vrate na svoje mjesto, da se organizam odmori od 9 mjeseci trudnoce i napora poradjanja...
na valja gledati dijete cim se rodi - kao mogao bi ga neko ureci, jer ima pogane oci a u stvari pravi razlog je taj sto se u ocima svakog covjeka moze vidjeti osjecanje tog momenta, a dijete u prvim danima svog zivota ne zna za rijeci, vec osjecaje, pa i kad osjeti veliku ljubav i radost prema njemu, ne zna drugacije iskazati to nego pocne plakati i tesko se smiriva....
ne valja kupovati stvari prije rodjenja djeteta - to je iz razloga sto prije nekih 50-ak godina medicina je bila slaba, nije bilo uy-a, nije bilo cestih pregleda kod dr.-a, pa se nije moglo ustanoviti da li dijete ima nekih mahana, sto je dovodilo do cestog umiranja beba a ako bi roditelji pripremili vec stvari za dijete, to bi psihicki lomilo i jedno i drugo pogotovo ako bi te stvari vec bile u kuci, sam pogled na te stvari dovodio je do ludila majke koje su izgubile svoje dijete, zato se preporucuje da se saceka sa kupovinom stvari dok se rodi zivo i zdravo dijete...

ako mi jos sta god naumpadne sto nam je ispricala napisat cu a i opet kad je vidim pitacu je za jos sta god...

(odgovor članu Amelaa RR)
  Neposredna veza do poruke: 170
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.10.2009 19:29:31   
nikita
bambi super objasnjenja, svaka cast toj bakici user posted image

_____________________________

Boze hvala ti na ovom najljepsem daru...
EI 16.11.2009.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 171
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.10.2009 19:36:25   
reallove
"nemoj ostavljati torbu na pod,to ti znaci odlazak,rastanak"user posted image user posted image
e ako je neko cuo ista gore od ovoga neka mi se javi

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 172
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.10.2009 19:37:17   
Ilhana RR
Ipak vjerujem da nase nane su bile pametne zene koje su zeljeli nasim roditeljima sve najbolje kao sto mi zelimo nasoj djeci tako da ja puno njihovi savijeta primim.

Nije sve sto oni kazu glupo nit "ma to je nekad dok nije bilo medicine kao sada".

Kao sto sam vec negdje navela, svaki savijet je dobrodosao a dal je taj savijet adekvatan za moje dijete to cemo ja i moj muz da odlucimo.

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu nikita)
Neposredna veza do poruke: 173
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.10.2009 19:37:53   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: reallove

"nemoj ostavljati torbu na pod,to ti znaci odlazak,rastanak"user posted image user posted image
e ako je neko cuo ista gore od ovoga neka mi se javi


A za to sam ja cula da neces nikad imati para u njoj ;)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu reallove)
Neposredna veza do poruke: 174
   RE: vjerovanja nasih starih nani(baki)
6.10.2009 19:40:14   
reallove
heheh moze i to bitiuser posted image user posted image zato pazi gdje spustas torbu stavljaj ju na visoko neces li imati vise

_____________________________

"Majke se rađaju u istom trenutku kada i djeca. Ona prije toga nije postojala. Žena je postojala, ali majka, nikad. Majka je nešto potpuno novo"


Mamino sunce Ameen

11.08.2009. <3

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 175
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  5 6 [7] 8 9   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Povratak na posao nakon porodiljskog odsustva.
Admin

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *