|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
19.11.2008 13:09:44   
juni
Hvala vam svima na korisnim savjetima, jer neki su cak i pomogli. Dogovorili smo se da kupimo nekoliko platnenih pelena pa da pokusam, kao da uvidim koliko se tesko oko njih bakcati.
Rekla bih da je to veliki pomak!
Samo bih zamolila boogy woogy ako moze da mi nadje neki clanak na engleskom koji bi govorio o svim prednostima platnenih pelena, jer je MM skeptican prema nasim doktorimai i vise vjeruje stranim istrazivanjima (a vidim da boogy woogy ima dosta znanja o stetnosti jednokratnih p.)


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 301
   RE: platnene pelene
19.11.2008 13:38:00   
rozi
I moj je bio skeptican na pocetku, ali sam mu jednostavno rekla da njega oslaobadjam brige o tome , da to meni nije tesko, a istina je da sam mislila da ce biti i teze. Na kraju mi ne predstavlja nikakav problem, gore mi je ganjanje jeftine struje user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Nije se puno mijesao, ali mi je rekao da cu brzo odustati od toga.  Sada kad vidi da ne odustajem usutio seuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 302
   RE: platnene pelene
19.11.2008 15:58:58   
mamy Sabina
U početku mi je ovo bilo jako simatično,bila sam čak oduševljena ovim pelenicama!Sviđaju mi se i dalje,ne mislim ništa loše o njihovoj upotrebi,pamuk je
pamuk to stoji definitivno!
Ali ulagati ovoliku energiju da bi ubjedili nekoga koga to ne interesuje  mi je smiješno i žalosno!Poštujem mame koje stavljaju platnene pelene kao i ove koje koriste jednokratne!

_____________________________

Boj se ovna, boj se govna, a kad ću živjeti?



(odgovor članu rozi)
Neposredna veza do poruke: 303
   RE: platnene pelene
19.11.2008 18:44:12   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: mamy2

Ali ulagati ovoliku energiju da bi ubjedili nekoga koga to ne interesuje  mi je smiješno i žalosno!Poštujem mame koje stavljaju platnene pelene kao i ove koje koriste jednokratne!


Nikad mi nije bilo tesko a kamoli zalosno braniti svoja ubjedjenja i nacin ponasanja. Puteva ima mnogo ali je tesko naci onaj pravi.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu mamy Sabina)
Neposredna veza do poruke: 304
   RE: platnene pelene
19.11.2008 23:24:39   
boogy woogy
Hvala ti Juni na komplimentu i ukazanom povjerenjuuser posted image

You asked for it, I deliver:user posted image

  1. http://www.euphoriababy.com/store/pc/viewContent.asp?idpage=17
  2. http://www.modernstork.com/content/002468.shtml
  3. http://www.alltogetherdiaper.com/NADS_Archive/DISPOSABLE_DIAPERS_POTENTIA.pdf
  4. http://www.verybaby.com/ccp0-display/health.html
Ljubi bebicuuser posted image i pozdravi MM (pozdrav i od mog muza)


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 305
   RE: platnene pelene
19.11.2008 23:58:02   
juni
Hvala tebi na trudu da nam pronadjes korisne clanke, upravo sam mu ih proslijedila na mail user posted image pa nek cita.
Meni je svaki korak naprijed bitan pa i ako bude pola pola, tj. malo pamuka malo plastike, bit ce od neke koristi. Tako beba nece biti 2 godine u plastici user posted image (bas zalosno zvuci)
I mi vas pozdravljamo i naravno cmok za bebaca.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 306
   RE: platnene pelene
20.11.2008 8:29:24   
ElmaB
Imam jedno pitanje! Mamina cura, zar se unutrasnjost tih platnenih pelena ne pegla? Vidim kazes da se samo operu, osuse i to je to! Ja koliko znam, pamucne pelene bi se trebale peglati!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 307
   RE: platnene pelene
20.11.2008 8:49:18   
Hannah
ElmaB, platnene se pelene ne trebaju peglati, a mogu se prati na 60 stepeni. Jedino ih je dobro sušiti ili na zraku ili grijalici (radijatoru), a ne u mašini za sušenje veša.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 308
   RE: platnene pelene
20.11.2008 9:24:53   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Imam jedno pitanje! Mamina cura, zar se unutrasnjost tih platnenih pelena ne pegla? Vidim kazes da se samo operu, osuse i to je to! Ja koliko znam, pamucne pelene bi se trebale peglati!


Koji bi bio razlog za peglanje? Moje misljenje je  da djecu ne treba drzati pod staklenim zvonom, treba ih pustiti da se navikavaju. Ni jednokratne nisu u sterilnom pakovanju i dirate ih rukama, Mogu se platnene i peglati jer je pamuk ali nema potrebe. Ja ih samo slozim, upakujem umetke u djepove i cekaju na polici malu guzuuser posted image  
Ako mi itko moze vjerovati da to nije stvarno toliki posao kao sto se misli. Mozete uvijek poceti sa nekoliko komada i kombinovati kao sto sam i ja u pocetku. Posebno sada kada je guza vec velika i ne raste vise guza jedna velicina traje jako dugo. Mi smo jos uvijek u M velicini. I pelene su od pam zerseja tako da se razvlace i mogu ih Timuru stavitiuser posted image  Nisu mu komotne ali mu mogu.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 309
   RE: platnene pelene
20.11.2008 9:26:15   
ElmaB
Ok, hvala ti na odgovoru!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 310
   RE: platnene pelene
20.11.2008 10:17:55   
Ivona
Vauuu 13 stranica od jucer user posted image
Koristimo jednokratne,a kada bih stvarno vjerovala da su platnene bolje za moju bebaru,malo vise utrosenog vremena mi ne bi predstavljalo problem...Ionako svaki momenat poklanjam njoj!user posted image



_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 311
   RE: platnene pelene
20.11.2008 10:19:05   
Ivona
Uh greska...,ja sam mislila da je ovo ona tema koju je jucer Elma B otvoriila!user posted image

_____________________________

SELENA 02.06.2008.
Mamin kasni proljetni cvijetak ;o)

SERGEJ 07.03.2011.
Mamina kasna snijezna pahuljica ;o)

(odgovor članu Ivona)
Neposredna veza do poruke: 312
   RE: platnene pelene
20.11.2008 14:15:30   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Zar to moze tako glupo zvucati??? Izvini ali tako mi se ucinilo. Pa to je sasvim normalno da se i ulosci siju. Nismo mi djabe na Balkanuuser posted image
A ekonomska isplativost,  ne znam koje cijene si uzela, Evo uzmi Natura pelene koje su 20/kom. Treba ti za jedno dijete min 15-20kom. To je 400km za 20kom. Trosis ih cijelu godinu a kupujes jos samo zastitne koje su 15KM i treba ti po 3covera jedne velicine a to je 135KM.  Ukupno sve dodje 535KM za jedno dijete i koristenje do 1 ili 1,5 zavisno od velicine djeteta. Ako dajes za jednokratne mjesecno 70KM min ispadne za 12mjeseci 840KMuser posted image user posted image user posted image  Znaci 535KM platnene i to jedne od najskupljih na trzistu i  840KM jednokratne. Da dodas za struju i vodu i deterdjent i neka na kraju ispadne 600KM opet su platnene jeftinije i opet napominjem da sam uracunala najskuplje platnene.
Pored svega toga ja uvijek gledam sta je bolje za moju bebu a po mom misljenju i brojnih pedijatara koje sam pitala pamuk je ipak pamuk


Eh, evo ja sam izracunala: Za platnene pelene, za jedno dijete, mi treba  535 KM godisnje, znaci za dvoje  1.070 KM! A, za jednokratne ja mjesecno trosim 100 KM, znaci za godinu dana 1.200 KM, za oba djeteta zajedno. E, sada na cijenu platnenih treba dodati struju i detrdzent, tako da sto se tice ekonomske racunice ispadne isto!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 313
   RE: platnene pelene
20.11.2008 15:20:13   
mamina cura
Daj draga pa necemo se lagati. Sjecam se tvog posta i troskova za pelene

http://www.ringeraja.ba/forum/m_131166/mpage_2/key_/tm.htm#133711

Ja stvarno ne vidim kamo ovo vodi i sta zelis da dokazes. A ovakvim postupcima mozes samo sebi da naskodis. user posted image  
I uzdrzavam se bilo kakve diskusije sa laznim argumentima. Ako ne zelis da koristis platnene to je tvoja licna stvar i ne moras nikome nista da dokazujes, pa nismo djeca - mi imamo djecu.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 314
   RE: platnene pelene
20.11.2008 15:26:00   
ElmaB
Nisu lazni argumenti, sada trosim manje, jer su veci i ne presvalcim ih tako cesto. Pa, eto neka za dvoje potrosim 140 KM, mjesecno, opet smo tu negdje. Jer ta razlika u novcu koja se pokaze, se izbalansira sa utrosenim vremenom oko pranja platnenih i sl. Ali, nije ni vazno, samo sam ti htjela reci da nije toliko isplatnije koliko ti kazes!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 315
   RE: platnene pelene
20.11.2008 15:27:45   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: mamina cura

Ja stvarno ne vidim kamo ovo vodi i sta zelis da dokazes. A ovakvim postupcima mozes samo sebi da naskodis. user posted image  



Je li ovo prijetnja ili samo pogresno shvatila???


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 316
   RE: platnene pelene
21.11.2008 2:31:19   
triplemama
Mene su moje platnene koštale oko 300 KM  i mogu ih koristiti do tute znači oko 2 god korištenja
300 KM + troškovi pranja user posted image  neznam koliko, a mogu ih koristiti još za 1 ili 2 djece.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 317
   RE: platnene pelene
21.11.2008 2:37:01   
mala curica
Vidim da si sama ako hoces hajde s nama u hanuma grad

_____________________________

05.07.2015 rodila se moja sreca
08.05.2018 rodio se mali gospodin


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 318
   RE: platnene pelene
21.11.2008 7:37:24   
ElmaB
Triplemama, da li te pelene nakon izvjesnog vremena pozute od pranja? Jer stalno pranje, posebno pamucnih stvari, zna vremenom izblijediti, pozutiti ili ostaviti neke blijede fleke od stolice!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 319
   RE: platnene pelene
21.11.2008 8:09:55   
Hannah
Na mojim tetrama nikad nisu ostale fleke ni od čega, a one su još bijele, sa drugim platnenim pogotovo ništa ne ostane. A baj d vej, za jednokratne bi mi trebalo za jedno dijete 100 KM mjesečno minimum, to računato sa babylove, a pampers bi izašao 150. Pelene mijenjam svaka 2 sata.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 320
   RE: platnene pelene
21.11.2008 9:28:55   
kristijan
ja sam nadopunila svoje platnene i sad imam 22 kom i 3 coverauser posted image user posted image user posted image user posted image da ih vidite kupile biste ih mamina cura zašto ne uzmeš informacije o nabavi od dolise da vidiš pelena muttaquin su joj za poluditi a one nove imaju 2 uloška i dezeni su user posted image a nisu skupe

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 321
   RE: platnene pelene
21.11.2008 9:56:59   
suncan_dan
Draga Elma, to sve nista nevrjedi,samo trosos dzabe energiju, hajmo mi bolje na drugu temu.user posted image

_____________________________

VOLIM VAS!!!

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 322
   RE: platnene pelene
21.11.2008 10:46:14   
salmana
IZVORNA PORUKA: kristijan

ja sam nadopunila svoje platnene i sad imam 22 kom i 3 coverauser posted image user posted image user posted image user posted image da ih vidite kupile biste ih mamina cura zašto ne uzmeš informacije o nabavi od dolise da vidiš pelena muttaquin su joj za poluditi a one nove imaju 2 uloška i dezeni su user posted image a nisu skupe


Jel moze meni info kako da narucim muttaqin pelene pliz?

(odgovor članu kristijan)
Neposredna veza do poruke: 323
   RE: platnene pelene
21.11.2008 11:05:50   
mamina cura
Ja sam dobila snit od Triplemame koja ima Dolisinu pa ako zelite bujrumuser posted image  Kod mene nije veliki izbor dezena kao kod Dolise ali kad stavite cover preko bude svejedno. Inace se ne palim na svo to sarenilo, treba biti praktican. Meni je bitnija funkcija.
Dobila sam i kroj za Bella Botoms i mogu vam reci da je mnogo prakticniji i ljepsi od Mutt-ice, ja to onako iz mog iskustva. Prva mi je stvar kad zavrsim jos koji MT da uradim i Mutt-icu i BB pelenicu.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu salmana)
Neposredna veza do poruke: 324
   RE: platnene pelene
21.11.2008 11:22:41   
salmana
Nisam u toku, ko je Dolisa, neka forumasica ili...?

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 325
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  11 12 [13] 14 15   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Povratak na posao nakon porodiljskog odsustva.
Admin

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *