|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:08:41   
D_K
Kada si spomenula ekologiju pomislila sam da znas jednog naseg profesora Knezevica?? Da li grijesim??

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:09:54   
ElmaB
Ovo je stvarno poucan i fin tekst, ali nedovoljan da bih presla na platnene! Sorry!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:16:22   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Ovo je stvarno poucan i fin tekst, ali nedovoljan da bih presla na platnene! Sorry!


Niko ovdje ne ubjedjuje nikoga da predje na platneneuser posted image  Samo mi je zao da imate pogresna misljenja u vezi istih.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:16:51   
boogy woogy
D_K, poslala sam ti PP. Nema veze ElmaB, nisam tu da nekoga silom ubjedjujem u ispravnost svojih ekoloski nacela, ipak vjerujem u pisanu rijec. Mozda nisam tebe ubijedila ali mozda neko drugi procita pa se zamisli.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:20:28   
D_K
hvala - odgovorila vec..

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:25:27   
ElmaB
Nemam ja pogresno misljenje, ali mi je stvarno van pameti na danasnjem vremenu, siti pelene i uloske. Trositi dragocjeno vrijeme! Nista djeci ne fali sto su u jednokratnim. Bitno je da su suhi i cisti! A, za uloske, pa sta fali onim pamucnim, koji nisu samoljepljivi, recimo VIR 80 ili VIR extra?


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:29:21   
Hannah
Ništa ne fali ni staviti dijete u hodalicu, posjedat ga, davati mu pogrešnu hranu.... Sve je stvar izbora.
Elma B ja stvarno ne vidim da tebe neko u nešto ubjeđuje, a da se ti ne bi nervirala, jednostavno možeš da ne čitaš podforum o platnenim pelenama, neće biti ovakvih ružnih diskusija. Drugo je kad neko pita zašto koristim platnene pelene jer ga zanima, a drugo je kad neko dođe unaprijed sa namjerom da pobije sve što kažem...

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:31:06   
Blue rose RR
Zar još nije diskusija koja definitivno ide OT - gotova ?

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:33:35   
triplemama
Ja sam za platnene, i svoje platnene poslije korištenja i odvikavanja Emira od pelena ću vjerovatno ostaviti za slijedeću bebicu u porodici i sigurna sam da će dobro doći.

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:39:09   
ElmaB
Koliko sam upucena ovo je forum gdje svako moze iznijeti svoje misljenje, isto kao sto sam to ja uradila u prethodnim postovima. I zaista se ne nerviram, samo kazem ono sto mislim.
MAmina, ti kao moderator znas koja su tvoja ovlastenja i naravno da ces postupiti po njima. A, ja, svaki put kada me neko spomene ili citira moj post, cu odgovoriti, bez obzira sto izlazi iz okvira teme!


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:45:35   
triplemama
Kakva frka 8 nas je na istom topicu user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: platnene pelene
18.11.2008 16:57:23   
juni
Hmmm... ja sam za platnene ali na zalost koristim Dm- ove jednokratne nakon sto su pampersice nekoliko puta propustile i cvrsti dio i tecni dio user posted image a i gel mi se uopste ne svidja.
A to zasto ne koristim platnene zaista nije do mene, jer sam supruga ubjedjivala i ubjedjivala ali nije popustio, smatra da nema potrebe za platnenim jer nam je naravno lakse sa jednokratnim user posted image
Objasnjenja o ekoloskoj svijesti mi takodjer nisu uspjela kao argument pa ne znam koju jos metodu da koristim da ga ubijedim.
Navela sam:
1. ja cu sve raditi, bas sve samo da pristane
2. primjere kako su nas nase mame odgajala u pamuku
3. naravno ekoloska svijest
4. da ne spominjem koliko je zdravije za naseg bebaca

ali nista nije upalilo!
Ima li iko pametan prijedlog kako da ga nagovorim?


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: platnene pelene
18.11.2008 17:50:20   
nikka
Juni ako se ti uglavnom brineš o djetetu,pretpostavljam,i smatraš da je to zdravije i bolje za dijete,zašto tražiš njegovo odobrenje?
Ja bi rekla jednostavno odlučila sam da pređem na platnene pelene,pa nije to sad nešto zašto ćete otplaćivati kredit pa ga moraš ubjeđivati.
Ja se ispričavam ako sam malo gruba,to je samo moje mišljenje o tome "kako da ga nagovoriš".

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: platnene pelene
18.11.2008 18:11:04   
Hannah
Kod nas ja govorim šta treba za dijete i uopšte ne raspravljamo o tome, to je moje područje. Inače ja dosta i čitam o bebama, opremi za bebe i ostalom tako da i mogu više znati šta je bolje. Ne znam, ne trebaju ti argumenti, platnene pelene nisu skupe, mašina ih pere...


(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: platnene pelene
18.11.2008 18:22:28   
Anoniman
Nadam se da ce na ovoj temi biti samo price o platenim pelenama i o njihovim prednostima i koristima za malene guzare user posted image

evo link u korist tome:

http://www.platnene-pelene.com/?page_id=2

evo jos jedan:

http://www.pahuljica.hr/index.php?main_page=page&id=18

LP user posted image

< Poruku je uredio Dina RR -- 18.11.2008 18:25:01 >

(odgovor članu Hannah)
  Neposredna veza do poruke: 290
   RE: platnene pelene
18.11.2008 18:59:17   
mamina cura
Ne vidim razloga za ubjedjivanjem. Roditeljima trebaju se slagati i zasto ne koristiti platnene - svatko ima svoje razloge. Kod mene je to islo jednostavno. Djeca su svakako moja briga i ja ih premecem i perem guzu i moja je stvar sto prostirem jos jedan ves i umjesto da idem u kupovinu jednokratnih imam platnene stalno kuci. Zdravlje djeteta mi je bio presudan faktor a muz je prihvatio kao i nana i ostali koji se u pocetku nisu bas slagali sa mnom. Sad svi uzivamo.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: platnene pelene
18.11.2008 22:29:29   
juni
Problem i jest u tome sto se i moj suprug brine za bebicu isto kao i ja, ali nije da to mora, on tako zeli, sto znaci da ga i kupa, i redovno mu pere guzu i presvlaci pelene. Naravno, to nije problem, to je za mene divno ali kad spomenem platnene pelene nece da popusti.
I problem nije finansijski, jer kao sto je mamina cura rekla jeftinije na kraju dodje platnena verzija.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: platnene pelene
18.11.2008 22:34:05   
juni
A inace se oko svega dogovaramo pa i oko bebe pa nekad popustim ja, nekad on tako da ne mogu samo tako reci "bit ce po mom" jer ne bi bilo u redu.
Bez obzira, hvala na odgovorima.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: platnene pelene
18.11.2008 23:17:58   
mamina cura
Upoznaj ga sa mojim mm-om pa nek mjenjaju iskustvauser posted image  user posted image user posted image Mozda ga moj nagovoriuser posted image

Ma vjeruj mi i nije to neki posao s obzirom koliko beba dobiva. Kao da bi ja onda ista stizala nego samo prala pelene i slagalauser posted image  Moj ti je prijedlog da probate sa nekoliko komada pa ako ide onda ok ako ne barem ste probali. Mislim da bi se svaki mm sloziouser posted image

mm-kratica za muz

< Poruku je uredio mamina cura -- 18.11.2008 23:18:52 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: platnene pelene
18.11.2008 23:39:10   
boogy woogy
Juni, posto vidim da imas musku bebu, jednostavno reci svom MM da su pamucne pelene puno zdravije za razvoj testisa kod muski beba. U jednokratnim pelenama dolazi do zagrijavanja ovog izuzetno osjetljivog podrucja. Kad sam objasnila ove cinjenice svom MM, on je postao izuzetno ponosan na nas.user posted image Takodjer, kad beba malo poraste i prohoda, ove pamucne su puno, puuunoo lakse za obuci od Pampers!! Vjeruj mi...ja imam malog zvrka koji se oblaci stojeciuser posted image user posted image

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: platnene pelene
19.11.2008 1:03:22   
triplemama
Juni ja svog nisam ubjeđivala nego sam kupila 2-3 platnene i probala, a onda sam mu objašnjavala kako je to za bebicu bolje. Sada on promoviše platnene  user posted image

_____________________________

Ko čeka i dočeka NOVI ZAKON O "AS"
Savjetnica za AS udruženja DjeCa

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: platnene pelene
19.11.2008 7:40:05   
Hannah
boogy woogy je upravu, čim im spomeneš testise, na sve pristajuuser posted image

(odgovor članu triplemama)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: platnene pelene
19.11.2008 8:57:47   
salmana
JUNI, a zasto je tvoj muz toliko tvrdoglav i nedokazan? I zasto moras da ga ubjedjujes? Jel razlog u novcu koji ON mora da ti da da kupis pelene? Ako je novac razlog, lako ti je pokazati mu racunicu koliko se sa platnenim pelenama ustedi, ali po meni najbitnije je sto se pokazalo da jednokratne pelene mogu rezultirati sterilitetom kod odraslih muskaraca. Ucestali problemi sa sterilitetom muskaraca danas se povezuju upravo sa pocetkom koristenja jednokratnih pelena. U njima se testisi djecaka pregrijavaju i to se kasnije pokaze u njihovoj disfunkciji. Cinjenica je da su testisi organi koji su anatomski smjesteni VAN TIJELA bas iz razloga sto im je potrebna temperatura nesto niza od normalne tjelesne. U prilog ovome ide i preporuka da muskarci sa smanjenim brojem produkovanih spermatozoida ili sporim spermijima izbjegavaju dzakuzije, tople kupke, neadekvatan donji ves...

Meni ne bi trebalo vise od ovoga...ako mu je djecije zdravlje ISPRED njegove komocije i lakoce mijenjanja pelena, ne bi trebalo da ga ubjedjujes...ali nismo svi isti...

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: platnene pelene
19.11.2008 10:27:06   
Anoniman
salmana, mislim da nema potrebe da napadaš juninog muža na takav agresivan način! Svako ima nešto svoje i to se treba poštovati, a oni će se već dogovoriti.
Juni, samo polahko, lijepo se probaj dogovoriti da probate bar na nekoliko dana, i ako treba preuzmi veći dio posla, i kada on vidi da to nije neki bauk ni komplikacija, vjerujem da će pristati...

(odgovor članu salmana)
  Neposredna veza do poruke: 299
   RE: platnene pelene
19.11.2008 10:55:10   
mamina cura
Meni se sve cesce javljaju i mame koje zele da predju na platnene. RAZLOG: veoma ceste urinarne infekcije kod curica. Pedijatri su im rekli da jednokratna pelena pruza idealne uslove za razmnozavanje bakterija. Jako tesko ih se rijesiti. Svi preporucavaju platnene.
Nakon svega mi je zao da je do toga uopste doslo i nadam se da ce male guze ozdraviti u platnenim.
I ja uvijek pitam mame zar nisu znale da postoje platnene???user posted image  Ali opet svako ima svoje neke razloge, meni licno nerazumljive, i zao mi je da se beba razboli i onda se hvataju za glavu.
Pitajte drage mame svoje pedijatre o ucestalosti urinarne infekcije. Kamo srece da to uopste ne postoji.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *