|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: platnene pelene
17.11.2008 13:36:20   
M kao Mama
A da ja postavim jedno pitanje, kada ste lijepo sugerisale benji da proba najlon kesu, iskrene budite pa odgovorite šta Vi koristite kada dobijete, da li koristite krpe, koje su koristile žene nekada, vatu, uloške ili šta već, protiv pamučnih pelena nemam ništa, samo meni su pampers bolje, a svako ima pravo da radi sa svojim djetetom šta hoće,. pa tako i da ga povija u šta hoće

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 251
   RE: platnene pelene
17.11.2008 13:39:15   
D_K
vi radite u (naziv proizvodjaca platnenih pelena)?

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 252
   RE: platnene pelene
17.11.2008 13:56:23   
ElmaB
Ja zaista necu da vam kvarim ovu temu, svima vama koje ste zaljubljene iz bilo kojeg razloga u platnene pelene, ali meni nije jasno da na danasnjem vremenu, pored toliko proizvodjaca jednokratnih pelena, neko se jos bakce sa pranjem platnenih? Koristenje platnenih pelena, danas, koristi samo onome ko ih prodaje, jer je to poprilicno dobra zarada!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 253
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:09:59   
mamina cura
Koristenje platnenih pelena moze ici u prilog samo maloj guzi, a ekonomska isplativost u odnosu na jednokratne je dokazana. I nije rijec o nikakvoj zaljubljenosti, rijec je o bebinom zdravlju. U vremenu kojem zivimo, pored tolike zagadjenosti i vazduha i vode i okoline ja moramuser posted image , da meni bude tooliko lahko, stavljati bebu u jednokratnu pelenu i trovati jeuser posted image  od samog rodjenja. Po meni je to besmislica.
A sta ja stavljam sebi u gace - odgovor je jednostavan - platnene uloske.


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 254
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:12:49   
ElmaB
Ekonomska isplativost??? Pa, ne bih bas rekla! Ja sam sabirala koliko bi me kostalao da koristim platnene i koliko me kosta sto kosritim jednokratne. Kada sve saberes, na istom sam!
A, oprosti mamina cura, jeste da je ovo mimo teme, ali te moram pitati: Nije valjda da sijes i uloske?


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 255
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:16:58   
D_K
Sto se mene tice - to sto vi koristite platnene pelene mi je jako simpaticno i iako je mozda malo zahtjevnije vi smatrate da svojoj djeci pruzate nesto dobro i zdravo. To u svakom slucaju ja to pozdravljam i iako ja to ne radim to mi je simpaticno.
Zasmetalo mi je vase omalovazavanje svih onih koji koriste pamperise ili bilo koje druge jednokratne pelene.
To je po meni nedostatak odgoja pa bih vas zamolila da obratite na to paznju jer je za djecu pored ekolosko osvjestenih roditelja vazno imati i lijepo odgojene roditelje..Znate, sve je to zbog njihove buducnosti..

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 256
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:22:10   
Visnja RR
Drage zenice nadam se da se ova tema nece pretvoriti u prepucavanje...
Ko voli platnene pelene neka ih koristi ko ne nek korisiti jednokratne...
nema potrebe da jedni druge nazivamo losim jer nam je izbor drugaciji...
Neka ova tema ipak ostane samo na platnenim pelenama bez ubjedjivanja jesu li bolji ili gori izbor...
pusa svim guzama bez obzira sta je na njima user posted image

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 257
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:22:14   
mamina cura
Zar to moze tako glupo zvucati??? Izvini ali tako mi se ucinilo. Pa to je sasvim normalno da se i ulosci siju. Nismo mi djabe na Balkanuuser posted image
A ekonomska isplativost,  ne znam koje cijene si uzela, Evo uzmi Natura pelene koje su 20/kom. Treba ti za jedno dijete min 15-20kom. To je 400km za 20kom. Trosis ih cijelu godinu a kupujes jos samo zastitne koje su 15KM i treba ti po 3covera jedne velicine a to je 135KM.  Ukupno sve dodje 535KM za jedno dijete i koristenje do 1 ili 1,5 zavisno od velicine djeteta. Ako dajes za jednokratne mjesecno 70KM min ispadne za 12mjeseci 840KMuser posted image user posted image user posted image  Znaci 535KM platnene i to jedne od najskupljih na trzistu i  840KM jednokratne. Da dodas za struju i vodu i deterdjent i neka na kraju ispadne 600KM opet su platnene jeftinije i opet napominjem da sam uracunala najskuplje platnene.
Pored svega toga ja uvijek gledam sta je bolje za moju bebu a po mom misljenju i brojnih pedijatara koje sam pitala pamuk je ipak pamuk

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 258
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:25:04   
ElmaB
E, sada ti vec zavidim na slobodnom vremenu. Valja to sve sasiti, pelene, uloske... Nemam namjeru ih koristiti i dalje sam misljenja da su bolje jednokratne. I finansijski i kako god hoces!

P.S. U svakom slucaju ti cestitam jer si zaista dobar posao razvila!user posted image


< Poruku je uredio ElmaB -- 17.11.2008 14:26:41 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 259
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:31:17   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: ElmaB

E, sada ti vec zavidim na slobodnom vremenu. Valja to sve sasiti, pelene, uloske... Nemam namjeru ih koristiti i dalje sam misljenja da su bolje jednokratne. I finansijski i kako god hoces!

P.S. U svakom slucaju ti cestitam jer si zaista dobar posao razvila!user posted image



Po meni je to najpostenije sto si mogla napisati. Ja nikoga ne nagovaram a u svakom slucaju ne bih to nikada radila iz licnog interesa. Da me malo bolje poznajes znala bi to.

PS -Kakav posao spominjes i sta sam ja to razvilauser posted image

< Poruku je uredio mamina cura -- 17.11.2008 14:32:00 >


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 260
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:32:57   
ElmaB
Koliko ja znam ti sijes te pelene i one marame i prodajes!!! Vidjela sam da su pojedine forumasice narucivale od tebe! Da nisam pogrijesila?

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 261
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:37:24   
Hannah
Ja ne mogu da shvatim zašto koristiti jednokratne, meni smrde, pune su gela koji ne djeluje nimalo zdravo i to je moje mišljenje. Ne omalovažam majke koje koriste jednokratne, koristim ih i ja noću, nerado, ne vidim gdje se vidi uopšte to omalovažavanje. Ekonomska isplativost mi je zadnja, uopšte je ne gledam. Benju sam komentarisala zato što ko padobranac ulijeće na temu čisto da kaže nešto u smislu da smo mi sve lude. I inače me nervira to gledanje na platnene pelene: gledaju te ili ko da nemaš para za luksuzni pampers, ili ko da si luda, ili te sažalijevaju što to pereš... Meni je iskreno odvratno smotati jednokratnu pelenu sa svim što je unutra i baciti u smeće.
@mamaalma: nije uopšte bitno šta ja koristim, nego mi je bitno šta je na bebinoj guzici, moja je ostarila za tetošenja...
Ne treba nikoga da žulja ko šta koristi, ja se recimo ne javljam na temu gdje se raspravlja o jednokratnim pelenama, da kažem da ništa ne valjaju i da ja koristim platnene. Koga uopšte boli briga?
@ Elma: ako misliš da je šivanje pelena zarada, možeš i ti početi... pa možeš i marame šiti i uloške, niko ti ne brani...

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 262
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:38:23   
Hannah
Mamina cura, od čega šiješ uloške?

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 263
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:40:03   
ElmaB
Pa, da nije zarada zar bi neko gubio vrijeme i novac, da sije drugima i poklanja? Ja nemam namjeru da sijem, niti imam vremena niti mi to treba! 

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 264
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:40:18   
mamina cura
Sijem pelene i nosiljke za djecu. I prodajem naravno. Ali to je licno moja stvar a ne tvoja. Tu se ne radi o nikakvom poslu i njegovoj razvijenosti, to su moje licne stvari kome cu ja siti i da li cu uopste.
A na kraju krajeva nikada ne bih radila nesto sto ne zelim i sto ne volim. Ja uvijek uzivam u onome sta radim. I ako cu obradovati neku mamu i pomoci joj sto to ne bih uradila. user posted image  


_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 265
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:41:19   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Hannah

Mamina cura, od čega šiješ uloške?


Pamuk naravno a na dnu uloska je PUL - to je tako jednostavno.

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 266
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:42:49   
ElmaB
Ne znam zasto se ljutis? Ja sam ti cestitala na tome, kako si uspjela razviti dobar i unosan posao! I naravno da je to tvoja stvar i ne sjecam se da sam te pitala koliko zaradjujes od toga, niti me interesuje!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 267
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:43:29   
Hannah
Hm, škakljivo pitanje :) : a koliko su perivi user posted image ?

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 268
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:46:13   
Hannah
ElmaB, meni je lično djelovalo kao da bockaš Maminu curu, komentari JESU bili zajedljivi.
U trudnoći sam obišla sve prodavnice tražeći platnene pelene, tražila po internetu, a da je mamina cura i tada šila spasila bi me.


(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 269
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:48:03   
ElmaB
Hannah, lijepo od tebe sto pokusavas zastiti nekoga ovdje, ali za tim nema potrebe. Nisam je bockala, samo sam cestitala, a da sam htjela biti zajedljiva, vjeruj mi, to bih drugacije uradila!

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 270
   RE: platnene pelene
17.11.2008 14:58:51   
mamina cura
IZVORNA PORUKA: Hannah

Hm, škakljivo pitanje :) : a koliko su perivi user posted image ?


Isti sistem kao sa pelenama na 60 stepeni. Cure ih spricaju cajevcem i sl. Ma vise ces toga naci na Rodi a ne ovdjeuser posted image

Draga Elma, hvala ti, stvarno nisi trebalauser posted image

_____________________________

Timur 20.03.2004.
Hena 30.12.2007.

koristimo platnene pelene
za zdravije odrastanje

(odgovor članu Hannah)
Neposredna veza do poruke: 271
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:01:56   
mamina princeza


Drage moje pa necemo se ovdje svadjati i raspravljati a joj ... nemojte biti tako "osjetljive" svako ima pravo na svoje misljenje pa da nismo razlicite zamislite kakv bi ovaj svijet bio.  Stvarno mi je zao sto se svadjate bezveze obicno se povucem i ne komentarisem al mi zao zao zao... ane
I sama sam u nekoliko postova ovdje negdje osjetila da ima malo napadanja na nas koje koristimo obicne jednokratne pelene. Nama su super i ne bih mogla koristiti platnene i zbog paranja a nisu ni potrebne jer nasa guza nema problema s njima....

Ali ako neko koristi svaka cast ima svako pravo na izbor i odluku.

S druge stranee ( iako mi platnen pelene stvarno nisu nesto da kazem "zanimljive" i ne svidja mi se kad neko pokusva "okriviti" mame koje koriste pamper ili druge jednokratne pelene koje ipak mislim vecina koristi,)
marame i nosiljke su mi super stvar i sama imam jednu i super mi dodje kad negdje blizu izadjem ( do granapa ili blize prosetam) i svaki put se sjetim mamine cure....




_____________________________

Moja princeza 04.07.2008
Moj princ 26.02.2012

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 272
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:03:08   
M kao Mama
forum je javan i imam pravo da pitam sve što me zanima, ako griješim neka me moderator ispravi

(odgovor članu mamina cura)
Neposredna veza do poruke: 273
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:04:08   
boogy woogy
Cao svima. Vidim da se ova tema opet zahuktala. Ne bih da doljevam "ulje na vatru" ali oni koji me poznaju privatno, znaju da se bavim ekologijom i da predajem. Evo nekoliko podataka, koje ste mozda znali ili niste, u svakom slucaju interesantno je procitati:

Godisnje se potroši oko 122 milijuna jednokratnih pelena koje završavaju na odlagalištima otpada. Količinu otpada na odlagalištima moguće je, uz kompostiranje biootpada, odvojeno skupljanje papira i kartona te staklene, plastične i limene ambalaže, korištenje platnenih vrećica umjesto plastičnih, smanjiti i korištenjem platnenih pelena za bebe. Razgradnja jednokratne pelene traje nekoliko stotina godina, a skuplje, ekološke jednokratne pelene nemaju uvjeta na odlagalištima za bržu razgradnju jer nisu izložene suncu.
Pri raspadanju jednokratnih pelena u zrak se otpušta staklenički plin metan, a pri spaljivanju pelena razvijaju se otrovni plinovi - dioksin, furan i klor. Za proizvodnju 5000 pelena treba posjeći i nekoliko stabla te potrošiti 1600 litara sirove nafte i 78.000 litara vode!
Jednokratne pelene sadrže i niz kemikalija, od natrijevog poliakrilata, koji se u kontaktu s vodom pretvara u gel i upija tekućinu iz bebine kože, pa je suši više nego što treba, do toksičnog TBT-a, koji nastaje u proizvodnji PVC-a i kancerogenog dioksina - a bebini intimni dijelovi u kontaktu su s pelenom 24 sata na dan, oko dvije i pol godine!
S pelenama se na odlagališta odlažu i fekalije. Prema Svjetskoj zdravstvenoj organizaciji fekalije je zabranjeno odlagati na smetlišta jer su izvor bakterija i virusa.  Nakon sto beba primi vakcinu, nekoliko tjedana izbacuje viruse Hep B. i drugih kroz stolicu.


(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 274
   RE: platnene pelene
17.11.2008 15:07:07   
Hannah
Klap, klap klap za boogie user posted image

(odgovor članu boogy woogy)
Neposredna veza do poruke: 275
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  9 10 [11] 12 13   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *