|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant 2
1.5.2012 22:03:49   
canim
I jos da vas pitam, sad ce mm rodjendan pa bih da mu napravim neku tortu ali on ne voli nista kremasto, voli kad ima neki ukus voca u torti i sto manje kreme, pa mi nesto naum pade saher torta, ona je jednostavna i ide samo marmelada, imali ko provjeren recept za saher tortuuser posted image i bili ja u sredinu mogla ubaciti nekako visnje umjesto marmelade i kako da ih iskombinujem a da ih ne stavljam u kremu i na kraju da je to sve dovoljno jako da ide fondant preko user posted image imam kalup 28 za tortu pa mi treba neki recept prikladan za taj kalup.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 876
   RE: Fondant 2
1.5.2012 22:18:10   
madam x
Egipatska torta
Sastojci
15 jaja
30 kasika secera + 200 g secera
5 kasike brasna
200 g mlevenih lesnika
150 g lesnika celih
100 g mlevenih oraha
½ l mleka
250 g margarin
100 g prah secer
200 g slaga
Priprema
Kore:Umutiti 15 belanaca, 15 kasika secera, 2kasike brasna, 200g mlevenih lesnika, 100g mlevenih oraha. Od ove mase ispeci 5 korica.

I fil: 15 zumanca, 15 kasika secera, 3 kasike brasna, 1/2l mleka skuvati na pari. Kada se ohladi dodati margarin (250g) umucen sa 100 g prah secera.

II fil: Istopiti 200 g secera u suvoj serpi da bude svetlo braon i tecno. Dodati u to 150 g lesnika (celih). Razliti u plehu i samleti kada se ohladi.

III fil: Umutiti 200g slaga.

Tortu slagati ovim redom:
kora-I fil-II fil - slag-kora-I fil-II fil-slag-...



Evo je...user posted image

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 877
   RE: Fondant 2
1.5.2012 22:29:47   
canim
hvala user posted image

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 878
   RE: Fondant 2
2.5.2012 16:11:20   
madam x
I Bumba i ja smo gotovi...user posted image
user posted image

< Poruku je uredio zinanina -- 2.5.2012 16:16:15 >

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 879
   RE: Fondant 2
2.5.2012 17:33:03   
ElmaB
Ma Bumbo je za deset!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 880
   RE: Fondant 2
2.5.2012 17:35:16   
maja78 RR
zinanina torte su ti super, i stvarno moram pohvaliti tvoju urednost, tj uredno uradjenu tortu user posted image

_____________________________

"Svi mi živimo pod istim nebom, ali nemamo isti horizont." - Konrad Hermann Josef Adenauer

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 881
   RE: Fondant 2
2.5.2012 17:37:34   
mala_sa

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

zinanina torte su ti super, i stvarno moram pohvaliti tvoju urednost, tj uredno uradjenu tortu user posted image


user posted image user posted image

_____________________________

Jednog suncanog, proljetnog dana; mama je u zagrljaj dobila svoga sina (29.04.2011.)

Mama je rodila sebi svoju mirisnu ruzu (19.09.2013.)

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 882
   RE: Fondant 2
2.5.2012 19:04:01   
Hanady RR
gdje da kupim boju kože za fondat...i koliko ta gimnastika koštauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu mala_sa)
Neposredna veza do poruke: 883
   RE: Fondant 2
2.5.2012 19:19:24   
ElmaB
Imaš u ovom set_u Wiltonovih boja zove se Cooper.
user posted image

A od sada možeš kupiti ove boje i u Sarajevu.user posted image

http://www.facebook.com/pages/Carstvo-dobre-hrane/234869626562528

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 884
   RE: Fondant 2
2.5.2012 19:21:02   
Hanady RR
vidi vidi...poznah radoveuser posted image

nego nemoj mi reći d amoram cijeli set bona kupitituser posted image
odoh ''tamo'' da vidim koliko me košta ta gimnastikauser posted image

nody mi se jedna smješiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 885
   RE: Fondant 2
2.5.2012 19:22:20   
ElmaB
Hihihi, ne moraš, možeš kupiti i pojedinačno, a tamo imaš sve što ti treba.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 886
   RE: Fondant 2
2.5.2012 22:39:35   
madam x

IZVORNA PORUKA: maja78 RR

zinanina torte su ti super, i stvarno moram pohvaliti tvoju urednost, tj uredno uradjenu tortu user posted image



Hvala, cijenim vaše pohvaleuser posted image

(odgovor članu maja78 RR)
Neposredna veza do poruke: 887
   RE: Fondant 2
2.5.2012 22:55:27   
Visnja RR

IZVORNA PORUKA: zinanina

I Bumba i ja smo gotovi...user posted image
user posted image



odlicna ...evo moja kcerka vristi "Buuuuumba hoooocu i jaaaaa"...dakle sad znas da ti je torta za 10 :))))

_____________________________

Asja = duša duše moje :)
03.04.`08

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 888
   RE: Fondant 2
2.5.2012 22:56:33   
Hanady RR
Ovaj bumbo samo što ne iskoči da nas izgrli majkemiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Visnja RR)
Neposredna veza do poruke: 889
   RE: Fondant 2
2.5.2012 23:11:19   
Amam
IZVORNA PORUKA: zinanina

user posted image

Ja se stvarno izvinjavam što vas gnjavim, evo obećavam da je ovo zadnja slika ove torteuser posted image ali stvarno sam zadovoljna...pravo je ukusna, ovo je egipatskauser posted image


Super ti izgleda totica,a znaci sad provjereno i Egipatska moze pod F user posted image

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 890
   RE: Fondant 2
3.5.2012 15:36:27   
Doraa
Drage moje nadam se da će mi neko dati savjetuser posted image Recimo ova Elmina torta s igračima-zanima me kako pravite lica meni je najteže to i oblik tijela jel dio po dio ili iz cjeline. Trebala bih spidermana ali baš figuru- da se vidi cijelo tijelo,jednog sam napravila ali od silnog oblikovanja mi je nekako neravan pa sam mu stavila deblju mrežu po tijelu al sad kontam da pravim novoguser posted image user posted image Kako da bude baš baš glatko?
I još nešto stavite li na vrh koru ili fil ispod fondanta?? uvijek mi nekako niska s tri kore jer nema gore fila? Koliko vam je dovoljno putera da prekrijete tortu?

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 891
   RE: Fondant 2
3.5.2012 15:42:02   
damma

IZVORNA PORUKA: canim

I jos da vas pitam, sad ce mm rodjendan pa bih da mu napravim neku tortu ali on ne voli nista kremasto, voli kad ima neki ukus voca u torti i sto manje kreme, pa mi nesto naum pade saher torta, ona je jednostavna i ide samo marmelada, imali ko provjeren recept za saher tortuuser posted image i bili ja u sredinu mogla ubaciti nekako visnje umjesto marmelade i kako da ih iskombinujem a da ih ne stavljam u kremu i na kraju da je to sve dovoljno jako da ide fondant preko user posted image imam kalup 28 za tortu pa mi treba neki recept prikladan za taj kalup.


da osvjezim pitanje..

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 892
   RE: Fondant 2
3.5.2012 15:46:06   
damma
zina ti si bgami pravi majstor user posted image
a ja sam neku noc sanjala da razvijam fondant, izmucila sam se cijelu noc. a jos nikad nisam probala u stvarnosti, nekako me strah, a stalno pregledavam ovu temu. morat cu vala probat jednom pa sta bude. inace sam sladokusac i bas bas volim pravit slatkise.

_____________________________

2004.
2008.

(odgovor članu canim)
Neposredna veza do poruke: 893
   RE: Fondant 2
3.5.2012 16:21:00   
Amam
IZVORNA PORUKA: Doraa

Drage moje nadam se da će mi neko dati savjetuser posted image Recimo ova Elmina torta s igračima-zanima me kako pravite lica meni je najteže to i oblik tijela jel dio po dio ili iz cjeline. Trebala bih spidermana ali baš figuru- da se vidi cijelo tijelo,jednog sam napravila ali od silnog oblikovanja mi je nekako neravan pa sam mu stavila deblju mrežu po tijelu al sad kontam da pravim novoguser posted image user posted image Kako da bude baš baš glatko?
I još nešto stavite li na vrh koru ili fil ispod fondanta?? uvijek mi nekako niska s tri kore jer nema gore fila? Koliko vam je dovoljno putera da prekrijete tortu?


Ja sam figurice pravila sve u dijelovima noge sam za trup pricvrstila cackalicama a ruke zalijepila glava+trup isto cackalicom.

Ja sam radila tortu i s korom na vrhu i s filom,samo moras staviti malo deblji F i dobro ga pritisnuti uz tortu ako ti je fil zadnji.
Ako ti je niska radi jos jednu koru dodatno,kao ja npr.
Ja otprilike utrosim oko 100 gr putera+100 gr secera .

canim,damma ne radim vocne torte ali mi je ova zapala za oko i vidim da je radjena i s F

_____________________________

Cvjetak<3curetak A-2005.
Mamina maza E-2011

(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 894
   RE: Fondant 2
3.5.2012 18:10:32   
Doraa
amam hvala na brzom odgovoru user posted image Može li biti 100 gr meni nidokle još ga jedva razvučem koliko je tankouser posted image Možda sam manje stavli šećera
user posted image
Tako sam otprilike i kontala al sam kasno skontalauser posted image user posted image
dok sam pravila noge trup se savijauser posted image na kraju rekoh zašto nisam naknadno???

Još nešto koji vam je najbolja jeftinija varijanta torte s obzirom da ću praviti dosta veliku iz dijelova

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu Amam)
Neposredna veza do poruke: 895
   RE: Fondant 2
3.5.2012 18:11:23   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Doraa

Drage moje nadam se da će mi neko dati savjetuser posted image Recimo ova Elmina torta s igračima-zanima me kako pravite lica meni je najteže to i oblik tijela jel dio po dio ili iz cjeline. Trebala bih spidermana ali baš figuru- da se vidi cijelo tijelo,jednog sam napravila ali od silnog oblikovanja mi je nekako neravan pa sam mu stavila deblju mrežu po tijelu al sad kontam da pravim novoguser posted image user posted image Kako da bude baš baš glatko?
I još nešto stavite li na vrh koru ili fil ispod fondanta?? uvijek mi nekako niska s tri kore jer nema gore fila? Koliko vam je dovoljno putera da prekrijete tortu?


Dora na onoj mojoj torti su fudbaleri bili plastični ukrasi za tortu. A za spiderman evo ti link objašnjeno po slikama kako se pravi:
http://www.minjina-kuhinjica.com/fondan-i-gum-pasta/figurice-od-fondana/spajdermen-tutorijal/

Na vrh ide kora premazana butter kremom, i sa strane i po vrhu, i tek na to stavljaš fondant.


< Poruku je uredio ElmaB -- 3.5.2012 18:12:31 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 896
   RE: Fondant 2
3.5.2012 21:36:25   
Doraa
A tu je tajnauser posted image ja se pitam kako su onako perfektniuser posted image Parola snađi se.Ma vidjela sam tog ali nisam zadovoljna htjela bih baš ili da stoji ili sjedi da se vidi kompletanuser posted image
U svakom slučaju hvala na odgovoru user posted image

_____________________________

Ja sam bogata žena hB

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 897
   RE: Fondant 2
3.5.2012 21:39:58   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Doraa

A tu je tajnauser posted image ja se pitam kako su onako perfektniuser posted image Parola snađi se.Ma vidjela sam tog ali nisam zadovoljna htjela bih baš ili da stoji ili sjedi da se vidi kompletanuser posted image
U svakom slučaju hvala na odgovoru user posted image


Uz pomoć velikih čačkalica štapića za ražnjiće, ti ovu figuri spidermana možeš staviti i da stoji, ili da sjedi saviješ mu samo priliko oblikovanja noge u koljenima.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Doraa)
Neposredna veza do poruke: 898
   RE: Fondant 2
4.5.2012 11:52:08   
Dzenana_G
N je za 7 dana rodjendan i mislila sam praviti winnie the pooh torticu.
Ako neko ima sliku neke zanimljive, a ne previse komplikovane neka ppostavi. Milion torti sam pogledala na google, i sad vise nemam pojma sta da pravim...

_____________________________

11.05.2010. Princeza
20.06.2014. Princ

"Making the decision to have a child is momentous. It is to decide forever to have your heart go walking around outside your body"

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 899
   RE: Fondant 2
4.5.2012 12:35:22   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Dzenana_G

N je za 7 dana rodjendan i mislila sam praviti winnie the pooh torticu.
Ako neko ima sliku neke zanimljive, a ne previse komplikovane neka ppostavi. Milion torti sam pogledala na google, i sad vise nemam pojma sta da pravim...


joj ja sma tih winija pravila...user posted image

nego meni je poprilično uspješan izašao winny sa minjine kuharice...samo tada još nisma radila valjanje gustinom...pa mi se malo cakliouser posted image
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=1833956640986&set=a.1504649968525.2077161.1002520942&type=3&theater


iz nekog razloga ne mogu otvoriti minjin sajt http://www.minjina-kuhinjica.com/
al evo pa ćeš u dijelu figurice of odnata naći komletan tutorijal za winija...i drugare ima ...a torta je također lijepa kod nje...blisko njoj meni je radila naša amrino za Samijev prvi rođkas
http://www.facebook.com/photo.php?fbid=218218638210756&set=a.208404009192219.57837.186097798089507&type=3&theater

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Dzenana_G)
Neposredna veza do poruke: 900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  34 35 [36] 37 38   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *