|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:15:19   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Esmica

U vesele je vazda veselo.user posted image
Vazda optimizam na nivou user posted image



user posted image user posted image ja bi se možda porodila kući uz babicu, pa niko mi drugi ni na Gak-u nije trebao
zašto da ne, mislim ako je sve ok sa trudnoćom i ako je beba lijepo namještena za porod
a i da isprepadam svekrvu user posted image


< Poruku je uredio veeseelaa -- 21.2.2012 14:16:09 >


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 226
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:17:36   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: cinceza

hanady znaci, nema konkretne zakonske zapreke privatnog porodilista ako sam dobro shvatila? Pousavam nesto konstruktivno da napravim da znam odakle krenuti. da li prvo lobiranje za inicijativu promjene zakona (ako je i to potrebno) ili to ne bi ni bilo potrebno [sm=smiley36.gif.
Evo zasto sam mozda pretjerano reagovala na komentare sara.at. Vojna bolnica je navodno baby frendly bolnica li su meni bebu uredno donosili na podoj frisko nahranjenu adaptiranim. Prvo sam mislila da to umisljam ali se vidjelo na bebi (curilo joj iz usta mlijeko). dakle na papiru sve je to sjajno i bajno ali u praksi sam ih molila da je ne hrane i onda su me ignorisale skroz i kada mi je bila potrebna pomoc (onesvjestila se) nikoga nije bilo od sestara da mi pomogne (doktorica mi je pogla sestre nisu htjela). Eto to je samo jedan maaaali primjer gdje niko nije stradao.


hajde daj mi do sutra vrijeme da nađem zakonski okvir tačan...
samo pazi...ono što znam zdravtvo je na nivou kantora...eventualne izmjene zakona na ferealnom novou bi zahtjevale mnogo para, jer nije smao sarajevo mjesto gdje se djac rađaju...a na novu kantona...mislim savrešno nam je jasno d aneki kantoni nemaju novaca platiti porođenoj ženi naknadu...a kamoli da odvoje sredtva za još jedno porodilište.
Mislim relanije bi bilo ići prema porodilištima na način da se zalaže za humanizaciju poroda...
ili da se mjenja zakon u smilu da je dozvoljen porod kući uz prisustvo stručnoga osoblja za navedneog podrčja...
sad to je jedna porgram opširniji i izmejne azkona dugoročne i na čekanje...


a privatno da neki ginekolog otvori...možemo ga zamoliti al ko će mu pare dati za touser posted image dražava neće budi sigurna, to je borba sa vjetrenjačama

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 227
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:18:42   
sara.at
Eto Esmice ja kad ponovim tvoje rijeci Koje prevodom kod mene znace da se Boris za Svoja Prava pa i Peticijom i organizazijom, tebi nisu Jasne jer ja kao nemam pojma i moji ne otvore usta kad odu doktoru pa umijesto lijekova za reumu dobiju sumeci Vitamin c na recept, nego kupe i dodju kuci, a da kako da ne (slucaj moje mame od prosle sedmice) nego se lijepo vrati i upita doktora Gdje je on studirao. Jedno da ti kazem a ti Skontaj kako oces. Moja Mama je sa 28 godina ostala bez muza sa dvoje djece i kucom u rusnom stanju da se nikad udala Nije a Gdje bi zavrsila da se Nije Borila za svoju djecu i sebe. Eto vama smeta StO Sam dala savjet jer ja nemam pojma,mene je zivot uvijek mazio i Imala Sam sta Sam pozeljeli i ja i Brat pa Eto nemam pojma, ok.

_____________________________

Malena dusa 01.10.2009 melek i andjeo
Arian 23.08.2010g u 23:11h mamino i tatino veliko srce
Armin 22.07.2012 u 15:47 Nase maleno zlato

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 228
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:21:40   
jasmin

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Esmica

U vesele je vazda veselo.user posted image
Vazda optimizam na nivou user posted image



user posted image user posted image ja bi se možda porodila kući uz babicu, pa niko mi drugi ni na Gak-u nije trebao
zašto da ne, mislim ako je sve ok sa trudnoćom i ako je beba lijepo namještena za porod
a i da isprepadam svekrvu user posted image



Za krepat...

_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 229
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:23:15   
treće
u tuzli plava poliklinika ima privatno porodilište ako griješim recite, ali za pacijentice kojima su oni vodili trudnoću,
mislim da treba poredati prioritete i urediti npr situaciju u ovim postojećim porodilištima, koliko se može, jer treba nekako mislim između doktora izazvati zdrave konkurentske odnose i osoblja, svako griješi ali imaju oni koji konstantno( znači uglavnom dobijaju pohvale kad se prelistaju teme lako je izvući imena) rade bolje ili lošije, pa njima ovisno o tome da se dodaje i oduzima od plate i na platu.
A paralelno usput raditi na nekom budućem boljem rješenju nek čeka gotovo na realizaciju, jer je to očito duži put.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 230
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:24:05   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Esmica

Jes vesela Bogami...S optimizmom je rizik manji user posted image .
Samo pri tom nemoj na svekrvu misliti,i bice dobro.user posted image




tako sam ušla u prvi porod, veselo, nasmijano i razigrano, trčećim korakom do sale, sve po dvije stepenice preskakala user posted image a za sveki sam se šalilauser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Esmica)
Neposredna veza do poruke: 231
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:25:13   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: sara.at

Eto Esmice ja kad ponovim tvoje rijeci Koje prevodom kod mene znace da se Boris za Svoja Prava pa i Peticijom i organizazijom, tebi nisu Jasne jer ja kao nemam pojma i moji ne otvore usta kad odu doktoru pa umijesto lijekova za reumu dobiju sumeci Vitamin c na recept, nego kupe i dodju kuci, a da kako da ne (slucaj moje mame od prosle sedmice) nego se lijepo vrati i upita doktora Gdje je on studirao. Jedno da ti kazem a ti Skontaj kako oces. Moja Mama je sa 28 godina ostala bez muza sa dvoje djece i kucom u rusnom stanju da se nikad udala Nije a Gdje bi zavrsila da se Nije Borila za svoju djecu i sebe. Eto vama smeta StO Sam dala savjet jer ja nemam pojma,mene je zivot uvijek mazio i Imala Sam sta Sam pozeljeli i ja i Brat pa Eto nemam pojma, ok.
Saro ti nemas pravo da pises  o Bosni , sta ti imas s njom zivis u dijaspori tebi je "samo" otac poginu boreci se za istu , mislim odakle ti pravo da spomnijes Bosnu.

A sto se tice poroda ma poradjajte se kako hocete , ali ko god misli da ga nece bolit vara se hahhahah boli ce kako god ehhh sada neko ce reci kriv doktor a neko kao vesela ce proci kroz to i uzivat dalje nismo svi isti user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu sara.at)
Neposredna veza do poruke: 232
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:27:00   
Blue rose RR
Molim vas da temu nastavite u duhu njenog naslova.




_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 233
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:32:01   
Emmy
Polemika se povela oko toga da se esmica porodila kuci i da se za to odlucila zbog losih uslova na nasim klinikama. Medjutim, treba sagledati i dodatne razloge poroda kod kuce. Nemojmo zaboraviti da se porod u kuci uveliko popularise u Evropi , Americi, Australiji upravo iz razloga poznatog okruženja, porodilja zauzima najpovoljniji položaj, bira ko će biti s njom, itd. Gledala sam nekoliko emisija na zone reality kanalu (emisija se zove Birth stories) gdje se neke zene poradjaju na svom bracnom krevetu uz prisustvo supruga i ostale djece ukoliko ih ima. Jedina obaveza je prisustvo obucene babice i da je jedna babica dezurna u slucaju da prva ne moze doci. Meni je to izgledalo puno jednostavnije i prirodnije, mada se ja licno nikada bih usudila. Inače kažu da do bolničkih vrata vi imate kontrolu nad svojim tijelom, a kada prođete kroz ta vrata kontrolu uglavnom preuzimaju ljekari. Oba moja poroda su protekla za 10 u bolničkom okruženju, doduše oba sa epiziotomijama, ali kada bih ponavljala, opet bih se odlučila za isto (vjerovatno poučena dobrim iskustvima). Samo mogu dodati - hrabro, svaka čast!

_____________________________

Mamina radost 20.12.2006.
Druga radost stigla 20.08.2010.

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 234
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:32:06   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: sara.at

SVi imaju pravo izbora Gdje se poroditi i na koji nacin Ali ako je Jedna rodila Super kod Kuce nemora sad ta Jedna nagovarati Pola BiH da se tako poradja samo zato jer nam je zgovnana bolnica i doktori. To je ipak bjezanje i zatvaranje ociju pred problemom. Drzava nam je tako reci u banani ali niko se netrudi ni na izborima da to promjeni nego SVi Glasaju za One ISte kao i prosle godine i sve se Okrece u Krug (ovo je Bio samo primjer). Zene se porode u bolnicama i tako reci ponasaju se prema njima kao prema zivotinjama i ona bez rijeci napusti bolnicu,bez da se ikom zali ili sl. E onda dolazi ideja "zasto da ne rodim kuci onda" sorry na poredjenju nemislim nista lose nego citiram rijeci mm "Cak i kad se krava poradja, dolazi veterinar" (nisam nikog uporedila kravom) Ali to je primjer da SVi trebamo pomoc a da netrebamo te Doktore ja Mislim da nebi ni postojali. Sad Jos Jedna ideja sa pocetka, nefuncionise u bolnici ipak je za neke Rizik kod Kuce, Ajde da mi onako dzabile otvorimo jednu Novu bolnicu Gdje se prakticira "prirodni porod" molim vas lijepo ko ce to da plati,iz cijeg dzepa, iz Budzeta mozda, da,da kako da ne?! Od pocetka pokusavam reci da se pokusa promjeniti nesto u bolnicama,medjutim izgleda je lakse prosipati iz supljog u prazno nego otvoriti usta i boriti se za Svoja Prava ili SVi cekati da neko iz vlade dodje onako iz Vedra Neba i promjeni situaciju. Neznam.... Ja samo znam da Sam Teska jezikara i da se Kojim slucajem (necu reci nedo Bog) Moram poroditi u BiH i da prolaziti kroz ISte bolove kao sa prvom bebom,a da me maltretiraju,Psuju i sl,ne da nebi dobili ni jedan Cent,nego bi popili tolike uvrede da bi dobro
upamtili sta je porodilja. Znam da Nije lako jer nasi doktori su naucili na kovertu, Nase medicinsko Osoblje je lijeno tako reci i Mole Boge da te skinu sa khmm da se izrazim Ali Opet nemora znaciti da mi i Dalje moramo ih uciti na parice, poklone ili sl.... Ja Mislim da i u BiH kao i u svijetu postoji organizacija za zastitu ljudskih Prava, pa se Obratiti sa par zenica, ispricati,svoju pricu i pitati sta se moze Po Tom pitanju uraditi, a ne sjediti prekrstenih ruku i reci "a Boze moj bice bolje" (to nevjerujem)

sara.At, ja sam se prvi put porodila u Travniku na CR, drugi put u sarajecu u Opcoj bolnici i imam samo rijeci hvale za obe bolnice, oba kolektiva koji me je poradjao, sestre...Uredno se mijenjala posteljina, bilo je cisto...Bas sam tretirana na human nacin i ja i moje bebice. A nisam nikome placala za takav tretman. Poslije smo samo skromnim poklonom izrazili zahvalnost, na sto su se oni fakat 'neckali'.

A ja imam primjer mm tetka koji je u sred Berlina pogresno operisan. Covjek imao tumor na testisu, a ljudi mislili da je bruh. Imao je 4operacije u 40dana. Mogao ih je tuziti, ljudi su priznali svoju gresku(sto u BiH malo ko hoce, istina je), ali nije...

Ima svugdje svega.

Mi jesmo napacena drzava, koju svak 'zajase' kako mu se prohtije i izvlaci ono dobr sto ima, nije sjajna situacija, ali nista se ne moze preko noci rijesiti. Nadat' se boljem...

(odgovor članu sara.at)
  Neposredna veza do poruke: 235
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:32:13   
cinceza
sara at. mozes ti nama pomoci, hajde lobiraj kod svekra trebaju mi ljudi iz struke za ovo porodiliste.
Eh bez zezanja sada spomeni mu ideju, trazi njegovo misljenje, daj nam primjer istog reslizovanog u austriji. Koji im je budzet? kako funkcionisu, koja je isplativost? Imas kontakte a imas evo projekat u radjanju, pa bujrum!

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 236
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:32:43   
Ella_H
Definitivno se mora a i treba boriti za svoja prava.
Uvijek sam bila za prirodne i jednostavne varijante
i za varijante prepadanja svekrvicauser posted image .

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 237
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:32:53   
treće
cinceza nešto ne upratih jesi li ti trudnica kojim slučajem

(odgovor članu treće)
Neposredna veza do poruke: 238
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:34:46   
Anoniman
I da dodam...ja se nikad ne bih smjela odluciti na porod kod kuce ako bih imala mogucnost za isti u bolnici.

(odgovor članu cinceza)
  Neposredna veza do poruke: 239
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:36:09   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: jasmin


IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Esmica

U vesele je vazda veselo.user posted image
Vazda optimizam na nivou user posted image



user posted image user posted image ja bi se možda porodila kući uz babicu, pa niko mi drugi ni na Gak-u nije trebao
zašto da ne, mislim ako je sve ok sa trudnoćom i ako je beba lijepo namještena za porod
a i da isprepadam svekrvu user posted image



Za krepat...


user posted image sve mi joj govorila aaaaaj umrijeću ti user posted image user posted image user posted image   a nismo svaki dan pile kafuuser posted image

e sad bez zezanja nije taj porod kući loša ideja, ma super, života mi


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu jasmin)
Neposredna veza do poruke: 240
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:37:22   
Ella_H
ima svugdje svega itekako Pahuljice.
Evo ja sam odlican primjer idiotizma kod poroda
i prvog i drugog. Prvi nemoram objasnjavati duga prica.
Kod drugog poroda u bolnici i sobi s pet zvjezdica me nisu ocistili
kako treba, trebala na CR a oni me silili kako sam jaka i trebam
prirodno a beba jedva izasla i to naopacke ili sunny side up ovdje se kaze
nek me neko ispravi. Epidural dobila kao a samo mi desna noga ispod koljena
utrnula ukratko luuudilo. I na kraju poslije 3 dana kuci pravac bolnica
infekcija maternice jedva sam ziva ostala.
Dok ima drugih zena koje su super prosle.
Ja sad trenutno imam prolaps maternice i susjeda gegam se
ko kakva nena nesmijem dugo stojati, dizati tesko itd itd.
Porod kod kuce zvuci odlicno za mene :).

(odgovor članu Ella_H)
Neposredna veza do poruke: 241
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:38:05   
Lalana
I sama sam osudila esmicu kada je tek nakon poroda pisala o tome, ali je nakon svega što žene prolaze podržavam iako ne znam da li bi se smjela usuditi ikada na taj korak u svom životu.

A mislite da ćemo ikada napraviti korak naprijed, po mom mišljenju nikada, dok god nam je porod u kući, odbijanje epiziotomije, indukcije i porođaja na leđima bauk i primitivizam. Kome se posreći da ispuni svoje uvijete, i izbori se za svoje tijelo, svaka mu čast.

_____________________________

Moje tri srece...

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 242
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:39:30   
veeseelaa
IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I da dodam...ja se nikad ne bih smjela odluciti na porod kod kuce ako bih imala mogucnost za isti u bolnici.


a što draga? mislim isto boli i kući i u bolnici, ako je sve ok, atmosfera je kući ugodnija, tu su tvoji najmiliji i nekako je toplije


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 243
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:41:58   
Anoniman

IZVORNA PORUKA: veeseelaa

IZVORNA PORUKA: Pahuljicaa

I da dodam...ja se nikad ne bih smjela odluciti na porod kod kuce ako bih imala mogucnost za isti u bolnici.


a što draga? mislim isto boli i kući i u bolnici, ako je sve ok, atmosfera je kući ugodnija, tu su tvoji najmiliji i nekako je toplije


Ma dzaba. To je jace od mene. jos oba puta sam trebala na CR, bila sam kao spec. slucaj, mada je hBopet sve ispalo kako treba, drugi put sam se porodila i prirodno lahko da lakse ne moze bit, a trebala sam po nalazima na CR...Sta ja znam sta moze krenuti po zlu. Ne bih mogl zivjeti sa osjecajem krivnje...Volim se osigurat koliko god mogu.user posted image

(odgovor članu veeseelaa)
  Neposredna veza do poruke: 244
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:45:17   
jasmin
IZVORNA PORUKA: Emmy

Polemika se povela oko toga da se esmica porodila kuci i da se za to odlucila zbog losih uslova na nasim klinikama. Medjutim, treba sagledati i dodatne razloge poroda kod kuce. Nemojmo zaboraviti da se porod u kuci uveliko popularise u Evropi , Americi, Australiji upravo iz razloga poznatog okruženja, porodilja zauzima najpovoljniji položaj, bira ko će biti s njom, itd. Gledala sam nekoliko emisija na zone reality kanalu (emisija se zove Birth stories) gdje se neke zene poradjaju na svom bracnom krevetu uz prisustvo supruga i ostale djece ukoliko ih ima. Jedina obaveza je prisustvo obucene babice i da je jedna babica dezurna u slucaju da prva ne moze doci. Meni je to izgledalo puno jednostavnije i prirodnije, mada se ja licno nikada bih usudila. Ina�e kažu da do bolni�kih vrata vi imate kontrolu nad svojim tijelom, a kada prođete kroz ta vrata kontrolu uglavnom preuzimaju ljekari. Oba moja poroda su protekla za 10 u bolni�kom okruženju, doduše oba sa epiziotomijama, ali kada bih ponavljala, opet bih se odlu�ila za isto (vjerovatno pou�ena dobrim iskustvima). Samo mogu dodati - hrabro, svaka �ast!


Konacno jedan odlican pogled na porod u 21-om vijeku.Za normalan tijek poroda,super bi bilo imati babicu koja je u toku s bolnicom ako zatreba.Ja ne bih,jer moram biti pod prismotrom ljekara,ali ko moze bujrum.Ne bih ni muza uz sebe,jer izuzetno pazim u kakvim stanjima ce da me vidi heheh.Ali da je porod prirodna stvar koja u osnovi ne treba strucnu pomoc,osim ako krene kako ne treba,kao sto ni krava ne treba veterinara,niti pitome niti divlje zivotinje...to je cinjenica i to tako ide.Zasto se najcesce porod ne odvija kako treba,zato sto kod nekoliko prvih bolova rodilja ide u porodiliste gdje se smanjuje lucenje hormona zaduzenog za prirodan tijek stvari,sto zbog stresa i straha,sto zbog procedura koje ometaju koncentrisanje na porod i onda se fakat ukljucuju sve nepotrepstine,dakle u osnovi nepotrepstine.Ehet.
Ali dok mi iz BiH ne naucimo da su svugdje u svijetu ljudi podjeljenji po pitanju svega i na tu podjelu gledaju kao na nesto najnormalnije,kod njih se niko ne ibreti ako neko zeli roditi kuci,neko u porodilistu,ako neko zeli vakcinaciju,neko ne,neko zeli tumor lijeciti hemoterapijama,neko metodama poznatih ljekara koji su tumor izlijecili iskljucivo zdravom prehranom i nicim vise...i td,da ne nabrajam...nema nam napretka.Valjda cemo nauciti :).


_____________________________

”A robovi Milostivog su oni koji po zemlji mirno hodaju, a kada ih bestidnici oslove; odgovaraju: - Mir vama”!

Cvijete...šta od tebe miriše ljepše?- Dijete!

2007, 2008 ( dva puta moje sve )

(odgovor članu Emmy)
Neposredna veza do poruke: 245
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:45:21   
Emica_sa
Porod kod kuce mozda,ali samo uz prisustvo sterilni instrumenata,i edukovane osobe,nikako ovo sto je Esmica uradila,cak sto vise,ovo sto je ona uradila je jako nepromisljeno,da muz reze pupcanu vrpcu,a veze sa medicinom nema,to meni nije hrabar potez,nego ociti primjer ljudskog ne razmisljanja,Boze sacuvaj,stvarno ima svegauser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu veeseelaa)
Neposredna veza do poruke: 246
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 14:55:27   
cinceza
hanady imanovana za pravnog savjetnika :) naseg skromnog udruzenja koje promovise humanije (prirodije) uvjete za porod user posted image . necu stati na tome da je tesko, put je dug svjesna sam toga ali slozne ruke mogu svasta. Moram malo posloziti kokice, treba nam mozda prvo udruzenje gradjana, pa onda mozemo aplicirati i za razna sredstva i projekte. ja cu se malo raspitati okolo, sta je sve potrebno a vi ako imate iskustva iz prve ruke bujrum sa savjetima i prijedlozima. ima i jeftinih nacina da se djeluje u cilju poboljsanja stanja u porodilistima a ideje bi se vec mnozile unutar naseg malog udruzenja.
da sumiramo sadauser posted image
Prvi front :
Esmicino iskustvo je dokaz znanja,snage i hrabrosti jedne zene. Krivo mi je da nema mogucnost da pozove babicu i da ta ista babica svoj posao prakticira samostalno i/ili u saradnji sa bolnicom. Ova ideja bi predstavljala prvi fron nase borbe. Zakonski bi se ovo trebalo tek omoguciti pri cemu je potrebno i finansijski razraditi ko i od kojeg novca bi placao te babice. nesto slicno kao patronazne sestre uz mozda i dodatno finansiranje od strane korisnika usluge(porodilje), da ne budemo drzavi na teret bas 100%.
Drugi front:
Kuca za porode unutar ili van okvira bolnica.Ima jedna bolnica u Norveskoj gdje je odjeljenje za prirodne porode samo dvije odvojene prostorije jedan sprat nize, pa oako se sta zakomplikuje zena nije u opasnosti vecoj nego da je sprat vise:). Ovo je duuuga borba vec vidim ali ima vise zainteresovanih zena.
Treci front:
Razne peticije i druge ideje za poboljsanje postojecih uvjeta u bolnicama. Ovo je najjeftinije i najvise zena pogadja.

Eto svaka ce se zalagati na svom frontu i nema svadje, ovo radimo zajedno!!

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 247
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:04:05   
treće
user posted image , ja sam za akciju
misliš da treba posebno udruženje, sad onako više čačkam evo za poboljšanje uslova mogu se iskoristiti mediji, ne znam može li biti od pomoći neka već postojeća organizacija kao CENTAR ZA RANI RAST I RAZVOJ oni sarađuju s UNICEFOM, CCI ima još nekih organizacija s kojima se može napraviti pritisak, patronažne sestre sigurno imaju dobre povratne informacije

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 248
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:12:23   
cinceza
samo da odgovorim na onu za pupcanu vrpcu i njeno presjecanje. To nije nikakav bauk, zana je imala sterilni pribor, a postoje i zemlje u kojima se to presjecanje i nepraktikuje uopste. Dakle kada otpadne, otpadne user posted image . Moja pranena ju je prerezala srpom, bilo je stid zvati nekoga (muski su bili vani na njivi), sama se porodila u stali, dobro to je bilo prije 100 godina ali na tv-u gledam neki dan, muz zove hitnu 911 USA u pitanje, zena se porodila a nisu znali da je trudna i savjetuju ga da uzme pertlu (sa cipele), sveze pupak i presjece ga user posted image .

(odgovor članu cinceza)
Neposredna veza do poruke: 249
   RE: Porod kod kuce
21.2.2012 15:16:05   
veeseelaa
da muz reze pupcanu vrpcu,a veze sa medicinom nema


pa nije to nešto opasno tako, ne trebaš biti stručnjak
meni su pričale žene kako su one to, mislim one koje su kući radjale birvaktile
pa sva djeca zdrava i prava i one Bgmuser posted image


_____________________________

Ajša, Ajra, Esma, Zehra

decembar....

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 250
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  8 9 [10] 11 12   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Povratak na posao nakon porodiljskog odsustva.
Admin

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *