|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Torte
30.12.2011 15:31:15   
bananica
IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: bananica

http://tortekolaci.com/kolaci/brzi-kolaci-kolaci/keks-torta-2

je li neko ovaj kolac pravio?? ne treba mikseruser posted image



Ja ove ovakve ne volEm user posted image Imam ti ja bona dosta recepata bez miksera, ponesi pola pijesak torte pa dodji da petabirimo koji recept bez miksera hoces user posted image




nisi ni ti naivnauser posted image user posted image

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 1101
   RE: Torte
30.12.2011 15:32:49   
bananica
IZVORNA PORUKA: noa

user posted image user posted image user posted image ma samo ti po meniuser posted image user posted image user posted image nego imam ti ja jedan odokativni recept petit,puding od vanilije,cimet i jabuke mmmmmmmmm bude super a gotov za 5 min.ne treba mikser ni rernauser posted image user posted image user posted image



kako jabuke?? da ih skuham?
koliko pudinga?mlijeka?
pa ne moze sve odokativno bitiuser posted image user posted image user posted image daj kakvih detalja
cime ukrasiti?
jos jedno pitanje, pijesak tortu, mogu li je ukrasiti slagom iz tubeuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1102
   RE: Torte
30.12.2011 15:33:27   
Medić*
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: medic slatki

IZVORNA PORUKA: bananica

http://tortekolaci.com/kolaci/brzi-kolaci-kolaci/keks-torta-2

je li neko ovaj kolac pravio?? ne treba mikseruser posted image



Ja ove ovakve ne volEm user posted image Imam ti ja bona dosta recepata bez miksera, ponesi pola pijesak torte pa dodji da petabirimo koji recept bez miksera hoces user posted image




nisi ni ti naivnauser posted image user posted image



user posted image user posted image Pa ima tu posla dosta, posteno s obje strane user posted image


_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 1103
   RE: Torte
30.12.2011 15:40:58   
DM

IZVORNA PORUKA: sheri

nemoj zezati?!? kod mene u mom selu to kazu za stvariuser posted image user posted image user posted image . na kojem jeziku je to novine? fakat prvi put cujem.
bananica, izostavi djerideuser posted image user posted image


Na arapskom jeziku.
a i ja sam čula da se koristi u istom kontekstu kao i ti!


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu sheri)
Neposredna veza do poruke: 1104
   RE: Torte
30.12.2011 15:48:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: noa

user posted image user posted image user posted image ma samo ti po meniuser posted image user posted image user posted image nego imam ti ja jedan odokativni recept petit,puding od vanilije,cimet i jabuke mmmmmmmmm bude super a gotov za 5 min.ne treba mikser ni rernauser posted image user posted image user posted image



kako jabuke?? da ih skuham?
koliko pudinga?mlijeka?
pa ne moze sve odokativno bitiuser posted image user posted image user posted image daj kakvih detalja
cime ukrasiti?
jos jedno pitanje, pijesak tortu, mogu li je ukrasiti slagom iz tubeuser posted image




pa taj recept je zaista odokativanuser posted image user posted image user posted image zavisi od tepsije ja pravim malu tepsiju i da se za 2 dana pojedeuser posted image user posted image user posted image
jabuke narendas i stavis kuhati u 1 l vode( ja uzmem 5 jabuka) i jedno 4 kasike secera,kad prokuha i jabuke omeksaju dodas 2 pudinga od vanilijeuser posted image kad se to sve skuha i zgusne maknes sa sporeta i slazes u tepsiju
petit keks pa prelijes ovim filom pa sve tako redom..zadnji red je keks.
ostavis da se ohladi i posto nemas mikser da ukrasis slagom prelijes cokoladnom glazurom..

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 1105
   RE: Torte
5.1.2012 13:43:22   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Nemirna

Evo, ja imam recept od jedne super torte. Moj dragi je obožava
No, ukoliko ne volite ananas... neću biti od koristi..

Ananas torta

Tijesto:
6 jaja
6 kašika šećera
10 kašika oraha (mljevenih)
3 kašike brašna
1/2 praška za pecivo

Umutit jaja i šećer, prašak pomiješati sa brašnom i dodati umućenoj smjesi. Orahe dodati posljednje. Staviti u namašten kalup za torte i peći na 200 stepeni oko pola sata (provjeriti čačkalicom da li je pečeno)

Tamni fil:
10 dag petit ili plazma keksa (mljevenog)
10 dag oraha (mljevenih)
12 dag margarina
10 dag šećera

Keks i orahe sastaviti, promiješati i natopiti sa sokom od ananasa (sok uzeti iz kompota. Orahe i keks stopiti tek toliko da se stope, ne da bude mecavo!) ,umutiti margarin i šećer pa onda sastaviti sa keksom i orasima.

Svijetli fil
6 žumanjaka
12 dag margarina
10 dag šećera

Umutiti zumanjke sa secerom te ih skuhati na pari (nije neophodno ali krema bude čvršća... mogu se samo umutiti bez kuhanja) Ohladiti žumanjke i dodati ih umućenome margarinu.

Redati: tijesto -> tamni fil -> svijetli fil.

Odozgo poredati ananas (isjeckani, iz kompota... može i friški ali onaj iz kompota se lakše reže)
Ukrasiti po želji... vrhnje je idealno user posted image

evo slikica
user posted image



HITNO POTREBAN ODGOVOR JE LI U KORU idu samo bjelanci ili citavo jaje ???


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Nemirna)
Neposredna veza do poruke: 1106
   RE: Torte
5.1.2012 13:45:50   
Hanady RR
mirkice ja čitajući recpet nalazimd aidu čitava jajauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1107
   RE: Torte
5.1.2012 13:49:02   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mirkice ja čitajući recpet nalazimd aidu čitava jajauser posted image

i ja ali mi glupo sta cu sa ovih 6 bjelanaka od fila ???????


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1108
   RE: Torte
5.1.2012 13:52:19   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mirkica

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

mirkice ja čitajući recpet nalazimd aidu čitava jajauser posted image

i ja ali mi glupo sta cu sa ovih 6 bjelanaka od fila ???????



a evo čitamuser posted image

iskreno ja bih smao žumanca umutila u koru....
jer u principu većina kora bi rekla...umutiti bjelanca pa ih ond aumješati u ostatak tijesta za koruuser posted image

kontam grehota tih ostalig bjelnaca a kud sa njima...
a i tortu je ukrasila vrhnjem...nije umutila bjelnaca koja su ostala da njima ukrasiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1109
   RE: Torte
5.1.2012 13:53:50   
Mirkica
ja imam jednu kokos tortu  i nju pravim sa 7 jaja i koru sa bjelncima a fil zumancima tako da cu to i uraditi , ja necu krasiti sa vrhnjem jer ne podnosim miris ali ima jedna fina torten krema  od vanile pa cu njoj mislim da ce pasati.

Hvala ti


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1110
   RE: Torte
5.1.2012 14:13:34   
Anoniman
mirkice kora je od bjelanjaka a zumanjci u kremu,znaci ukupno 6 jajauser posted image

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 1111
   RE: Torte
5.1.2012 15:48:44   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: noa

mirkice kora je od bjelanjaka a zumanjci u kremu,znaci ukupno 6 jajauser posted image

ja cu da se roknem od rijeci JAJA sada da ravim kad jaja nisu dobra user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image a nevreme napolju kud cu sad u pm  dok mm ne dodje nista


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1112
   RE: Torte
18.1.2012 11:50:51   
neki x
user posted image user posted image
Evo mojih ruku djelouser posted image

(odgovor članu Mirkica)
Neposredna veza do poruke: 1113
   RE: Torte
18.1.2012 12:47:24   
mamine oci
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 1114
   RE: Torte
18.1.2012 13:45:59   
neki x
user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1115
   RE: Torte
18.1.2012 19:28:05   
mamine oci
user posted image


samo za mog muzeka :D


_____________________________

Haris 28.10.1999
Fatih 25.01.2008
Iman 13.01.2013


(odgovor članu neki x)
Neposredna veza do poruke: 1116
   RE: Torte
19.1.2012 21:11:37   
bebacha
http://www.coolinarika.com/recept/torta-monte/ 

kontam pravit ovu tortu al treba mi pomocuser posted image

kontala sam za koru pepremiz 1,5 mjeru i napravit 3 kore(kalup 26) pa da onda ide fod fondan.ja mislim da bi mogla

drugo je ova krema.kad pravim od zumanaca i pudinga(bas kao ova)nikad mi nebude dovoljno gusta i uvjek ima grudnica.kuham na laganoj vatri.ja se baci u ocaj kad ugleda kako su kreme na ovoj cvrste


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu mamine oci)
Neposredna veza do poruke: 1117
   RE: Torte
19.1.2012 21:14:48   
Anoniman
bebacha ja sam pravila ovu tortu al ja dobih recept pod nazivom ''kinder'' ima jedna caka za ovu kremu pa cu ti je napisati dok nesto obavimuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 1118
   RE: Torte
19.1.2012 21:16:40   
bebacha
noa isto je to.i ja sam taj kinder nasla.joj sad si mi jos draza.cekam ja tebe da mi to objasnis

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1119
   RE: Torte
19.1.2012 21:18:04   
Galicia
Ja sam skoro pravila ovaj kolac pod nazivom kinder kolac. A koja katastrofa od kreme. Sramota me bilo i slikati. Nista se nije zgusnulo.
Eto ti nama napisi caku jer mi je stvarno ukus bio super, ali izgled nikako. Vadili smo kasikama u zdjelice  da jedemo.


_____________________________

“It takes a long time to make it simple.”

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1120
   RE: Torte
19.1.2012 21:19:03   
Hanady RR
ja nešti nisma sigurna dal bi mogla pod fodnat..to nek isksunije fondat majtorice nam kažu...

a krema sa žumancima...to što se tebi dešava je čista koagulacija žumanca...
nemoj raditi na tihoj vari nego na pari...znači ova žumvaca sa šećerom, onda skini s avatre i dodaj prašaka za pudinh i brašno ( ja uvijek stavim gustin)
i mješaj dobro da ne ostanu grudvice...onda to ukuja u mlijeko provrelo i mješaj brzo...kao puding...nakon toga stavi veću šerpu hladne vode u nju šerpu u kojoj si skuhala i mješaj miskerom da se hladne a ne zgrudbav.

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1121
   RE: Torte
19.1.2012 21:23:36   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

noa isto je to.i ja sam taj kinder nasla.joj sad si mi jos draza.cekam ja tebe da mi to objasnis




e pazi ovamouser posted image user posted image user posted image user posted image zumanjke,secer,puding,brasno i mlijeko dobro izmjesaj mikserom da ti ne bude grudvica,ja sam prije mjesala onom mutilicom i mislila da sam dobro al ocito nije to touser posted image onda kad ti mlijeko provre dodavati ga po malo ovoj smjesi i mjesati da ti se zumanjci ne ''sokiraju''user posted image user posted image user posted image onda sve vratiti u serpu i kuhati user posted image za par minuta imas savrsenu kremuuser posted image


ovo je savjet vrsnog slasticara

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 1122
   RE: Torte
19.1.2012 21:34:23   
de_de
IZVORNA PORUKA: bebacha

http://www.coolinarika.com/recept/torta-monte/ 

kontam pravit ovu tortu al treba mi pomocuser posted image

kontala sam za koru pepremiz 1,5 mjeru i napravit 3 kore(kalup 26) pa da onda ide fod fondan.ja mislim da bi mogla

drugo je ova krema.kad pravim od zumanaca i pudinga(bas kao ova)nikad mi nebude dovoljno gusta i uvjek ima grudnica.kuham na laganoj vatri.ja se baci u ocaj kad ugleda kako su kreme na ovoj cvrste



Ja sam pravila sa 3 kore i redala ovako, a preko stavila fondan: prva kora od bjelanjaka, fil tamni, crna kora (kupovna Takovo), bijeli fil, tamna kora (Takovo), Butercream i fondan.
A da pokusas kremu mijesati mikserom dok je na vatri, mozda ti onda nece biti grudvica.


_____________________________

Keno mamino zlato
22.11.2009.

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 1123
   RE: Torte
19.1.2012 21:36:53   
SREĆNA
Prvo da se izvinem što upadam kao padobranac, nisam nikad pisala na ovoj temi, mada sam je pročitala 90 posto i nigdje nisam našla recept za havana tortu.Pa pitala bih vas ako ste raspoložene za odgovor je li je iko pravio i imal dobar recept.Imam sve one  sa neta colinarka, torte i kolači i još neke.Dosada sam je pravila dva puta, ova druga je mnogo bolja, ali mi ona hrskava kora nikako ne može da se formira kako treba.Pa ako neko ima iskustva sa havanom nadam se da će podijeliti sa nama. 

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1124
   RE: Torte
19.1.2012 21:38:02   
bebacha
Hanady,Noa,de-de hvala punooooo.definitivno pravim curici za rodendan

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 1125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  43 44 [45] 46 47   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *