|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  842 843 [844] 845 846   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:36:54   
bebacha
Anidla nisam ja ta
ja saiz gracanice
i moji pacici su na profilnoj



_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 21076
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:39:24   
anidla
IZVORNA PORUKA: bebacha

Anidla nisam ja ta
ja saiz gracanice
i moji pacici su na profilnoj




ne mogu te naci,sad sam greskom dr.osobi poslala zahtjev.
ajd odoh ti na pp poslati kako da ti mene nadjes :)



_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 21077
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:45:37   
Anoniman
Pocahontas nisam imala namjeru da te peglam kako ti to kazes, vec dok sam citala postove pomislila sam sreca pa moje dijete ne pije nocu, ne cucla cuclu non stop itd inace bi me ubila u pojam definitivno, samo sam se stavila na mjesto tih mama pa sam malo tebi htjela bubu da bacimuser posted image user posted image . Svi bi voljeli da imaju divnu djecu koja piju na casu, ne cuclaju cuclu, ne cuclaju prst, jedu cvrstu hranu u kolicinama koje mi mislimo da treba da pojedu, raznovrsnu hranu itd, ali nisu svi idealni.

Anidla sve njaljepse od srcauser posted image

Bebacha hvala, cula sam se sa mamom2009user posted image

Moje malo dijete cijeli dan povraca, kako se zakaslje jadan povrati, srece izbaci i slajma, ali izbaci i sve sto pojede. Mlijeko nece ni pod razno, flasicu nece, pa opet krece scenarij ala sestra Ana i hranjenja na kasiku svaki obrok, cak i nocu user posted image . Nadam se da je ovo samo faza jer cu poluditi.

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 21078
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:49:34   
Anoniman
ev nas , mi se isli sisat pa se vratili nema sanse ma jok pre nego smo posli sve o.k oce sisat nece pakat dosli ma neda se pomaket neda kapu skinit izvija se baca po podu, nisam htjela da mi puno histerise , jer je ionak slab na grlu primuko helem da sam na silo, radila komotno bi mogla se skrenuti u hitnu snji
nista ne uradi probat cu veceras kad ga budem kupala makar siske osisat
jos dodjo sveki na vrata pa nije se siso pa sto bla bla blauser posted image user posted image jjn i vas nebi ja njega pitala doslo mi svasta mi doslouser posted image user posted image user posted image bolje da sutim
ako ko sisa sam djecu nek mi rece kako vi to izvedete i licel i na stauser posted image


(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 21079
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:49:42   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Pocahontas nisam imala namjeru da te peglam kako ti to kazes, vec dok sam citala postove pomislila sam sreca pa moje dijete ne pije nocu, ne cucla cuclu non stop itd inace bi me ubila u pojam definitivno, samo sam se stavila na mjesto tih mama pa sam malo tebi htjela bubu da bacimuser posted image user posted image . Svi bi voljeli da imaju divnu djecu koja piju na casu, ne cuclaju cuclu, ne cuclaju prst, jedu cvrstu hranu u kolicinama koje mi mislimo da treba da pojedu, raznovrsnu hranu itd, ali nisu svi idealni.




draga, sorry, ali ti si nesto fulila totalno..ja kada vidim da je nesto pogresno, nastojim to da ispravim..
ako su vec zene pitale(a pitale su za savjete-očiglendo nisi sve citala jer si rekla da te tema o zubima smara), pokusala sam da pomognem..that's all!  user posted image

ja kada bih vidjela da se mom djetetu zubi krive i da dobija zagriz kao mali zekoslav mrkva,  a jos pri tome ima i genetsku predispoziciju za takav zargiz, pa hebo me svak ako bi mu ja opet cuclu u usta dala ...ne kotnam ja tebe nikako ili ti meneuser posted image mislim da niko nije ubijen u pojam osim tebe hipotetskiuser posted image ....


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21080
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:52:40   
Anoniman
Citala sam sve redom i iznjela svoje misljenje, ti svoje i ok... zanemari da sam se tebi obratila licno, ja cu zanemariti da si ti meni odgovorila i sve ok.


(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 21081
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:54:30   
Anoniman
ako ko sisa sam djecu nek mi rece kako vi to izvedete i licel i na stauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image iko???

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21082
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:56:22   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: felix

ako ko sisa sam djecu nek mi rece kako vi to izvedete i licel i na stauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image iko???


ja sam šišala, i ne znam sta da ti kažem..katastrofa jer sam to doslovno po prvi put u zivotu ucinila na vlastitom djetetu bez ikakvog reda i principa šišanja..haj huj što bi se reklo..user posted image
i da, nije nam možeš misliti ispao idealan firz user posted image (jer ne postoji nista idealno user posted image )


< Poruku je uredio pocahontas -- 14.1.2012 16:58:16 >


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21083
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:57:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: felix

ako ko sisa sam djecu nek mi rece kako vi to izvedete i licel i na stauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image iko???
A. da...zabave ga one frizerke...daju mu sve zivo...ako imas masinicu probaj ga ti osisati...daj mu nesto da radi dok ga sisas

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21084
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:58:16   
Anoniman
Felix sto ne probas masinicom, pa kratko ga osisati, nisam strucna pa ne znam, ali znam da je masinicom lakse osisati i na nesto lici kad nestrucna osoba masinicom sisa nego kad sisa makazama.

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 21085
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:58:36   
Lady26
Dan...
Kasljemo, slinimo, kisemo, ne jedemo i tako....
Kako ste sve redom?

Smijem li joj pred spavanje uvesti Flonidan?

< Poruku je uredio Lady26 -- 14.1.2012 17:03:19 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21086
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 16:59:43   
pocahontas
IZVORNA PORUKA: Lady26

Dan...
Kasljemo, slinimo, kisemo, jedemo i tako....
Kako ste sve redom?


biće bolje..user posted image
svima redom btw zelimo brzo ozdravljenje user posted image


_____________________________

Bilježim se sa štovanjem

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 21087
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:01:15   
Anoniman
Lady kako kaslje, ako je socno flonidan ti nece pomoci, a ako je suh kasalj JA bih uvela.

(odgovor članu pocahontas)
  Neposredna veza do poruke: 21088
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:03:52   
bebacha
Alena tajo sisa masinicom i uopste se ne buni

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21089
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:04:30   
Lady26
Od pocetka tj od juce user posted image , odmah zrelo kaslje, onako bas socno, doduse nekoliko dana joj je io zacepljen nos pa se valjda slilo i nakupio se slajm...

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21090
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:05:11   
Anoniman
Ja iam jedno pitanje Jelo...sad nesto kontam...sto se tice vadjenja krvi iz prsta...pa da li se moze ustanoviti malokrvnost ili ne...ti si rekla da da...al da bise ocitalo mora iz vene...e kako je ona njegova ped. mogla ustanoviti da je on MALO malokrvan sa nalazom iz prsta...mislim...naglasila je par puta MALO..

i jos nesto...meni recimo fe na nalazu bude dosta visok...to je je li tako zeljezo...ali nemam dovoljno crvenih krvnih zrnaca sto ukazuje na anemiju...ili? da li se to isto lijeci ili sta...mislim...nikad oni meni nista ne propisu...samo eto malo jaca ishrana...pa sad ja kontam da nije A. povukao na mene ta krvan zrncauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21091
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:05:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: felix

ako ko sisa sam djecu nek mi rece kako vi to izvedete i licel i na stauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image iko???
A. da...zabave ga one frizerke...daju mu sve zivo...ako imas masinicu probaj ga ti osisati...daj mu nesto da radi dok ga sisas

ee moja dadada neda ovaj si prismrdit ma jok kad bi mu neznam sta dao neznam sto se toliko bojiuser posted image
Inace ga sisam na seciji ja ga drzim i mm on se dereeeeeeeee otima ko da ga kolju
sve sam pokusala sve al ne pije vodu
pa cu ja malo probat ono bar sto ga smeta siske i malo sto mu na usi pada .
Pa kad dobro ozdravi odvest cu ga makar ga svezali konopcemuser posted image nek se dere kome hoce .
Hvala na odg svima user posted image
lady brzo ozdravljenje L user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21092
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:08:31   
rose 87
IZVORNA PORUKA: felix

ako ko sisa sam djecu nek mi rece kako vi to izvedete i licel i na stauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image iko???

ja E. sisam,al ja sam frizerka user posted image ,ali opet nije idealno jer se neda sisati ni meni iako mu sve dam a mogu zamisliti tek kako bi prosli u frizerskom
lady user posted image za L. da sto prije ozdravi


_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 21093
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:10:58   
Anoniman
Dadada nisam ja rekla da se zeljezo iz vene vadi. zeljezo moze i sa "periferije", to jet iz prstica, a u slucaju da iz prstica zeljezo pokaze bas nisko onda se radi vensko vadjenje da se vidi da nema nekih odstupanja. Najbolji pokazatelj krvne slike ti je hematokrit, znaci ni zeljezo, ni hemogloboin, ni eritrociti nisu toliki pokazatelji kao hematokrit, po mehatokritu se ukljucuje terapija i u slucaju malokrvnosti hematokrit je bitan za transfuziju.

Da bi se reklo da je covijek malokrvan potrebno je kao sto rekoh hematokrit da bude nizak, pa onda zeljezo, a takodje da bude i hemoglobin i eritrociti niski. Hemoglobin zna biti nizi(citaj oko granice, ili malo ispod granice) kod osoba dosta svjetlije puti, a ako su eritrociti dobri to se ne smatra malokrvnosti, vec posto nizak hemoglobin zna "usporiti" organizam onda se preporucuje unos namirnica bogatim zeljezom, i tada ce se popravljati i hemoglobin i eritrociti.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21094
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:12:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: felix

IZVORNA PORUKA: dadada

IZVORNA PORUKA: felix

ako ko sisa sam djecu nek mi rece kako vi to izvedete i licel i na stauser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image iko???
A. da...zabave ga one frizerke...daju mu sve zivo...ako imas masinicu probaj ga ti osisati...daj mu nesto da radi dok ga sisas

ee moja dadada neda ovaj si prismrdit ma jok kad bi mu neznam sta dao neznam sto se toliko bojiuser posted image
Inace ga sisam na seciji ja ga drzim i mm on se dereeeeeeeee otima ko da ga kolju
sve sam pokusala sve al ne pije vodu
pa cu ja malo probat ono bar sto ga smeta siske i malo sto mu na usi pada .
Pa kad dobro ozdravi odvest cu ga makar ga svezali konopcemuser posted image nek se dere kome hoce .
Hvala na odg svima user posted image
lady brzo ozdravljenje L user posted image

probaj naci na youtubu nesto sa sisanjem...nesto djecije...gdje nema suza i vriske...gdje se dijete smije...mozda ce ti onda dati

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21095
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:16:05   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Dadada nisam ja rekla da se zeljezo iz vene vadi. zeljezo moze i sa "periferije", to jet iz prstica, a u slucaju da iz prstica zeljezo pokaze bas nisko onda se radi vensko vadjenje da se vidi da nema nekih odstupanja. Najbolji pokazatelj krvne slike ti je hematokrit, znaci ni zeljezo, ni hemogloboin, ni eritrociti nisu toliki pokazatelji kao hematokrit, po mehatokritu se ukljucuje terapija i u slucaju malokrvnosti hematokrit je bitan za transfuziju.

Da bi se reklo da je covijek malokrvan potrebno je kao sto rekoh hematokrit da bude nizak, pa onda zeljezo, a takodje da bude i hemoglobin i eritrociti niski. Hemoglobin zna biti nizi(citaj oko granice, ili malo ispod granice) kod osoba dosta svjetlije puti, a ako su eritrociti dobri to se ne smatra malokrvnosti, vec posto nizak hemoglobin zna "usporiti" organizam onda se preporucuje unos namirnica bogatim zeljezom, i tada ce se popravljati i hemoglobin i eritrociti.

e haj mi sad ovo prevediuser posted image user posted image
kao nepismenom covjeku...sa odgovorima...da i neuser posted image

da li je ona iz prsta mogla vidjeti da je on MALO malokrvan ili je vidjela da je on samo malokrvan
i da li sam ja malokrvna premda imam visok fe a malo crvenihuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 21096
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:16:52   
koka i po
joj opet ste "promijenile frekvenciju"..molim glavnog i odgovornog da vas vrai na istu "talasnu duzinu"
cucla kvari tj krivi zube....primjer br.1 moj Irfan ...sreca zube ispravili a inace bi bio ko Dusko dugousko...
jelo hranjenje na kasiku i odbijanje flasice u tom uzrastu jeste fazai ne boj se neces poluditi....kad nisam ja neces ni ti.jeste da ces malo "utanjiti" sa zivcima ali sve je to za ljude,tj mame.p.s.prevari ga sa flasicom na spavanju....garant je nece odbiti.
DAMO moja iz Sarajeva....flonidan jeste za alergiju i dobar je za kasalj ...ovakav ili onakav...ali i od alergije se takodje javlja produktivni kasalj ne samo suhi....provjerene na primjeru pod rednim brojem 1.i primjeru pod red.br.2 tj meni.i primjeru br.3 Seji.
moje dijete bjezi i od makaza i od masinice...pravi kajmacar sa dna kace...ko da zivi tamo gdje telefonski vodovi ne postoje a kamoli civilizacija.
drzim ga ja i jos petero....e neces ga mami...zato ga sisam sama...neka se dere koliko hoce barem je u svojoj kuci.takodje nece da jede,piski,kaki,pije sirupe,spava,cisti nos,sam da se igra itd...nece nista..zato sam ja lagano na ovoj krizi presla na duhan jer mi je isplatljiviji.
mahanje i lijep pozdrav iz zone sumraka.

_____________________________

Dva hajduka ....jedan veliki i jedan mali

Ja cu biti uvijek obicna zena, u masi neprimjetna...neko kome je stalo da barem malo uljepsa i promjeni ovaj svijet i podari mu malo ljudskosti.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 21097
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:22:37   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: pocahontas

mi danas bili na bjelasnici, ali nismo vidjeli ladyblue, garant maHmura user posted image lijepo vrijeme, sankali se, penjali uz brdo i niz brdo sto hilajda puta user posted image , tom u zanimljivije od samog sankanjauser posted image on rumen haman ko Andrejević..pojeo sve, zaspao u autu ko klada user posted image
vidjela sam ja vas i krenula da vas stignem i N mi padne sa sanki. Dok sa je digla i ocistila ti i R mi se izgubiste iz vida. Mi se malo sankale a vise u kolicima vozale. N je odusevljena snijegom,igra se i baca ali joj je sankanje gubljenje vremena. Uopste joj nije interesantno i baca se sa sanki u snijeg!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 21098
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:24:06   
Anoniman
Dadada imas li ti te nalaze kod sebe. De mi na pp napisi sta mu pise u njima. Moze se iz prsta vaditi krvna slika, u koju spada izmedju ostalog i hemoglobin i eritrociti i hematokrit, kaodje moze se uraditi i od biohemije zeljezo. Moze se vidjeti da je malokrvan, malo, puno, d anije malokrvan itd. Sto se tice krvne slike ako su radili kompletnu moze se sve vidjeti, ali kao sto rekoh ukoliko iz prstica krvna slika pokaze veliku anemiju onda se radi i iz vene jer mogu postojati manja odstupanja, pa da se to "bolje prekontrolise". Ako su ti ostali parametri dobri sem hemoglobina nisi anemicna, nego koliki ti je hemoglobin. Ne gledaj one u zagradi parametre, odakle dokle je granica, jer razlikuje se granica kod djece, kod muskaraca, zena, zena mladjih, zena u menopauzi itd.

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 21099
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
14.1.2012 17:24:29   
Anoniman
koka user posted image user posted image   ispisa ga tii user posted image   heheh ...svega kod vas ima ajd drago mi je da nismo jedni izrod koji se neda sisat i da bas danas , slucajno mu nadjo na glavi temenjace odkud mu touser posted image
kokouser posted image

(odgovor članu koka i po)
  Neposredna veza do poruke: 21100
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  842 843 [844] 845 846   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  842 843 [844] 845 846   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prerano za bebu?
пеперутка16

Da li je prerano imati želju za djetetom i brakom sa 18 godina?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *