|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  833 834 [835] 836 837   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 16:23:30   
teacher75

IZVORNA PORUKA: pocahontas

IZVORNA PORUKA: škorpija

pocy, a što cuca ne valja za zube, jel se kvare iliuser posted image


pa mogu se deformisati ako se koriste max nakon 3 godine zivota (preporučljivo je da se svega kutarišete do 2 godine ko može)...
a flašica je još gora..hem ostaju naslage mlijeka po zubima i dijete s tim zaspe neopranih zuba i Bog te veselio dobije tzv. "karijes flašice" (googlajte sta je to user posted image - oni crni zubi, crne linije preko frontalnih zuba tipične za mliječne zube!) -

IZVORNA PORUKA: teacher75

i nama ce biti problem da se rijesimo cuce i dekice, sa sikom nismo imale nikakvih problema, jednostavno cuca zamijenila siku, al sada obavezno kad hoce da zaspi trazi cucu i dekicu i histerise, ili kad se udari, padne itd... odamh pita gdje je cuca i dekica i tako se smiruje. a dekica odrpana, krpljena 100 puta, isflekana, jedva je operem, ninasta ne lici. probudi se nocu uvijek 1-2 puta i trazi cucu kad joj skonta da je ispala



a zasto se mroate kutarisati i dekice? moras joj ponuditi najbezbolniju alternativu..meni je dekica poput plisanog mede..i mi imamo dekicu i sto kazes, ne mogu da je operem user posted image


ne vjerujem ni ja da cemo je se kutarisati, bojim se da bi to bila prevelika trauma za nju, mada je mm vec nekoliko puta dolazio u iskusenje da je baci jer ga iznervira kad je recimo ne ponesemo negdje kad idemo u goste pa bude pospana i pocne vristati i traziti dekicu, pa je ne mozemo smiriti pogotovo jos ako smo u voznji a ona vristi i trazi dekicu

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu pocahontas)
Neposredna veza do poruke: 20851
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 16:27:00   
bebacha
ete da sam luda al ja svojima davala igracku il dekicu da se naviknuuser posted image al nista od toga.meni je toliko simpaticno a imaju i nacin da se smire sami

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20852
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 16:27:22   
mama75
Mi smo se rijesili svih navika. Sike nedavno, iz flasice nije nikada pila, a dude (cuce) jos davno, oko 18 mjeseci kad je imala. Ali sada u vrticu vidi dudu i to kod djece koja su starija od nje (njoj je 2,5god) i onda navece kada legne trazi i dogovorimo se da cu joj kupiti sutra. Tako evo vec mjesec dana ceka dijete to "sutra" user posted image

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20853
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 16:55:14   
leona81
mi smo se rijesili dojenja prije 5 mjeseci, cucu i flasicu nikad nije htjela, a nije se ni vezala za neku igracku niti dekicu, samo je opsjednuta doromuser posted image
otkad su se pojavili prvi zubici prali smo ih s vodom samo, a s 2 godine poceli koristiti pastu(colgate za djecu do 6 god), cetkice smo koristili one babylove 3 u paketu do godine dana(ono jedno za zvakanje samo, jedna gumena i kasnije klasicna) pa smo uzeli dontodentove, i nedavno hello kitty:) ona voli da pere zube, na pocetku je bilo malo problema al tad sam joj ja prala i kad je plakala...sad pere sama, kad peremo ja ili mm, ali vecinom grize cetkicu jer joj rastu petice, pa je mijenjamo svaki mjesec...zubi su bijeli, bez naslaga, sad zasad su super, a zubar mi je rekao da je ne dovodim dok joj ne narastu sve petice...ne pije mlijeko po noci, nekad samo vodu ili caj i to prije spavanja, bez secera naravno.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 20854
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 17:08:16   
tekja
dd

V. opet kaslje i promukao jeuser posted image ...bili smo kod dr. pluca i grlo ok, nema ture, ja odbila inhalacijeuser posted image (dje si tajra da budes ponosnauser posted image )...dr. mu htjela ukljuciti prospan i ja predlozim da uzmem denivit plus, kaze super uzmi, pa cemo na kontrolu u ponedjeljak...

I mi smo se odvikli od, pa ovim redomuser posted image duda sa 10 mjeseci, sika sa 22 mjeseca i pelene sa 23....flasicu smo koristili samo napolju, tako da nije ni bila navika, ostalo je jos samo da ga nekako ubijedim da mi ne gura ruke u majicu i ne vice okolo ovo su moje sisiuser posted image user posted image

Eh da, apropo sinocnje rasprave, navlaka nemam, ni slikona, dijete mi na Stomatologiji ima otvoren karton, zube cetkamo od 7. mjeseca, genetika je cudo, je l' treba jos neki podatakuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu mama75)
Neposredna veza do poruke: 20855
   [Obrisana poruka]
13.1.2012 17:13:43   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 20856
   [Obrisana poruka]
13.1.2012 17:14:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 20857
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 17:15:05   
bebacha
Tekjauser posted image
imatel od nekog posudit inhalator da ga kod kuce inhaliras fizioloskom i bisolvonom.Ajla ima laringitis i to punoo pomaze.a ja nikad nisam skontala sto Tajta bjezi od onhalacij.
one nas spase antibiotika puno put,kod kuce se inhaliramo


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 20858
   [Obrisana poruka]
13.1.2012 17:16:48   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 20859
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 17:17:56   
bebacha
Ako joj je dobeo krva slika,zeljezo,hemoglobin slobodno joj daji.ono je zdravo al stvara anemiju.al neces joj sad litre davat-mi nesmijemo jer su anemicni

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 20860
   [Obrisana poruka]
13.1.2012 17:19:38   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 20861
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 17:20:36   
teacher75
mi isto zabusavamo sa pranjem zuba, pere ih sama ujutro a navecer najcesce zaboravimo, ne primjecujem da ima ikakve naslage, za sad joj djeluju ok. moracemo vise obratiti paznje ubuduce. njoj su kasno krenuli zubi pa sam i ja sa ovim krenula kasno

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 20862
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 17:26:06   
tekja
Pisala sam vec, V. svake zime jednom dobije laringitis, primimo 1-2 inhalacije samo - jer je valjda blazi oblik i on bude ok...ali s obzirom da je on prije 15 dana imao laringitis, primio 5 inhalacija, bilo bi sada previse...moramo malo drugaciji pristup sada...

Ja cu ga naparavati u kupatilu nad kadom vrele vode, serpa kamilice iznad glave kad podje spavati, ovaj sirup, puno caja, pa cemo vidjet dokle cemouser posted image


_____________________________

Jul 20th

...just because it burns
doesn't mean you're gonna die
you gotta get up and try try try!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 20863
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 18:11:59   
ladyblue RR
mahanje sa Bjelasnice. Imam wifi u hotelu pa rekoh da vas iscitam kad 100 strana o zubima. Upeglaste me ni krivu ni duznu pored teme koja postoji da se o tome pise. I da,ja maloj jos ne perem zube. Ne mogu da se peglam s tim jos uvijek. Neka izbije jos koji pa onda.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu tekja)
Neposredna veza do poruke: 20864
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 18:22:14   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

Od večeras ćemo i mi da četkamo zube...da ne budem nemajka jedina na temi user posted image ....ja kontala rano je user posted image
ja sam prije par dana pocela cetkat anelove zubeuser posted image user posted image nije dao gadilo mu se a vala nisam imala skoro sta ni cetkatuser posted image

Tekja, kod vas sve po pe esu prodjeuser posted image user posted image dobro je to mislim dude siska
za inhl. ja ne odbijam nama pomognu , a to serpa kamilice da ga stavim pod to ma nebi dao ma kaki ....
Tako isto, i kad ima turu muko moja dok mu izmjerim user posted image


< Poruku je uredio felix -- 13.1.2012 18:25:02 >

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 20865
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 18:33:49   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: tekja

a navika, ostalo je jos samo da ga nekako ubijedim da mi ne gura ruke u majicu i ne vice okolo ovo su moje sisiuser posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

sad  da i jauser posted image ..moj A. nikad nije koristio dudu...tako da tu nema problema...mlijeko pijemo prije spavanja iz case sa slamkomuser posted image ...jedino ujutro dobije flasicu jer se meni ne ustaje u 7user posted image a ovako se on unina jos 2 sata...pelenu jos nismo skinuli...rekao nam logoped da ne zurimuser posted image kad proprica...zube peremo u sesnaest...odavno vec...kad me nekad davno poky naljepila sto ih ne peremo...tad smo poceli..user posted image user posted image

hocemo sad preci na novu temuuser posted image

(odgovor članu tekja)
  Neposredna veza do poruke: 20866
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 18:38:03   
Anoniman
hocemo sad preci na novu temuuser posted image
user posted image user posted image user posted image user posted image
pocni .!


(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20867
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 19:01:39   
Lady26
Lana mi kaslje zrelo i mijenja joj se glas user posted image user posted image user posted image
U pm!!!!!! user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20868
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 19:03:44   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Lana mi kaslje zrelo i mijenja joj se glas user posted image user posted image user posted image
U pm!!!!!! user posted image
i Andrej...vec sam mu pripremila sljez...valjda nece dalje...mada ja kasljem vec danima

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 20869
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 19:03:46   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Lady26

Lana mi kaslje zrelo i mijenja joj se glas user posted image user posted image user posted image
U pm!!!!!! user posted image

user posted image user posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 20870
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 19:06:37   
Lady26
Evo i ja kuham caj za kasalj....
Bem ti...
A vikend ide... user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 20871
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 19:12:23   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Lady26

Evo i ja kuham caj za kasalj....
Bem ti...
A vikend ide... user posted image
a to ti je uvijek tako...marfijev zakonuser posted image

ja sebe sve nesto tjesim da je ovo sto i ja imam...da nece imati temp. samo kasalj

(odgovor članu Lady26)
  Neposredna veza do poruke: 20872
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 19:35:26   
Anoniman
lady26 i dadada nadam se da ce  sve stati na tome, da kasalj prodje, saljem vam pozitivne vibre user posted image
ja nisam Nikolu danas vodila u vrtic, družili smo se citav dan i bas uživaliuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 20873
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 19:46:54   
amiboj
Evo i mi da se javnemo. Prvo zelimo djecici koja su bolesljiva da sto prije budu dobro, a i mamama takodje.
Vezano za ove navike, mi dojimo evo sutra aBg 15 mjeseci i nesto ne mislim da cemo skoro prekidati.
Nije nikada koristio dudu niti flasicu iako sam je trudila da ih zavoli ali nije mi poslo za rukom user posted image
Pije vodicu iz onih prelaznih flasica, kao kljunasica samo sa silikonskim vrhom, a kljunasicu nikako ne zna da pije iz nje. Ne znam kako ga nauciti na nju ili na slamkicu.
I cetkamo zubice sa onom babylove gumenom cetkicom osim zadnjih para dana jer mu izgleda ili trojke ili cetvorke rastu pa neda ni prici ustima.
I zbog tih zlocestih zubica, jutros se u cetiri sata probudio i kenjkao, izgleda da su ga desni strano mucile (inace je spavalica).
Mama je zato kljucala cijeli dan na poslu.

_____________________________

14.10.10 - nas sin nam stigao u zagrljaj

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 20874
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
13.1.2012 20:14:06   
bananica
noa, imas li ti kakvog uticaja na cika sa skype-a?

(odgovor članu amiboj)
Neposredna veza do poruke: 20875
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  833 834 [835] 836 837   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  833 834 [835] 836 837   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prerano za bebu?
пеперутка16

Da li je prerano imati želju za djetetom i brakom sa 18 godina?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *