|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  730 731 [732] 733 734   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:03:11   
DM
Ako idemo nekom logikom, da ima neku upalu i baju-ne bi ovako dugo bio bez ture-zar ne?!

_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18276
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:09:22   
Cickolini
Heej drage moje ... napravite malo mjesta uskoro stize i novi clan. Eto nas za dvadesetak dana ... mozda se i malo prije proguramo ako budete dali user posted image

user posted image user posted image user posted image za sve bebe i ponosne mamice!

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 18277
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:10:37   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: doublemum

Ako idemo nekom logikom, da ima neku upalu i baju-ne bi ovako dugo bio bez ture-zar ne?!
ja cu ponoviti kako JA radim...na svoju odgovornost...tri-cetiri dana temp. smatram ok...treci dan odvedem dijete da ga poslusa...ako su pluca ok a grlo "crveno" na sta oni prepsuju antibiotik...ja ga ne dajem...ako cetiri dana ima temp. uradim krvnu sliku...koja je do sad uvijek ukazala na virus...ne znam zasto oni na crveno grlo odmah daju antibiotik...mislim i kod virusa moze grlo biti crveno...nama nikad temp. nije trajala duze od 4 dana....on je do sad samo 1 popio antibiotik...i to sa 6 mj. kad sam u neznanju i strahu ga odvela u hitnu...nasta mi je kravetina odmah dala antibiotik...jer mu je grlo crveno...da bi se ispostavilo da je trodnevna...od tad...nikad vise...samo kapi za nos koje bi mu mira dala...u kojima ima "tragova" antibiotika...i to 3 dana max.

(odgovor članu DM)
  Neposredna veza do poruke: 18278
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:12:17   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: Cickolini

Heej drage moje ... napravite malo mjesta uskoro stize i novi clan. Eto nas za dvadesetak dana ... mozda se i malo prije proguramo ako budete dali user posted image

user posted image user posted image user posted image za sve bebe i ponosne mamice!


hajde, hajde, čekamo vas

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 18279
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:37:07   
anidla
IZVORNA PORUKA: doublemum

, dao mu zinat i dalsy za temp uz objašnjenje da je on veliki za paracetamola(e šipak ti doc.uvijek ću prvo dati paracetamol, pa onda ako treba -dalsy)




a sto ovo?? ja Noi uvijek za turu dajem dalsy...njemu nikad ne pomogne paracetamol pa sam davno odustala od istog?

velika greska, ili?


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 18280
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:44:17   
juni
I mi isto Dadada, u ove tri godine jednom u nos kapi sa tragovima antibiotika i jednom kad je imao neku puhicu na licu pa kao da se ne zagnoji i ne ostane oziljak. A delsy je los za bubrege koliko ja znam. Ja ga koristim kad ne upali paracetamol.
Do sada su mu prepisali 3 puta antibiotik i ja nisam htjela dati, uradimo analizu krvi i svaki se put ispostavilo da se radilo o virusu. Prije nego ga odvedem u doktora obavezno zovnem pedijatra da se posavjetujem trebam li ga dovesti.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 18281
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:44:49   
Lady26

IZVORNA PORUKA: Cickolini

Heej drage moje ... napravite malo mjesta uskoro stize i novi clan. Eto nas za dvadesetak dana ... mozda se i malo prije proguramo ako budete dali user posted image

user posted image user posted image user posted image za sve bebe i ponosne mamice!

Dobro dosle ljepotice, sto volim kad otkrijem ko se "krije" iza nicka user posted image
Prelijepe obje...a D. posebno, masallah user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 18282
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:49:39   
anidla
IZVORNA PORUKA: juni

I mi isto Dadada, u ove tri godine jednom u nos kapi sa tragovima antibiotika i jednom kad je imao neku puhicu na licu pa kao da se ne zagnoji i ne ostane oziljak. A delsy je los za bubrege koliko ja znam. Ja ga koristim kad ne upali paracetamol.
Do sada su mu prepisali 3 puta antibiotik i ja nisam htjela dati uradimo analizu krvi ,  i svaki se put ispostavilo da se radilo o virusu. Prije nego ga odvedem u doktora obaveznozovnem pedijatra da se posavjetujem trebam li ga dovesti.



los za bubrege user posted image user posted image prvi put to cujem....da li jos neko za ovo zna? sad si me bas zadeverala.... Noi cak nekad ni dalsy ne pomogne pa mu dam cepic.... user posted image

kod nas svaki put se ispostavi da jeste upala....ludim zbog toga....ali tako je to kod nas koji imamo ogromne krajnike....njemu se nekad sastave skroz krajnici, ne znam kako to moje dijete guta user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu juni)
Neposredna veza do poruke: 18283
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:54:40   
Anoniman
Mahanje iz kuhinjeuser posted image

Dalsy je los za zeludac koliko ja znam, a ne za bubrege, zato se daje na pun stomak da ne bi tesko pao na zeludac, jer dalsy je ustvari brufen.


Iman bujrum, ma svasta nesto pocela praviti, a vidjecemo sta cu uspjeti zavrsiti od indijanaca mojih, danas su me izludili, ni jedno nece da spava nikako. Ana vec treci dan dnevni san nece da spava, a za narandžu, ona korica unutra sto razdvaja kriske je veoma teska za zeludac, a kad cijedis narandžu ona se baca.



(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 18284
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:55:17   
DM
IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: doublemum

, dao mu zinat i dalsy za temp uz objašnjenje da je on veliki za paracetamola(e šipak ti doc.uvijek ću prvo dati paracetamol, pa onda ako treba -dalsy)




a sto ovo?? ja Noi uvijek za turu dajem dalsy...njemu nikad ne pomogne paracetamol pa sam davno odustala od istog?

velika greska, ili?


anidla-meni je sa ovim starijim djetetom nekako uvijek uspijevalo da paracetamolom oborim temp.(uz dosta tekućine i poneku oblogicu)!
evo za 6 god smo mu u 2-3 navrata stavili čepić-kad smo baš morali. Uvijek prvo probam sa paracetamolom, pa onda dalje , ako se mora..Ada je dalsy štetan-koji to nije?!
Ali kad se mora-mora se-biramo manje zlo!
I naljutilo me to-on je veliki za paracetamola!
E šta bi onda rekao za malu dječicu kojoj paracetamol ne uspije oboriti temp.-bi li rekao-oni su mali za ostale sirupe!
Šta tada?
Mislim da je svako dijete priča za sebe-u svakom aspektu....



< Poruku je uredio doublemum -- 5.1.2012 21:57:22 >


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 18285
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:56:55   
anidla
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Mahanje iz kuhinjeuser posted image

Dalsy je los za zeludac koliko ja znam, a ne za bubrege, zato se daje na pun stomak da ne bi tesko pao na zeludac, jer dalsy je ustvari brufen.


Iman bujrum, ma svasta nesto pocela praviti, a vidjecemo sta cu uspjeti zavrsiti od indijanaca mojih, danas su me izludili, ni jedno nece da spava nikako. Ana vec treci dan dnevni san nece da spava, a za narandžu, ona korica unutra sto razdvaja kriske je veoma teska za zeludac, a kad cijedis narandžu ona se baca.





mogul i ja doci na kolace ? user posted image kad vec ne mogu mami otici na Bozic user posted image hebem ti daljinu!

utjesi me za ovaj dalsy....kontam da bi nam pedijatrica rekla da ga ne dajemo svaki put da je stetan za bubrege user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18286
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:58:19   
DM
joj jelo što mi je taj scenario poznatuser posted image
kad treba da spavaju-oni k'o navijeni


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18287
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 21:59:31   
Anoniman
Ako i na sta budu licili, upravo cekam da se kore i filovi ohlade pa da nastavim dalje, a sto bi jedna meni draga osoba rekla kuca mi izgleda tako da bi i mis onu stvar polomiouser posted image

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 18288
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:00:01   
anidla
IZVORNA PORUKA: doublemum

IZVORNA PORUKA: anidla

IZVORNA PORUKA: doublemum

, dao mu zinat i dalsy za temp uz objašnjenje da je on veliki za paracetamola(e šipak ti doc.uvijek ću prvo dati paracetamol, pa onda ako treba -dalsy)




a sto ovo?? ja Noi uvijek za turu dajem dalsy...njemu nikad ne pomogne paracetamol pa sam davno odustala od istog?

velika greska, ili?


anidla-meni je sa ovim starijim djetetom nekako uvijek uspijevalo da paracetamolom oborim temp.(uz dosta tekućine i poneku oblogicu)!
evo za 6 god smo mu u 2-3 navrata stavili čepić-kad smo baš morali. Uvijek prvo probam sa paracetamolom, pa onda dalje , ako se mora..Ada je dalsy štetan-koji to nije?!
Ali kad se mora-mora se-biramo manje zlo!
I naljutilo me to-on je veliki za paracetamola!
E šta bi onda rekao za malu dječicu kojoj paracetamol ne uspije oboriti temp.-bi li rekao-oni su mali za ostale sirupe!
Šta tada?
Mislim da je svako dijete priča za sebe-u svakom aspektu....




mene samo interesuje da li vi dajete sirup na turu 39 do 40 ili paracetamol, dalsy i sl?? pa mi neku noc kad smo otisli u hitnu odmah mu dali cepic, tura bila 39.5....i jos plus ga trljali hladnom spuzvom


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 18289
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:01:15   
Anoniman
Doublemum ja sam u skoli ucila da je normalan CRP kod djece do 10. Ustvari to su stare mjere bile, sad zavisno gdje vadis nalaze negdje pise 2,5, negdje 5.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 18290
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:01:15   
anidla
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Ako i na sta budu licili, upravo cekam da se kore i filovi ohlade pa da nastavim dalje, a sto bi jedna meni draga osoba rekla kuca mi izgleda tako da bi i mis onu stvar polomiouser posted image


user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

You may only be a person in this world, but for someone, you are the world ¦ ¦ ¦

09.11.2009 :) Noa



07.01. prohodali :)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 18291
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:02:50   
Anoniman
Ja preko 37,5 odmah skidam temp, jer mm je imao cesto konvulzije kao djete pa po preporuci dr odmah reagujem, mada nama paracetamol i panadol ne pomazu, ma nama nekad ni voltaren cepic ne moze da skine. Bas je teska na temperaturi.

(odgovor članu anidla)
  Neposredna veza do poruke: 18292
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:03:15   
ladyblue RR
anidla, ja navečer temperaturu preko 39,5 stavljam čepić. u toku dana dam Paracetamol pa ako ne ide onda dam dalsy. on mi uvijek bolje skine Nađi temperaturu.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 18293
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:07:16   
Ella_H
Emica_sa nisam jos otkrila sta kod A. funkcionise
kod njega ne pali ni kulturni ni krkanski odgoj
ni puc puc ni da ko fol bacim igracku da se prestane
skidatiuser posted image jednostavno drukciji tip od brata
nekako sam se i pomirila da jedno djete mora biti indijanacuser posted image .
Felixuser posted image veliki za tebe kako Anelko slusa?
Ima li gdje tajre? Tajra hoooj javi seuser posted image .
Sto se tice antibiotika ja vise nikom nevjerujem cekam
i kad se upali instinkt dam a to je rjetko i hB evo jos
su mi ziva djecauser posted image .

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 18294
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:07:31   
DM
Sad napisah anidla-da je svako dijete priča za sebe!
Ja sinoć nisam bila kući kad je dobio temp-i mm mu dao paracetamol.
temp. spala na 37.4, sa 38.5! nakon sat vremena opet 38.6-ja ga nakljukam čajem, sokom od citrusa, med i b-luk(joj kako mi djeca smrde)prije toga pojeo supu i temp. spadne na oko 37!
međutim u snu mu počne rasti, svako malo sve veća i veća i ja mu stavim čepić!
međutim kod moje djece, čepić obori temp baš previše i naglo i primjenim ga kad baš moram(sinoć ga takva groznica nakon čepića uhvatila da nisam smjela ni mjeriti temp. nego sam ga samo zagrijavala.....ne znam sjeća li se iko priče AKI SA o ovom icidentu kod nj sina)

I mom mlađem sinu su DZ isto radili kad je temp bila 40.1(i to 2-3 sata nakon čepića koji sam i sama stavljala)te hladne obloge po plećkicama i ispod pazuha...pa smo nakon toga imali ukočenost vrata i trčala sam k'o luda na infektivnu sumnjajući na meningitis....

Oduljih pravo, ali samo da ti dam jasniju sliku na tvoje pitanje, jer ni ja ne djelujem uvijek isto....sve zavisi od momenta...

P.S.Nemoj da te prepadam sa ovim postom-i ja sam ti malo k'o dadadauser posted image


_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu anidla)
Neposredna veza do poruke: 18295
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:08:22   
bananica
ja dajem dalsy na 38, ako je noc i prelazi 39 stavljam cepic



(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 18296
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:09:17   
juni
To za bubrege sam nekad davno procitala i bas mi je zazvonilo u glavi. Kod upale grla se preporucuje Dalsy:

Ibuprofen  (
Ibuprofen, Dalsy)  je lijek drugog izbora, barem za početak. Osim to je izvrstan antipiretik, jako dobro djeluje i protiv bolova, te je dobar recimo kod upala grla. Daje se u dozi od 5 mg/kgtt (do 10 mg/kg max.) tri puta dnevno, izuzetno do četiri puta. Moe se kombinovati s paracetamolom - ako bebici ne padne temperatura nakon paracetamola, ili se brzo povrati, nemojte mu dati ponovo istu stvar, nego mu nakon 4 sata dajte ibuprofen.


_____________________________

EMIL,7.9.2008.

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 18297
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:10:09   
DM
ma kad se desi da iz straha uključim antibiotik8i zbog neke razumne dijagnoze)i isti ne djeluje, objašnjenje "ljudi od struke" je-ma ko zna da li su i antibiotici-pravi antibiotici-k'o eto ne naprave ih baš po recepturiuser posted image



_____________________________

Čim želja prestane biti želja,
čim minu čežnja, ni slasti više nema!

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 18298
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:13:24   
rose
IZVORNA PORUKA: Lady26

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Lady i moj cuko ima AD i koristi kuterid Guser posted image . Kako Lana sa tatom? Kakva je sa jelom, dajes li joj jos beviplex?


Cccc koja si user posted image user posted image user posted image

Dobri su si user posted image user posted image
Voli Lana biti s njim ali ga i salta kako zeli...on jedva i povisi ton na nju a ne daj Boze da je pucne ili nesto...samo igra i za*ebancija....
Sinoc mi je rekao da ga hvata depresija user posted image , da mu nije tesko sa Lanom ali ne moze u kuci biti zatvoren, da ga je "stid" reci ako ga ko pita sta radi : cuvam dijete....
I priznao mi je da trazi posao...sto nisam znala....odoh na temu situVacija user posted image

Pije beviplex, ovo je druga kesica, s tim da je imala pauzu od nekoliko dana, imam jos jednu neotpakovanu kesicu kuci pa sam kontala da ispije obje i stati malo s tim...ne znam koliko se to dugo moze piti?!
Evo npr ovih 10 dana kako sam ja bila kuci, masallah sve mi je jela sto sam kuhala, malo prilagodjeno njenim zeljama user posted image , prvi zalogaj je ganjanje ali ostatak pojede sasvim ok...
Supu naprosto obozava, svima nam ja izvadila i dok sam njenu hladila ona jela iz mog tanjira user posted image , i kad sam joj pocela davati iz njene zdjele kaze : ajde bona daj mi user posted image



hehe moj cuva S od njena 3,5 mjeseca...a ide na posao u 6 kad ja dodjem s posla i dolazi nekad cak i iza 8 ujutro...ni ne vidjamo se (sem vokemdopm kad on spava haman cijeli dan ili se sretnemo na ulaznim vratima)...nek uziva sa njom koliko god moze...on se bar moze igrati i izvoditi je a ovaj moj jedva ceka da je zabavi crticem ili da je uspava da on moze san nadoknaditi


_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 18299
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
5.1.2012 22:16:23   
Ella_H
doublemum za svoju djecu
mi smo najvazniji ljudi od struke,
samo kad je prvo djete malo je drugacije
svega se plasis i cesto mislis da moras ukljuciti antibiotik.

(odgovor članu DM)
Neposredna veza do poruke: 18300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  730 731 [732] 733 734   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  730 731 [732] 733 734   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Simptomi porođaja.
пеперутка16

Koji su bili vaši posljednji simptomi prije porođaja tog dana ili dan-dva ranije? Ako ste imali bilo kakve simptome?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *