|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  444 445 [446] 447 448   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:33:21   
mama2009
treba mi informacija, do koliko moze ici temperatura od vakcine POLIO I HIB ........koji dan se javlja temp

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 11126
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:35:25   
ladyblue RR
temperatura ti ide isti dan a može ići i preko 39.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11127
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:37:25   
mama2009
mi smo primili u cetvrtak vakcinu, taj dan nije bilo nikakve reakcije,juce dobili temp, koju skidamo ...sad mjerila 39,2......

kad poslije dalsija mogu dati lupocet, dalsi sam dala u 20:00


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11128
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:42:34   
R&T@
Joj, mama2009.user posted image
Zar moze biti tako jaka reakcijauser posted image

Mi ne koristimo Dalsy pa ti ne znam odgovoriti...
a uvijek pazim da razmak bude barem 4 sata...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11129
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:43:45   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: mama2009

mi smo primili u cetvrtak vakcinu, taj dan nije bilo nikakve reakcije,juce dobili temp, koju skidamo ...sad mjerila 39,2......

kad poslije dalsija mogu dati lupocet, dalsi sam dala u 20:00



ako ne spada, možeš polije 2 sata

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11130
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:43:52   
mama2009
evo hvala Bogu poceo je dalsi djelovat...spada polako temp.....sve se tjesim da je reakcija i da ce proci

_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 11131
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:44:05   
Lana_
evo čitam i vidim ista stvar kod svakoga s vrtićem,i kod mene je,zadnje što je bilo predupala pluća,drugi antibiotik u mj dana,a prije toga gnjojna angina koju je i meni prenjela...sad sam trudna,i odustajem od vrtića do proljeća bar,iako neznam da li i tada da vodil doći će vrijeme pljuskavica,nisam pametna...ne pomažu ni sirupi za imunitet,ni Denivit ni ništa,tjedan ode idući je već bolesna,pitam se koliko traje taj period adaptacije...

_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11132
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:46:47   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: Lana_

evo čitam i vidim ista stvar kod svakoga s vrtićem,i kod mene je,zadnje što je bilo predupala pluća,drugi antibiotik u mj dana,a prije toga gnjojna angina koju je i meni prenjela...sad sam trudna,i odustajem od vrtića do proljeća bar,iako neznam da li i tada da vodil doći će vrijeme pljuskavica,nisam pametna...ne pomažu ni sirupi za imunitet,ni Denivit ni ništa,tjedan ode idući je već bolesna,pitam se koliko traje taj period adaptacije...


meni su pedijatri rekli oko godinu dana

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 11133
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:47:41   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: mama2009

evo hvala Bogu poceo je dalsi djelovat...spada polako temp.....sve se tjesim da je reakcija i da ce proci


jeste, jašta je. ne bi trebalo da traje duže od 2-3 dana.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11134
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 21:52:08   
Lana_
IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: Lana_

evo čitam i vidim ista stvar kod svakoga s vrtićem,i kod mene je,zadnje što je bilo predupala pluća,drugi antibiotik u mj dana,a prije toga gnjojna angina koju je i meni prenjela...sad sam trudna,i odustajem od vrtića do proljeća bar,iako neznam da li i tada da vodil doći će vrijeme pljuskavica,nisam pametna...ne pomažu ni sirupi za imunitet,ni Denivit ni ništa,tjedan ode idući je već bolesna,pitam se koliko traje taj period adaptacije...


meni su pedijatri rekli oko godinu dana

e onda će ponovno u vrtić iduću jesen,meni je dosta bolešćurina


_____________________________

* 22.3.2009. * prva ljubav
* 10.7.2012.* druga ljubav

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11135
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:06:45   
Leena
mama2009, Jele, ladyblue, drzim fige da djecica sto prije ozdraveuser posted image

Esma zaspala, ja se odoh okupati, cijeli dan nisam bila u kuci nikako...

mama2009&Leona, fino se ispricasmo danas, zao mi je sto nisam mogla jos ostati

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 11136
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:10:40   
teacher75
ja vam se divim kako se uopce usudjujete da ih upisete u jaslice/ vrtic tako male. mene je uvijek bilo strah tih bolesti i namjeravala sam je upisati u vrtic sto kasnije, a sada pogotovo kad sam opet user posted image , strah me da ne donese viruse bebi pa sam odlucila da je upisem tek sa 4 godine, kada bebi bude abd gotovo godina i po (onda vec nije toliko mali, pa kontam nekako cu izdrzati bolesti ako mu lana donese iz obdanista). tajra sto se tice starmalosti, ja sam u svom zivotu samo mjesec dana isla u vrtic (ispisali me zbog pojave zutice) i sve vrijeme me cuvala majka (nana), a sve sam samo ne starmalauser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Lana_)
Neposredna veza do poruke: 11137
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:18:44   
Cickolini
Pomozite mi oko pripreme prvog rodjendana ... sve ste to prosle hehe Pislala sam na temi :)

http://www.ringeraja.ba/forum/m_229737/mpage_24/tm.htm#1136307

_____________________________

Mamina djevojcica - 24. januar 2011
Mamin djecak - 07. decembar 2012

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 11138
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:19:38   
ladyblue RR
pa gdje cu s njom kada moram na posao? Svekrva mi stara, mama radi a zena neka da je cuva nije ni opcija. Mrzim to peglanje i trazenje zena i zaista ne mogu tog srkleta.

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 11139
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:21:36   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: Cickolini

Pomozite mi oko pripreme prvog rodjendana ... sve ste to prosle hehe Pislala sam na temi :)

http://www.ringeraja.ba/forum/m_229737/mpage_24/tm.htm#1136307
ma ne pada mi na pamet da ti pomazemuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 11140
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:23:27   
teacher75

IZVORNA PORUKA: ladyblue

pa gdje cu s njom kada moram na posao? Svekrva mi stara, mama radi a zena neka da je cuva nije ni opcija. Mrzim to peglanje i trazenje zena i zaista ne mogu tog srkleta.

Pa ne znam, ja sam prezadovoljna nasom tetom, iz prve smo imali srece pa nisam objektivna, vjerovatno da sam imala losa iskustva sa tetama ne bih tako mislila ali ovako sam prije za opciju teta nego vrticuser posted image

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu ladyblue RR)
Neposredna veza do poruke: 11141
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:24:27   
teacher75

IZVORNA PORUKA: Cickolini

Pomozite mi oko pripreme prvog rodjendana ... sve ste to prosle hehe Pislala sam na temi :)

http://www.ringeraja.ba/forum/m_229737/mpage_24/tm.htm#1136307

mi smo oba rodjendana slavili u igraoni, pa ti ne mogu pomoci nazalost

_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu Cickolini)
Neposredna veza do poruke: 11142
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:26:27   
mama2009
IZVORNA PORUKA: Leena

mama2009, Jele, ladyblue, drzim fige da djecica sto prije ozdraveuser posted image

Esma zaspala, ja se odoh okupati, cijeli dan nisam bila u kuci nikako...

mama2009&Leona, fino se ispricasmo danas, zao mi je sto nisam mogla jos ostati


i meni je bilo super, ljubi nam drugaricu


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 11143
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:30:30   
ladyblue RR

IZVORNA PORUKA: mama2009

IZVORNA PORUKA: Leena

mama2009, Jele, ladyblue, drzim fige da djecica sto prije ozdraveuser posted image

Esma zaspala, ja se odoh okupati, cijeli dan nisam bila u kuci nikako...

mama2009&Leona, fino se ispricasmo danas, zao mi je sto nisam mogla jos ostati


i meni je bilo super, ljubi nam drugaricu

ja se nameracila da po prvi put dodjem na bb i ova prca se opet razboli. Ne da se usranom do potoka!

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11144
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:31:31   
Anoniman
deniz,ana, luka,nadja pilici mali brzo vam ozdravljenje zelimuser posted image user posted image (i sama sam jedno vrijeme bila u zacaranom krugu sa vazda nekim bolescugama sa A. pa se suosjecam s vama i zao mi je al proce abd nece vjecno vas pratiti te bajescuge)
Mi gledamo tv nista novo sve po starom vrtimo se u krug .
tajra neka nani user posted image kad hoce user posted image to je najbolje sto covjek moze pozeliti .

< Poruku je uredio felix -- 3.12.2011 22:35:13 >

(odgovor članu mama2009)
  Neposredna veza do poruke: 11145
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:31:39   
mama2009
IZVORNA PORUKA: teacher75


IZVORNA PORUKA: ladyblue

pa gdje cu s njom kada moram na posao? Svekrva mi stara, mama radi a zena neka da je cuva nije ni opcija. Mrzim to peglanje i trazenje zena i zaista ne mogu tog srkleta.

Pa ne znam, ja sam prezadovoljna nasom tetom, iz prve smo imali srece pa nisam objektivna, vjerovatno da sam imala losa iskustva sa tetama ne bih tako mislila ali ovako sam prije za opciju teta nego vrticuser posted image


ne znam cime si prezadovoljna, sama si pisala kako je stara ne izvodi je vani jer ne moze da nosi Lanu uz stepennice, meni bi to bio veliki minus te automatski ne bi bila zadovoljna, ne mogu se sjetiti jos par detalja koje si pisala za tvoju "prezadovoljnu " tetu....


vrtic zasto ne ....tvoju lanu cuva "prezadovoljna" teta pa zaglaviste u bolnici znaci da nisu bolesna samo djeca koja idu u vrtic, socijalizacija -djeca sa tetama jakoooo su socializovana (pisem iz iskustva jer sam prosla i jednu i drugu stranu)


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 11146
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:40:38   
teacher75
ja sam napisala da ja ni ne zelim da je izvodi vani jer nema potrebe da razmisljam kako ce sici s njom, imam dovoljno vremena da je i sama izvedem skoro svaki dan hvala boguuser posted image i ja se namucim da sidjem s njom i da se popnem jer ne mogu da je nosim a ona nije uvije raspolozena. a u tih 5 sati koliko je teta cuva, ne bi je imala kad ni izvesti, sasvim je dovoljno vremena da je nahrani, poigra se s njom i da lana odspava. teta fino pospremi stan i opere njeno sudje dok lana spava i meni je to sasvim dovoljno, nikad nikakvih porblema nismo imali, od pocetka slusa moje upute, daje joj hranu koju zelim i kada zelim itd... nikad nijedan problem nije se pojavio a evo cuva je vec vise od godinu dana. tako da sam prezadovoljna. tokom raspusta kada nije radila nije trazila da joj placam, mada sam joj ja ipak dobrovoljno platila pola plate user posted image meni je bitno da je lana bila zdrava sve do ove upale pluca, nisam imala problema s bolestima eto skoro do njene 2. godine, ne znam kako bih se nosila da je kao manja bila stalno bolesna, kao sto je dosta beba koje poznajem a idu u jaslice, mislim meni je velika razlika kad se raboli jednogodisnja beba i dvogodisnje i jos starije dijete... sto se tice teta u vrticu, bogami sam cula jako puno zalbi od strane drugarica cija djeca idu, tipa da im djeca slusaju narodnjake jer tete pustaju selmu bajrami u vrticu, da ih izvode vani u sitim papama u kojima ulaze posliej u vrtic jer im je mrsko da im oblace cipele, da im ne presvuku pelene na vrijeme ili da dijete upisano hoda itd... tako da je meni ipak teta puno bolja opcija.a socijalizacija je potrebna tek nakon 3,. godine, hvala bogu imamo puno male raje u rodibini i komsiluku tako da se moze fino i druziti, ni to joj ne fali

< Poruku je uredio teacher75 -- 3.12.2011 22:41:46 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu mama2009)
Neposredna veza do poruke: 11147
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:43:40   
salmy
IZVORNA PORUKA: teacher75
selmu bajrami u vrticu,
A sta fali selmici?
mama 2009 pa misa mu otkud tura?jeli moguce od vakcine

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 11148
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:47:32   
teacher75
IZVORNA PORUKA: salmy

IZVORNA PORUKA: teacher75
selmu bajrami u vrticu,
A sta fali selmici?
mama 2009 pa misa mu otkud tura?jeli moguce od vakcine

fali joj stosta, al stvar ukusauser posted image kod nas se u kuci ne slusa turbo folk ni pink i gnusamo se toga pa ne bih voljela ni da mi dijete pocne u po frke pjevati tandara mandarauser posted image sreca i teta nam je urbanauser posted image

< Poruku je uredio teacher75 -- 3.12.2011 22:48:15 >


_____________________________

Nositi svoju bol to nam je bogomdato, pokazuje da smo zivi sve dok je osjecamo . Osjetit TUDJU bol znaci da smo ljudi .

(odgovor članu salmy)
Neposredna veza do poruke: 11149
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
3.12.2011 22:51:00   
mama2009
IZVORNA PORUKA: teacher75

ja sam napisala da ja ni ne zelim da je izvodi vani jer nema potrebe da razmisljam kako ce sici s njom, imam dovoljno vremena da je i sama izvedem skoro svaki dan hvala boguuser posted image i ja se namucim da sidjem s njom i da se popnem jer ne mogu da je nosim a ona nije uvije raspolozena. a u tih 5 sati koliko je teta cuva, ne bi je imala kad ni izvesti, sasvim je dovoljno vremena da je nahrani, poigra se s njom i da lana odspava. teta fino pospremi stan i opere njeno sudje dok lana spava i meni je to sasvim dovoljno, nikad nikakvih porblema nismo imali, od pocetka slusa moje upute, daje joj hranu koju zelim i kada zelim itd... nikad nijedan problem nije se pojavio a evo cuva je vec vise od godinu dana. tako da sam prezadovoljna. tokom raspusta kada nije radila nije trazila da joj placam, mada sam joj ja ipak dobrovoljno platila pola plate user posted image meni je bitno da je lana bila zdrava sve do ove upale pluca, nisam imala problema s bolestima eto skoro do njene 2. godine, ne znam kako bih se nosila da je kao manja bila stalno bolesna, kao sto je dosta beba koje poznajem a idu u jaslice, mislim meni je velika razlika kad se raboli jednogodisnja beba i dvogodisnje i jos starije dijete... sto se tice teta u vrticu, bogami sam cula jako puno zalbi od strane drugarica cija djeca idu, tipa da im djeca slusaju narodnjake jer tete pustaju selmu bajrami u vrticu, da ih izvode vani u sitim papama u kojima ulaze posliej u vrtic jer im je mrsko da im oblace cipele, da im ne presvuku pelene na vrijeme ili da dijete upisano hoda itd... tako da je meni ipak teta puno bolja opcija.a socijalizacija je potrebna tek nakon 3,. godine, hvala bogu imamo puno male raje u rodibini i komsiluku tako da se moze fino i druziti, ni to joj ne fali



super si ti to sve napisala....dal si platila ili ne to je najmanje bitno, bitna su nasa djeca...pare se svakako potrose na ovaj ili onaj nacin.....
ja sam imala cuvenu tetu kuci, koja je slusala dm i narodnjake po cijeli dan iako sam ja to zabranila STROGO, pa serije i moje dijete se bilo opasno navuklo na raznorazne serije (sline)....
istina nije bila bolesljiva,


u nasem vrticu, pisem provjereno jer mi je takav posao pa mogu uvijek navratiti u vrtic sto i cinim u razlicitim terminima, samo da se informisem kako je i naravno uvijerim sama, dijete se za 8 sati presvuce 2 x, redovno joj mazu kozu zbog dermatitisa (da ne mazu vidjelo bi se suha koza, crvenilo)

slusaju djecije pjesmice, gledaju crtice, citaju price, cak djeca od 1-2 interaktivna su, boje sa spuzvicama i slicno......

da teta u nasem rticu pusta Zdravka Colića.....a sad kad malo bolje razmislim, gdje god da krenes, dodjes i boravis drmaju narodnjaci.....

ona sama neka procijeni kad bude vrijeme za to sta ce slusati, u mojoj kuci se ne slusaju narodnjaci iako moji roditelji slusaju iste....


_____________________________

Princeza dosla 05.02.2010

(odgovor članu teacher75)
Neposredna veza do poruke: 11150
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  444 445 [446] 447 448   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  444 445 [446] 447 448   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Simptomi porođaja.
пеперутка16

Koji su bili vaši posljednji simptomi prije porođaja tog dana ili dan-dva ranije? Ako ste imali bilo kakve simptome?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *