|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  355 356 [357] 358 359   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:15:24   
teki
ja svom cistim u sustini samo skoljku ili peskirom malo kad ga okupam ili cepicima ali samo sa povrsine pokupin ne uvlcaim ih

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8901
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:15:30   
bananica
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Bananice moja ana kad pocne da vristi, kad nece da jede, poseno nocu kad place znam da su usi. Ne bih da te strasim, ali nek ne daju njegovu terapiju par dana dijete ce dobiti temperaturu. Prosla sam ja kroz sve te nedoumice oko njegove propisane terapije, i na kraju kad sam vidjela da ostali dr je kljukaju a nema poboljsanja uvedem njegovu terapiju i dijete se preporodi.
Moje licno iskustvo kao majke cijem je djetetu sa sest mjeseci ustanovljeno totalno ostecenje sluha i koje sada sa nepune dvije godine je povratilo taj sluh zahvaljujuci gezu je sledece. Ispiti njegovu terapiju do kraja ali manje doze. On malo kolicinski pretjera iskreno. Posto sam sama ja med radnik, majka moja takodje i uz konsultaciju sa pedijatrom ja radim sledece sa njegovom terapijom. Npr on mi propise 4ml augmentina ujutru i uvece ja dajem 3ml, jer na uputstvu pise za tu kilazu koju ona ima da je doza 2,5ml, onda npr flonidan on kaze 2mml ujutru i uvece ja dajem samo uvece 2ml, onda npr operil dva puta po dva udisaja ja dajem po jedan udisaj, dalsy prva dva tri dana dan puta koliko on napise, ali manju kolicinu, a posle svedem na jednom uvece jer uho najvise boli nocu pri zgrijavanju, posebno ta upala srednjeg uha sa nakupljenom tekucinom.




slicne doze su i njemu propisane, vagao je dijete prije neg je ista napisao
mali ima 12kg600gr

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8902
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:17:24   
bananica
i rekao im je za 7 dana na kontrolu da opet na kompjuteru pogleda, znaci terapiju primjenjivati 7 dana, a ako ne bude bolje kao 3. krajnik je krivac i trebao bi se vaditiuser posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8903
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:19:34   
bananica
IZVORNA PORUKA: teki

ja svom cistim u sustini samo skoljku ili peskirom malo kad ga okupam ili cepicima ali samo sa povrsine pokupin ne uvlcaim ih


tako i ja s tim da uopste ne koristim stapice za usi

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8904
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:20:23   
Anoniman
Prvi put sam Anu odvela ORL kad joj je bilo nepunih sest mjeseci u Omer Maslic kod ORL propisu joj zinat ispila zinat i odemo na kontrolu kaze mi ta ista dr koja dole radi kao ovo nista bolje posavjetujte se sa pedijatrom pa jos jedan antibiotik. Tada joj daju ceclor, posle njega opet kontrola opet mi kazu nista bolje nije i posalju me kod mandilovica u Vojnu, on isto tako kaze upala jaka, ovo je strasno ukljuci joj neki treci ne sjecam se koji antibiotik. Napominjem dijete nema temperaturu ali ne prestaje plakati i nece da jede. Ispijemo i taj treci antibiotik i dalje isto stanje, onda odemo kod nekog ORL na Kosevo kaze jaka upala ovo bi trebalo hospitalizovati, ja tada u konsultaciji sa pedijatrom odem kod geze i tada joj prvi put urade audiometriju i timpanometriju i tada se ustanovi totalno ostecenje sluha. Odemo kod pedijatra opet sa gezovim nalazom pedijatrica ne moze da vjeruje u dijagnozu, kao nije tacna hajte vi u Vojnu na audiometriju i timpanometriju opet, u vojnom nalaz audiometrije i timpanometrije pokaze isto i tada isti mandilovic se zacudi kao odakle ovo da je lose. tada je konzilij ORL-a je pregledao i svi su ustanovili da nece biti moguce povratiti sluh jedino mozda kad izadje iz puberteta ugradjivanjem vjestackog bubnjića i jos nekih kina. Ja se fino vratim Gezi i pocnem njegovu terapiju u medjuvremenu odvedem dijete i u Zagreb i u Beograd kod vrsnih ORL-a i oni mi ukazu da jedino gezova terapija mozda moze pomoci.Tako da je u junu ove godine nalaz audiometrije i timpanometrije, posle deset mjeseci borbe i more antibiotika bio dobar da se svi ti doktori sa konzilija cude i kao ovo nije moguce.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8905
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:22:02   
Anoniman
I moja Ana ima oko 13kg. zato su iste doze.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8906
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:24:05   
bananica
o hvala Bogu pa ste uspjeli,a naravno i spomenutom doktoru user posted image

od cega je doslo do toga, od upale??

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8907
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:25:14   
bananica
IZVORNA PORUKA: jelenaT

I moja Ana ima oko 13kg. zato su iste doze.



cekaj, njoj ce sada 2 godine???

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8908
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:28:46   
Anoniman
Njoj ce u februaru dvije godine.
Zapustene upale uha jer sam ja vodila dijete od dva mjeseca dr i govorila dijete mi non stop place, a mene svi vracali kuci i govorili da dijete mora plakati, dijete nije htjelo jesti oni mi govorili zubi, djete mi pocne vristati a jedan izvesni dr je posuo casom ledene vode i kaze vidite a je ovo huja a ne bol itd. Tako kad smo na kraju otkrili bilo je hronicno. Treci krajnik joj je ogroman i nakupljala se tecnost u kanalima izmedju treceg krajnika i uha i nije na vrijene ustanovljeno dok se nije nakupilo toliko da je ostetilo sluh.

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8909
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:30:03   
bananica
Prvi put sam Anu odvela ORL kad joj je bilo nepunih sest mjeseci u Omer Maslic kod ORL propisu joj zinat ispila zinat i odemo na kontrolu kaze mi ta ista dr koja dole radi kao ovo nista bolje posavjetujte se sa pedijatrom pa jos jedan antibiotik. Tada joj daju ceclor, posle njega opet kontrola opet mi kazu nista bolje nije i posalju me kod mandilovica u Vojnu, on isto tako kaze upala jaka, ovo je strasno ukljuci joj neki treci ne sjecam se koji antibiotik. Napominjem dijete nema temperaturu ali ne prestaje plakati i nece da jede. Ispijemo i taj treci antibiotik i dalje isto stanje, onda odemo kod nekog ORL na Kosevo kaze jaka upala ovo bi trebalo hospitalizovati, ja tada u konsultaciji sa pedijatrom odem kod geze i tada joj prvi put urade audiometriju i timpanometriju i tada se ustanovi totalno ostecenje sluha. Odemo kod pedijatra opet sa gezovim nalazom pedijatrica ne moze da vjeruje u dijagnozu, kao nije tacna hajte vi u Vojnu na audiometriju i timpanometriju opet, u vojnom nalaz audiometrije i timpanometrije pokaze isto i tada isti mandilovic se zacudi kao odakle ovo da je lose. tada je konzilij ORL-a je pregledao i svi su ustanovili da nece biti moguce povratiti sluh jedino mozda kad izadje iz puberteta ugradjivanjem vjestackog bubnjića i jos nekih kina. Ja se fino vratim Gezi i pocnem njegovu terapiju u medjuvremenu odvedem dijete i u Zagreb i u Beograd kod vrsnih ORL-a i oni mi ukazu da jedino gezova terapija mozda moze pomoci



ovo je stvarno strasno, pa koliko im je to trebalo da ustanove pravu dijagnozuuser posted image i pitam se kad bi je potrefili da nisi kojim slucajem otisla do Geze, sramota stvarno....njima je izgleda najlakse dati antibiotik i hajd kuci

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8910
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:32:16   
bananica
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Njoj ce u februaru dvije godine.
Zapustene upale uha jer sam ja vodila dijete od dva mjeseca dr i govorila dijete mi non stop place, a mene svi vracali kuci i govorili da dijete mora plakati, dijete nije htjelo jesti oni mi govorili zubi, djete mi pocne vristati a jedan izvesni dr je posuo casom ledene vode i kaze vidite a je ovo huja a ne bol itd. Tako kad smo na kraju otkrili bilo je hronicno. Treci krajnik joj je ogroman i nakupljala se tecnost u kanalima izmedju treceg krajnika i uha i nije na vrijene ustanovljeno dok se nije nakupilo toliko da je ostetilo sluh.




slican je i sin od brata mi, od rodjena place, kad su ga vodili dr uvijek je bila prica da je ljuta beba, histericna, na svoju ruku, da su zubi i tako dalje, bas kao kod tebe

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8911
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:33:44   
bananica
sjecam se da je jedna dr rekla da je razmazen, a tada mu je bilo svega 6 dana
dijete je neprestano plakalo, jedino kad ga nosaju i ljuljaju malo se kao i smiri

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8912
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:36:33   
Anoniman
Znas kako je meni Gezo, a i ovaj dr u Bg objasnili kako to nakupljanje tecnosti u kanalima utice na dijete. Kad je kanal nakupljen tecnoscu to je isto kao da je dijete zagnjureno u vodu, a vi ste van vode i pricate, tako dijete cuje. Sad se ti zamisli kakav je to pritisak i kakvo je to zundanje i brundanje u njihovim malim glavicama. Ne nagovaram tebe, niti bilo kog drugog da koristi Gezovu terapiju ali cu samo reci da mi je dijete posle tri dana koristenja njegove terapije bukvalno prestalo plakati, dijete se tada prvi put nasmijalo sa 10mjeseci, dijete je tada prvi put bilo mirno a da nije na rukama i da se ne nosa, dijete tada prvi put nije vristalo po noci u snu itd.

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8913
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:42:19   
Anoniman
Bebacha ja sam ti iskreno htjela reci da ukljucis flonidan ili fenistil kapi na svoju ruku, ali reko da ja ne pametujem. Ja bih ukljucila, a naglasavam ovo JA user posted image



Bananice i da da nadovezem se, necu vise ugusih vas postovimauser posted image
Uho je kao obraz kojom brzinom se obraz zacrveni prilikom placa tom i uho, kada dijete ima upalu uha najpogubniji je plac za njega. Bukvalno sto manje je moguce da dijete place, ako je to ikako moguce. Ja dosta Ani povladim zbog toga jer kontam draze mi je da bude razmazena nego gluha ne daj Boze.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8914
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:42:25   
bananica
stvarno imaju isto ponasanje, takav je i on, hajdsad znaj odkada mu to traje, jer se i on budi noci i place,vristi, vristi bez razloga,kad negdje treba ici, ne da skinuti pidzamu jer misli da ce izlaziti vani, uglavnom precesto place

ja vjerujem da ce oni njemu davati sve kako im je recenouser posted image

hajd mi sad reci mislis li da on ima malo kila???

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8915
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:42:51   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Znas kako je meni Gezo, a i ovaj dr u Bg objasnili kako to nakupljanje tecnosti u kanalima utice na dijete. Kad je kanal nakupljen tecnoscu to je isto kao da je dijete zagnjureno u vodu, a vi ste van vode i pricate, tako dijete cuje. Sad se ti zamisli kakav je to pritisak i kakvo je to zundanje i brundanje u njihovim malim glavicama. Ne nagovaram tebe, niti bilo kog drugog da koristi Gezovu terapiju ali cu samo reci da mi je dijete posle tri dana koristenja njegove terapije bukvalno prestalo plakati, dijete se tada prvi put nasmijalo sa 10mjeseci, dijete je tada prvi put bilo mirno a da nije na rukama i da se ne nosa, dijete tada prvi put nije vristalo po noci u snu itd.


Bas ovako je i meni ovdje objasnjeno,kad je Adi imao  problema sa usima...Nije htjeo u lezeci polozaj ,stalno se trzao i ja odvedem dr,kaze ona ima ode u usima dala mi je nesto damu dajem i opet nakontrolu...Nisu ustanovili upalu ali su mi odmah napisali uputnicu da ga odim na ugradjivanje drenova...Nakon konsultacije  sa jednim nasim dr  hrvatskoj ja odbijem i eto do sad  nikad nismo imali problema..Ovdje odmah ugradjuju drenove

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8916
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:44:06   
Anoniman
Moja cura ima puno kilauser posted image , a on nema malo.
Moje dijete je sa godinu dana imala 12,900 i sad isto ima tu negdje jer su masne naslage pocele lagano da se tope, ali ona je takodje i visoka dosta tako da nemoj da ona bude mjerilo.

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8917
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:47:10   
Anoniman
Marina meni su ovdje rekli, tj Gezo i ovaj dr iz Bg... ovo je najcesci problem djece koja imaju uvecan treci karajnik, jer ona kad se prehladi nikad joj ne curi nos, tj nikad joj nije ni curio jer od treceg krajnika ne moze vani da izadje vec se zadrzava u kanalima i vrsi pritisak na uho, i kod ovih slucajeva je rizik da ne dodje do pucanja bubnjica jer je bubna opna previse tanka. Tako da su nama rekli cim bude imala 14kg ide na operaciju treceg krajnika, ako ne pomogne to onda ide drenaza pomocu cjevcica.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8918
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:48:34   
bananica
nije on nesto posebno visok, al da je mrsav na oko,to jeste, kad ga dignes bas kao perce , samo je bas snazan, pokretan,taj se ne zaustavlja nikaduser posted image user posted image , nekad mi se cini da kolicinski pojede vise neg ova moja

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8919
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:48:52   
Leena
samo da mahnemouser posted image

Iman, kako mi je cura? Je li spala tura?

_____________________________

<3 Ljubičica <3 21. 4. 2010. u 15:10h (3400g, 52cm)

*Pahuljica* 7. 1. 2014. u 20:15 (3450g, 54cm)

Macak mali 23.12.2015. u 21:20 (4100g, 57cm)

All I ever wanted
All I ever needed
Is here in my arms


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8920
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:52:32   
chuci
jelena ti si stvarno heroj štasi sve preživjela i šta preživljavaš
a meni djeluješ tako optimistična
svaka ti čast
jučer sam mm spominjala kako si hrabra


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8921
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:52:59   
bananica
a sta mi je kod njega najbolje jeste gledanje u ogledalo, protrcava pored ogledala,al se obavezno pogleda i nasmije, nikad nije prosao pored,a da se ne pogleda i nesto ispred izvedeuser posted image

(odgovor članu Leena)
Neposredna veza do poruke: 8922
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:54:12   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Marina meni su ovdje rekli, tj Gezo i ovaj dr iz Bg... ovo je najcesci problem djece koja imaju uvecan treci karajnik, jer ona kad se prehladi nikad joj ne curi nos, tj nikad joj nije ni curio jer od treceg krajnika ne moze vani da izadje vec se zadrzava u kanalima i vrsi pritisak na uho, i kod ovih slucajeva je rizik da ne dodje do pucanja bubnjica jer je bubna opna previse tanka. Tako da su nama rekli cim bude imala 14kg ide na operaciju treceg krajnika, ako ne pomogne to onda ide drenaza pomocu cjevcica.


Ja nisam dala  drenazu tad je  bio mali ,ali kako sam imala prilike  da vidim vise slucajeva je vise nahebalo radi  drenova,ali da kazem  takodje  ovdje to ugradjuju zacas,Adi nije imao upale ali odmah su to preporucili sto je po meni budalastinja...Mislim poslije razgoora sa dr koji mi je objasnio da se djecije usi razvijaju do druge godine...Elem strogo zabranjuje takodje upotrebu stapica...Kad je Adi bio prehladjen tada kapala sam mu u nos onu  slanu vodu,pa cekam da malo razradi sline i onda pumpicom usisam i stalno  tako i nije se pojaila voda u usima

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8923
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:55:35   
Anoniman
Bananice da tog tvog sestrica nije isti babo kao ovu moju pravio user posted image user posted image user posted image

Hvala chuci...nemam koristi od nerviranja, histerisanja, panicarenja i ostalog...cinjenicno stanje je kakvo jeste trudim se da bude bolje od trenutnog. Jer ako padnem u depresiju sta ima od toga depresivnu sebe i bolesno dijete a ni jedno ni drugo ne zelim.

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8924
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:57:25   
bananica
Bananice da tog tvog sestrica nije isti babo kao ovu moju pravio user posted image user posted image user posted image



user posted image user posted image user posted image zabrinuh se, ipak mi je to od brata sinuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  355 356 [357] 358 359   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  355 356 [357] 358 359   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prerano za bebu?
пеперутка16

Da li je prerano imati želju za djetetom i brakom sa 18 godina?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *