|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:38:47   
bebacha
by bebachauser posted image user posted image drago mi je da sam nekom djete pomoglauser posted image user posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 8876
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:39:37   
Anoniman
Bananice ako je takva dijagnoza nek pije sve propisano... ja se kunem u gezu. Mi smo to sve pili.

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8877
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:43:28   
bananica
IZVORNA PORUKA: teki

joj Gezo brate natovari tabletama po meni nije normalan jer mom je muzu tako isto viroza bila sinusi ga zezali i dao mu 7 vrtsta tableta medju kojima je i naravno dobro jak antibiotk i i ovaj moj jos ludji kad je popio samo po jednu od tog svega samo sto nije umro. a cini mi se da mu je dao taj sprej za nos isti, je li kosta negdje oko 24 KM ja ga ne bi koristila a kamoli dala djetetu jer i taj je sprej ko nesto antibiotk i on je ko antialergisjki a ko falan pomaze i kod sinusa. I mi smo culi za tog Gezu ko aman doktor ali meni nije noramalan fora mu je samo nakrljati tabletama i ako prezivis bit ces dobar, mislim mogu ti i ja dati sve moguce tablete za grlo pa potrefit ce jedna ako tih jetra uspije provariti sve.



ne znam za cijenu, brat mi na telefon ono nagrubo isprica

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8878
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:44:04   
bananica
IZVORNA PORUKA: chuci

flonidan je za alergije

moja ajša ga je od pedijatrice azre na vojničkom (svi kažu najbolja tamo) dobila kad je promukla, i stvarno joj je prestalo.
možda dr misli da je nešto na alergijskoj bazi taj nos pa mu zato dao



nije spominjao alergijuuser posted image

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 8879
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:44:50   
Anoniman
Teki ali isti taj gezo je definitivno najbolji orl na nasim podrucjima, meni su djetetu sa sest mjeseci ustanovili totalno ostecenje sluha i masu dr je reklo da se to ne moze popraviti, da je nemoguce izlijeciti i popraviti sluh a gezo je to ospio. Ma ja bih ga na trepavicama nosala do kraja zivota.

Bananice Augmentin je ustvari xixlav isti sirup samo drugi proizvodjac, to je penicilinski preparat samim tim mala mu je toksicnost, gotovo nikakva. Flonidan kao sto neko napisa da procisti kanale, nemoj da se zeza sa tim ako mu timpanometrija nije dobra bilo moze otici ne dao Bog na ostecenje sluha.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8880
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:45:09   
bananica
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Bananice ako je takva dijagnoza nek pije sve propisano... ja se kunem u gezu. Mi smo to sve pili.


sve ovoliko odjednomuser posted image meni je to stvarno i previse, al eto doktor je pametniji
malom je tek 2,5god

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8881
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:45:35   
Anoniman
Nije operilu cijena 24km.

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 8882
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:46:41   
bananica
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Teki ali isti taj gezo je definitivno najbolji orl na nasim podrucjima, meni su djetetu sa sest mjeseci ustanovili totalno ostecenje sluha i masu dr je reklo da se to ne moze popraviti, da je nemoguce izlijeciti i popraviti sluh a gezo je to ospio. Ma ja bih ga na trepavicama nosala do kraja zivota.

Bananice Augmentin je ustvari xixlav isti sirup samo drugi proizvodjac, to je penicilinski preparat samim tim mala mu je toksicnost, gotovo nikakva. Flonidan kao sto neko napisa da procisti kanale, nemoj da se zeza sa tim ako mu timpanometrija nije dobra bilo moze otici ne dao Bog na ostecenje sluha.




onda se i ja stvarno nadam da ce se strogo pridrzavati uputa user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8883
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:52:22   
Anoniman
E hajte cure(osim trudnica) imam posao za vas otvorila  sam temu da potpisete peticijuuser posted image user posted image

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8884
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:52:53   
bebacha
jelena mozel flonidan bez receptauser posted image
evo citam na netu gotovo svugdje se flonidan daje kod laringitis a Ajla ga ima svaka 3-4 mjesca.a nikad joj neda flonidan,kao nije za djecu do 5 godina


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8885
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:54:37   
bebacha
sto osim trudnicauser posted image
skontala


< Poruku je uredio bebacha -- 23.11.2011 11:55:51 >


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 8886
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:55:11   
teki
mislia sam na taj drugi sprej sto je ko za alergije mom muzu je taj dao. nemam pojma i ja sam cula da je on strucnjak ali mozda je bas dobar kad su tako ozbiljne stvari u pitanju tipa gluhoca ili sl.
bananice ne znam u kojoj je mjeri djete od brata ti bolesno ali po meni jer je meni licno to oparilo kad mi djete kod viroza natrpaju ljekovima ja ko luda prepadnem se i samo kapljem u njega i kljukam ga antibioticima, i rekla sam nema vise sanse kad je viroza naravno izvadim mu nalaze krv i bris i nema baketrije i leukociti u normali da mu dajem vise tako to. samo prirodno i tako neke biljne sirupe za kasalj i naravno kad je temperatura paracetamol i moj se malac sam izbori.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8887
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:56:14   
bebacha
teko da to nije Flixonase

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8888
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:57:03   
Anoniman
ide bez recepta i kosta 6-7km.

(odgovor članu teki)
  Neposredna veza do poruke: 8889
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:58:37   
bebacha
zezas me.pa gdje si do sad bila.dali ja to njoj smijem dati na svoju rukuuser posted image

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8890
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 11:58:50   
bananica
pa ne znam sta bih ti rekla, imao je prije 10-ak dana temp , vodili ga pedijatru dobio Zinnat, temperature vise nema, mali slabije jede, al se normalno ponasa, mislim igra se,skace,itd., al i place, bez razloga, da mislis da namjerno to radi, nigdje suze, a on ne zatvara usta
jutros je sam rekao da ga boli uho i oni su ga odveli

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8891
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:00:00   
teki
e nije onda isti to sprej. njegov je kostao oko 24 KM cini mi se i znam da je nesto ko za alergije iako MM nije alergican ninasta

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8892
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:02:07   
bananica
kako sam ja skontala to je operil sprej zanos, isto kao sto imaju kapi samo je u spreju ili grijesimuser posted image

cak je dr rekao da se tim sprejom treba cesce koristiti kako bi se raspuhali svi kanali i procistio nos ,uho,grlo, da se ne taloziuser posted image user posted image

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8893
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:06:24   
ladyblue RR
IZVORNA PORUKA: MarinaDK

E hajte cure(osim trudnica) imam posao za vas otvorila  sam temu da potpisete peticijuuser posted image user posted image


daj link

_____________________________

Just because it's a bad idea, doesn't mean it's not going to be a good time!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8894
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:06:41   
teki
ako je on sam rekao da ga uho boli onda ima sigurno upale. jer ja znam kod moga doktori mu kazu crvene mu ko usi a njega uopste ne bole i normalno mu ih ja cistim ne buni se niti vritis, a ja sam imala jake upale uha i znam kakva je to bol. ali kad je i virus aktivan usi mogu da budu crvene ali nije to neka upala jer djeca vriste i placu kad ih usi bole i kad su im upaljene. i ocito mu je viroza kad mu nije zinat to sanirao kako treba jer je zinat najbolji za disne puteve glava i pluca. a je li mu on dao opet i antibiotik to neki. jer mislim ako je djete prije 10 dana pilo antibioik i opet da pije. ja bi na njihovom mjestu odvela ga u privatni lab i izvadila mu krv iz prsta z a10 minuta nalaz bude i vidit ce po leukocitima ima li upale i ima onaj CRG ili tako nesto nisam sigurna kako se zove, po tome se vidi je li virus ili bakterija

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8895
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:10:27   
bananica
nije on ni rekao da je uho upaljeno, vec je spora prohodnost, natalozilo se vodom iz nosa, slabo se ja u to kontam,al ovako mi je ispricano

zadnju kasiku zinnata popio u ponedjeljak, evo sad srijeda i hajd opet antibiotik, stvarno previse, al sta je tu je

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8896
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:12:00   
Anoniman
Bananice moja ana kad pocne da vristi, kad nece da jede, poseno nocu kad place znam da su usi. Ne bih da te strasim, ali nek ne daju njegovu terapiju par dana dijete ce dobiti temperaturu. Prosla sam ja kroz sve te nedoumice oko njegove propisane terapije, i na kraju kad sam vidjela da ostali dr je kljukaju a nema poboljsanja uvedem njegovu terapiju i dijete se preporodi.
Moje licno iskustvo kao majke cijem je djetetu sa sest mjeseci ustanovljeno totalno ostecenje sluha i koje sada sa nepune dvije godine je povratilo taj sluh zahvaljujuci gezu je sledece. Ispiti njegovu terapiju do kraja ali manje doze. On malo kolicinski pretjera iskreno. Posto sam sama ja med radnik, majka moja takodje i uz konsultaciju sa pedijatrom ja radim sledece sa njegovom terapijom. Npr on mi propise 4ml augmentina ujutru i uvece ja dajem 3ml, jer na uputstvu pise za tu kilazu koju ona ima da je doza 2,5ml, onda npr flonidan on kaze 2mml ujutru i uvece ja dajem samo uvece 2ml, onda npr operil dva puta po dva udisaja ja dajem po jedan udisaj, dalsy prva dva tri dana dan puta koliko on napise, ali manju kolicinu, a posle svedem na jednom uvece jer uho najvise boli nocu pri zgrijavanju, posebno ta upala srednjeg uha sa nakupljenom tekucinom.

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8897
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:12:38   
bananica
IZVORNA PORUKA: teki

ako je on sam rekao da ga uho boli onda ima sigurno upale. jer ja znam kod moga doktori mu kazu crvene mu ko usi a njega uopste ne bole i normalno mu ih ja cistim ne buni se niti vritis, a ja sam imala jake upale uha i znam kakva je to bol. ali kad je i virus aktivan usi mogu da budu crvene ali nije to neka upala jer djeca vriste i placu kad ih usi bole i kad su im upaljene. i ocito mu je viroza kad mu nije zinat to sanirao kako treba jer je zinat najbolji za disne puteve glava i pluca. a je li mu on dao opet i antibiotik to neki. jer mislim ako je djete prije 10 dana pilo antibioik i opet da pije. ja bi na njihovom mjestu odvela ga u privatni lab i izvadila mu krv iz prsta z a10 minuta nalaz bude i vidit ce po leukocitima ima li upale i ima onaj CRG ili tako nesto nisam sigurna kako se zove, po tome se vidi je li virus ili bakterija



mozda mu sumi, slabije cuje ili nesto slicno, uglavnom jest nesto cim se dijete zalilo samo sto ne zna bas reci sta je tacno, mislim ono je li bol, neka neugoda ili nesto trece


cime cistite djeci usi??

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8898
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:12:47   
teki
ma ja roditelji najbolje znaju u kakvom im je stanju djete i sta moraju da rade i svako je djete za sebe prica

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8899
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
23.11.2011 12:14:50   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: ladyblue

IZVORNA PORUKA: MarinaDK

E hajte cure(osim trudnica) imam posao za vas otvorila  sam temu da potpisete peticijuuser posted image user posted image


daj link


http://www.ringeraja.ba/forum/m_1123526/mpage_1/key_/tm.htm#1123550

(odgovor članu ladyblue RR)
  Neposredna veza do poruke: 8900
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  354 355 [356] 357 358   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prerano za bebu?
пеперутка16

Da li je prerano imati želju za djetetom i brakom sa 18 godina?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *