|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  323 324 [325] 326 327   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 10:51:03   
rose
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: rose

...elem jutros je odvedosmo u Vrazovu. dr je poslusao, pregledao grlo...nije crveno i nije nista ozbiljno ali ipak dao esbesul...da li je neka mama koristila...


Ako si bila kod Adnanauser posted image , on daje taj sirup kao pozdrav...

Mi imamo barem 10 recepata za istiuser posted image
Ako si ga vec podigla u apoteci, baci ga u smece...

Ako ga dajes s mlijekom, povratit ce... pokvarit ce joj stolicu, a nista "preventivno" nece djelovati...

Djevojcica nema upale i stvarno ti ne treba da je trujes i kvaris joj imunitet...


ok...sta mi predlazes...kako da joj olaksam taj kasalj po noci? planirala sam da joj dam sam ili sa sokom ...jos joj nisam dala

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 8101
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 10:55:35   
bebacha
rose sirup Medexov od borovi iglica ili mukoplanz trupcev sirup,dr theis

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 8102
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:02:07   
rose
IZVORNA PORUKA: bebacha

rose sirup Medexov od borovi iglica ili mukoplanz trupcev sirup,dr theis


moze bez recepta + za suhi je kasalj?

_____________________________

13.11.2010. u 04.35, docekali nasu princezu, nas ponos i srecu najvecu :)))

18.08.2015. u 21:53 docekali nasu princezu br 2, garavu malu lavicu :))

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 8103
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:03:00   
bebacha
ja kupila ovaj medexov u dm a drugi u apoteci bez recepta.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 8104
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:04:05   
bananica
IZVORNA PORUKA: noa

dobro jutrouser posted image Noi vise nije promukla user posted image user posted image mislim da je napokon ok. ne smijem na glas reci al cini se da ne balimo viseuser posted image user posted image user posted image
Marina sretno Adiju a i tebiuser posted image iskreno ja bih voljela da je pored mene bio kakav doktor kad smo uvodili jaje,meni je to bila trauma iako nemamo sklonosti ka alergijama,ustvari bilo bi dobro da je bio pedijatar za Nou a psihijatar za meneuser posted image user posted image





znala sam da ta promuklost kod nje nije nista strasno, odmah sam ti reklauser posted image

i ja sam ista bila, bas mi je psihijatar bio potreban, al me unazad pola godine - godinu popustilo, sad sam dosta opustenija i sabranijauser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8105
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:05:28   
bananica
ja cu uzeti taj medexov omega 3 ili mozda pcelicu maju??? sta misliteuser posted image
jos dok dobijem pekmez, nema zime za nasuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8106
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:06:11   
Anoniman
Marina sretno danas user posted image , mya curka zezi s hranom ljubimo je puno medenu ....nego tko je naucio pricat englishuser posted image jel crtici.bas je slatka .
Marinci neznam sta ti rec , user posted image
rose brzo ozdravljenje malenoj .


(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8107
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:07:36   
bananica
Marina sretno vamuser posted image user posted image

javi se kad zavrsiteuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8108
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:11:35   
megi
pozdrav
kako je mala i velika raja
mi smo imali vikend druzenja, a A je u neka doba bila nesnosljiva, u subotu je preplakala preko pola Dorbinje jer je njoj na um palo da je nosim ja naravno nisam htjela i taman je smirim kad neki cikica kaze njoj ne smijes plakati to ne vlja i sl i ona opet u plac bilo mi doslo da ga spucam torbom u glavu

Tekja i A ima momka user posted image , jos nas juce pita moze li doci njen mokak kod nje kuci mi ostali user posted image , sta li ce nas tek snaci
a imamo i mi izmisljene duigare, posljednji je mis, cak se preksinoc probudila placuci i govoreci meni ujeo me mis za ledja, nesto sanjala

Lady, kako je stanje danas, a sto se tice sopavanja nama je postalo obicaj da svako jutro oko 7 ona prelazi8 kod nas i svi spavamo zajedno, jednostavmo se naviknes, i ja sam ispocetka bila stalno budna a sad bogami zaspem

Marina pozdrav za drugara, da prodje sto bezbolnije

pozzzz svim ostalima

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8109
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:25:17   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: rose

IZVORNA PORUKA: MALA1994

rose moj Luka je pio esbesul prije par sedmica, ma on je za blaze upale.ne znam sta bih ti rekla, a jeste vi kod Adnana i vrazovoj bili?a jesi probala onak sirup sa lovorom i smedjim secerom da joj das



aha...kod Adnana...da ne cekamo + moja S nekako vise voli muskarce pa je pregled prosao bez suza i mogao je i poslusati

kako se pravi sirup s lovorom i smedjim secerom?

Jedino sto mi je u noci palo na pamet je da joj napravim ono mlijeko sa secerom user posted image



a jesi uprzila secer i dodala puter,ja sam nedavno L.to pravila i dijete nije vise kahnulo.
.

ja ne volim sirupe za kasalj uzimati na svoju ruku,ali ovaj sto pravis je stvarno bezazlen.

to ti je onaj od Hanady
sad cu ti ga postaviti

Čaj za zreli kaalj
4 glavice luka crvenog prokuhati sa 4 jabuke ( luk oguliti jabuke ne) kad prokuha kuhati jo 8-10 min i procjediti i dati djetetu da pije 2-3 puta dnevno.

sirup koji smiruje kaalj
8 listova lovorovog lista + 250 gr smeđeg ećera prokuhati sa onoliko vode koliko treba da se ećer pokrije u erpici i to kuhati nakon prokuhavanja 3-5 min. procjediti i piti supenu kaiku ujutro i naveče. Odrasli mogu i 3-4 puta dnevno,. u ovaj sirup se moe umjeati i med ali u većini prirodnih sirupa koji su na bazi meda a za djecu su je zamjena smeđi ećer.


< Poruku je uredio MALA1994 -- 21.11.2011 11:27:24 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu rose)
Neposredna veza do poruke: 8110
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:29:32   
Malenaoduvijek
IZVORNA PORUKA: bananica

ja cu uzeti taj medexov omega 3 ili mozda pcelicu maju??? sta misliteuser posted image
jos dok dobijem pekmez, nema zime za nasuser posted image user posted image user posted image



ja sam kupovala pcellicu maju i ne znam sta bih ti rekla.omega mi se pokazala kao najbolja jos u kombinaciji sa royal zele ampulama dobitna kombinacija

zenice moje hvala na savjetima, dadada, tajra znaci ista je to fela samo je ovaj 2010 godiste a isti je kao ovi rauberi drugi user posted image

marinci akve corbice nece da pomirise a ne da pojede user posted image

probacu ja ovo sa sosovima opet i ovu tajrinu taktiku

< Poruku je uredio MALA1994 -- 21.11.2011 11:36:59 >


_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8111
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:29:44   
Anoniman
evo vam sosovi...iskreno se nadam da nisam sta zaboravila posto sam iz glave pisalauser posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_12063/mpage_42/key_/tm.htm#1120567

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 8112
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:32:27   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: bananica

ja cu uzeti taj medexov omega 3 ili mozda pcelicu maju??? sta misliteuser posted image
jos dok dobijem pekmez, nema zime za nasuser posted image user posted image user posted image



ja sam kupovala pcellicu maju i ne znam sta bih ti rekla.omega mi se pokazala kao najbolja jos u kombinaciji sa royal zele ampulama dobitna kombinacija



mala znaci smiju ovi nasi pilici ovaj medex omega3user posted image

(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 8113
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:35:31   
bananica
IZVORNA PORUKA: dadada

evo vam sosovi...iskreno se nadam da nisam sta zaboravila posto sam iz glave pisalauser posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_12063/mpage_42/key_/tm.htm#1120567




user posted image user posted image user posted image user posted image

ja pravim sve osim sosa od brokule, al budem probala

< Poruku je uredio bananica -- 21.11.2011 11:40:39 >

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8114
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:44:18   
leona81
mi nismo kod Adnana a opet dobismo esbesul? grlo nije crveno, pluca cista, izgleda da je od nosa sve krenulo, misli da je neka bakterijska infekcija pa da pije ovo 8 dana? njoj se gadi i pljuje i jedva sam je natjerala da jednu dozu popije, da miruje i sto vise spava. ne znam kako da to postignem ali eto. u cetvrtak na kontrolu pa cemo vidjeti. mi se mucimo 7 dana s ovim, malo temp, kaslje uzasno, sve smo probali ali nikako da nas popusti. 7 noci nismo spavali kako treba. slabo i jede.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bananica)
Neposredna veza do poruke: 8115
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:48:13   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: MALA1994


IZVORNA PORUKA: bananica

ja cu uzeti taj medexov omega 3 ili mozda pcelicu maju??? sta misliteuser posted image
jos dok dobijem pekmez, nema zime za nasuser posted image user posted image user posted image



ja sam kupovala pcellicu maju i ne znam sta bih ti rekla.omega mi se pokazala kao najbolja jos u kombinaciji sa royal zele ampulama dobitna kombinacija



mala znaci smiju ovi nasi pilici ovaj medex omega3user posted image




kako da ne meni dvije pedijatrice preporucile, L.ga pije vec dugo sa malim pauzama i stvarno je dobar.a pije ga i Riana user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8116
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:50:29   
R&T@
Leona, zao mi je user posted image

A zasto nisi trazila da joj urade nalaz krvi i mokrace?



_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 8117
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:53:05   
R&T@
Pije, pije...

Ali me vara... jednom nije htjela i ja joj obecala bombonu...
sad svako jutro moram imati bombonu jer me ucjenjuje...user posted image

A ukus je kao tecni med...

_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 8118
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 11:53:57   
teki

IZVORNA PORUKA: marinčii

teki ni ovaj moj ne okuša voće skoro godinu dan ništa od voća nije pojeo i evo zdrav je hvala bogu,ja se nekako tješim da ovo naše voće i nije zdravo pa i nema neke koristi od njega ,a bome i ovo mlijeko kupovno čitam da nekoliko puta prebrišu rok i opet daju isto mlijeko u prodaju ,ma to je užas,ma vašta ja smislim kad s tješim user posted image


hahah tako se i ja tjesim posipaju sad sve sa svacim pa to voce i nije toliko dobro. a jedno je vrijeme tamo taman nakon godine kako je volio jabuke onako kriske sam je jeo a sad user posted image nece da primirise

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 8119
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 12:01:15   
Amani12
user posted image user posted image Evo kafica i topla cokolada,bujrum.
Nadam se da su nam svi bolesni,i mali i veliki,mnogo bolje...
Mi se naspavali,oko 9 se probudili,doruckovali,igrali,gledali crtice,
sad sam stavila decka na spavanje.
Moramo i mi uzeti tu omegu,tnx na savjetu.
Kad se probudi decko idemo do apoteke.
Znaci medexovu omegu da trazim?
Svima user posted image ,a poseban ide za Bambi user posted image


_____________________________

21.12.2009. Najljepse Sunce obasjalo nase Nebo Ljubavi <3
30.01.2016. Nova najveca Ljubav stigla u nas zagrljaj <3


(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8120
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 12:02:59   
bebacha
i mi cemo onda omega pa nek piju obadvoje.
nego da vaspitam,Alen vec 4 mjeseca pije ferum,ustvari trebo bi pit.al to izgleda ovako,pije dva dana pa nije 15 pa eopet tako.razlog je njegova stolica.ako ujutru popije ferum vec navece djete nemoze kakit,i kakiiz 2-3 puta i preplace onda vristi.i tako cjelo vrijeme dok pije.dajem mu hranu koja pomazu kod toga,jogurt,izbacit one sto dovodi do tvrede stolice i nista.cim prestane pit opet sve normalno.prosli mjesec je stanje popravilo,nije puno al se popravilo jer je poceo jest(do tad je slabo jeo,uglavnom voce i stvari koje su slabe zwljezom)sad opet opet fino,nalaze cemo kontrolisat za 10-ak dana.sta da radim.prvo mu je propisan heferol al nije bilo sanse da ga pije,jer je trebalo po 9 ml dva puta dnevno,i nije moglo ni pomocu trikova.pa mu doktorica promjenilo u ferum,al i njega pije sa sokom od narandze.nemogu zeni reci enjemu ni ovaj ne godiuser posted image


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 8121
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 12:03:38   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bananica

IZVORNA PORUKA: dadada

evo vam sosovi...iskreno se nadam da nisam sta zaboravila posto sam iz glave pisalauser posted image

http://www.ringeraja.ba/forum/m_12063/mpage_42/key_/tm.htm#1120567




user posted image user posted image user posted image user posted image

ja pravim sve osim sosa od brokule, al budem probala
samo da znas da muski uglavnom ovo ne voleuser posted image

zaboravih i pastu fazol...kad ostane grahauser posted image ...a mm voli i sa tunom makarone...ma sa tjestom nema sta ne mozes

(odgovor članu bananica)
  Neposredna veza do poruke: 8122
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 12:08:25   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: bebacha

i mi cemo onda omega pa nek piju obadvoje.
nego da vaspitam,Alen vec 4 mjeseca pije ferum,ustvari trebo bi pit.al to izgleda ovako,pije dva dana pa nije 15 pa eopet tako.razlog je njegova stolica.ako ujutru popije ferum vec navece djete nemoze kakit,i kakiiz 2-3 puta i preplace onda vristi.i tako cjelo vrijeme dok pije.dajem mu hranu koja pomazu kod toga,jogurt,izbacit one sto dovodi do tvrede stolice i nista.cim prestane pit opet sve normalno.prosli mjesec je stanje popravilo,nije puno al se popravilo jer je poceo jest(do tad je slabo jeo,uglavnom voce i stvari koje su slabe zwljezom)sad opet opet fino,nalaze cemo kontrolisat za 10-ak dana.sta da radim.prvo mu je propisan heferol al nije bilo sanse da ga pije,jer je trebalo po 9 ml dva puta dnevno,i nije moglo ni pomocu trikova.pa mu doktorica promjenilo u ferum,al i njega pije sa sokom od narandze.nemogu zeni reci enjemu ni ovaj ne godiuser posted image

zar mu je tako lose zeljezo da to mora piti?
ja sam kao mala to pila pa su mi zubi otisli u helac...na svu srecu mlijecni
sta mislis da probas sa alternativom...ono...cvekla, jabuka, limu, med
i samo da znas da manjak zeljeza nije bolest...vec simptom...najcesce dugih upala
prekontrolisi ti njemu opet krv...ne mora vise biti malokrvan
i sto cesce mijenjajte nadmorsku visinu...ako je moguceuser posted image

(odgovor članu bebacha)
  Neposredna veza do poruke: 8123
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 12:11:06   
bananica
i sto cesce mijenjajte nadmorsku visinu...ako je moguceuser posted image


kako je ovo dobro i korisno, bas sto cesceuser posted image user posted image user posted image naravno ko je u mogucnosti

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8124
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
21.11.2011 12:12:26   
rose 87
dan user posted image
bas mi je zao bolesne djecice da nam sto prije ozdrave user posted image user posted image
mi smo super otkako smo uveli med,pije ga sa mlijekom ujutro i uvece i sad je puno manje bolestan,ali sam mu mislila kupiti nesto za imunitet jos jer je inace bolesljiv
bebacha koliko je kod vas zeljezo,kod E. je bilo 11,3 i nije nam dr. dala nista kaze sad to prehranom popraviteuser posted image



_____________________________

Mamino sunce - 26.12.2009
Mamin smjesko - 20.01.2015

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 8125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  323 324 [325] 326 327   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  323 324 [325] 326 327   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Prerano za bebu?
пеперутка16

Da li je prerano imati želju za djetetom i brakom sa 18 godina?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *