|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  217 218 [219] 220 221   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
1.10.2011 10:45:13   
Anoniman
drage moje ,
nece kod mene fondant da se tanji oklagijom , ztalepi se ili za radnu povrsinu ili za oklagiju a nije glatak da mogu da ga na tortu stavim vec se kida u komadiceuser posted image user posted image user posted image user posted image imal nade da ga premesim sa secerom u prah ili da bacimuser posted image

(odgovor članu Ilhana RR)
  Neposredna veza do poruke: 5451
   RE: Fondant
1.10.2011 11:16:14   
dubravka01
IZVORNA PORUKA: triputmama

drage moje ,
nece kod mene fondant da se tanji oklagijom , ztalepi se ili za radnu povrsinu ili za oklagiju a nije glatak da mogu da ga na tortu stavim vec se kida u komadiceuser posted image user posted image user posted image user posted image imal nade da ga premesim sa secerom u prah ili da bacimuser posted image



Ma ne bacaj, dodaji šećera u prahu, dok ne dobiješ finu smjesu da se tanji...
ja sam posipala i po smjesi/fondantu i po površini šećerom u prahu pa rastanjivala oklagijom

Sretnouser posted image


_____________________________

19-09-2010 najsretniji dan u zivotu :))

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5452
   RE: Fondant
1.10.2011 11:22:35   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: dubravka01

IZVORNA PORUKA: triputmama

drage moje ,
nece kod mene fondant da se tanji oklagijom , ztalepi se ili za radnu povrsinu ili za oklagiju a nije glatak da mogu da ga na tortu stavim vec se kida u komadiceuser posted image user posted image user posted image user posted image imal nade da ga premesim sa secerom u prah ili da bacimuser posted image



Ma ne bacaj, dodaji šećera u prahu, dok ne dobiješ finu smjesu da se tanji...
ja sam posipala i po smjesi/fondantu i po površini šećerom u prahu pa rastanjivala oklagijom

Sretnouser posted image



puca mi , nekako je sav useceren , krut  rastanjim ga ja ali ne dobijem onu glatku celinu a da podignem sve se u komade raspuca ,  user posted image koje je tu resenjeuser posted image i dalje sa secerom u prah il nesto drugo ili user posted image

(odgovor članu dubravka01)
  Neposredna veza do poruke: 5453
   RE: Fondant
1.10.2011 11:29:49   
vila_7
e ne znam jel ti ovo dobar savjet,ali ja inace ako previse razrijedim boju vodom pa dodam fondantu-bude mi bas mecav sav pa ga moram stvrdnjavati secerom- pa mozda da ti uradiš obrnuto - bas dodas malo vode  user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5454
   RE: Fondant
1.10.2011 11:31:10   
madam x
IZVORNA PORUKA: helena_7

e ne znam jel ti ovo dobar savjet,ali ja inace ako previse razrijedim boju vodom pa dodam fondantu-bude mi bas mecav sav pa ga moram stvrdnjavati secerom- pa mozda da ti uradiš obrnuto - bas dodas malo vode  user posted image user posted image user posted image


Da , to sam i ja htjela predložiti, pola kašičice vode, pa ponovo umijesi.

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5455
   RE: Fondant
1.10.2011 11:34:21   
mala86
koji fondan radis?

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 5456
   RE: Fondant
1.10.2011 11:41:59   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: zinanina

IZVORNA PORUKA: helena_7

e ne znam jel ti ovo dobar savjet,ali ja inace ako previse razrijedim boju vodom pa dodam fondantu-bude mi bas mecav sav pa ga moram stvrdnjavati secerom- pa mozda da ti uradiš obrnuto - bas dodas malo vode  user posted image user posted image user posted image


Da , to sam i ja htjela predložiti, pola kašičice vode, pa ponovo umijesi.



dakle ako je gust malo vode ago zitak secera user posted image user posted image haj da pokusam  mala86 onaj sa minjine kuhnjice user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 1.10.2011 11:42:38 >

(odgovor članu madam x)
  Neposredna veza do poruke: 5457
   RE: Fondant
1.10.2011 11:42:11   
Ellenora
Mislim da ti je tu riješenje malo vode jer je presuh pa puca.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 5458
   RE: Fondant
1.10.2011 11:44:28   
Hannan
Ja sam sinoc po prvi pot zamijesila onaj glicerinski , i stavila u foliju pa i kesicu i jutros ga pipnem bas mi tvrs izgleda...pa sam htjela pitati sta uraditit da ga omeksam? Prije sam radila sa onaj sa bobama i stavim ga i mirovalnu sekundu i bude super.
Vidjeh odgovor iznad :)

< Poruku je uredio Hannan -- 1.10.2011 11:45:38 >


_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 5459
   RE: Fondant
1.10.2011 11:59:00   
Ellenora
Kad izvadis iz frizidera i taj sa glicerinom stavis malo u mikrovalnu da mozes s njim bolje radit. Ja sam pravila prije dva tjena za P rodjendan

(odgovor članu Hannan)
Neposredna veza do poruke: 5460
   RE: Fondant
1.10.2011 12:00:41   
vila_7
ja kad pravim fondant odmah taj dan pravim i figurice pa mi bude OK

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu Ellenora)
Neposredna veza do poruke: 5461
   RE: Fondant
1.10.2011 12:54:17   
palachinken
Ako je pretvrd fondo, moze bez mikrovalne, malo ga u rukama zagrij i mijesi. S mikrovalnom treba biti oprezan, ne duze od 5 sekundi u jednom potezu (i pazi, u sredini zna biti vreo pa da se ne oprzis). A ako dodas vode, isto tako mozes se zeznuti pa da postane premecav, onda moras dodavati secera, pa pocne da se mrvi.


_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5462
   RE: Fondant
1.10.2011 14:11:32   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: helena_7

mjesečeva pratilja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al ti ismijah ranim jutrom! user posted image user posted image user posted image   legenda si! Ma meni torta izgleda super,nego zeno jesi ti uopce spavala nocas?

Nisam spavala..Zaspala oko 5 ujutro..I probudila se prije nekih sat vremena..Totalno sam zaboravila butter cremu sinoc kada sam je stavila u led da mi se prije stegne..I evo je jos uvijek led.user posted image  Cekam da se malo otopi..Pa da navalim!user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5463
   RE: Fondant
1.10.2011 14:14:26   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: tajra

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

user posted image
To je nazovimo torta.user posted image


Ti si legendauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja bih ovu tvoju tortu sad napala kasikom, a ne fondantom...


Kasikom se haman samo moze i jesti..OStavila sam je u frizideru i pojacala do maksimuma ne bi li se stegla..Neka je makar neko zove tortom.user posted image  Jutros je muzek kupio neke pite od jabuka..Kaze: Ako ne uspije fondant preko torte, stavit cemo preko pite. Pita sigurno nece propasti..
Nekad je dobro bez utjehe zivjeti.user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu R&T@)
Neposredna veza do poruke: 5464
   RE: Fondant
1.10.2011 14:16:48   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

user posted image
To je nazovimo torta.user posted image


Ok je, ali jesi li pravila onu tortu što sam ja recept postavil?


user posted image  ovo je vrh!
Ovo je radeno po tvom receptu. Jelde za ne prepoznati je?user posted image  Imala sam poteskoca pa sam na kraju zavrsila po vlastitoj ideji..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5465
   RE: Fondant
1.10.2011 14:19:49   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: triputmama

drage moje ,
nece kod mene fondant da se tanji oklagijom , ztalepi se ili za radnu povrsinu ili za oklagiju a nije glatak da mogu da ga na tortu stavim vec se kida u komadiceuser posted image user posted image user posted image user posted image imal nade da ga premesim sa secerom u prah ili da bacimuser posted image


Ama ne bacaj. Meni ruke trnu od sinoc..ne bi ga bacila, nema sanse. user posted image
Nego polahko dodaj secera u prahu i mijesi..Dok ne postane plastelin..Samo mijesi..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5466
   RE: Fondant
1.10.2011 14:24:48   
Medić*
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: ElmaB

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

user posted image
To je nazovimo torta.user posted image


Ok je, ali jesi li pravila onu tortu što sam ja recept postavil?


user posted image  ovo je vrh!
Ovo je radeno po tvom receptu. Jelde za ne prepoznati je?user posted image  Imala sam poteskoca pa sam na kraju zavrsila po vlastitoj ideji..


Ja bih ovu tortu sada napala jesti, ne bih imala granice user posted image  Fondant joj i ne treba vise, mnjam, mnjam ...

_____________________________

Nema vece institucije od roditelja!

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5467
   RE: Fondant
1.10.2011 14:47:13   
Mjeseceva Pratilja
Ne treba joj fondant..Tacno..Ti si ubjedena da sam ga lose odradila. user posted image
Iznenadit cu ja tebe, medicu slatki. Vidjet ces ti sto je torta. Pozeljet ces da je ruckis i sa fondantom. user posted image
Bi li smjela ovaj svoj fondant malo u rernu da se ugrije? Plaho je tvrd..Nije sala provesti noc u frizideru na minusu..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Medić*)
Neposredna veza do poruke: 5468
   RE: Fondant
1.10.2011 17:01:54   
Mjeseceva Pratilja
Khm khm..
Evo mene Jopet..
Nego..Torte stvarno nisu moj fah..Dzaba sam zamarala sebe, muza, vas..
Fondant mi se poceo raspadati..Malo sam dodala vode pa pokusala ponovo..Slabo je islo..A ja skoro pa nezainteresovana..Stavim cream butter preko torte..To je dobro bilo dok se nije pocelo topiti, kliziti..
I onda se naljutim..
Uzmem tortu, stavim je u tepsiju u kojoj sam pekla kore, izgnjavim opet golim rukama user posted image , preko stavim cream butter, koji je tecan..
Ako mi ne bude mrsko, uzet cu onaj dr dio fondant smjese pa napraviti krugove i poredati..
Da sam vam slikala svu ovu huju, stvarno bi se smijale..Ali kada kolac bude gotov, uslikat cu..I presjek cak!user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5469
   RE: Fondant
1.10.2011 17:10:07   
ElmaB
Fondat u mikrovalnu da malo smekš, pa onda nastavi. Žao mi je št ti se bater istopio, ali trebala si ga gušće napraviti premazati tortu i odmah u frižider.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5470
   RE: Fondant
1.10.2011 17:15:41   
Anoniman
mjeseceva nek smo bar pokusale user posted image i ja se danas sa fondantom mucim rezultat cu javit kasnije user posted image

ako nista bar kakve figure od fondanta  ce biti oko torte  i neke zezanije od istog sta da radimuser posted image al sve ovo visdece se jos user posted image

a elma  jer moze bez te bater creme user posted image

< Poruku je uredio triputmama -- 1.10.2011 17:30:36 >

(odgovor članu ElmaB)
  Neposredna veza do poruke: 5471
   RE: Fondant
1.10.2011 17:25:58   
ElmaB
U principu može, ali torta mora biti premazana sa svih strana ili butter kremom ili filom prije samog nanošenja fondata, kako bi se on mogao zalijepiti. E sada ako fil u sebi ima orahe, grodžice ii nešto slično, time ne možeš premazati cijelu tortu pa njega fondata, jer neće ga lijepo moći izravnati,ostaće nabori, grudvice, sve će se preslikati.

< Poruku je uredio ElmaB -- 1.10.2011 17:26:16 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5472
   RE: Fondant
1.10.2011 17:27:03   
Mjeseceva Pratilja
Pokusala sam i nece me gristi savjest kasnije. user posted image
Naprvila sam kolac. To makar umijem..Svi sastojci torte su tamo..Napravila sam krugove od fondanta i poredala..A ostatak ne znam..Mozda mogu napraviti nesto ala puslice. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 5473
   RE: Fondant
1.10.2011 17:29:38   
ElmaB
Ma nema veze prvi put je najteže.

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5474
   RE: Fondant
1.10.2011 17:46:53   
Mjeseceva Pratilja
Drugog puta nece biti. user posted image
Ostajem vjerna kolacima..Ako se u meduvremenu kakvo cudo ne desi.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  217 218 [219] 220 221   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  217 218 [219] 220 221   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *