|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  216 217 [218] 219 220   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
30.9.2011 22:38:31   
madam x
Sutra ću uslikati presjek, pravila sam neku šah-tortu sa kremom od kokosa, prvi put, nekako mi visoka ispala.

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5426
   RE: Fondant
1.10.2011 0:45:15   
Mjeseceva Pratilja
Elma, jesi li tu? user posted image
Pravim ovu tvoju tortu..I sve sam stavila i hocu da mjesim..Ali mi je suha jako..Je li treba mlijeka dodati?

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 5427
   RE: Fondant
1.10.2011 0:54:56   
Ilhana RR

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Elma, jesi li tu? user posted image
Pravim ovu tvoju tortu..I sve sam stavila i hocu da mjesim..Ali mi je suha jako..Je li treba mlijeka dodati?


Da ne saltam nazad, koji je recept?

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5428
   RE: Fondant
1.10.2011 0:58:50   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR


IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Elma, jesi li tu? user posted image
Pravim ovu tvoju tortu..I sve sam stavila i hocu da mjesim..Ali mi je suha jako..Je li treba mlijeka dodati?


Da ne saltam nazad, koji je recept?

Kore:

3 jajeta
12 kašika šećera
12 kašika brašna
1 prašak za pecivo
2 supene kašike kakaa
2 supene kašike ulja
1 vanilin šećer


Sve sastojke pjenasto umutiti. U kalup staviti papir za pečenje, malo pomastiti i iztliti smjesu. Pćei 20 minuta na tempšeraturi od 180 stepeni. Kada je pečeno, potpuno ohlađeno tijesto izvaditi iz rerne i prerezati na dva dijela. Ponoviti postupak, tj. ispeći još jedanput tijesto i presjeći na dva dijela, tako da se ukupno dobiju 4 kore. Ukoliko želite u jedno tijesto ne morate staviti kakao, tako da bude crno bijela torta.

Fil:

3 pudinga sa 8 kašika šećera skuhati u 1,3 l mlijeka i kada je puding kuhan, odmah u vreo dodati 100 grama čokolade za kuhanje. Sve dobro promiješati i staviti u frižider da se potpuno ohladi. U hladan puding dodati 150 istopljenog putera. Vratiti fil u frižider. U međuvremenu napraviti šlag od 6 bjelanaca, ali skroz čvrst i u miješati u fil. Ponovno vratiti u frižider. U drugoj šerpici zagrijati 250 ml vrhnja za kuhanje, te u njega dodati 6 žumanaca umućenioh sa 6 kašika šećera. Sve sjediniti i kada provri, dodati 100 grama čokolade za kuhanje, pa skinuti sa šporeta. Ostaviti da se ohladi.
Prvu koru namazati filom od podinga pa preko nje kašikom u tankom sloju nanijeti smjesu od vrhnja, te postupak ponavljati do zadnje kore. Zadnju koru ne mazati filom, nego pred nanošenje fonant mase premazati bater kremom.




_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5429
   RE: Fondant
1.10.2011 1:01:08   
Ilhana RR
Ja bi ubacila jos jednu kasiku ulja i dvije kasike mlijeka u tu smijesu... jer ima dosta stvari u "prahu"...

Ja inace koristim margarin onaj tekuci umjesto ulja u kore...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5430
   RE: Fondant
1.10.2011 1:02:38   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Ilhana RR

Ja bi ubacila jos jednu kasiku ulja i dvije kasike mlijeka u tu smijesu... jer ima dosta stvari u "prahu"...

Ja inace koristim margarin onaj tekuci umjesto ulja u kore...

Dobro, draga Ilhana. Poslusat cu te. Mozda je Elma samo zaboravila napisati. Hvala ti mnogo.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5431
   RE: Fondant
1.10.2011 1:04:03   
Ilhana RR
Moguce da je zaboravila a i sve zavisi kolika su jaja isto ;)

ovdje kod mene ja koristim vecinom 7 jaja za koru jer su mala, kad naletim na velika onda koristim 5 ;)

Nadam se da ce ti uspijeti...

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5432
   RE: Fondant
1.10.2011 1:36:48   
Hanady RR
Kako ide Mjesečeva Pratiljouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Ilhana RR)
Neposredna veza do poruke: 5433
   RE: Fondant
1.10.2011 1:42:31   
Mjeseceva Pratilja
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Kako ide Mjesečeva Pratiljouser posted image

Pece se prva kora..Malo virim na RR, caskam sa muzem pa bih trebala fondant zapoceti..Kupila sam bonbone..Valjda ce ici dobro. user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5434
   RE: Fondant
1.10.2011 1:48:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

Kako ide Mjesečeva Pratiljouser posted image

Pece se prva kora..Malo virim na RR, caskam sa muzem pa bih trebala fondant zapoceti..Kupila sam bonbone..Valjda ce ici dobro. user posted image


hoće....

samo hrabrouser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5435
   RE: Fondant
1.10.2011 2:01:55   
Mjeseceva Pratilja
Hanady, prva kora gotova. Lijepo izgleda masallah! A miriiiiseeeeeeeeee..Ajjjj..user posted image
Izvadila sam je iz tepsije i hladi se..Idem sad da pravim drugu koru. U prvu sam stavila kakao..Druga ce biti bijela aBd.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5436
   RE: Fondant
1.10.2011 2:59:04   
Mjeseceva Pratilja
Nema ko da cita..Sve ste mi u carstvu snova..No ja cu vama pisati. user posted image
Prva je kora gotova, prerezala sam je..Doduse malo naheravo..Prvi put rezem koru..user posted image  I ova mi je cokoladne boje. U dr nisam stavljala kakao. U rerni je, ceka da je uzmem u svoje ruke.
Puding sam napravila. Uzela sam malinu i brusnicu ali zbog cokolade i on mi je taman..Stavila sam mljevenih ljesnjaka u njega da mi malo dobije boje..Eno ga hladi se..Pa kad se ohladi onda cu ici praviti slag i ono nesto drugo..Zaboravila sam.user posted image

Nakon ovog posta idem praviti fondant..Eto..Naoruzala sam se optimizmom..Pa..Vidjet cemo..Ako i ispadne lose, nece biti zar toliko za prvi put..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5437
   RE: Fondant
1.10.2011 3:33:08   
Mjeseceva Pratilja
Fondant gotov!
Niste mi se hvalile da je zahmetli mijesati.user posted image
Eno ga u frizideru, odmara..
Odoh proviriti puding..

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5438
   RE: Fondant
1.10.2011 3:34:24   
Mjeseceva Pratilja
Puding se skoro pa smrznuo. user posted image  To se samo meni moze desiti.

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5439
   RE: Fondant
1.10.2011 4:10:10   
Mjeseceva Pratilja
Docekajmo jutro zajedno..user posted image
Sve je u frizideru..Odoh na brzaka sloziti sude u masinu..Odmoriti sape pa polahko raditi na torti.
Fondant mi lijepo izgleda. Blago narandzaste je boje..Nazalost boje ni sve ostalo nisam pronasla..Ali to nije ni bitno. I puding lijepo izgleda i ova druga krema..Samo kore su mi nekako..Do mene je..Haman da sam ih sfuresila..Dvije crne i dvije bijele..Bijela mi je sva popucala..Skoro se raspala..Crna se drzi momacki.user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5440
   RE: Fondant
1.10.2011 4:11:05   
Mjeseceva Pratilja
Vidi mene ko luda Mara monologe vodim!
Sva sreca pa je vikend..Tako da se necete skroz rano logirati na RR da vidite kako sam ja provela petak na subotu.user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5441
   RE: Fondant
1.10.2011 5:22:05   
Mjeseceva Pratilja
Pa ima li iko da je proveo cijelu noc na RR-u?user posted image
Znate sta..Malo je reci da sam ocajna..Nije ispala onako kako sam zamisljala, onako kako sam gledala na youtube..Nimalo nije tako ispala..
Od moguce 4 kore koje sam ispekla i jako neprecizno prepolovila (uradila sam najbolje sto sam mogla pa valjda zato i izgledaju jadno), 3 su prezivjele na guranje, 4-a bijela se raspala..Kada sam pocela slagati kora-fil1-fil2 i stavih drugu koru..kad je dosla treca, raspala se, pocelo je sve nikako klizati..I da ja ne bih zgrijesila u te sitne sate, caskom je prebacim u jednu veliku posudu, izmjesam s ostatkom pudinga i drugog fila i polijepim po torti..Onako golim rukama..
Znam da jadno zvuci da ne moze jadnije..Eno je u frizideru sada..Kako li ce to ispasti Bog Dragi zna..Ja vise nisam optimisticna i mislim da je svaka nada koja je cucala u meni preselila na bolji svijet..Sta cu..Hvala Bogu pa ima raje koja umije praviti torte i ima dara za njih..Ja sam totalni promasaj.user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5442
   RE: Fondant
1.10.2011 5:26:54   
Mjeseceva Pratilja
user posted image
To je nazovimo torta.user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5443
   RE: Fondant
1.10.2011 5:28:10   
Mjeseceva Pratilja
Ovo u zelenoj kutiji mi je fondant. user posted image  Ako me jos on iznevjeri..user posted image

_____________________________

A 30.7.2010.

My Ovulation Chart

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5444
   RE: Fondant
1.10.2011 7:22:35   
mala86
ismijala sam se ovom tvom monologu user posted image cuj ko luda Mara user posted image user posted image

super izgleda ova tvoja tortica

nadam se da te fondan nece iznevjeriti

sretno user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5445
   RE: Fondant
1.10.2011 7:25:46   
vila_7
mjesečeva pratilja user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image al ti ismijah ranim jutrom! user posted image user posted image user posted image   legenda si! Ma meni torta izgleda super,nego zeno jesi ti uopce spavala nocas?

_____________________________

Život je prekratak ili predug da bih dopustila sebi luksuz da loše živim

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 5446
   RE: Fondant
1.10.2011 8:11:35   
R&T@
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

user posted image
To je nazovimo torta.user posted image


Ti si legendauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Ja bih ovu tvoju tortu sad napala kasikom, a ne fondantom...


_____________________________

“One su male, ali su velike, odnosno, hoću reći, nisu više male, ali su dosta velike da ne budu male“... One su T&R...

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5447
   RE: Fondant
1.10.2011 8:17:37   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

user posted image
To je nazovimo torta.user posted image


Ok je, ali jesi li pravila onu tortu što sam ja recept postavil?


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5448
   RE: Fondant
1.10.2011 9:03:59   
madam x
IZVORNA PORUKA: Mjeseceva Pratilja

Pa ima li iko da je proveo cijelu noc na RR-u?user posted image
Znate sta..Malo je reci da sam ocajna..Nije ispala onako kako sam zamisljala, onako kako sam gledala na youtube..Nimalo nije tako ispala..
Od moguce 4 kore koje sam ispekla i jako neprecizno prepolovila (uradila sam najbolje sto sam mogla pa valjda zato i izgledaju jadno), 3 su prezivjele na guranje, 4-a bijela se raspala..Kada sam pocela slagati kora-fil1-fil2 i stavih drugu koru..kad je dosla treca, raspala se, pocelo je sve nikako klizati..I da ja ne bih zgrijesila u te sitne sate, caskom je prebacim u jednu veliku posudu, izmjesam s ostatkom pudinga i drugog fila i polijepim po torti..Onako golim rukama..
Znam da jadno zvuci da ne moze jadnije..
Eno je u frizideru sada..Kako li ce to ispasti Bog Dragi zna..Ja vise nisam optimisticna i mislim da je svaka nada koja je cucala u meni preselila na bolji svijet..Sta cu..Hvala Bogu pa ima raje koja umije praviti torte i ima dara za njih..Ja sam totalni promasaj.user posted image


Što bi rekla veeseelaa, suze me obliše user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Biće to dobro, samo fondant preko i super...savjet za sljedeći put, fondant nemoj stavljati u frižideruser posted image

< Poruku je uredio zinanina -- 1.10.2011 9:04:39 >

(odgovor članu Mjeseceva Pratilja)
Neposredna veza do poruke: 5449
   RE: Fondant
1.10.2011 10:04:35   
Skvo RR
Ovi tvoji postovi su mi popravili dan...user posted image

_____________________________

Sa one strane ideje o dobrim i lošim djelima,
postoji jedno polje. Tamo ćemo se naći

(odgovor članu madam x)
Neposredna veza do poruke: 5450
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  216 217 [218] 219 220   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  216 217 [218] 219 220   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *