joj zene ja u srijedu vodim curicu na ovu vakcinu pravo me strah, ali kupat cu je u ovoj kupki od gline ,kad je vec mora primit barem neka nesto tih otrova izadje iz nje evo ako nekog zanima tekst neka procita
-Ako je netko prisiljen na cjepljenje postoji metoda kako da se otklone štetni sastojci iz organizma. Osoba nakon cjepljenja neka se što prije uroni u kupku od gline. Na jednu kadu staviti 2-4 šalice gline. Vrijeme boravka u kupki iznosi 20-30min u što toplijoj vodi. Glinene kupke služe za čišćenje organizma od svih vrsta toksina i teških metala, iz našeg organizma. U kombinaciji sa oralnim uzimanjem gline pojačavamo djelovanje kupki, tako što i naš probavni sustav ostaje pri tom čist, a i naša jetra postaje snažnija.
Glina koja u dodiru sa vodom postaje aktivna izvlaći kroz pore na našoj koži navedene tvari iz našega tijela. Iz toga razloga bilo bi dobro da je temperatura vode što veća, koliko god mi to možemo podnijeti, da bi se pore na koži što više otvorile i olakšale izlazak nepoćudnih tvari.
Bitno je napomenuti da se pri glinenim kupkama ne smije stavljati u kadu niti jedan preparat koji nije prirodan i blagotvoran za nas. To je važno stoga da ne bi kroz našu kožu apsorbirali tvari koje nam mogu naštetiti. Često se pri glinenim kupkama miješa prirodna morska sol, jer ona pojačava djelovanje gline, a i sama blagotvorno utjeće na nas.
Za kupke se može koristiti bilo koja vrsta gline, glavno da je odobrena za ljudsku uporabu. U te svrhe nije potrebno koristiti ventiliranu glinu, nego grublju.
Količina gline koja je potrebna za kupku varira. Ali, što više gline stavimo djelovanje je snažnije i kupka je kvalitetnija. Neki minimum količine bi bila 1-2 šalice gline, ako smo zdravi. U slučaju da osijetimo simptome trovanja teškim metalima ili nećim drugim, ili patimo od nekih kožnih oboljenja, onda je potrebno barem 4 šalice gline.
Učestalost izvođenja glinenih kupki je generalno dva puta tjedno kroz 21 dan, zatim napravimo pauzu od tjedan dana. Nakon toga ciklusa možemo nastaviti s kupkama iz početka.
Dok smo u kupki budimo što više uronjeni u nju, neka nam samo glava viri iz vode. Povremeno rukama malo razmašimo glinu sa dna, tako da bude povezana sa vodom što više dok smo u njoj.
Standardno vrijeme boravka u kupki je od 20-30min. U nekim slučajevima kupka može trajati i 2 sata, ali to mogu oni koji već duže vrijeme imaju iskustva sa kupkama.
Postupak rađenja kupke:
Razmutimo količinu gline koja nam je potrebna u nekoj posudi. U kadu pustimo vodu da teće i zatim već razmućenu glinu nasipamo u kadu. Lijepo sve sa rukama promiješamo i pričekamo da se kada napuni.
Glinene kupke osim što nam služe kao idealan i ugodan način za detoksikaciju, ili alat za izliječenje od kožnih bolesti i poremečaja, također su i izvor hranjivih sastojaka za našu kožu. Dakle i zdrave osobe je mogu koristiti, u svrhu obnove kože i njenog očuvanja. Ali, i radi prevencije, da se ne nakupi u tijelu prevelika količina toksina i teških metala.