Ako sam postavila temu na pogrešno mjesto ili već postoji neka slična unaprijed se izvinjavam i molim moderatore da je postave tamo gdje pripada.
Ove godine nam prvih nekoliko dana ljetovanja i nije bilo baš za pamćenje pa ću pisati svoje iskusto ako se neko nađe u sličnoj situaciji.
Par dana prije polazka na more primjetila sam da je N jedno oko blago crveno. Ipak odemo kod dr i dobijemo kapi i kremu da mažemo okice. Nikakvih drugih promjena na njemu nismo primjetili i dr je rekla da slobodno idemo na odmor kako smo planirali a i nama je ovo 3. put da idemo sa njim na more i kontali smo on je sad već dječačić (2 god 7 mjeseci). Međutim, krema (antibiotik) je uticala i na sinuse i u konbinaciji sa morskim zrakom dječiji organizam je počeo izbacivati šlajm u količinama koje su strašne i da se radi o odrasloj osobi. Stalno je plakao, povraćao (ne hranu samo šlajm), ako bih ga spustila i na 1 minutu odmah bi ga počelo gušiti i nije mogao da diše. Nikako nije spavao, bio je meni na rukama i prve 2 noći ja sam hodala oko kuće i njega nosila i bili smo u iskušenju da se vratimo. Nazovemo nasu dr i ona nas savjetuje da ne vracamo i da je jako dobro sto organizam to izbacuje. Mislim da je izbacio 5 kg šlajma ( bez pretjerivanja mislim da je bilo i više) Gdje je to sve bilo? U plućima? Bronhijima? Sinusima? Treći dan je N postao onaj stari vesleli dječak, samo mu je nosić curio naredna 3 dana ali je pajkio spokojno kao nikad do tad i nije se budio u toku noći nikako. Ostatak odmora proveli smo u kupanju, sunčanju, igranju i šetanju bez ikakvih problema.
02.08.2010, 14:29
enna
697
Nedi tako mi je zao malenog djecaka mogu misliti kako ste se samo prestrasili hB je sve iza vas i bas je dobro da je to izbacio vjeruj mi da neznma kako bi se ponasala posto sam ja veliki panicar
_____________________________
23.04.2008-stigla mamina sreca poslije 9 godina!!!!
02.08.2010, 14:54
Nedi
1147
I ja sam paničar zato sam i napisala ovo naše iskustvo da drugi nebi paničili kao ja
02.08.2010, 14:59
mamina princeza
1856
Draga Nedi zao mi je sto si se dio odmora malo namucila al vjeruj da je to dobro za njega. meni se slicno desilo kao djete al ne na moru nego po povratku kuci. _U putu sam pocela povracati i povracala sam tri cijela dana. Do tada ( oko 4-5) godina bila sam cesce prehladjena poslije toga puuuno rjedje. Nikad bronhitis nisam imala do prosle godine. Meni je to bilo kad smo bili u Ulcinju i dr su tada rekli da je posebno pjesak zdrav za to da se sto vise lezi na njemu i njime grije grudni kos gdje su pluca.
_____________________________
Moja princeza 04.07.2008 Moj princ 26.02.2012
02.08.2010, 15:17
ena23
2131
Draga nedi dobro si normalna ostala, ja bi poludila cini mi se. ali hvala Bogu pa je cdalje teklo sve po planu.
ja bih zeljela podjeliti iskustvo da cu od sada sa sobom da nosim domestos i cif gdje god da krenem. recimo, to do sada nisam praktikovala jer nisam imala malu bebu koja puze i zaviruje u svaki cosak apartmana i lize sve zivo
_____________________________
Onaj ko hoce- naci ce nacin, onaj ko nece - naci ce izgovor.