bolne grudi (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


maxi -> bolne grudi (9.7.2008 11:16:12)

trudna sam mjesec dana i od svih simptoma trudnoce imam samo bolne grudi ali jako, jako bolne. Ima li neko neki savjet za olaksanje bolova?




IvaG -> RE: bolne grudi (9.7.2008 11:21:47)

Čestitam na trudnoći, savijet nemam, ne znam.. probaj masirati




glavobolja -> RE: bolne grudi (9.7.2008 11:33:57)

Negdje sam na nekom forumu čitala da su neke žene stavljale kupusov list na grudi, te da im je odlično pomagao. 




maxi -> RE: bolne grudi (9.7.2008 11:38:03)

hvala na savjetu - i ja sam cula za kupusov list ali radije cu trpiti ovu napetost i bol u grudima nego stavljati kupus po ovoj vrucini [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image] a valjda ce proci




IvaG -> RE: bolne grudi (9.7.2008 11:51:14)

joj to su slatke muke i ja bi da sam trudna i da me bole, sve bi izdržala!
Uživaj draga moja, mani se cica, malo masiraj, biće ti lakše, a to je sve normalno u trudnoći




IvaG -> RE: bolne grudi (9.7.2008 11:58:57)

maxi, evo našla sam nešto na netu, možda pomogne, a i bila sam u pravu kod savijeta, dakle:
  • što su grudi veće, tim je važnije da budu dobro pridržavane, kako bi se spriječilo rastezanje ligamenata, što može dovesti do "visećih" grudi. Stoga je izuzetno važan dobar podupirući grudnjak. Neke trudnice se osjećaju udobnije ako nose grudnjak i tijekom spavanja.
  • provjerite da li vam grudnjak odgovara. Dojke se mogu povećati u relativno kratkom vremenu, pa ćete možda morati mijenjati veličinu grudnjaka i nekoliko puta. Dobar grudnjak ne smije stezati, niti se urezivati u kožu.
  • možete nježno masirati grudi
  • ako osjećate vrućinu u grudima, možete si olakšati ako na njih stavite hladan oblog ili vrećicu leda zamotanu u ručnik
  • neke žene primjećuju da ugodnije "nose" vlastite dojke ako izbjegavaju konzumiranje kofeina (u kavi, čaju, napicima koji sadrže colu)
  • ako primijetite otekline, crvenilo, posebno bolna mjesta na dojkama, svakako konzultirajte liječnika





maxi -> RE: bolne grudi (9.7.2008 12:00:15)

nadam se da ces i ti uskoro vidjeti [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/rozacrtici.gif[/image] 




maxi -> RE: bolne grudi (9.7.2008 12:01:51)

hvala Iva, pokusat cu sa hladnim oblozima. A u grudnjaku spavam vec nekoliko dana i pomaze [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




Rene -> RE: bolne grudi (9.7.2008 12:03:13)

Draga maxi, CESTITAM[image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/bravo.gif[/image]  i sretno. Mozes kupus staviti navecer, ne moze naskoditi. Opusti se i uzivaj.




idana_85 -> RE: bolne grudi (9.7.2008 12:18:06)

Ma proci ce to maxi, i ja sam imala isti problem na pocetku, posebno kad bih lezala na ledjima pa podjem da ustanem....muke zive, ili da me neko dotakne.....samo kad se sjetim, jadan mm....ali nakon tri mjeseca je sve to proslo s mucninama. Ne brini, samo se strpi, kad se tusiras po koji min tusem samo dojke masiraj i bice ok....




maxi -> RE: bolne grudi (9.7.2008 12:44:08)

haval svima, puno ste mi pomogle. Odmah mi je lakse kad sam cula da su i druge imale ista iskustva. Pozdrav




Babyy -> RE: bolne grudi (9.7.2008 16:20:32)

drage moje skoro pa sam mesec dana trudna i imam bolove u grudima to znam da je normalno , al da li je normalno da imam ne bas stalno i ne bas jake al medju vremenu imam cudne bolove u stomaku oko pupka i u donjem deo stomaka dali je to normalno




suncan_dan -> RE: bolne grudi (9.7.2008 16:30:17)

Neznam, ja mislim da se kupus samo stavlja ako su upaljene grudi (kad se dobije mlijeko) mene su isto jako bolile u trudnoci, samo sam masiralala sa uljem s kojim sam masirala i stomak (al ne pupak) ono da ne popuca koza.




suncan_dan -> RE: bolne grudi (9.7.2008 16:31:19)

Ja mislim da je normalno, jer se sad sve razvija. al ako nisi sigurna otidi pregleda.Pozz




glavobolja -> RE: bolne grudi (9.7.2008 18:26:25)

I ja također vjerujem da su bolovi "normalni", ali ja bih na tvom mjestu posjetila doktora. Tek tako da ne razmišljaš o tome. Sretno i bezbolno.




maxi -> RE: bolne grudi (10.7.2008 9:15:02)

citala sam da su normalni ti bolovi u stomaku jer se maternica siri. Lice na menstrualne bolove




IvaG -> RE: bolne grudi (10.7.2008 12:52:08)

Lokacija: Forum >> [Trudnoća] >> Spontani pobačaj >> Bolovi u stomaku na pocetku trudnoce
Imaš ovdje podijeljena iskustva




lida -> RE: bolne grudi (10.7.2008 14:31:20)

Ništa ne brini stomak te boli zbog toga što se maternica širi i prilagođva tvom bebaću.
Alarmantno je ako nedaj bože poćneš krvariti.a grudi stalno bole i to je normalno.

Ćestitam vam na [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/nosecka.gif[/image] i uživajte.




majahodzic -> RE: bolne grudi (11.7.2008 23:28:41)

Draga maxi,nemas razloga za brigu.Mene grudi bole citavu trudnocu i na vjezbama smo ucili da masaza pomaze i to kruznim,laganim pokretima od vanjskog ruba prema bradavicama.Meni je pomoglo,pa probaj.A to s kupusom je stari narodni lijek za upaljene grudi zbog dojenja.Pozdrav




Stranica: [1]