|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: EPIZIOTOMIJA
16.5.2008 11:32:34   
bubamara80
moja rodica je sad rodila, rezali je ima dva, tri konca, kaže dali joj inekciju ali nisu čekali da počne djelovati nego odmah počeli šiti i kaže nije toliko šivenje bolno bilo koliko babica koja je sa prstima ugurala gazu i podigla međicu da dr. može šiti. uhh..

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 26
   RE: EPIZIOTOMIJA
16.5.2008 11:34:52   
Emina*
IZVORNA PORUKA: bubamara80
i kaže nije toliko šivenje bolno bilo koliko babica koja je sa prstima ugurala gazu i podigla međicu da dr. može šiti. uhh..


Kod mene ista situacija...
Mada je mene boljelo i sivenje i rezanje...
Nemam pojma ni jesul mi davali kakvu anesteziju, jer sam sve osjetila....
Ali, kako bubamara80 rece, vise boli to, ali Bogami i pregled ljekara nakon toga......


_____________________________

Bakir
20.04.2008.

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 27
   RE: EPIZIOTOMIJA
16.5.2008 11:36:19   
Sanida
Draga moja natalie,i ja sam imala iste probleme.mjesec dana sam i nuzdu vrsila na krevetu..ni do kupatila...nosili me da me istusiraju...uzas...ja sam imala 5 konaca,iz 3 sloja ...ta rana mi se inficirala,jer sam imala unutrasnju upalu,zagnojila i ponovo se otvorila...GROZNO...NE DAJ BOZE NIKOM.Svoje dijete nisam u ruke uzela mjesec dana...tako da znas da nisi sama...pusa...ne daj se.

(odgovor članu natalie)
Neposredna veza do poruke: 28
   RE: EPIZIOTOMIJA
16.5.2008 11:39:12   
Blue rose RR
Ma vala bitno je samo da doktor što prije poslije poroda počne šiti.

Sjećam se da sam smogla snage da kažem doktoru da odmah šije..dok se nisam "ohladila"...čovjek mi se zavalio smijati...i kaže: "eh jesi ti proračunata i hrabra"user posted image

Šivenje + porod = mala razlika

_____________________________

"Ja jesam siromah i samo snove imam. Pred noge tvoje polažem ih. Nježno gazi, jer gaziš po snovima mojim.“
W. B. Y

(odgovor članu Emina*)
Neposredna veza do poruke: 29
   RE: EPIZIOTOMIJA
16.5.2008 12:40:18   
nikka
Činjenica je da nismo svi iste građe,anatomije,i nisu svi porodi isti,i zato mislim da bi se liječnici trebali bolje educirati koga sjeći,mene su i sjekli i pukla sam otišlo sve dovraga na tri strane,i još su se svađali dr. i sestra dok su me šivali, ona plače a ja govorim ma dajte pustite me više nek ostane kakva god,i sad se vide rezovi skoro do noge,.
A gospođa iza mene se porodi za 5min i nisu je ni šivali a prvi porod.

(odgovor članu Blue rose RR)
Neposredna veza do poruke: 30
   RE: EPIZIOTOMIJA
17.5.2008 16:23:23   
nejrica99
moja rodica je prekuce rodila drugo djete, kaze s prvim djetetom joj je najgore bilo sivanje nego cijeli porod, jer se rana ohladi dok se ceka da se posteljica izvadi, a sa ovim drugim kaze da je zamolila da anesteziolog bude prisutan na porodu i kaze tako je i bilo dali joj anesteziju i uspavali je na 10-15-tak minuta i tada joj usili ranu. Kaze ona obzirom na prvo iskustvo ovo je super, ona spavala kod su je usili, kad je ustala malo boli, naravno ko i svaka rana, al ni blizu kao s prvim djetetom.

A sto se tice mamica koje zele da ovo izbjegnu carskim rezom, po misljenjima raznih trudnica kokje sam ja srela, a imale carski rez svaka je rekla da je oporavak polslije carskog tezi jer je to ipak operacija, dren...i da se prirodni nacin ne moze porediti sa tim, onda tu je i cinjenica da se nakon carskog ne moze koristiti steznik za pupu...eto nadam se da sam malkice pomogla ovim iskustvima drugih zena, obzirom da je meni puvi bebac i da i ja citam i gutam svaku rijec sa ovog foruma...Pozzzzz

(odgovor članu nikka)
Neposredna veza do poruke: 31
   RE: EPIZIOTOMIJA
17.5.2008 22:55:18   
aazra
Ja se slazem s ovim da je bez obzira na bol prilikom sivanja, opet prirodni porodjaj bolji od carskog reza.
ne znam o kakvim se tacno vjezbama radi - mislim da je jedna od vas spomenula nesto kao da se prilom mokrenja malo zaustavis, pa poslije do kraja, da se tako pomicu ti misici, ne znam. Ili ta masaza maslinovim uljem.
Ne znam koliko se moze traziti anesteziolog, hocu reci , placa li se njegovo prisustvo?
Ma ne znam ove nase doktore samo "isprovociras" da budu jos gori, kad ih nesto pitasuser posted image

(odgovor članu nejrica99)
Neposredna veza do poruke: 32
   RE: EPIZIOTOMIJA
19.5.2008 10:38:50   
natalie
Drage moje evo da se javim da mi je bolje. Ali necete vjerovati sta se sve kod nas desava. Bila sam se uskukala zasto mi rana ne zarasta, i shvatila sam daq nesto nije u redu. Kada sam se tusirala napipam ja nesto u vagini, kao gaza i prepadnem se. Odem odmah u bolnicu i na pregled kada stvarno gaza. I to je stajalo u meni mjesec dana!!!! Kada su me sili zaboravili izvaditi....I sta covjek da im radi. Eto ako nekome moje iskustvo moze pomoci da ude obazriviji i da upozori doktora sta se sve moze desiti i da budu pazljiviji.
Pozdrav svima i ja sam sretna jer cu uskoro moci u setnju sa svojom bebom.

(odgovor članu aazra)
Neposredna veza do poruke: 33
   RE: EPIZIOTOMIJA
19.5.2008 22:30:54   
aazra
Natalie,

tako mi je zao...Sada stvarno ne znam sta je gore i cega me vise strah, epiziotomije, ili toga da ostane gaza, ili nedaj boze posteljica. A doktori su posebno "neljubazni" kada se zene prave pametne!
Od svega me je najmanje strah porodjajnih bolova.

(odgovor članu natalie)
Neposredna veza do poruke: 34
   RE: EPIZIOTOMIJA
20.5.2008 8:53:34   
bubamara80
Ne slažem se sa tim. Steznik se može nositi 7 dana nakon carskog. I ne sviđa mi se licimjerstvo kod nekih, jer sam imala prilike da pričam sa ženama koje su imale carski i kako im je teško, pa oporavak i savjetuju najbolje prirodno,onda zatrudne i opet rode na carski. Samo ću reći svako individualno treba da ima pravo na izbor a svako zna svoje razloge.

_____________________________

Ten tiny little fingers that always want to play,
That never stop exploring the wonder of today.
Ten tiny little fingers that from the very start,
Will reach out for tomorrow yet always hold your heart

Moje srce se rodilo 25.09.2008

(odgovor članu nejrica99)
Neposredna veza do poruke: 35
   RE: EPIZIOTOMIJA
20.5.2008 9:02:15   
Cvrle
Steznik uopste ne bi trebao da se nosi jer se na taj nacin samo neprirodno sticu unutrasnji organi. ako je maternici trebalo 9 mjeseci da se siri, dozvolite joj bar 40 dana (mada je potrebno i vise) da se koliko-toliko vrati u normalu. A ako ste vec rodile, mislim da malo stomacica koji se vidi nikome nece smetati, a ponajmanje treba da smeta mami. A ako se trudnica zdravo hranila, tog stomacica nece ni biti.

_____________________________

No sikirli, be hairli!

(odgovor članu bubamara80)
Neposredna veza do poruke: 36
   RE: EPIZIOTOMIJA
20.5.2008 17:48:03   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Cvrle

Steznik uopste ne bi trebao da se nosi jer se na taj nacin samo neprirodno sticu unutrasnji organi. ako je maternici trebalo 9 mjeseci da se siri, dozvolite joj bar 40 dana (mada je potrebno i vise) da se koliko-toliko vrati u normalu. A ako ste vec rodile, mislim da malo stomacica koji se vidi nikome nece smetati, a ponajmanje treba da smeta mami. A ako se trudnica zdravo hranila, tog stomacica nece ni biti.


Slazem se. Ja sam stavila steznik samo jednom (i to na insistiranje svekrve) ali me poslije pola sata stomak tako zabolio da sam ga odmah skinula i nisam ga vise nikako htjela staviti. Kontam- pa dosta vise bolova...ne moram valjda trpit jos boli samo zbog estetike.
I sta je poenta: da se pohvalim- izgledam apsolutno isto kao i prije poroda (osim strija na koje sam, moram priznati, ponosna :-))


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Cvrle)
Neposredna veza do poruke: 37
   RE: EPIZIOTOMIJA
20.5.2008 21:42:15   
aazra
Drage moje,

Bas neka ste mi rekle to za steznik!
Cvrle, sretno, cini mi se da se tebi "primaklo"user posted image .

Da li se moze ili ne steznik nositi poslije carskog i koliko dana, ne znam, ali cinjenica je da rana sporije zarasta. To je ipak operacija. moja prijateljica je imala dva porodjaja - prirodni i carski i za drugi put se morala odluciti na carski, zbog toga jer je imala problema s kicmom i bila je krupna beba, pa su joj doktori savjetovali tako. Nakon jednog i drugog iskustva, jos vise podrzava prirodni porodjaj.
Svak ima svoje, ja samo zalim one zene koje se na carski odlucuju samo iz tog razloga jer ne zele podnijeti porodjajne bolove. Porodjaj je nesto najprirodnije, ja sam 5. mjesec user posted image i naravno da vec sada imam tremu, ali bez nekog "veceg" razloga (ako bebica nije dobro okrenuta itd.) sigurno necu mijenjati svoju odluku.
U principu me ne zanimaju tudje odluke, ali uvijek podrzavam zene koje na porodjaj gledaju kao na nesto prirodno i ne boje se toga, jer iza bola uvijek slijedi neizmjerna radost kada ugledas svoju bebu.

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 38
   RE: EPIZIOTOMIJA
21.5.2008 11:15:01   
Anoniman
Sto se tice steznika, ja sam imala carski i kad sam pitala dr kad se to moze nosit, on mi je odgovorio, kao sto ste sve zene lijene, radite vjezbe, i ja ga pitala kad se moze pocet s vjezbama, a on mi je odgovorio onda kad vam bol to bude dopustala, i ne pretjerivat vec postepeno.
A sto se tice vracanja maternice, samo lezanje na ledjima u prvih 40 dana, znam da je tesko i sve obaveze i nema se vremena, ali svaka prilika i na ledja.
Mene ceka drugi carski, pa planiram ponovit ovaj postporodjajni postupak
Pozdrav

(odgovor članu aazra)
  Neposredna veza do poruke: 39
   RE: EPIZIOTOMIJA
23.5.2008 16:26:22   
essy
jooj kad bolovi dođu i kad je u pitanju biti ili ne biti sve bih uradila i dopustila samo da tome dođe kraj i da beba bude u redu!ja čekam drugi porod,al ni pred čim ne posustajem samo da moja beba bude dobro,pa ima se kad i oporaviti od svega vjerujte!Na prvom porodu me babica morala rezati,ali ja nisam osjetila ništa drugo do veućeg mlaza krvi.beba je počela zamirati,pa zamislite da mi je bilo da vičem da to ne rade.ustvari šta sam ja tu znala.šili su me nakon pola sata,uz injekciju i neki gel,imala sam preko 20 konaca,kući nisam mogla sjesti 8 dana,a još duže me boljelo.mislila sam da tome nema kraja i da se nikada neću oporaviti pa eto sve prođe i sada me opet čeka ako ne isto onda bar slično.samo se opusti i slušaj šta traže od tebe,vjeruj isplati se.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 40
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 18:41:40   
Anoniman
da pokrenem opet ovu temu...
evo ja prodjoh sa epi user posted image user posted image
da tog nema ne bih se sjecala da sam se porodila
bas su me isjekli i to bez razloga puno... beba nije bila krupna a i ja bila dovoljno otvorena, al opet.. rez je dug cini mi se 5 centi ako ne i vise user posted image
evo 7. je dan od poroda, a ja ne mogu da sjednem nikako (pisem lezeci)... najgore sto me noge non stop bole od toga (valjda bol i dole udarila)... pijem panadol svakih 6 sati (po preporuci doktorA)...
cime ste se vi oporavljale? ako moze malo da mi pomognete... osjecam se uzasno
pa ne mogu da sjednem i bebu podojim kako treba user posted image

(odgovor članu essy)
  Neposredna veza do poruke: 41
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 18:46:31   
lamka
dinela lutko ja sam se dobro osjecala nisam imala nekih bolova a mogla sam normalno sjediti cijelo vrijeme kako sam izasla kuci ali me je nakon 7 dana zabolila rana i patronazna sestra mi kaze da me nisu usili na jednom mjestu.i ginekolog mi je rekao da stavljam obloge od rivanola na ranu da brze zaraste.ako ti je dostupan pokusaj meni je pomoglo.i caj od hrastove kore da se perem ali sad ne znam da li to mozes nabaviti ako mozes napravi pa lagano ispiraj ranu par puta dnevno to je najbolji lijek koliko ja znam
ako nemas hrastove kore probaj sa kamilicom


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 42
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 18:54:13   
Anoniman
pobala sam sa kamilicom edinice... isto... user posted image
ne boli me samo kad lezim.. a vjeruj mi i kad hodam boli me... o sjedenju ne razmisljam
stavljala sam bivacin, al me jos vise boli onda.. jer me to zateze...
hrastovu koru? e to stvarno ne mogu ovdje naci, nazalost .... user posted image

pokusavam cestim spiranjem, al kazu da ne valjda ni da je mokro dugo, sporije onda zarasta.. ma joj nisam vise pametna... i sveki se cudi kako ovoliko boli...  djeluje mi ko da je previse usiveno ccccc
ako bude ovako jos dva tri dana idem dr-u.. sta cu user posted image

(odgovor članu lamka)
  Neposredna veza do poruke: 43
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 18:56:27   
lamka
moja jetrva je isto imala problema i 40 dana nije mogla uopste sjediti a ja sam imala vise konaca od nje
i njoj je isto pomogao rivanol
sad kad peres ranu lagano je presusi nemoj da ostane vlazna i nemoj nositi gacice kad lezis brze ce ti proci
ne znam sta bih ti jos savjetovala ako mi sta naumpadne posaljem ti sms svakako


_____________________________

Lamija duša duše moje
21.08.2006

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 44
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 19:05:45   
sanja.sa
draga Dino, bas mi je zao sto boliuser posted image .
ja jos nemam iskustva sa tim, ali moja drugarica je imala veliki rez i isto je ispirala cajem od hrastove kore, kaze da je to spasilo. ona nije pustala da se samo susi nego je malo fenom susila poslije ispiranja, rekli su joj da ne valja da je vlazno...
probaj na netu naci latinski naziv za hrastovu koru, pa potrazi u nekoj biljnoj apoteci, morali bi imati. ja u italiji sve sto trebam od cajeva nadjem prvo latinski naziv i sa papirom u apoteku, i za sada sam nasla sve sto sam trazila.
pusa za tebe i ljubi malu ljepoticuuser posted image

(odgovor članu lamka)
Neposredna veza do poruke: 45
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 19:09:12   
Anoniman
tako i radim edinice.. pa vidjecemo
hvala  Sanja... dobro si me napomenula.. to cu reci mm da potrazi vec sutra

cmoka tebi user posted image

(odgovor članu sanja.sa)
  Neposredna veza do poruke: 46
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 20:41:51   
Aminad
Draga Dino i ja sam 15tak dana deverala s ranom kad sam se prvi put porodila, mislila sam da nikad neće proći, nisam se mogla uspraviti dok hodam a o sjedenju nije bilo govora. U svemu tome mi je najteže bilo što ja ne mogu da bebu presvlačim, da je kupam, da se s njom igram jer nisam mogla da sjedim. Moja doktorica mi je rekla ako je rana mokra držati rivanol u frižideru i natopiti gazu hladnim rivanolom i staviti da malo stoji na rani a onda skinuti i tako nekoliko puta dnevno. Ako je rana suha ne treba više rivanol i brzo će proći, ali ja sam i poslije stavljala.

Prošlo je, pa se nadam da će i kod tebe i da neće biti nikakvih komplikacija.
Ljubi malu za mene, meeeeed je, vidjela sam slike.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 47
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 20:56:53   
malecka60
 
IZVORNA PORUKA: Aminad

Draga Dino i ja sam 15tak dana deverala s ranom kad sam se prvi put porodila, mislila sam da nikad neće proći, nisam se mogla uspraviti dok hodam a o sjedenju nije bilo govora.


I kod mene je ovako bilo. Iako mi je rana bila uredu, strasno je boljelo. Pa sam ja na svoju ruku stavljala Acidi Borici (ispravite me ako sam nepravilno napisala). I te obloge su mi ublazile bol.






(odgovor članu Aminad)
Neposredna veza do poruke: 48
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 23:02:01   
mamin sin
Ja sam spontano popucala, nisu me rezali i imala sam 4 konca. Hvala Bogu nisam imala nikakvih problema, sjedila sam drugi dan.
Dino, menije dr savjetovao samo mlaka voda, ako boli obloge od rivanola. Moja prijateljica je kuburila pravo. Hrastova kora joj je pomogla. Isto je susila ranu, ako ne na zraku onda fenom, ali ne direktno nego kad lezis odozgo, samo da zrak struji pored rane da je susi...Cuvaj se... Pogledaj da se nije upalilo ili zagnojilo pa idi kod dr da ti vidi to...

(odgovor članu malecka60)
Neposredna veza do poruke: 49
   RE: EPIZIOTOMIJA
6.8.2008 23:24:36   
Anoniman
bas su me isjekli i to bez razloga puno... beba nije bila krupna a i ja bila dovoljno otvorena, al opet..

stvarno ne znam kakav im je to fazon i ne razmišljati a sjeći. Pa pitam se kako se žene prije porađale, bez tih njihovih ludorija.. kod kuće, same.. i kako li su se liječile kad ispucaju i jesu li ih šili? Ne, ozbiljno, to me baš zanima.. Voljela bih da imamo jednu takvu pa da nam ispriča kako su žene to prije sređivale.. jer sve se vraća prirodi, kad-tad..

(odgovor članu mamin sin)
  Neposredna veza do poruke: 50
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  1 [2] 3   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Nakon porodiljskog.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *