|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
6.9.2010 15:41:12   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: seka87

evo mene opet

napravila sam tortu na kraju mi je kora e sada da stavim fondant na koru ili da pravim onu kremu
ako moram praviti kremu je li fondant ide odmah na kremu ili prvo malo u frizider


moli odgovor
hvala


stavi butercrem...ja nisma prvi put svaila i bilo mi krivudavo...bilo je nezadovoljnih :)
kad staviš buter crem samo 10-15 minuta nakon taknko namazanog dovoljno je da se stisne u frižideru i na to fondant ide super i bude jako lijepa torica :))))


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 1001
   RE: Fondant
6.9.2010 15:52:00   
seka87
hvalaaaaaaaaaa

_____________________________

nase malo zlato Lamija rodjena 1.10.2009. 3.200kg i 51cm

prvi zubic dobila sa 8 mjeseci

prohodala sa 10mj i 20dana

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1002
   RE: Fondant
6.9.2010 19:07:21   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

naša foprumašica Niobe je svome sinu za 1 rođendan dvije torte pravila uz pomoć naše teme fondant...i evo drage ovo je više od inspiracije :)

user posted image
user posted image
user posted image



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu seka87)
Neposredna veza do poruke: 1003
   RE: Fondant
7.9.2010 0:34:04   
milenium
niobe user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1004
   RE: Fondant
15.9.2010 0:01:09   
IvanaTz
Evo i mene opet, nisam stizala postavljati slike, bili na moru, user posted image bio rodjendan a pravilo se torti...

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image

user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu milenium)
Neposredna veza do poruke: 1005
   RE: Fondant
15.9.2010 0:02:46   
IvanaTz
I meni najdraza i najljepsa, mom user posted image za rodjendan... user posted image user posted image user posted image

user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 1006
   RE: Fondant
16.9.2010 10:01:20   
chuci
evo moje prve torte od fondanta

user posted image

tada sam pravila fondant od marsmallow boba

sada sam za probu napravila pola mjere ovog sa glicerinom sa stranice minjina kuhinjica. od to pola mjere ću napraviti neke figurice koje planiram staviti na rođendansku tortu sljedeće sedmice.

eh sad pitanja
1. kolika torta treba za oko 50 ljudi. mislila sam praviti tortu veličine pleha i još na nju staviti na gornji sprat okruglu malu
2. fondant mi je nekako prhak. nije da se raspada, može se rastanjiti na neka 3-4 mm bz problema, ali lahko se kida. je li to normalno, ili mi fali glicerina ili možda želatina.
3. ako se koristi agar jel se stavlja ista količina želatina (negdje pročitah da je to 10 gr odnosno ona standardna mala kesica)
4. kako napraviti figuricu koja stoji a da joj noge nisu debele kao kod moje žirafice gore
5. bila sam u oba tuša u sarajevu i nema ni plave ni zelene boje. jel neko bio nedavno u bingu, ima li tamo? treba mi zelena (a imam žutu pa bi mogla i kombinovati sa plavom)
6. jesu li mi dovoljne dvije mjere fondanta da pokrijem tu veliku i ovu malu torticu
hvala unaprijed na odgovorima. nadam se da će torta ispasti onako kako ja zamišljam (ahaaaaaaaa ova žirafa je trebala biti bubamara user posted image user posted image   ali mi je crvena boja ispala iz kolica)

< Poruku je uredio chuci -- 16.9.2010 10:03:31 >


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 1007
   RE: Fondant
16.9.2010 11:18:49   
IvanaTz
Chuci, super ti je zirafa!

E sad da odgovorim sto znam:

1. mozes ovako na sprat ali neka ti budu visoke, 50 ljudi je puunooo ljudi...user posted image
2. ako radis tacno po receptu, mislim da su mjere "u bobu" tacne ne bi trebalo to da se desava...
3. ovo ne znam
4. napravi noge i tijelo odvojeno, pa ostavi da prenoci u frizideru pa onda kad se lijepo stisnu sastavi ih
5. ni ovo ne znam, ja sam u tz user posted image
6. jesu, dovoljne su ti dvije mjere

Pozz i sretno!


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu chuci)
Neposredna veza do poruke: 1008
   RE: Fondant
16.9.2010 11:28:52   
mala86
cure svaka cast!sto neko rece ja ovako nesto na znam ni nacrtat a kamoli napravit user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu IvanaTz)
Neposredna veza do poruke: 1009
   RE: Fondant
16.9.2010 14:50:45   
mummy
Ivana, za tebe i tvoje torte riječi su suvišne, još nam sam detaljiši o tortama na sprat, kakva je procedura, jel' koristiš kalup? Predivne su, baš kakvu sam i ja zamišljala da pravim.

(odgovor članu mala86)
Neposredna veza do poruke: 1010
   RE: Fondant
16.9.2010 15:14:49   
chuci
hvala ivana tz na odgovorima
ja sam sad zbunjena malo, pročitala sam temu i čini mi se da je negdje pisalo da se ne drži fondant u frižideru

i još pitanja

može li se fondant stavljati preko torte kojoj su kore od bjelanaca. hoće li popustiti? fil je sa puterom nije šlagast.

koliko ranije mogu napraviti figurice koje će stajati na torti. bile bi samo od fondanta i ne planiram da ih neko pojede. ni žirafu niko nije pojeo. neće niko sam šećer pored torte.user posted image


_____________________________

mrvica 22.9.2009.
mravić 4.6.2012.
ako ih ne čujem... u zijanu su garant


(odgovor članu mummy)
Neposredna veza do poruke: 1011
   RE: Fondant
17.9.2010 15:11:46   
Anoniman
user posted image

(odgovor članu chuci)
  Neposredna veza do poruke: 1012
   RE: Fondant
18.9.2010 11:07:18   
Cherry
za sve one koje te stvari interesuju, da vam kazem da fondant sa marshmallow bonbonama sadrzi svinjski zelatin. ja sam se tamam nagodila da taj pravim, jer mi je izgledao najjednostvniji, ali me je suprug upozorio na tu cinjenicu (on je halal auditor). s obzirom da je vecina zelatina na svinjskoj bazi, bas sam se razocarala i mislila sam da nema nista od mog fondana, ali sam naisla na recept sa rahat lokumom, evo napravila sam tijesto, dodala boje, izrezala figurice, ali ne znam kako ce ici presvlacenje torte. ako uspije, postavljam... user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1013
   RE: Fondant
18.9.2010 11:16:29   
Cherry
boje za fondant mozete nabaviti u bingu i jos neke stvarcice za ukrasavanje...

(odgovor članu aamra)
Neposredna veza do poruke: 1014
   RE: Fondant
18.9.2010 23:09:11   
rokoko
 Malo se radilo,a malo više odmaralo prethodno vrijeme.Ovo je nešto od napravljenog.
user posted image

(odgovor članu Cherry)
Neposredna veza do poruke: 1015
   RE: Fondant
18.9.2010 23:24:35   
rokoko
 Sigurno je neskromno,ali ja svoje zadovoljstvo urađenim nisam mogla sakriti.
user posted image
user posted image

user posted image

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 1016
   RE: Fondant
18.9.2010 23:26:30   
Hanady RR
pa ženo gdje si tiiiiiiiiiiiiiiiiiiiuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

kako te nam ja smršah pravouser posted image user posted image user posted image user posted image

ova ''starka'' ima noćas da me dohaka...
umjetnost nema štauser posted image user posted image user posted image
al od tebe se nije manje ni nadati...ti si moje naahnuće sa svim ovim detaljima koje ugradiš u torrteuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 1017
   RE: Fondant
18.9.2010 23:27:07   
mama_debeljuca

IZVORNA PORUKA: rokoko

 Sigurno je neskromno,ali ja svoje zadovoljstvo urađenim nisam mogla sakriti.
user posted image
user posted image

user posted image




Starke su vrh!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

:-)

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 1018
   RE: Fondant
18.9.2010 23:33:13   
rokoko
Hvala vam.Poslije ove starke sam pomišljala da počnem izrađivati obućuuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu mama_debeljuca)
Neposredna veza do poruke: 1019
   RE: Fondant
18.9.2010 23:34:52   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image rokoko nemaš pojma koliko sam zagledala mislila da je pravauser posted image user posted image user posted image , svaka čast, hoću jednu ovakvu 38 brojuser posted image

(odgovor članu rokoko)
  Neposredna veza do poruke: 1020
   RE: Fondant
18.9.2010 23:35:12   
rokoko
IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kako te nam ja smršah pravouser posted image user posted image user posted image user posted image




Joj,blago tebi.Kad ću jauser posted image user posted image ??!!!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 1021
   RE: Fondant
18.9.2010 23:39:44   
Anoniman
user posted image user posted image user posted image user posted image rokoko bas si falila
starka je odlicna i nemoj biti skromna umjetnik siuser posted image

(odgovor članu rokoko)
  Neposredna veza do poruke: 1022
   RE: Fondant
18.9.2010 23:41:36   
new mama
Rokoko ma svaka cast,starka je extra,a pertle su super ono lezernouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

A&V ~moje sve na svijetu ~


(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1023
   RE: Fondant
18.9.2010 23:42:46   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: rokoko

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

kako te nam ja smršah pravouser posted image user posted image user posted image user posted image




Joj,blago tebi.Kad ću jauser posted image user posted image ??!!!

ti nemoj...
tebi ovi kolači super idu...
za mršanje treba smanjti slatkiše...al ženo grehota je tebe odbit od kolača...
ova starka me fasciniralauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 1024
   RE: Fondant
18.9.2010 23:43:38   
Anoniman
ma daaaaaaaaj...rokoko...ja se postidila...ovo si kalup s prave starke skidala...priznaj...molim te reci da je tako

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu rokoko)
  Neposredna veza do poruke: 1025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  39 40 [41] 42 43   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *