|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  230 231 [232] 233 234   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
31.10.2011 15:27:54   
palachinken
Imam ja taj kalup, oblozim ga papirom za pecenje ali malo duzi da zavrnes po donjem rubu, stavim papir za pecenje i po tepsiji koja ce ici u rernu, isresem smjesu u kalup i sve bude ok.
A kasnije sam dosla pameti pa pekla jednu veliku koru u plehu sto dodje sa sporetom i tim podesivim kalupom kruzila kore na velicinu koja mi treba (kad radim gornju tortu kod torte na sprat)
Inace, nije mi neka sreca taj podesivi, bolji su obicni.

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu M kao Mama)
Neposredna veza do poruke: 5776
   RE: Fondant
31.10.2011 16:32:18   
gvendolina
Hvala vam drage mojeuser posted image
znaci ipak to nije bas nesto prakticno,svakako mi je tako i izgledalo,ali reko da provjerim i sa vamauser posted image
a nisu ni sad skupi 4,5 KM,ali ne kupuje mi se nesto da mi samo smeta po kuhinji user posted image



_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 5777
   RE: Fondant
31.10.2011 16:34:09   
palachinken
4,5 km? Pljacka!
U mom bingu bio 2km user posted image user posted image

_____________________________

Somewhere along the way, we all go a bit mad. So burn, let go and dive into horror, because maybe it's the chaos which helps us find where we belong

(odgovor članu gvendolina)
Neposredna veza do poruke: 5778
   RE: Fondant
31.10.2011 16:40:21   
Hannan

IZVORNA PORUKA: de_de

IZVORNA PORUKA: Hannan

Ma znam da nije od te sto prodaje wilton, i sad trrazim da vidim gdje sam vidjela i nemaaa, sigurno je zenica prodala i izbrisala slike.
Da, u Bingu bude bas izbora, ja sam kod njih znala uzeti super stvarcica. Sad mi trebaju hitno do Bajrama modle za praline, je li to slucajno ko vidio u Bingu?


Bila sam danas u Bingu u Lukavcu. Modla za praline vise nema, ali ima silikonskih\gumenih posuda za led, pa kao sto je Bebacha rekla, mozda ti one mogu posluziti.


Moram sutra skoknuti do Binga na Sjenjaku, ma i ako nema ima tih za led:) ionako je ko mene sve improvizacija:)

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu de_de)
Neposredna veza do poruke: 5779
   RE: Fondant
31.10.2011 17:47:19   
Mya_81 RR

IZVORNA PORUKA: palachinken

4,5 km? Pljacka!
U mom bingu bio 2km user posted image user posted image


Ja sam sa svojim podesivim prezadovoljna. I od nekog je teskog materijala pa ne curi bas puno, ali sam ga poprilicno i platila.


_____________________________

Najvažnija stvar koju će naučiti s godinama je da ne postoji nijedan način da se bude savršena majka i milion načina da se bude dobra majka.

Ljubav, 25.06.2009.

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 5780
   RE: Fondant
31.10.2011 18:41:02   
Hanady RR
ja čekam svoje goste...naprvila sma im jednu brzu fondanicu srculence...rukamauser posted image

nemam torten pleg srce pa sma radila plazma tortu i rukama napravila srce...mala tortica al mi preslatko ispakala...čak mis ečini d ami nikada fondant nije boljiuser posted image

Sinoć ga napravila i danas nakon posla sve to nakurikala..pustim sliku nekad noćasuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5781
   RE: Fondant
31.10.2011 18:48:14   
M kao Mama
Nema noća sad, dok su vruće mušterije

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5782
   RE: Fondant
31.10.2011 18:48:44   
Emica_sa
Hanady haj pomozi koju tortu da uzmem od amrino mislim znam motiv,samo unutra koji filuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5783
   RE: Fondant
31.10.2011 18:58:23   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Emica_sa

Hanady haj pomozi koju tortu da uzmem od amrino mislim znam motiv,samo unutra koji filuser posted image


čokoladna...kaži čokoloda sve...ja sam tu uzimala sestriću i zaovinoj kćeri za prvi rođkas predobra je. Kaži ti njoj onaj fil što si hanadi stavila u torteuser posted image zna onauser posted image

Alma nismo je još fotkaliuser posted image to ćemo pred njima...kontam sad je iznesem da je fotkam a oni mi ulete...polvarih iznenađenjeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 5784
   RE: Fondant
31.10.2011 19:00:06   
Emica_sa
Hvala Hanadyuser posted image

_____________________________

Hello, it's me...

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5785
   RE: Fondant
31.10.2011 22:24:13   
Hanady RR
Evo moje male fondatice za jedna novo zaručeni paruser posted image
user posted image
user posted image
Šteta što su fotke sa mobitela...al biće sutra i sa aparata nego ga moramo napunitiuser posted image


< Poruku je uredio Ilhana RR -- 2.11.2011 17:27:02 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Emica_sa)
Neposredna veza do poruke: 5786
   RE: Fondant
31.10.2011 23:02:44   
Ilhana RR
Slatke tortice al ne uspijedoh ti napraviti da se slike odma vifjrti al posle cu preko komps pokusati :-)

_____________________________

~~~ Living the dream ~~~

* Lamija 6 maj 2008
* Vedad 20 decembar 2014

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5787
   RE: Fondant
1.11.2011 0:49:29   
edijevamama
trebala bih pomoc od vas, hocu praviti (pokusati) ovu fondant masu od marshellowai u upustvu pise bijeli, ali ja nemogu nigdje bijeli da nadjem :(
Molim vas recite gdje kupujete Sarajke? koja je cijena?

(odgovor članu palachinken)
Neposredna veza do poruke: 5788
   RE: Fondant
1.11.2011 9:23:47   
Hannan

IZVORNA PORUKA: edijevamama

trebala bih pomoc od vas, hocu praviti (pokusati) ovu fondant masu od marshellowai u upustvu pise bijeli, ali ja nemogu nigdje bijeli da nadjem :(
Molim vas recite gdje kupujete Sarajke? koja je cijena?


Ja nisam koristila bijeli, nego one roza-bijele, od Fino, i ispadne svijetlo roza masa koju ionako poslije bojis.Kad mi je trebalo malo cisto bijele to sam znala sa bombona izrezati i napraviti.
Ali vjeruj mi, prvo sam pravila taj nekoliko puta i bio m ije super, ali sad zadnji put probam ovaj sa fruktozom, 100x lakse, jednostavnije, laks eza oblikovat ma sve je bolje, iskreno.

_____________________________

»Gospodaru, Ti moje znanje povećaj«

30.1.2007
23.06.2013


(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 5789
   RE: Fondant
2.11.2011 11:11:18   
D_K
IZVORNA PORUKA: ElmaB

Zinanina, super, ideja hvala puno.
D_K extra je tortica, jo konačni izgled nam uslikaj kada bude gotova.



konacni izgled nisam stigla slikati a ako bude kakvih slika sa rodjendana postavicu ih..
u svakom slucaju, nije lose ispalo. meni licno je spidemen izgledao kao da se spotaknuo i razlijepio po torti ali to sam samo ja user posted image user posted image .. djeca su bila odusevljena user posted image user posted image user posted image user posted image ..
ako budem opet imala muzičku želju tipa spidermen nemam frke, vec sam se ustelila..
Elma, hvala ti jos jednom i za tortu (sad znam koje cu kore furati) i za ideju..


_____________________________

Onaj pogled :))))

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5790
   RE: Fondant
2.11.2011 14:52:06   
boombar
Drage zene, vi koje ste iz Sarajeva, gdje kupujete glicerin? Ako ima neko ko je nedavno kupovao molim da mi kaze koja tacno apoteka i gdje se nalazi. Ja sam obisla X apoteka i u vecini mi se slatko nasmijase, a u jednoj su imali neki glicerin ali kao to je kozmeticki user posted image
Blizi nam se prvi rodjendan i stvarno imam zelju sama pokusati napraviti fondan, ali evo nikako naci taj glicerin user posted image

(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5791
   RE: Fondant
2.11.2011 14:56:05   
ElmaB
Apoteke Eurofarm. Jednu imaš na Ilidži blizu hotela Bosna, a drugu u prizemlju Merkatora u Ložioničkoj ulici (glavni Merkator) 100 ml 3 KM.

< Poruku je uredio ElmaB -- 2.11.2011 14:57:42 >


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 5792
   RE: Fondant
2.11.2011 14:57:12   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: D_K

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Zinanina, super, ideja hvala puno.
D_K extra je tortica, jo konačni izgled nam uslikaj kada bude gotova.



konacni izgled nisam stigla slikati a ako bude kakvih slika sa rodjendana postavicu ih..
u svakom slucaju, nije lose ispalo. meni licno je spidemen izgledao kao da se spotaknuo i razlijepio po torti ali to sam samo ja user posted image user posted image .. djeca su bila odusevljena user posted image user posted image user posted image user posted image ..
ako budem opet imala muzičku želju tipa spidermen nemam frke, vec sam se ustelila..
Elma, hvala ti jos jednom i za tortu (sad znam koje cu kore furati) i za ideju..



Ma nema na čemu, drago mi je da je sve ok ispalo. user posted image


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu D_K)
Neposredna veza do poruke: 5793
   RE: Fondant
2.11.2011 14:59:38   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: boombar

Drage zene, vi koje ste iz Sarajeva, gdje kupujete glicerin? Ako ima neko ko je nedavno kupovao molim da mi kaze koja tacno apoteka i gdje se nalazi. Ja sam obisla X apoteka i u vecini mi se slatko nasmijase, a u jednoj su imali neki glicerin ali kao to je kozmeticki user posted image
Blizi nam se prvi rodjendan i stvarno imam zelju sama pokusati napraviti fondan, ali evo nikako naci taj glicerin user posted image


pored nabrojanih apoteka ja da dodam da sam sinoć kupila 100 ml za 3 km u eurofarm apoteci u prizemlju BBi centra. Tu kupujem već godinu dana bez problema i čudnih pogleda.user posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 5794
   RE: Fondant
2.11.2011 15:20:43   
boombar
E hvala puno zenice user posted image  Elma bas me neki dan u toj apoteci u Merkatoru pogledase kao marsovca, ali evo probacu u ove druge dvije

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5795
   RE: Fondant
2.11.2011 15:30:11   
gvendolina
IZVORNA PORUKA: Mya_81 RR


IZVORNA PORUKA: palachinken

4,5 km? Pljacka!
U mom bingu bio 2km user posted image user posted image


Ja sam sa svojim podesivim prezadovoljna. I od nekog je teskog materijala pa ne curi bas puno, ali sam ga poprilicno i platila.



ma nema deru na sve straneuser posted image ...markica po markicauser posted image

mya ja vjerujem da je taj bolji,a ovaj je pravo hafifan shodno cijeniuser posted image ....kao sto rece palacinka moze posluziti da se izreze manji obim ako se prave torte na sprat,ali posto se ja ne bavim tim visinskim toritacama ne treba miuser posted image

hanady svaka cast,bas je lijepauser posted image


_____________________________

Ajdin 30.04.2009.
Afan 15.04.2014.
mamini zivoti

(odgovor članu Mya_81 RR)
Neposredna veza do poruke: 5796
   RE: Fondant
2.11.2011 15:44:55   
ElmaB
IZVORNA PORUKA: boombar

E hvala puno zenice user posted image  Elma bas me neki dan u toj apoteci u Merkatoru pogledase kao marsovca, ali evo probacu u ove druge dvije


Ja stalno u Merkatoru uzimam jer mi je tu najbliže, samo kažeš jestivi glicerin i eto.


_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu boombar)
Neposredna veza do poruke: 5797
   RE: Fondant
3.11.2011 11:08:45   
edijevamama

IZVORNA PORUKA: ElmaB

Po specijalnoj želji!


user posted image
user posted image
user posted image





moze pitanje, pravila bih toru od tvog recepta za ovu tortu ali cu ja spuzvu boba da pokusam, hoce li uspijet vidjecemo jer mi je prvi put :), e sad mala pomoc ako moze jeli treba preko ove mase ici buttercream ili idem fondant direktno na tortu?

(odgovor članu ElmaB)
Neposredna veza do poruke: 5798
   RE: Fondant
3.11.2011 11:12:00   
Hanady RR
edijevamama...možeš napraviti spužvu boba od ove mase torte...

a moraš staviti buterr kream tanmko ili neki tanjih džem marmeladu...koja je glatka...jer ti s efondant mora zaljepiti na tortuuser posted image

evo ti link spušve boba od plazma torte na minjinoj kuharici...baš je fino objašnjenje...a fazon torte je isti...s tim da ja uvijekr adim obu plazma tortu na način da jaja tretiram na pari.
http://www.minjina-kuhinjica.com/desert/torta/rodjendanske-torte/kako-napraviti-tortu-sunder-bob/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu edijevamama)
Neposredna veza do poruke: 5799
   RE: Fondant
3.11.2011 12:00:52   
ElmaB
Edijeva mama, svaku tortu bez obzira koja je moraš premazati ili butter kremom ili filom od torte ili u tankom sloju džemom, da bi se fondat zalijepio. Sretno, s obzirom da je prvi put i naravno slike obavezno!user posted image

_____________________________

Mamina zlata:
Tea, 11.02.2005.
Lana, 31.03.2008.
Deni, 31.03.2008.


(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5800
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  230 231 [232] 233 234   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  230 231 [232] 233 234   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *