|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: [1]
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   Rani kombinirani probir 11-14 nedelja trudnoce?!
1.3.2014 14:48:28   
daca8282
Sad sam u 13 nedelji trudnoce i zakazana sam u srijedu u plavoj poliklinici na rani kombinirani probir , naravno po preporuci moje doktorice. Zanima me kakva su vasa iskustva , je li neko vec bio na takvom pregledu.Citala sam na netu kako je to bitan pregled pa me malo panika hvata. Nadam se da ce biti sve ok.user posted image
Neposredna veza do poruke: 1
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
2.3.2014 8:59:53   
Full Moon
http://www.ringeraja.ba/forum/m_221795/mpage_1/key_/tm.htm#221795

Ako vec nisi pronasla, evo ti link gdje se razgovaralo o tome, nemas sta da brines, to sam i ja radila, nakon toga i tripl, svaki temeljit ljekar ce ti savjetovati da to radis ako za to vidi indikacije, tvoja starosna dob npr., sretno user posted image

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 2
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
2.3.2014 9:59:15   
daca8282
Full Moon nije to isto ako sam dobro sve shvatila . Double test se radi od 15 do 18 nedelje trudnoce a rani kombinirani izmedju 11 i 14 nedelje trudnoce. Double test podrazumjeva samo analize krvi i tacnost mu je od 55 do 70% a rani kombinirani podrazumjeva ultrazvucni pregled sa markerima na Down sindrom i analiza krvi a tacnost mu je 90%.

Ovo je neka novija metoda zato pitam je li neko to vec radio?

evo link sto sam citala :http://www.plavapoliklinika.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=100&Itemid=46

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 3
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
2.3.2014 10:54:23   
animagical

IZVORNA PORUKA: daca8282

Full Moon nije to isto ako sam dobro sve shvatila . Double test se radi od 15 do 18 nedelje trudnoce a rani kombinirani izmedju 11 i 14 nedelje trudnoce. Double test podrazumjeva samo analize krvi i tacnost mu je od 55 do 70% a rani kombinirani podrazumjeva ultrazvucni pregled sa markerima na Down sindrom i analiza krvi a tacnost mu je 90%.

Ovo je neka novija metoda zato pitam je li neko to vec radio?

evo link sto sam citala :http://www.plavapoliklinika.ba/index.php?option=com_content&view=article&id=100&Itemid=46

ma ovo je skoro isto kao i double..ja sam to radiila kod abadzicke, sjecam se da je bilo poskupo...izvade ti krv i mjere nuhalni nabor... rezultati koje dobijes su i dalje statisticki...mozes imati 99% sansi da je sve ok, pa upasti u ono jedan posto,a moze se desiti i obrnuto...sada, ove pameti, ne bih ni radila.

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 4
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
2.3.2014 11:35:57   
Full Moon
daco, upravu si, ali zasto ne ides taj nalaz raditi u Klinickom centru, uz uputnicu to ti je besplatno

Trunocu sam vodila privatno, ali mi je moj ginekolog ispunio neki formular sa Klinickog centra, imao je printane primjerke, i onda sam s tim isla kod opceg ljekar po uputnicu za Kosevo, i sve gore obavila, a rekao je da je pouzdano kod njih, a da Tripl nikako ne radim na Kosevu, jer su mahom losi rezultati, i tripl sam onda radila privatno.

< Poruku je uredio Full Moon -- 2.3.2014 11:38:49 >

(odgovor članu animagical)
Neposredna veza do poruke: 5
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
2.3.2014 12:09:21   
Full Moon
Kad sam vec pocela objasnjavatiuser posted image , tvoj ginekolog ti mora uraditi ultrazvucni pregled i upisati na taj formular tacna mjerenja, i onda od tog pregleda imas cini mi se dan ili dva da odes da ti izvade krv...osim ako to sve placas, onda ce ti oni objasniti sta i kakouser posted image

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 6
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
9.3.2014 11:07:40   
daca8282
FULL MOON ja sam u Tuzli. Kod nas u Tuzli to nije besplatno koliko sam ja upucena , a pravo da ti kazem i ne vjerujem drzavnim ustanovama previse su lose snadbjeveni opremom te optereceni a cesto i povrsni . Samo mogu reci da sam prosto odusevljena pristupom i strucnosti u ustanovi u kojoj sam bila na ranom kombiniranom pregledu. HVALA BOGU MOJA BEBICA JE SUPER .

Rizik za trisomiju 21 1: 2350,
Rizik za trisomiju 18 1: 1980,
Rizik za trisomiju 13 1: 2125,

Dr. Dzenita mi je rekla da nosim user posted image user posted image user posted image
Dobila sam i sliku i CD .
Brojali smo prste ruku itd :)

Sa nalazom trebam da se javim za 4 sedmice kod moje doktorice.
Rekla bih da je ovo pametno utrosen novac . user posted image

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 7
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
9.3.2014 15:26:12   
Full Moon
daco, bravo za rezultateuser posted image , uzivaj u trudnoci, sretno ;)

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 8
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
11.3.2014 22:10:38   
nova_ja
Daco, koliko te koštao pregled? Ja sam naručena, a nisam pitala za cijenu, pa da znam koliko novca da ponesem. user posted image

(odgovor članu Full Moon)
Neposredna veza do poruke: 9
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
12.3.2014 9:47:09   
daca8282
FULL MOON hvala user posted image

Cijena je 180 km . Radila sam i 4D i nalaze iz krvi ( beta HCG i PAPP-A , valjda sam dobro napisala ove nalaze).
Sve je trajalo oko 1h. Mi smo stvarno prezadovoljni.
Doktorica je fino objasnila i dobili smo nekoliko korisnih savjeta.

Nadam se da ce i kod tebe biti sve super .

SRETNO!

Javi nam se aBg sa lijepim vijestima user posted image

(odgovor članu nova_ja)
Neposredna veza do poruke: 10
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
13.3.2014 15:34:44   
nova_ja
Hvala na info! Pretpostavljala sam da nije jeftino, ali nisam imala predstave koliko kosta, pa reko da ponesem dovoljno novca i da ih tamo ne gledam totalno zbunjenom facom kada kazu cifru. Ja ne idem u Plavu polikliniku, ali vjerujem da su cijene tu negdje, i ako je skuplje ne vjerujem da je vise od 50 KM (ne idem srecom kod ovih doktora sto su na drugim temama ljudi pisali da stvarno imaju previsoke cijene, moj doktor je sasvim OK sa cijenama).

Pregled je tek za 2 sedmice, i nadam se da mi nalaz biti kao i kod tebe. :-) Ja sam uvijek optimista i trudim se da samo pozitivno razmisljam. user posted image

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 11
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
13.3.2014 18:46:03   
lejan
Ja sam bila na ovom pregledu pocetkom januara, kostao je 150 (izgleda da je poskupilo u medjuvremenu) s tom razlikom da nisam dobila cd vec samo slike, prezadovoljna sam uslugom, doktorica je fantasticna i planiram kod njih opet na 4d za par sedmica, smatram da je ovo najpametnija investicija i da pregled vrijedi svake marke, toplo bih preporucila svakoj trudnici da ode na ovaj pregleduser posted image user posted image

(odgovor članu nova_ja)
Neposredna veza do poruke: 12
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
14.3.2014 11:23:02   
daca8282
Nova_ja sretno da bude sve super user posted image , javi nam aBd lijepe vijesti.

Lejan mene su pitali zelim li fetalni plus kombinirani probir i to je 150km a ako zelim i 4D slike i CD onda je 180 km .Stim da su mi rekli da se i na fetalnom plus kombniniranom dobije 4D slika u boji.
Mi smo se odlucili za sve , nije mi zao imamo 12 video zapisa i jos 7 slika .
Muz i ja smo se takodjer odlucili u 22 nedelji da odemo u plavu polikliniku na 4D . ( zbog detaljnog pregleda bebinih organa kako nam je i objasnjeno).

Nadam se da ce biti i tad sve ok.

Lejan slazem se sa tobom da je to najbolja investicija a i odusevljena sam pristupom i strucnosti.

(odgovor članu lejan)
Neposredna veza do poruke: 13
   RE: Rani kombinirani probir 11-14 nedelja tru...
17.3.2014 1:12:27   
lejan
Mi smo i dobili tu jednu sliku u boji a pravo mi zao sto nemamo snimak, nisu nam ni rekli da postoji mogucnost da dobijemo i cduser posted image user posted image , ali nema veze i mi smo se isto odlucili za 4d pa aBd za dvije sedmice idemo pa budemo dobili onda i snimkeuser posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu daca8282)
Neposredna veza do poruke: 14
Stranica:   [1]
Stranica: [1]
Idi na:








Anketa

Nakon porodiljskog.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *