Naf (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


dandi84 -> Naf (14.3.2013 15:12:22)

Drage mame i buduće mame već sam na forumima čitala o Naf tabletama za čuvanje zuba u trudnoći...Mene zanima jeste li ih vi pile i jel vam ih ginekolog preporučio i od kog mjeseca ste ih pile???
Svakome je bitno da ima lijepe i zdrave zube i da ih očuva pogotovo u trudnoći kad krenu naglo da propadaju....
Ako već ima ova tema izvinjavam se [image]http://www.ringeraja.ba/forum/smileys/smiley1.gif[/image]




budućamama -> RE: Naf (11.6.2013 23:21:16)

Meni nije ove tabletice preporučio ginekolog, ali zato jeste zubarka i rekla da se konsultujem i s ginekologom. Pošto ja savki put zaboravim to učiniti na pregledu, voljela bih čuti i iskustva drugih. Inače, za sad sam uspjela hB da sačuvam sve zube, ali u ovoj sam ih trudnoći popravljala. Zubarka mi je rekla da je to od trudnoće, tijelo iscrpljeno i zubi se lako kvare.




dandi84 -> RE: Naf (12.6.2013 8:54:51)

IZVORNA PORUKA: budućamama

Meni nije ove tabletice preporučio ginekolog, ali zato jeste zubarka i rekla da se konsultujem i s ginekologom. Pošto ja savki put zaboravim to učiniti na pregledu, voljela bih čuti i iskustva drugih. Inače, za sad sam uspjela hB da sačuvam sve zube, ali u ovoj sam ih trudnoći popravljala. Zubarka mi je rekla da je to od trudnoće, tijelo iscrpljeno i zubi se lako kvare.

Nema zena sa svojim iskustvima da se jave a i mene je bas inetersovalo...Koliko znam u zadnje vrijeme ih niko ne preporučuje od doktora, ne znam ni sama zasto...I ja sam imala jednu neuspješnu trudnoću i tada nisam pila te tablete niti mi je ko rekao da ih pijem...Jel si kupila ove tabletice??Pijes li ih??




grozđe -> RE: Naf (12.6.2013 9:08:49)

Drugarica mi je preporucila Naf tablete i evo ja planiram kupiti i piti od 12. sedmice trudnoce. Doktor mi je odobrio. Nadam se da ce mi i sacuvati zube.




dandi84 -> RE: Naf (12.6.2013 18:29:15)


IZVORNA PORUKA: grozđe

Drugarica mi je preporucila Naf tablete i evo ja planiram kupiti i piti od 12. sedmice trudnoce. Doktor mi je odobrio. Nadam se da ce mi i sacuvati zube.

Od kad se piju po tvom saznanju???




budućamama -> RE: Naf (12.6.2013 21:33:34)

Digla se velika fama oko fluora koji je u ovim tableticama. Najveća je frka bila u Americi, jer je tamo sve živo fluorisano, počevši od vode pa nadalje. Iz tog razloga tamo njima ne trebaju suplementi fluora jer dođe do prekomjernog doziranja i u tom slučaju fluor postaje otrov za tijelo majke i djeteta.
E sad, kod nas nema tog sveobuhvatnog fluorisanja, tako da se radi o tome da su doktori samo oprezni i to je sve. Iz tog razloga ja vjerujem da ni ne preporučuju ove tabletice rutinski, već po upitu pojedinačne trudnice. Mislim da se mogu početi piti odmah, a djeca od godine, čini mi se.




dandi84 -> RE: Naf (12.6.2013 21:41:00)


IZVORNA PORUKA: budućamama

Digla se velika fama oko fluora koji je u ovim tableticama. Najveća je frka bila u Americi, jer je tamo sve živo fluorisano, počevši od vode pa nadalje. Iz tog razloga tamo njima ne trebaju suplementi fluora jer dođe do prekomjernog doziranja i u tom slučaju fluor postaje otrov za tijelo majke i djeteta.
E sad, kod nas nema tog sveobuhvatnog fluorisanja, tako da se radi o tome da su doktori samo oprezni i to je sve. Iz tog razloga ja vjerujem da ni ne preporučuju ove tabletice rutinski, već po upitu pojedinačne trudnice. Mislim da se mogu početi piti odmah, a djeca od godine, čini mi se.

Drago mi ja da neko ima iskustva sa njima...Ja nisam ni pitala a nisam ih ni pila...Na zalost trudnoća je otisla u 8 nedelji a imala sam namjeru da pitam doktora za te tablete....Očuvaju li stvarno zube???




leona81 -> RE: Naf (12.6.2013 23:42:15)

ja sam pila odmah na pocetku trudnoce, dala mi moja doktorica




grozđe -> RE: Naf (13.6.2013 21:36:04)


IZVORNA PORUKA: dandi84


IZVORNA PORUKA: grozđe

Drugarica mi je preporucila Naf tablete i evo ja planiram kupiti i piti od 12. sedmice trudnoce. Doktor mi je odobrio. Nadam se da ce mi i sacuvati zube.

Od kad se piju po tvom saznanju???


Doktor mi je rekao od 12. sedmice, a procitala sam na upustvu da isto tako pise.




Stranica: [1]