Porod u drugom kantonu (Puna verzija)

Forum >> [Trudnoća] >> Trudnoća i porod



Poruka


DooRaa -> Porod u drugom kantonu (28.6.2012 17:53:15)

Pozdrav svima.
Molim Vas za pomoc ako neko ima informacije ili je bio u slicnoj situaciji.
U radnom sam odnosu i zdravstveno osigurana u sarajevskom kantonu. Trenoutno sam u 6om mjesecu trudnoce. Zelim da se porodim u Zenici. Da li neko zna koja je procedura i da li je to uopste moguce i na koji nacin?
U Sarajevu iznajmljujem stan koji bih po otvaranju porodiljskog otkazala. Zivim sama u Sarajevu, moja porodica ja u Zenici, zelim biti s njima do poroda i naravno poslije.
Unaprijed hvala :)




didii -> RE: Porod u drugom kantonu (28.8.2012 12:24:49)

E vidis i mene zanima slicna stvar... Sta ako npr. porod nastupi a ti se trenutno ne nalazis u kantonu kojem pripadas? Cula sam neke informacije da se mozes poroditi u tome slucaju u porodilistu gdje se zadesis trenutno al ti treba da imas uputnicu i da se ko fol tada ne placaju nikakvi troskovi vec (sto bi bilo i logicno) kantoni izmedju sebe "srede" te troskove. E sada da li je neko imao slicno iskustvo s tim? [sm=zmeden.gif][sm=zmeden.gif]




DooRaa -> RE: Porod u drugom kantonu (13.12.2012 12:54:16)

Hehe nema odgovora, ni iskustava :) Ja sam se u medjuvremenu porodila, ali u sarajevskom kantonu, ipak sam morala. E sad informacije koje sam ja dobila do poroda bile su ovakve. Ako jos nisi u 9om mjesecu i desi se da porod krene ides u hitnu, tamo dobijes uputnicu, bolica te mora primiti i onda oni odlucuju da li imas vremena da dodjes do svoje bolnice ili ne. Ako je hitan slucaj, ne placas nista. Ali trudnica u 9om mjesecu se ne smatra hitnim slucajem, jer oni podrazumjevaju da budes tamo gdje pripadas i cekas porod. Meni je doktor u Zenici predlagao da se porodim u Zenici pa kao napisacemo da je hitan slucaj. Da ali oni bi mi u bolnici trazili da platim racun po izlasku i onda bi ja morala da ganjam te novce naknadno da mi se vrate. Nije mi se dalo. Porodih se tako u Sarajevu i put do Zenice po izlasku nije bio tezak, bebi je spavala, sad je autoput skoro gotov tako da smo lagano stigle. Puno pozdrava




Stranica: [1]