|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
24.1.2011 11:33:08   
ivanak
to su uzorci kojima pravite uzorke na torti. Svakako ti treba deblji sloj fondata da ti pri udubljenu ne popuca ili da dođeš da samog kraja.
Ja sam viđala na internetu puno tih otisaka za fondat. Negdje ima kupiti valjak sa raznim otiscima, možeš kupiti tako pojedinačno ( najučestaliji su oni sa balonima i hapy birthday

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1901
   RE: Fondant
24.1.2011 13:43:20   
ivanak
E i sinoć mi post nije prošao... meni osobno je ta butiga skupa... i nema baš sveee stvari što se oni koji prave fondat koriste.
Davno sam ja njih otkrila, ima 3 godine i sve što mi je trebalo naručila sam preko njih.
Naručila sam i bež boju za figurice, ja stavim, ono meni rozo ispadne.
Pa jesam li ja luda ili što? No, dobro. Isto, ako je procedura naručivanja preko interneta... onda vam to traje još plus dva dana. Dok prođe centralu, pa butigu pa dok pošalju ako imaju....

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 1902
   RE: Fondant
24.1.2011 14:40:00   
rokoko
IZVORNA PORUKA: Breskva

hannice superuser posted image user posted image user posted image
e sad mi fondant majstorice recite kako se ovo na sl. pravi...Tako mi se ovo sviđa

user posted image





Reljefna podloga na koju se stavi vec razvucen fondan i pazljivo se oklagijom pritisneda se fondan ne pomjera.Ako se pomjeri...nastaju novi oblici,a ne ovi koje vidisuser posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1903
   RE: Fondant
24.1.2011 14:42:45   
rokoko
IZVORNA PORUKA: Hannica

Evo je...gotova.
Nije lijepa kakvoj sam se nadala,ali nije ni ruzna kakvu sam ocekivala.user posted image
user posted image


user posted image user posted image super je torta,uredna...

(odgovor članu Hannica)
Neposredna veza do poruke: 1904
   RE: Fondant
24.1.2011 20:54:13   
IvanaTz
Evo nase najnovije...

user posted image

Breskva, ja nemam ideje kako ono napraviti bez "alata" za fondant odnosno te oklagije sa uzorkom... Haj' ti nesto probaj pa nam javi...user posted image user posted image user posted image


_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu rokoko)
Neposredna veza do poruke: 1905
   RE: Fondant
24.1.2011 21:02:56   
Anoniman
eto našla sam sebi posao pravim oklagije sa uzorkom user posted image

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 1906
   RE: Fondant
24.1.2011 21:05:25   
marinčii
žene svaka čast torte su savršeneuser posted image user posted image

_____________________________

Matej 10.7.2009.
Andrej 9.12.2014.
Danas je,možda više nego ikad prije,istina da će način na koji se ponašamo prema djeci odrediti budućnost svijeta!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1907
   RE: Fondant
24.1.2011 21:05:33   
Anoniman
 
IZVORNA PORUKA: Breskva

eto našla sam sebi posao pravim oklagije sa uzorkom user posted image





mogu li ti biti partneruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1908
   RE: Fondant
24.1.2011 21:56:10   
milenium
ivana,rokoko,hanica super su vam torticeuser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu marinčii)
Neposredna veza do poruke: 1909
   RE: Fondant
24.1.2011 23:09:29   
Aquarius
IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Breskva

eto našla sam sebi posao pravim oklagije sa uzorkom user posted image





mogu li ti biti partneruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image

Eto, i pored svega ga prodavati kao autohtoni bosanski proizvod. Nema nigdje u svijetu. user posted image

Da, ovo se radi valjkom koji na sebi ima izrezbaren uzorak, pređe se preko razvaljanog fondanta, prije nego se nanese na tortu. Može se naručiti na internetu. Mislim da nije nešto plaho skup.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1910
   RE: Fondant
24.1.2011 23:12:16   
muaaa
Breskva odmah narucujemuser posted image user posted image user posted image
IZVORNA PORUKA: Aquarius

IZVORNA PORUKA: noa

IZVORNA PORUKA: Breskva

eto našla sam sebi posao pravim oklagije sa uzorkom user posted image





mogu li ti biti partneruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




user posted image user posted image user posted image user posted image

Eto, i pored svega ga prodavati kao autohtoni bosanski proizvod. Nema nigdje u svijetu. user posted image

Da, ovo se radi valjkom koji na sebi ima izrezbaren uzorak, pređe se preko razvaljanog fondanta, prije nego se nanese na tortu. Može se naručiti na internetu. Mislim da nije nešto plaho skup.




_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1911
   RE: Fondant
26.1.2011 16:41:43   
Aquarius
user posted image


Moja najnovija kreacija. user posted image   Torta napravljena mojoj pahuljici Azri (djeverova kćerka) za prvi rođendan.
Sve mi ispalo super, osim natpisa. Ne znam pisati po kolačima i gotovo.user posted image Ima li negdje kratki kurs za ovo ??? Vjerujte da sam promijenila četiri trakice sa natpisom, prvo gelom, pa kremom, pa šlagom, pa na kraju opet gelom.user posted image   Ali šta je tu je, ako im se ne svidi nek skinu trakicu i sami napišu nešto. user posted image


(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1912
   RE: Fondant
26.1.2011 16:50:01   
mala86
halooo aquarius torta je fenomenalna i slova su mi odlicnauser posted image nemoj da brines


ja se u fondan upustam sljedece sedmice,pravim mami za imendan,ali je moram upozorit da pripremi jos kolaca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Dijete uvijek može odraslog naučiti trima stvarima:
Da bude veseo bez razloga, da bude uvijek nečim zabavljen i da se zna svom snagom zauzeti za ono što želi

moje sunce 19.09.2009 ¦ ¦






(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1913
   RE: Fondant
26.1.2011 16:54:03   
sheri
IZVORNA PORUKA: Aquarius

user posted image


Moja najnovija kreacija. user posted image   Torta napravljena mojoj pahuljici Azri (djeverova kćerka) za prvi rođendan.
Sve mi ispalo super, osim natpisa. Ne znam pisati po kolačima i gotovo.user posted image Ima li negdje kratki kurs za ovo ??? Vjerujte da sam promijenila četiri trakice sa natpisom, prvo gelom, pa kremom, pa šlagom, pa na kraju opet gelom.user posted image   Ali šta je tu je, ako im se ne svidi nek skinu trakicu i sami napišu nešto. user posted image



superrrrruser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Nora-21.06.2009. :)

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1914
   RE: Fondant
26.1.2011 17:05:55   
Niobe
IZVORNA PORUKA: Breskva

hannice superuser posted image user posted image user posted image
e sad mi fondant majstorice recite kako se ovo na sl. pravi...Tako mi se ovo sviđa

user posted image





ovo se radi sa izrezbarenim valjkom, koji je namjenski alat za teksturu na fondantu.
Izgleda otprilike ovako

user posted image


_____________________________

♥ Masterpiece - 03.09.2009.♥
Ako već tučete decu, tucite ih bez razloga, jer su svi drugi razlozi gluplji.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1915
   RE: Fondant
26.1.2011 17:16:13   
leli§
IZVORNA PORUKA: Niobe

IZVORNA PORUKA: Breskva

hannice superuser posted image user posted image user posted image
e sad mi fondant majstorice recite kako se ovo na sl. pravi...Tako mi se ovo sviđa

user posted image





ovo se radi sa izrezbarenim valjkom, koji je namjenski alat za teksturu na fondantu.
Izgleda otprilike ovako

user posted image



ima i rezbarena silikonska "musema" ne znam kako bih je drugacije nazvala... a valjas obicnim valjkom...

breskva ti nadji nekoga ko ima peskune pa razvaljaj ostace ti textura sigurno user posted image user posted image user posted image user posted image sad ozbiljno ako imas neku rezbarenu tacnu pokusaj se poigrati


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Niobe)
Neposredna veza do poruke: 1916
   RE: Fondant
26.1.2011 17:19:59   
leli§
evo sam nasla

http://www.cakejournal.com/archives/fondant-imprint-mat

ukucaj na google "fondant imprint mat" i u slikama ce ti izbaciti i tvoju torticuuser posted image


_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 1917
   RE: Fondant
26.1.2011 17:32:39   
Anoniman
sta ja citavo vrijeme pricamuser posted image user posted image ...preko reljefa se stavi...haj nek i ovaj moj fakultet necemu sluziuser posted image

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 1918
   RE: Fondant
26.1.2011 17:39:43   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Aquarius

user posted image


Moja najnovija kreacija. user posted image   Torta napravljena mojoj pahuljici Azri (djeverova kćerka) za prvi rođendan.
Sve mi ispalo super, osim natpisa. Ne znam pisati po kolačima i gotovo.user posted image Ima li negdje kratki kurs za ovo ??? Vjerujte da sam promijenila četiri trakice sa natpisom, prvo gelom, pa kremom, pa šlagom, pa na kraju opet gelom.user posted image   Ali šta je tu je, ako im se ne svidi nek skinu trakicu i sami napišu nešto. user posted image


pticurina ti je ekstrauser posted image user posted image user posted image user posted image ...kako se ona zove..nije to kalimero...on je crn..je li tako

(odgovor članu Aquarius)
  Neposredna veza do poruke: 1919
   RE: Fondant
26.1.2011 17:53:08   
leli§
dadada...

kalimero je pile jeste crn i ima ljusku od jajeta na glavi :) i on je stalno govorio "pa to je nepravda pa stvarno, ja sam mali kelimero"

a ovo je tweety i ona govori " mislim da sam vidio/vidjela cica macu" i shushka kad prica user posted image user posted image user posted image

ja za valjak nisam znala do nedavno a ovu sam musemu vidjela ranije. ja bih radije musemu jer bi se zaletila pa jos jednom presla valjkom u drgom smjeru user posted image user posted image user posted image

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1920
   RE: Fondant
26.1.2011 17:58:39   
Anoniman
tacnoooooooouser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image ...ovoj je onaj sto ga baba cuva od silvestrauser posted image user posted image user posted image

(odgovor članu leli§)
  Neposredna veza do poruke: 1921
   RE: Fondant
26.1.2011 18:22:17   
ivanak

IZVORNA PORUKA: noa

 
IZVORNA PORUKA: Breskva

eto našla sam sebi posao pravim oklagije sa uzorkom user posted image





mogu li ti biti partneruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image




bit će zarade... to bi bio dobar biznis... sve forumašice bi pokupovale


_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1922
   RE: Fondant
26.1.2011 18:31:06   
muaaa
A gdje bi se mogle ove musemeuser posted image user posted image nabaviti.....ili ce Breskva razraditi biznis i sa musemama pa da od nje kupimuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

“Temelj ljudske sreće je duboka sigurnost, spontana radost u malim stvarima i velika jednostavnost.”



(odgovor članu ivanak)
Neposredna veza do poruke: 1923
   RE: Fondant
26.1.2011 18:39:16   
ivanak
ja bi prva kupila... to se ima nabaviti u dućanima gdje se prodaju boje za kreme, špricevi, alati za fondat... ( ukratko )

_____________________________

-> 17.06.2009. je došao mamin i tatin frajer - mali Antonio

-> 21.07.2010. je mali Antonio dobio sestru Paulu :-)

(odgovor članu muaaa)
Neposredna veza do poruke: 1924
   RE: Fondant
26.1.2011 19:47:36   
chantal
IZVORNA PORUKA: Aquarius

user posted image


Moja najnovija kreacija. user posted image   Torta napravljena mojoj pahuljici Azri (djeverova kćerka) za prvi rođendan.
Sve mi ispalo super, osim natpisa. Ne znam pisati po kolačima i gotovo.user posted image Ima li negdje kratki kurs za ovo ??? Vjerujte da sam promijenila četiri trakice sa natpisom, prvo gelom, pa kremom, pa šlagom, pa na kraju opet gelom.user posted image   Ali šta je tu je, ako im se ne svidi nek skinu trakicu i sami napišu nešto. user posted image




user posted image user posted image user posted image Jao,super si napravila tortu,a ne znam o čemu pričaš,pa slova su krasna,meni se baš sviđa i ne bih ništa mjenjala,ali iskreno! 

(odgovor članu Aquarius)
Neposredna veza do poruke: 1925
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  75 76 [77] 78 79   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *