|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
29.12.2010 10:42:13   
Hanady RR
Amrino tortica je savršena.....
identična želji sa prethodne straneuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


a i aj kad nA sprat tprtu pravim ovaj manji krug u šerpi ispečem ili modeliram zavisi koja jeuser posted image


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1451
   [Obrisana poruka]
29.12.2010 10:43:26   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 1452
   RE: Fondant
29.12.2010 11:30:58   
Amrino
Hvala vam zenice user posted image user posted image user posted image .
Torta je cokoladna i mnogo lici na onu od Azure sa teme "torte".
Sto se kalupa tice- dovoljan vam je jedan kalup. Ispecete a onda uzmete manju serpu ili posudu- stavite je na ohladjene i prerezane kore i izrezete na zeljenu velicinu.
Mene su najvise namucile boje jer sam radila sa onim u prahu i neke su bas slabe...recimo smedja...stavila sam cijelu kesicu a dobila neku svijetlu smedju...pa sam dodavala kakao da potamnim a onda mi je fondan pucao. user posted image
Ugl. nista nije tesko.
Premazala sam ih buttercreamom koji sam sama smuckala- jedan zvijezda margarin za kreme+ secer u prahu+ aroma+smedja boja. Moze se umutiti kasikom ako pustitie da vam margarin omeksa na sobnoj.
Moze i puter mada sam se ja odlucila za ovu varijantu jer sam u fil stavila dosta putera.

< Poruku je uredio Amrino -- 29.12.2010 11:31:36 >


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1453
   RE: Fondant
29.12.2010 12:15:29   
leli§
IZVORNA PORUKA: Amrino

Ja sam zene hairli zavrsila i napravila rodjendansku tortu za svoje zlato. Ja sam prezadovoljna kako je ispala a i svi ostali su bili odusevljeni. user posted image
Evo  je :

user posted image



user posted image user posted image user posted image  odlicno je ispalo user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  pascu u nesvjestuser posted image user posted image

pitanjce: buttercream si koristila da premazes sta? kore ili tortu s vana? i ziva bila hajde napisi taj recept za buttercream al' u nekim mjerama (koliko margarina koliko secera---koliki ti je taj margarin, meni kad kazes jedan margarin to ne znaci nista ja kupujem onaj od 500gr user posted image )

zene prikupljam ideje i snagu i vjestine ;) da se zadam i ja ako Bog da (vidjecete vi to remek djelo nakon ovolikih priprema  ima da bude kao toranj u pizzi---samo sto se nije srusilouser posted image )

_____________________________

jos uvijek sretno samujemo

"...The future''s in the air
I can feel it everywhere
Blowing with the wind of change..."

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1454
   RE: Fondant
29.12.2010 12:44:57   
Amrino
hehehehe user posted image user posted image user posted image

buttercreamom sam mazala samo tortu spolja a stavila sam onaj margarin od 250 g...premazala dvije torte s tim da mi je ostalo dosta viska.
Nemam tacnu mjeru ali uglavnom stavis puter ili margarin na sobnu temperaturu...i kada ono fino omeksa dodajes secer u prahu i mijesas sve dok ne dobijes ono neku finu smjesu koja nije previse zitka tako da se fino premaze s tim. S tim fino popunis supljine ako ih ima, izravnas tortu i odmah je stavis u frizider dok ti pripremas fondant.



_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu leli§)
Neposredna veza do poruke: 1455
   RE: Fondant
29.12.2010 14:41:41   
IvanaTz
Amrinoooo wooowuser posted image user posted image user posted image , super je, ti si tortasica u dusi... user posted image user posted image user posted image

_____________________________

9.9.2009. :-)))

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1456
   [Obrisana poruka]
29.12.2010 14:57:44   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu IvanaTz)
  Neposredna veza do poruke: 1457
   RE: Fondant
29.12.2010 16:17:26   
mrvicaa
ja sam kupila boje u prahu i pise na njima prah umijesiti u masu.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1458
   RE: Fondant
29.12.2010 16:51:35   
N_N
IZVORNA PORUKA: puma

IZVORNA PORUKA: Amelaa RR

 ečerna masa za pokrivanje torte

1 vrecica zelatine u prahu se rastopi u loncicu sa 60 ml vode i ostavi se da zelatin "procvjeta" 3 min. Onda se doda šečerni sirup ( radiš ga tako da glukozni sirup tj. 100 g šečera u prahu otopim na vatri sa 1 žlicom vode) i sve se zagrijava uz neprestano mijesanje dok se sva zelatina ne otopi.

U zdjelu (u kojoj se mijesa mikerom) se naizmjence sipa secer u prahu i tekuca smjesa zelatina dok se ne potrosi 450 gr secara u prahu (ako je mikser onaj rucni morat ce se smjesa umijesiti na dasci rukama da se potrosi sav secer) inaće ja radim električnim mikserom....

dobivenu smjesu možete bojati jestivim bojama.
Valjati, oblikovati i raditi , mala remek dijela.

kolaci.net


user posted image




Pumaaaaaaa user posted image  a koliko gr. želatina user posted image 10 g???

< Poruku je uredio N_N -- 29.12.2010 16:52:08 >


_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu puma)
Neposredna veza do poruke: 1459
   RE: Fondant
29.12.2010 16:57:17   
Amrino
IZVORNA PORUKA: Iman83

Amrino, za te boje u prahu: Jesi ih dodavala odmah u fondant ili si ih prvo razmutila sa vodom pa onda dodala u fondant? I ja sam samo te pronašla!

A ja ko lelis, prikupljam ideje i recepte, pa na kraju ima da sve ode k vragu. Valjda nece, bicemo optimisti!



Ja sam ih prvo razmutila s malo vode i onda cackalicom dodavala po potrebi. Vidjala sam u Merkatoru kod socijalnog one tecne ali je jedna oko 5 KM.
Ako ces koristiti ove u prahu kupi za svaki slucaj po dvije od svake.user posted image


_____________________________

Polaznica obuke o dojenju
HAMZA
29.12.2007
IMRAN
03.03.2010



(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1460
   RE: Fondant
29.12.2010 16:59:50   
N_N
Iman, boja u prahu ima u Tuš-u i u Mercatoru (kod socijalnog) s tim da u Mecatoru ima i tečnih boja.

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Amrino)
Neposredna veza do poruke: 1461
   [Obrisana poruka]
29.12.2010 17:04:30   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 1462
   RE: Fondant
29.12.2010 17:33:10   
mrvicaa
ne znam gdje zivis,a boja u prahu imas u interexu raznih,ja kupila zutu i roze po 0,40km kesica

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1463
   [Obrisana poruka]
29.12.2010 17:37:21   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu mrvicaa)
  Neposredna veza do poruke: 1464
   RE: Fondant
29.12.2010 18:33:03   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Iman83

Pogledacu kod nas u Interexu. Ja sam iz Bihaca, a ove boje sam nasla u Cazinu u Bingu. I to te neke boje koje mi nisu bas ni potrebne za sad...trebam rozu i crvenu, valjda nadjem kod nas u Interexu...hvala na info!


Ja sam ljetos kad sam bila kod svojih obišla cijeli Bihać u potrazi za bojama,i našla na kraju na Kamenici u Tušu,u Interxu nije bilo,ali ipak provjeri možda su u međuvremenu nabavili.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
  Neposredna veza do poruke: 1465
   RE: Fondant
29.12.2010 22:41:56   
N_N
Evo ja probala sa novim fondantom user posted image , ovaj sa samo šećerom i želatinom.
Djeluje mi dosta tvrd, valjda se neću sutra izofirati jer sam tortu spremila drugarima iz vrtića, učiteljicama i mom B.
Puma, dolazi 'vamo user posted image , kakav bude kad prenoći, hoće li se torta moći fino rezati?

user posted image

user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1466
   [Obrisana poruka]
29.12.2010 22:49:34   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 1467
   RE: Fondant
29.12.2010 22:52:09   
N_N
Hvala Iman user posted image  
Ma samo da se sutra da fino rezati jer je za dječicu user posted image
A sa idejama sam bila 0 mada sam imala raznih boja.... Na kraju bijela sa jelkama, zimska user posted image

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 1468
   RE: Fondant
29.12.2010 22:53:35   
muaaa
dobra ideja.....superuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(odgovor članu N_N)
Neposredna veza do poruke: 1469
   RE: Fondant
29.12.2010 23:26:16   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: puma

Gracanka, masa se malo vise stvrdne jer je u prevodu sami secer, ali nije toliko tvrda da se ne moze fino sjeci... meni je nakon dva dana izgledala isto kao bijela cokolada... user posted image



Nisam Puma,ali sam je isto pitala user posted image

P.S. Baš slatka tortica  user posted image

(odgovor članu puma)
  Neposredna veza do poruke: 1470
   RE: Fondant
29.12.2010 23:37:13   
N_N
IZVORNA PORUKA: Gracanka

IZVORNA PORUKA: puma

Gracanka, masa se malo vise stvrdne jer je u prevodu sami secer, ali nije toliko tvrda da se ne moze fino sjeci... meni je nakon dva dana izgledala isto kao bijela cokolada... user posted image



Nisam Puma,ali sam je isto pitala user posted image

P.S. Baš slatka tortica  user posted image



Ovog boldiranog me strah......
Hvala ti.
Iiiii jesi li ti pravila, kakva je tvoja bila?

_____________________________

I nogom u guzicu je korak naprijed!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1471
   RE: Fondant
30.12.2010 9:50:18   
Anoniman
Nisam još,u potrazi za bojama sam user posted image

(odgovor članu N_N)
  Neposredna veza do poruke: 1472
   RE: Fondant
30.12.2010 22:00:56   
mrvicaa
Ja sam od secerne mase napravila nesto probno,nije tortta nego kolac piramida od plazme,i prekrila ovom masom,cim napunim bateriju u aparatu prenesem da vidite.
P.s.nisam ni jednu sliku na forum stavila, valjda ovo uspijem.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 1473
   RE: Fondant
30.12.2010 23:53:54   
mrvicaa
Evo ako uspijem pokusavam da stavim fotkeuser posted image

(odgovor članu mrvicaa)
Neposredna veza do poruke: 1474
   RE: Fondant
30.12.2010 23:56:35   
mrvicaa
Ja ne mogu postaviti fotkuuser posted image user posted image

(odgovor članu mrvicaa)
Neposredna veza do poruke: 1475
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  57 58 [59] 60 61   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *