|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Azoospermija
12.3.2014 22:48:07   
sos15
perlice55,

jako je bitno da prije korištenja bilo kakve terapije tm odradi nalaze hormona. MM je 4 mjeseca koristio Pregnyl i nije pomoglo, samo je izazvao disbalans hormona. Od previsokog fsh i preniskog testestorona došli smo do fsh ispod granice i visokog testosterona. Oprez sa stimulacijom, posavjetovati se sa doktorom koji je stručnjak za neplodnost, ne sa običnim urologom.

< Poruku je uredio sos15 -- 12.3.2014 22:49:00 >

(odgovor članu perlica55)
Neposredna veza do poruke: 276
   RE: Azoospermija
18.3.2014 22:08:12   
djevica88
samo da vas sve pozdravim,vidim nema nikoga vec par dana,vjerovatno nema nikakvih novosti kao ni kod nas user posted image

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 277
   RE: Azoospermija
19.3.2014 13:09:47   
Amela86
Zdravo svima , zanima me je li iko radio speriogram i spermokulturu u PROLAB laboratoriji u Sarajevu , kakva su iskustva , koliko su pouzdani i tacni rezultati ?

_____________________________

Dum spiro , spero ....

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 278
   RE: Azoospermija
19.3.2014 15:30:32   
djevica88
Amela86,gdje god da radis moraju biti tacni,ustvari uradite 2,3 puta i uvjerite se 100%...Jeste li radili ikako do sada?

(odgovor članu Amela86)
Neposredna veza do poruke: 279
   RE: Azoospermija
19.3.2014 15:34:27   
Zelimo_bebu
Pozdrav i od mene drage moje....nista novoga pa i ne pisemuser posted image

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 280
   RE: Azoospermija
20.3.2014 17:26:07   
moni555
drage moje da vam javim, moj muz je bio na biopsiji krajem 1. mj. i tek jucer smo dobili nalaz. Spermiji su nadjeni u uzetim uzorcimauser posted image user posted image , sada slijedi dalje, jos nista ne znamo sta i kako..
Ima nade

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 281
   RE: Azoospermija
20.3.2014 21:34:23   
Magnolie
moni user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

...sve vaše bebice su već na putu, samo treba da ih strpljivo sačekate...
PFC mart 2015
Decembar 2015 roda nas obradovala nasom srecom :)

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 282
   RE: Azoospermija
20.3.2014 22:32:36   
Amela86


radili smo u Zenici , u kantonalnoj , dijagnoza oligoastenosp.+ varikokela , 3 mjeseca mm pio profertil i onda nalaz jos gori . Sad bi htjeli probati negdje drugo


< Poruku je uredio Amela86 -- 20.3.2014 22:33:31 >


_____________________________

Dum spiro , spero ....

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 283
   RE: Azoospermija
20.3.2014 22:33:50   
Kikitown
Moni pa to je divno!!! sad nas nastavi obasipati lijepim vijestima jer nam je taj moral potreban za dalje, ja sam tu svaki dan, pratim svaki korak i svaku poruku i sve vas puno pozdravljam redom da ne nabrajam <3 <3 <3 <3 <3 <3

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 284
   RE: Azoospermija
21.3.2014 9:52:19   
moni555
hvala vam, ne mogu opisati kako se osjecamo, zelim da svi koji cekaju rezultate biopsije ili ce tek ici da se ovako osjecaju, trenutno je dr. na godisnjem kod kojeg bih ja trebala u postupak pa cemo vidjeti sta ce reci kada dodje s godisnjeg do tada velili pozdrav saljem...user posted image

(odgovor članu Kikitown)
Neposredna veza do poruke: 285
   RE: Azoospermija
21.3.2014 9:55:29   
Zelimo_bebu
moni555 svaka cast milaaa...koja sreca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Amela86 ista dijagnoza kao kod nas operisali pili proxedd tri mjeseca nalaz samo jos gori

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu moni555)
Neposredna veza do poruke: 286
   RE: Azoospermija
21.3.2014 14:44:04   
Amela86

IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

moni555 svaka cast milaaa...koja sreca user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
Amela86 ista dijagnoza kao kod nas operisali pili proxedd tri mjeseca nalaz samo jos gori


Mi odbijamo operaciju jer smo iz vise slucajeva vidjeli da ne pomaze .... sta ste jos pili , jeste li u nekom postupku

_____________________________

Dum spiro , spero ....

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 287
   RE: Azoospermija
21.3.2014 14:54:26   
Zelimo_bebu
Amela86 ma ja sam u tom momentu cula samo da operacija pomaze od par parova, i oni su kroz godinu dana nakon oper. prirodni uspjeli ostvariti trudnocu...pa onda i urolog nas je isprepadao da se mi u tom trenutku nismo uopce mislili hocemo li na oper...ali eto na kraju se ispostavilo da smo pogrijesili, i da sam tada znala ono koliko danas znam operacija bi mi bila zadnja opcija...ali eto sad se to vrijeme vratiti ne moze...
muz je nakon oper. prestao pusiti, zdravo se hranio, pio cajeve, med, propolis, proxeed, med sa sjemenkama ma sve smo pokusali i nakon tri mjeseca je nalaz bio gori...pa i nakon godinu dana je los...tako da sad smo na svoju ruku uzeli opet caj zdravac, bioastin, i maku, i maticnu mlijec, pa pije eto onako...u fazi smo razmisljanja o klinikama, ja sam vec s nekim razgovarala i sada je samo pitanje novca i dana kada cemo odluciti otici na ivf....
kakva je tacno situacija kod vas?

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Amela86)
Neposredna veza do poruke: 288
   RE: Azoospermija
21.3.2014 22:05:56   
samy_lo
Cao,ja sam nova..molim vas da mi kazete gdje se ima u Sarajevu vaditi spermograf,ili spermogram kako se vec zove..koliko kosta..kako ide procedura,i da li odmah nalazi budu gotovi..hvala

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 289
   RE: Azoospermija
22.3.2014 8:11:18   
djevica88
moni,to je divno,nadam se da ce svaka od nas obradovat se tom vjescu,samo neko prije neko kasnije...zelim ti sve najbolje u daljem postupkuuser posted image samy_lo kod nas u zenici se ne placa,samo participacija 4 km,tako da mislim da je i tamo u Sa tako,sem ako ne radite privatno...pozzz za sve

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 290
   RE: Azoospermija
22.3.2014 8:17:30   
djevica88
samy nalaz bude gotov za sat,dva,a radi se vrlo jednost.tvoj muz preda materijal i to je to,heh...gdje god bude radio mopra se naruciti user posted image et tako...sretnoooo

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 291
   RE: Azoospermija
22.3.2014 11:07:00   
samy_lo
Aha,ok..hvala ti punoo

(odgovor članu djevica88)
Neposredna veza do poruke: 292
   RE: Azoospermija
22.3.2014 11:29:33   
Chilli

IZVORNA PORUKA: samy_lo

Aha,ok..hvala ti punoo

Ja ti pisah u cekaonici, garant nisi vidjela. Evo pogledaj ovo http://prolab.ba/usluge.php

_____________________________

Mamin čupa čups - dala si mom životu smisao.
20.07.2014.

(odgovor članu samy_lo)
Neposredna veza do poruke: 293
   RE: Azoospermija
22.3.2014 15:12:44   
samy_lo
Chili hvala ti,vidjela sam..vjerojatno cu tu i otici....hvala jos jednomm :)

(odgovor članu Chilli)
Neposredna veza do poruke: 294
   RE: Azoospermija
22.3.2014 15:49:27   
Amela86

IZVORNA PORUKA: Zelimo_bebu

Amela86 ma ja sam u tom momentu cula samo da operacija pomaze od par parova, i oni su kroz godinu dana nakon oper. prirodni uspjeli ostvariti trudnocu...pa onda i urolog nas je isprepadao da se mi u tom trenutku nismo uopce mislili hocemo li na oper...ali eto na kraju se ispostavilo da smo pogrijesili, i da sam tada znala ono koliko danas znam operacija bi mi bila zadnja opcija...ali eto sad se to vrijeme vratiti ne moze...
muz je nakon oper. prestao pusiti, zdravo se hranio, pio cajeve, med, propolis, proxeed, med sa sjemenkama ma sve smo pokusali i nakon tri mjeseca je nalaz bio gori...pa i nakon godinu dana je los...tako da sad smo na svoju ruku uzeli opet caj zdravac, bioastin, i maku, i maticnu mlijec, pa pije eto onako...u fazi smo razmisljanja o klinikama, ja sam vec s nekim razgovarala i sada je samo pitanje novca i dana kada cemo odluciti otici na ivf....
kakva je tacno situacija kod vas?

Mi vec nepunih 5 godina se trudimo , prije 3 god smo saznali za problem sa spermiogramom i doktor je "ponudio " samo 2 opcije profertil ili operacija , s tim da preporucuje operaciju ... cak je mom muzu u facu rekao da ne moze imati djece , zbog varikokele . Onda smo pili profertil , prestao pusiti , piti , zdrava ishrana,nakon toga , vec sam rekla , jos gori nalaz , samo 1 pokretni plivac , + 20 kg dobio , bukvalno ga tablete napuhale ... onda smo uzimali piskavicu , takodjer sjemenke kao i vi , ja pokusavala sa macinom travom , sa nekim cajem od neke travarke .. vise ni sama ne znam ... ali jos nista ... iskreno da kazem samo nas pare koce da udjemo u neki postupak .. nazalost preskupo nam je i za sad ostaje nam da se nadamo .. gdje ste vi radili spermiogram , mi smo u Ze, kantonalnoj i uopste mi se ne svidje , nalaz je stur , kratak , uslovi nikakvi i u rezultate sumnjam

_____________________________

Dum spiro , spero ....

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 295
   RE: Azoospermija
23.3.2014 7:07:01   
bosss
amela
izracunaj koliko si para dala na profertil te ostale tablete i cajeve te na razne doktore i nalaze , ja kad sam sjela i sve to sracunala dosla sam do cifre ogromne da sam za te iste pare mogla otici u postupak , jedino sto ovako dajes malo po malo a za postupak ti treba odjednom veca suma .
imas i jeftinih klinika mene je postupak u sloveniji izasao mnogo jeftinije nego bilo gdje u bih da sam isla.
a da ne komentarisem nase dr koji ti tako u facu kazu da nikad necete imati djece, i ja sam to cula masu puta od sve i jednog naseg dr a sad u inat njima imam dvoje .
moj ti je savjet da skupljas pare i idi u postupak i to sto dalje od bih i nasih doktora koji nemaju pojma i uce na nama.

(odgovor članu Amela86)
Neposredna veza do poruke: 296
   RE: Azoospermija
23.3.2014 11:24:29   
Amela86

IZVORNA PORUKA: bosss

amela
izracunaj koliko si para dala na profertil te ostale tablete i cajeve te na razne doktore i nalaze , ja kad sam sjela i sve to sracunala dosla sam do cifre ogromne da sam za te iste pare mogla otici u postupak , jedino sto ovako dajes malo po malo a za postupak ti treba odjednom veca suma .
imas i jeftinih klinika mene je postupak u sloveniji izasao mnogo jeftinije nego bilo gdje u bih da sam isla.
a da ne komentarisem nase dr koji ti tako u facu kazu da nikad necete imati djece, i ja sam to cula masu puta od sve i jednog naseg dr a sad u inat njima imam dvoje .
moj ti je savjet da skupljas pare i idi u postupak i to sto dalje od bih i nasih doktora koji nemaju pojma i uce na nama.

Bas kao sto si rekla, ovako dajemo malo po malo a sad za postupak bi trebali kredit , definitivno ... koliko te kostao postupak u Sloveniji , bar onako u grubo sto bi se reklo , i cestitam ti na bebicama , uvijek me obraduje kad cujem da je neko nakon borbe , uspio .

_____________________________

Dum spiro , spero ....

(odgovor članu bosss)
Neposredna veza do poruke: 297
   RE: Azoospermija
23.3.2014 11:41:02   
Zelimo_bebu
Amela 86 mi smo prvi nalaz radili u bolnici kao i vi, drugi odemo kod Radmila u Sarajevo na jezero...kad nas je on uspio ubijediti da necemo imati djecu dok ne rijesimo variccocelu, operisemo je u decembru, tri mjeseca treapije i ponovo u sarajevo kod radmile na kontrolu, nalaz gori,,,nakon toga vadili hormone, sve moguce pretrage mikrobioloske, urinokulturua eksprimat,,,i na kraju bilo bakterija daj pare za terapije, i kad smo sve doveli u red ajmo ponovo na s-gram on opet isti,,,tako da smo digli ruke sto se tice nasih doktora i najvjerovatnije da cemo ako Bog da na godinu ici na kliniku jer su i nama sada pare trenutno najveci problem....

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu Amela86)
Neposredna veza do poruke: 298
   RE: Azoospermija
23.3.2014 11:43:28   
Zelimo_bebu
Amela ja sam se cula sa doktorom Poljakom sa Cito klinike iz Splita, najvjerovatnije da camo ici dole, postupak je jeftiniji nego kod nas u BiH...

_____________________________

Ne znam što je jače, ta ogromna želja ili bol u duši što mi ta ista želja stvara...?
06.11.test pozitivan
07.11.beta 111,78
Nasa najveca zelja je uslisena...da nam sretno dodjes bebo nasa...
13.07.2017.stigao nas princ

(odgovor članu sos15)
Neposredna veza do poruke: 299
   RE: Azoospermija
23.3.2014 17:49:09   
Kikitown
zelimo bebu, moze li malo vise info kad ih prikupite, pratila sam na Rodi mnogi parovi iz Hr isli su van Hr, jeli ima nekih novosti, napredaka, sta vas je navelo na tu odluku? Mi smo definitivno odlucili da cemo ovu godinu skupljati novce i jacati imunitet a onda u proljece 2015 po bebicu, slazem se sa boss sve je to bacanje para. Po meni je najbolje dobro prostudirati klinike, odabrati najprikladniju i onda povaditi sve nalaze i sve sto je potrebno i odmah u VTO. Pozdrav mojim hrabricama!

_____________________________

Ja pcos, on azoo
25.05 ICSI, Beta 0.

(odgovor članu Zelimo_bebu)
Neposredna veza do poruke: 300
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  10 11 [12] 13 14   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Na radno mjesto nakon porodiljskog odsustva.
пеперутка16

S kojim izazovima se suočavate kada se vratite na posao nakon porodiljskog odsustva?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *