|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  403 404 [405] 406 407   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:13:48   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

je vakcina protiv zausnjaka MRP


vazda se zvala MMRuser posted image
jesi ti u skaldu s aovim tražila izmjenu naslova teme...
to je MMr vakcina s agodinu dana tako skarćeno nazavana u svim kalendarima vakcinacije iao komletan naslov iste s aprvim slovom bi bio MRP al nije to to...štos je u morbilimauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10101
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:14:44   
Anoniman
Bananice, tekja...ma i ja se nadam da su zubi jer sve zivo gura u usta tamo na petice, pocela i da bali, sto nije ni na jedan zub, nikad mi dijete nije balilo sad slapovi iz usta. Zao mi jevise, podocnjaci joj do po obraza, a nema snage ni glavom da udara od poduser posted image pa zamislite koliko je izmucilo, cak ni ne vristi na isti nacin kao prije, a da ne pricam o skakanju i ostalom, a cijeli dan samo kmeci i kenka.

(odgovor članu teki)
  Neposredna veza do poruke: 10102
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:15:14   
bebacha
meni to vazda bode oci.al sam sutila.i neki dan Jelena rece da je pravi naziv odnosno skracenica MRP

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 10103
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:15:36   
Anoniman
Hanadi nije MMR, vec MRP... Morbili, rubeola, pertusis

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10104
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:16:27   
bebacha
jelena i Alen ima sve ko i Ana sam bez temp.jest sinoc bila 38

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10105
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:17:16   
leona81
uvijek je mogucnost veca da dijete dobije zausnjake ako je vakcinisano protiv njih nego ako nije, iako farmaceutske kompanije zele da mislimo suprotno...ako nam djeca prebole djecje bolesti stvorice trajni imunitet i to bi bila 100 postotna sigurnost da nece dobiti tu bolest.
moja prijateljica je vakcinisana redovno, primila sve doze, dobila rubeolu...

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu teki)
Neposredna veza do poruke: 10106
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:19:28   
bebacha
a sta cemo Leona ako djete dobije veliki kasalj a nije primilo vakcinu.to bi bas bio veliki kasalj.
ja nisam bas odusevljena vakcinama al nisam vala toliko ni protiv njih


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 10107
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:19:32   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: jelenaT

Hanadi nije MMR, vec MRP... Morbili, rubeola, pertusis


kao što je i MMR, MorbiliMumpsRubela

znači ista vakcina je to...u svim kalendarima vakcinacije je označena sa MMR...ja imama onu knjižicu vakcinacije i nazvana je MMR. zagoooglajte kalendar vakcinacije i pojavit će se pod sinonimom MMR...sad isparvno je id rugo smao kalendari vakcinacije su blići pojmu MMR...ako baš smatrate da treba pormjeniti nije frkauser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10108
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:20:04   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: jelenaT

Hanadi nije MMR, vec MRP... Morbili, rubeola, pertusis


kod nas u kartonu piše MO-PA-RUuser posted image
bebacha mila tek sam sad sve procitalauser posted image ja Noi ne dajem pekmez s cajem i co.. ona onako sam popije,ako bas nece onda pribjegavamo ''nasilnim'' metodamauser posted image user posted image user posted image šprica i nema da neceuser posted image

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10109
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:20:09   
Malenaoduvijek
ee

sto kazes dadada da su im odmah po rodjenju uradili da ne mislim na to.

ali mi smo se dogovorili ici cemo u sanasu user posted image (jeli ono sanasa )uz ovu narkozu sto nije narkoza samo jos moram porazgoarati sa Lukinim neuropedijatrom sta on kaze,ali mislim da nece biti problema jer Luka nema nikakvu medikaciju vise.

bebacha ti da si vidjela reakcija kad smo ljudima rekli da je vjencanje 31og proglasii nas ludim,ali ispalo bas super.jos mi zaovi taj dan rodjendan pa je bas veselo.
a ove godine cemo aBd na vikendicu od rodjaka mm pa prava zimska idila ja se radujem kao malo dijete user posted image

a za epidemija zausnjaka je u rs bila vec prije mjesec dana,to je znaci dosla i kod nas sada.

a ako si vakcinisan ne znaci da je ne mozes dobiti,misllim bolest.ja sam vakcinisana protiv sih bolesti a imala i zausnjake i pljuskavice

jelena za anusku veliki user posted image user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10110
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:20:45   
Anoniman
Ma meni je skroz cudno ovo kod nje, npr jutros nije imala temperaturu, ali oko 11h 37,9. Dala joj panadol i spala, evo sad opet 37,3. Ona je znala imati temperaturu 40,5 i nije ovoliko bila izmucena i kenkava koliko je sada sa ovolikom temperaturom.

MRP vakcina se radi revakcinacija i sa 6godina.

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 10111
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:23:10   
bebacha
Mala ma datum je extra a koje godine je to bilo

Moja djete spava vec 4 satauser posted image user posted image user posted image ne kontam ga nikako


_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10112
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:24:29   
Lady26
Hajte na temu o ovoj boci user posted image  molim lJepo
Helouuuuuuuuuuuuuu user posted image
Need help!!!

< Poruku je uredio Lady26 -- 29.11.2011 15:28:56 >


_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10113
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:26:15   
Anoniman
Kod mene u kalendaru pise MRP Hanady i jednom prilikom sam nesto sa dr pricala o vakcinaciji i ja joj kazem mahinalno MMR, a ona meni "A" user posted image ... Mumps i Pertusis nije isto, tako da ne moze MMR i MRP biti isto, a sad se radi vakcinacija na Morbile, rubeolu i pertusis, prije je bilo Morbili, mumps, rubeola

< Poruku je uredio jelenaT -- 29.11.2011 15:27:51 >

(odgovor članu Anoniman)
  Neposredna veza do poruke: 10114
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:28:46   
Anoniman
IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: jelenaT

Hanadi nije MMR, vec MRP... Morbili, rubeola, pertusis


kao što je i MMR, MorbiliMumpsRubela

znači ista vakcina je to...u svim kalendarima vakcinacije je označena sa MMR...ja imama onu knjižicu vakcinacije i nazvana je MMR. zagoooglajte kalendar vakcinacije i pojavit će se pod sinonimom MMR...sad isparvno je id rugo smao kalendari vakcinacije su blići pojmu MMR...ako baš smatrate da treba pormjeniti nije frkauser posted image


Evo ja gledala u nasu knjizicu  i kod nas pise MMR

(odgovor članu Hanady RR)
  Neposredna veza do poruke: 10115
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:29:28   
megi
Jelena nadam se da ce Ana biti bolje
bas mi je zao sto se izmuci
nama je izasla jedna 5 bez ikakve nervoze ili znakova, zato su nas 3 napatile uzas jedan

bebacha nadam se da ce A biti bolje,


uh zausnjaci, sad se moram cuvati i ja i Adna
a moram sutra u Dz pocet cu nosati maske user posted image

_____________________________

mrvica nas obradovala 26.juna 2009.
seka stigla 13.aprila 2012.

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 10116
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:30:11   
Lady26
IZVORNA PORUKA: Lady26

Hajte na temu o ovoj boci user posted image  molim lJepo
Helouuuuuuuuuuuuuu user posted image
Need help!!!

Trebam savjettttttttttt user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu Lady26)
Neposredna veza do poruke: 10117
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:31:21   
Malenaoduvijek

IZVORNA PORUKA: bebacha

Mala ma datum je extra a koje godine je to bilo

Moja djete spava vec 4 satauser posted image user posted image user posted image ne kontam ga nikako



eeeeeeeee jedne godine kada je bio suncani decembarski dan, ne smijem ti reci user posted image

a pusti zeno dijete da spava, Luka nikako ne spava popodne, u petak kad je zaspao odvalio 3 i po sata mi nismo mogli sebi doci....

trebam ga voditi na EEG ovih dana a ne znam kako ce mi zaspati ziva se pojedoh,moracu ga buditi u 5h da zaspe ponovo

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10118
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:39:22   
Malenaoduvijek
zene hajde na temu kolace trebate mi tamo....vi koje pravite kolacice please

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Malenaoduvijek)
Neposredna veza do poruke: 10119
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:53:18   
leona81
IZVORNA PORUKA: bebacha

a sta cemo Leona ako djete dobije veliki kasalj a nije primilo vakcinu.to bi bas bio veliki kasalj.
ja nisam bas odusevljena vakcinama al nisam vala toliko ni protiv njih



o vakcinama bi mogli do sutra, iskreno meni je smijesno da ja znam vise od pedijatrice kojoj vodim dijete...i nasa debata traje po sat vremena svaki put kad odem u Vrazovu, a dosad, nikad nisam dobila iskren i tacan odgovor, a ako se danasnja medicina zasniva na sta bi bilo kad bi bilo, onda bolje sa mnom i ne ulaziti u raspravu...u porodici imam slucaj teske alergijske reakcije na dtp, toliko teske da sam skoro ostala bez sestre...u bliskoj okolini imam nekoliko djece koja su teze ostecena nakon MMR vakcine, i to ne samo vakcine koja je primljena u Sa nego cak i u bajnom i krasnom Londonu...
sjecas li se svinjske gripe? nekoliko ljudi je zaista oboljelo od nje i to kod nas...odmah smo kupili vakcine za svinjsku gripu...u svedskoj su prijetili ljudima da ce izgubiti posao ako je ne prime, i ljudi su morali...bolje je da ne znas kakve posljedice imaju danas. a sto se tice vakcina, sada se unistavaju. jer nisu funkcionirale. a ogromne pare su potrosene da svi na svijetu dobiju te vakcine jer ce umrijeti ako nisu vakcinisani.

_____________________________

29.04.2013-29.10.2013...184 days
For every day, I miss you. For every hour, I need you. For every minute, I feel you. Forever, I love you...

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 10120
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:56:27   
Lady26
Ja sam k'o s marsa pala sto se tice tih vakcina user posted image user posted image user posted image

_____________________________

L. 04.12.2009.
E. 19.03.2015.
Moje princeze

(odgovor članu leona81)
Neposredna veza do poruke: 10121
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:56:41   
Anoniman
pozdrav zene samo da vam mahnem a mogla sam komotno i ne mahnitiuser posted image nepita niko z a nas .
A. je dobro ja nisam imala sam danas napad jajnika uzas koliko me izbolio stomak, nemogu da sjedim , hodam, neda mi bol (ovo me podseca kad sam trudna bila a nisam trudna) uzasni bolovi .
Sutra ujutro se javljam alajZore ginicu , danas nisam imala dje s djetom al sutra odoh Jer nemogu vise bol da podnesem i trpim koja mi u mozak udara .
Cujemo se sutra
Nadam se da su djecica dobro
user posted image

(odgovor članu leona81)
  Neposredna veza do poruke: 10122
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 15:59:03   
teki
felix to ti sigurno neka upalica.
a vakcina je mene jako strah ali eto ove sto se moraju primiti primili smo sve iduca nam je tek sa 5 godina, hvala Bogu ove su sve prosle ok bez temperature ili bilo kakvih promjena.

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10123
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 16:01:52   
Malenaoduvijek
moja felix ni mene nije bilo 3 dana pa niko nije pitao za nas,ali sta me briga user posted image

jesi se dobro umotala oko pasa.pij caj do sutra.a sutra sretno user posted image i

zar ti nisi nedavno radila papa test user posted image

_____________________________

Ne pokusavaj me shvatiti samo me voli!

(odgovor članu Anoniman)
Neposredna veza do poruke: 10124
   RE: Bebe 1 - 2 godine [chat]
29.11.2011 16:06:43   
Anoniman
mala a pikal se to kad u mislima mislis dj je neko al nenapisa dije kontasuser posted image mislila sam pomislila dje ste vi materemi al nedade mi se napisat a dje je mala  znam da se slabo reko vikendom javljas.
Ma suti trebala ic al nisam polijena bila a sutra odo radila jesam al los bio nalaz
Kako sam na jutro dobrouser posted image bolovi kao da me milion i jedan noz bode ispod stomaka jajnici disat mi neda, ustat mi neda hodat mi neda ....
Popila paracetamol i malo ublazilo posle opet analgin , caja ne mogu odma se onda druzim sa soljom povracam , pogotovo uva .
Abd cim svane odoh .....


(odgovor članu Malenaoduvijek)
  Neposredna veza do poruke: 10125
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  403 404 [405] 406 407   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  403 404 [405] 406 407   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Od ponuđeni imena koje bi odabrali?
Selma.A.M

Kada bih birali između ovih imena koje bi odabrali???

Ajna (41%)

Asja (21%)

Ajla (12%)

Samra (10%)

Amna (16%)


Broj svih glasova: 135

Hvala na glasovima. Glasovala/glasovao si već na svim aktualnim anketama. Možeš napraviti svoju anketu!

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *