|      
Želiš da odustaneš od takmičenja?
Prije nego potvrdiš svoju odluku, upoznaj se s detaljima.
Ukoliko potvrdiš odustajanje, na tvoj računar ćemo automatski ubaciti cookie, koji će nam omogućiti da te tokom takmičenja (23.04.-27.04.2018) prilikom dolaska na portal prepoznajemo i omogućimo ti nesmetano korišćenje portala, bez prikazivanja ikona Ringerajinog sponzora, odnosno kontrole uz desni rub ekrana.

Istovremeno, oduzećemo ti sve prikupljene bodove, čime se na žalost gubi pravo za osvajanje nagrade.

Da li još uvjek želiš da odustaneš od nagrade?
Ringeraja.ba koristi "kolačiće" za pružanje boljeg korisničkog iskustva, praćenje posjećenosti i prikaz oglasa. Postavke prihvata kolačića podesite u vašem internet pregledniku.
Nastavkom korištenja smatra se da se slažete s korištenjem kolačića u navedene svrhe. Za nastavak kliknite "U redu".   Saznajte više!
Korisnici na ovoj temi: niko
  Odštampaj
Stranica: <<   < Prethodna stranica  199 200 [201] 202 203   Sljedeća stranica >   >>
Korisnik
Poruka << Starija tema   Novija tema >>
   RE: Fondant
18.8.2011 10:50:36   
InLove

IZVORNA PORUKA: Hanady RR

IZVORNA PORUKA: Malena_A

http://imageshack.us/photo/my-images/812/sam0203.jpg/

Nasa tortica za prvi roodjendan user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
super si je napravilauser posted image

srtarn rođkas...jel ono danasuser posted image
jeste jeste sad vidim i u potpisuuser posted image


Hvala punooo user posted image

_____________________________

Zbog pogresnih ljudi, vise ni prave ne prepoznajem!

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5001
   RE: Fondant
18.8.2011 10:53:51   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: helena_7

IZVORNA PORUKA: Hanady RR


IZVORNA PORUKA: helena_7

Elma evo ja ti pokusala al bezuspjesno-imaju video zapisi ali vec gotovih a ne kako se pravi!

Neko je vec bio govorio da je bolje mijesiti na gustinu nego na seceru kad je fondant vec gotov?


ne mjestiti helena...mjesiš ga šećerom u prahu ali ga razvijaš tako da to radiš na gustinu...da ti s ene kida i ne ljepi za površinu d aga lakše prebaciš na tortuuser posted image


e pa to pitam-napravim ga normalno sve i kad je gotov pa ga hocu razvaljati i figure praviti onda na gustin?


napraviš ga normalno...a ond akada hoćeš da razviješ za preko torte jer to ti je najveći komad, onda to radiš tako što površinu pospeš gustinom ( kao brašnom za razvijanje pite) i razvijaš....

a figure praviš rukama ...one 3D...ne treba ti tada gustin bar meni...to radim rukama koje samo mrvicu namažem puetrom pa lakše valjam...

a ako ću izrezivati oblike tipa srce, zvjezda, krug itd onda opet to razvjam na gustinu i izbacujem modlom oblikeuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu vila_7)
Neposredna veza do poruke: 5002
   RE: Fondant
18.8.2011 10:58:47   
Hanady RR
eh da...još jednu kuhinjsku tajnu d avam ''pordam'' a meni rekla jedna naša fondatašica porfeiosnalanauser posted image

kad ''ljepite figure na tortu i oblike...znači ono na već stavljenu pokrivenu fondanticu...te figurice mažite sa malo vode u kojoj ste rastopili šećera u prahu...
brže hvata za findanat i bolje s edrže na trotiuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5003
   RE: Fondant
18.8.2011 11:06:08   
dzeni_nl
Hanady upravo htjedoh pitati kako cu lijepiti figure na fondant, kad vidim ti napisala. E bas ti hvala user posted image si.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5004
   RE: Fondant
18.8.2011 11:07:28   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Hanady upravo htjedoh pitati kako cu lijepiti figure na fondant, kad vidim ti napisala. E bas ti hvala user posted image si.


samo malo kistom ili prstom namaži ove mješavine vod ei šećera..nemoj previše da ne omekšaša fondantuser posted image

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5005
   RE: Fondant
18.8.2011 11:25:02   
dzeni_nl
Nisam jos nikad pravila sa fondantom. Pa sam sad mislila pokusati kad malenoj bude rodjendan, al tako se bojiiiim. Valjda ce uspjeti. Mada ovdje ima kupiti napravljen fondant, samo ga treba razviti i oblikovati, pa cu da vidim.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5006
   RE: Fondant
18.8.2011 11:28:41   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Nisam jos nikad pravila sa fondantom. Pa sam sad mislila pokusati kad malenoj bude rodjendan, al tako se bojiiiim. Valjda ce uspjeti. Mada ovdje ima kupiti napravljen fondant, samo ga treba razviti i oblikovati, pa cu da vidim.

isti problem hahahahhaha ali ja cu za bajram jednu probnu pa ce mo vidjeti



_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5007
   [Obrisana poruka]
18.8.2011 11:34:24   
Brisani uporabnik
[Sadržaj poruke je obrisan]

(odgovor članu Mirkica)
  Neposredna veza do poruke: 5008
   RE: Fondant
18.8.2011 11:37:27   
dzeni_nl
Ma i ja se mislim da kupim taj gotovi pa da pokusam napraviti prije pa da vidim. A mi cemo isto naruciti ejdnu gotovu, a jednu bih ja napravila. Samo ne znam jel mi glupo da pravim u obliku srca za njen rodjendanuser posted image A imam kalup u obliku srca pa bi mi bilo lakse.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5009
   RE: Fondant
18.8.2011 11:40:18   
Hanady RR
e sad s ei kod nas ima kupiti gotov fondant...
al ja imam mali doričaj iz sljedeće situacije...

1. koji želatin je korišten za pravljenje istogauser posted image
recept kaže želatin i ja posebno idem i kupim goveći želatin dr.qetger...a dali ga drugi koristeuser posted image jer je onaj svinjski učestalijiuser posted image
2. znate koliko treba valjati fondant...mislim da bude onako čvrt...kakavu god mašinu d aimaš ipak iapk treba to rukama uvaljati....
nekakao imama doričaj i do toga...malo mi ta higijena stalno u mislima...komlet tortu time pokrivam...ne znam...malo sam skeptik...
ja bih mogla uzeti fondant gotov od nekoga koga poznajem tipa sad d azamolim Mya d ami napravi fondant da kupim ili amrino....


eh da ...i nije on porblematičan koliko smo mi kad ga pravimo....

još jedna sugestija...tačnije dvije

1. uzmite kavlitetan šećer u prahu...sitnije mljeven...recimo bony je dobar...al kod nas onaj PAK šećer je katasrtofa za ovu najmenu...dok je frank najskuplji al je zato ubio se sa fondnat
2. početak mućenja obavite mikserom...onim žicama spiralnim...taj je start jako važan...dok izmutiite sa jedno 400 gr šećera onda na radnu površinu pa rukama do ostataka od 500 gr šećera mjesite....

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Brisani uporabnik)
Neposredna veza do poruke: 5010
   RE: Fondant
18.8.2011 11:42:21   
Mirkica
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Ma i ja se mislim da kupim taj gotovi pa da pokusam napraviti prije pa da vidim. A mi cemo isto naruciti ejdnu gotovu, a jednu bih ja napravila. Samo ne znam jel mi glupo da pravim u obliku srca za njen rodjendanuser posted image A imam kalup u obliku srca pa bi mi bilo lakse.

Dzeni imas i ovako kupiti za tortu
pogledaj
http://www.mytoys.de/Dekoback-Tortenaufleger-Mickey-Co-Party/Tortendekoration/Backen/KID/de-mt.ha.ca01.01.04/2140198


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5011
   RE: Fondant
18.8.2011 11:43:25   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Ma i ja se mislim da kupim taj gotovi pa da pokusam napraviti prije pa da vidim. A mi cemo isto naruciti ejdnu gotovu, a jednu bih ja napravila. Samo ne znam jel mi glupo da pravim u obliku srca za njen rodjendanuser posted image A imam kalup u obliku srca pa bi mi bilo lakse.

a što ne srceuser posted image
divnih primjera ima u obliku srac za djecu...meni s eposebno dopada ova odavno je čuvam kao primjer za neku djevojčicu koja mi konačno neće reću kitts, sirena, itduser posted image


vidi kako je vesela torta i baš dječija za ptilike rođendana super
http://imageshack.us/photo/my-images/30/srcezajanu.jpg/

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5012
   RE: Fondant
18.8.2011 11:48:31   
Mirkica
evo jedne torte vidjeh kod moje prijateljice
Medien hochladen Registrieren Extras Meine Bilder user posted image


_____________________________

Uspavala sam te duboko ispod grudi , al srce blizu je pa te stalno budi a kad odu svi pa pomisle da dremam , ja oci otvorim da vidim koga nemam , za kraj, za kraj.

BA 13.12.2008

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5013
   RE: Fondant
18.8.2011 11:50:19   
dzeni_nl
Jao hanady bas mi super izgleda ova srce torta. Znaci mogu i ja da napravim nesto tako. Bas cu pokusati pa da vidim. A moze li se Milka torta prekriti sa fondantom ili moram neku jednostavniju?

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5014
   RE: Fondant
18.8.2011 11:54:27   
Hanady RR
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Jao hanady bas mi super izgleda ova srce torta. Znaci mogu i ja da napravim nesto tako. Bas cu pokusati pa da vidim. A moze li se Milka torta prekriti sa fondantom ili moram neku jednostavniju?


može...
nisma siguran za koju me milku pitaš jer postoje dva recepta...

al pouzdano znam da je mama lama milka tortu kojoj s ekore peku prekrila fondantom i to na dva sprata...
a ja sma pravila milka tortu sa plazma keksom bez pečenja ( to je recept naše Ivane Tz ona je prekriva fondatom) i prekrila sam kitty tortu onu ljubičastu nedavno.


< Poruku je uredio Hanady RR -- 18.8.2011 11:55:19 >


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5015
   RE: Fondant
18.8.2011 11:55:05   
zvecka
IZVORNA PORUKA: dzeni_nl

Jao hanady bas mi super izgleda ova srce torta. Znaci mogu i ja da napravim nesto tako. Bas cu pokusati pa da vidim. A moze li se Milka torta prekriti sa fondantom ili moram neku jednostavniju?



Dzeni i ti moras uskoro praviti,,,pa ja sve pretrazujem i gledam kako sve ove zene znaju svasta a ja neznam,,a hocu da pravim mojoj Lejli tortu za nje rodendan,,,pa sam kontala da marcipan kupim,,gotova smijesa,,,oblik torte napravicu u obliku srca nesto kao sto je hanadi stavila sliku,,,a ako ta uspije bacam se na posao i drugu pravi odma.Bas hocu da pokusam svasta nesta za ovaj rodendan.

A sta mene zanima neki sitni kolacici za djecu,,ovdje je obicaj da nosis za svu djecu male paketice u skolu,,oni prave uglavnom mufine a ja bi nesto malo drugacije a neznam sta,,ako neka ima dobar prijedlog nek piseuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5016
   RE: Fondant
18.8.2011 11:56:18   
dzeni_nl
Ja isto pravim ovu sto se kore peku. idu 3 kore i 21 jaje. Jest poskupa, al se isplati za ovako neko posebno slavlje.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5017
   RE: Fondant
18.8.2011 11:58:27   
dzeni_nl
Zvecka da ima ovdje i marcipan gotov da se kupi, bas sam gledala, smao sti ni ja ni mm ne volimo marcipan pa bih zato od fondanta. A nisu ti bona ni mufini losi i njih mozes prekrit sa marcipanom i bas fino izgledaju.

_____________________________

Ima nade za bolje sutra...
04.09.2010 rodila se Marisa mamina radost najveca.

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5018
   RE: Fondant
18.8.2011 11:58:51   
bebacha
Hanady gdje je recept za tu milku s plazmom

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu dzeni_nl)
Neposredna veza do poruke: 5019
   RE: Fondant
18.8.2011 12:03:06   
Hanady RR
muufini su baš super ako ih možep donijeti...a i njih ukrais marcipanom ili fondnatom...
vidi kako to naša amrino divno napravi..ove je prvaila u akciji za Nejruuser posted image
http://imageshack.us/photo/my-images/215/20907320839540919307918.jpg/
http://imageshack.us/photo/my-images/233/22121320838678919394118.jpg/

nema šanse da je ko ovakve lijepe prije doniouser posted image

a možeš ispeći sitne kolače neke npr u obliku letirića pa ih ukraisti onom royal masom...koju je mama_debeljuca radila neki dan na torti garfilduser posted image



_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu zvecka)
Neposredna veza do poruke: 5020
   RE: Fondant
18.8.2011 12:04:37   
Hanady RR

IZVORNA PORUKA: bebacha

Hanady gdje je recept za tu milku s plazmom

tema torte
strana 7
post ivana TZ
http://www.ringeraja.ba/forum/m_29249/mpage_7/key_/tm.htm

_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu bebacha)
Neposredna veza do poruke: 5021
   RE: Fondant
18.8.2011 12:09:51   
zvecka
ovo je super sa mufinima sta amirino radiuser posted image ,,i ja cu tako nesto odraditi,,nije teskouser posted image

Dzeni ja imam marcipan vec kupljen al otici cu do njemacke oni imaju dobar izbor za kolace i torte pa cu tamo svasta kupiti i eksperimentisati,,dacu sebi vremena s pravljenjem torti,,,pocet cu 3-4 dana prije pa nesto ce uspijeti,,
Dala mi je elma jedan recept za tortu na koji sjeda dobro fondant pa cu to pokusati a i svida mi se receprt za kinder pingvin tortu i tu cu pokusati napraviti.

Neki dan sam pravila jednu tortu s visnjama i super je ukusna bila samo sto mi djeca ne vole vocne torteuser posted image

_____________________________

Lejla 18-09-2006
Emana 29-01-2010
Moja dva pileta dosadna:)

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5022
   RE: Fondant
18.8.2011 12:12:16   
Hanady RR
a ja sma sada radaila jaffa tortu žene ...i prekrila fondantom...
do sada najbolja kombinacija...
nije zahmetli za napravit...iako s ečini d ajeste la fakat nije...

a imate na temi torte postupak kako se pravi...davnio nekada je radile žene...

izađe super vioska i super velika torta i namiri dosta gostiju
s tim da sma ja u odnosu na recept svu smeđu krenu stavila u sredinu... i podljsneju koru dam stavila samu...kad se stisla i kada sma skinula tortenpleh onda sma je namzala sa butter cremom po svom receptu...100 gr putera, 100 gr šećera u prahu, 1 kašika mlijeka i kad sma to umutila dodala 2 reda istopljene čokolda...

evo mog presjeka
http://imageshack.us/photo/my-images/685/sl731065.jpg/


_____________________________

''Evo, silazi sumrak, i svijet postaje hladniji. Ti si moj način toplog. Obući ću te na sebe da se, ovako pokipjelo, ne prehladim od studeni svog straha i samoće.''

H- 25.6.2006
F-12.2.2009

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5023
   RE: Fondant
18.8.2011 12:19:39   
bebacha
mi je jaffa torta jedna od najbolji.okus joj je fenomenalan,velika je,cvrsta.i moze se zaledituser posted image user posted image onda odsjeces koliko ti treba,ostalo u led.10-15 minuta budu na sobnoj i temp i ko da nije ni bila zaledana.

_____________________________

"Ako kaniš pobijediti, ne smiješ izgubiti."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5024
   RE: Fondant
18.8.2011 12:20:41   
myb@by
ja sam za vikend pravila tortu za prvi rođendan. RAdi se o ananas torti, recept imate na tortama prva stranica. Torta je preukusna. Samo sto zavrsava šlagom, ali sam ja napravila dvije kore, pa sam umjesto šlaga stavila koru i sve premazala buttercremom. Torta prilicno visoka, ali je preukusna user posted image

_____________________________

‎"Tri puta vode do mudrosti: razmišljanje - ono je najplemenitije; odgoj - on je najlakši; i iskustvo - ono je najneugodnije."

(odgovor članu Hanady RR)
Neposredna veza do poruke: 5025
Stranica:   <<   < Prethodna stranica  199 200 [201] 202 203   Sljedeća stranica >   >>
Stranica: <<   < Prethodna stranica  199 200 [201] 202 203   Sljedeća stranica >   >>
Idi na:








Anketa

Najstresniji period.
пеперутка16

Kada vam je bilo najzamornije biti sa svojim djetetom?

Oznake

Prijava
Ime i Prezime
*
Adresa
*
Poštanski broj Grad
*
Broj telefona
*
E-mail adresa
*
Veličina pelena koje dijete nosi
*
Starost vašeg djeteta/vaše djece
*
Ovim potvrdjujem da ču nakon koristenja pelena ostaviti svoj komentar I misljenje o novim Pampers pelenama u okviru Ringeraja stranice. *